Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Šimon14. Marec 2021
Omlouvám s že jsem špatně adresoval moji odpověď, opravdu mi ty čárky splynuli a spetl jsem se. Děkuji za pochopení.
Alois14. Marec 2021
To bylo docela dobré i mě to zmátlo. Jak su slepý a ještě píšu v mobilu tak jsem to nepostřehl. A bylo mi divné že zrovna ty III jsi koupil heligonku.
Šimone,asi je to tak jak tvrdíš. Ale kdyby nebylo toho níže komentáře, tak opravdu nevím,že tihle lidi něco vyrábí.
Alois
Kontakt: Alois.duben@seznam.cz
lll14. Marec 2021
Vidis rychlik . ked dokoncim studia tak si aj ja pridam jednu ciarku navyse ... dobra rada... :-)

PS: Simon ved vies ze ja by som doporucil asi inu harmoniku ... ;-)
rychlik14. Marec 2021
mi to pripada, ako ked sa cigan podpisal na nejaky dokument nie s tromi krizikmi, ale so styrmi. Ked sa ho pytali, ze co to je ten stvrty krizik, tak povedal ze to je titul.
lll14. Marec 2021
Simon spocitaj si palicky a oprav si prosim Ta odpoved. Vopred dakujem.
Šimon14. Marec 2021
Pro Alois
Logicky mi z toho vyplývá že mají práce asi dosti a nepotřebují se někde více prezentovat. Jinak by museli přitlačit na pilu. Když se ti pak nahrne objednávek a máš dodací lhůtu rok a více tak ti taková propagace spíše uškodí. Asi jim to stačí.

Pro pre lll
Z čeho usuzuješ že u kvalitních zahraničních nástrojů klesá cena jak píšeš.

Pro Jakub
Asi bych zajel k někomu koho máš nějak poblíž, pokecal, podíval se co a jak dělá, probral hlasy a ladění. Máš nějaký cenový limit a víc nepotřebuješ. Podle mne není nikdo echt super a nikdo kdo dělá zmetky. Pokud si nejsi jistý vezmi sebou někoho o kom víš že má zkušenosti a znalosti. Přejít šťastnou ruku a hodně radosti z nového nástroje !!!
Alois13. Marec 2021
Největší problém vidím v tom, že polovina zde uvedených výrobců nemají webové stránky. Hledá se složitě a když už něco najdu, tak maximálně fotky. O jaké ladění se jedná, z čeho je udělaná se nedozvíme. Je to jejich věc, ale pokud chci prodávat své služby, tak o mně musí být aspoň někde vědět, né jen v tel.seznamu.
Alois
Kontakt: Alois.duben@seznam.cz
Peter13. Marec 2021
pre Jakuba:

Nebolo by férové, ale ani objektívne, keby sa tu začal nejaký konkrétny výrobca preferovať, alebo nejaký iný degradovať. Skôr si mohol debatu nastaviť tak, že aké ladenie, aké prevedenie nástroja, aké komponenty,... Tiež by to bolo do istej miery subjektívnym, no určite by si sa viac dozvedel.
Pre IIII13. Marec 2021
Polovička čmelinari, napr. Šuvada, Sovik, Raška jedna katastroficka hrôza. Ostatné pohodička. Munda, Alpen, MČ prídeš pri ďalšom predaji o peniaze.
llll13. Marec 2021
tak ja som nedavno kupil heligonku J. Koziak .... fakt slusna heligonka za tie peniaze ...ale na slovensku je dost vyrobcov napr.
J. Kožiak
Lieskovsky & Sovik
Anton Dvorščik
E&R Jelinek
Juraj Krahulec
Dominik Jaraba
Gabriel Šuvada
Ladislav Duraj
Žubor
Jendrašek
Miroslav Adame
Martinček
Miloš Bobáň
Tiboč Čík
Stanček

dalsie co dovazaju :
MUNDA
ALPEN
MARTIN ČERŇANSKY (neviem aká značka)


z CZ co viem
Hlaváček (delicia)
Dufek & Raška
Jiří Hampl
Koblížek

p.s. najlepsie je vyskusat a tak zistis co ti pasuje
p.s.2 ked je heligonka na bazosi od Duraja preda sa hned ... cim to asi bude ???
p.s.3 drzim palce pri vybere spravnej heligonky .. mozno by nebolo od vesi napisat aku heligonku mas teraz a ak je dobra dat ju popravovat poladit ....
JoMi13. Marec 2021
Sú aj ďalší výrobcovia. Čík, Stanček, Duraj....
Všetko je to o dostupnosti (finančnej, časovej, geografickej) a vlastnom výbere. Určiť jedného ideálneho výrobcu sa nedá
Každý poradí niečo iné. Aj uvedené značky sú dobré, tak najlepšie bude vyskúšať viac značiek a zariadiť sa podľa svojej hlavy, ucha a peňaženky.
Jakub12. Marec 2021
Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu. Hrávam doma už pár rokov na starých heligónkach starého otca , a chcel by som si konečne dať vyrobiť poriadnu vlastnú. No neviem si vybrať počul som že sú dobrí, Jaraba Dominik, E&R jelínek, Pán Žubor, ..... A mnoho ďalších, viete mi poradiť ? Aké máte skúsenosti, poprípade čo by ste si vybrali vy a prečo?
Za radu veľmi pekne ďakujem. Nech to hrá!
Kontakt: jakubkastan123@gmail.com
Peter9. Marec 2021
Áno, aspoň vieš, že máš originálnu heligónku, do ktorej nik zrejme nešúpal. :-) V minulosti sa to tak bežne robilo: Hlasy uložené na pásoch kožičky, popribíjane malými klinčekmi.
Ošo9. Marec 2021
Zdravím. Mám malý dotaz. Dostala sa mi do rúk heligonka pravdepodobne pôvodný stav. Dvojrad, dvojhlas, no čumím že hlasy niesú vo vosku, ale v koži alebo niečo podobné. Robilo sa to tak? Je to Čihák - Most.
""8. Marec 2021
Možno sa to niekomu zíde.
https://www.youtube.com/watch?v=vYa_zIqxEYw
Javko8. Marec 2021
pre ABC

chcel by som vás poprosiť či mi viete na mail poslať fotku mixpultu yamaha-mg10xu. Tak ako ste to mali nastavené pri vašej nahrávke, ktorú ste tu nedávno zverejnil, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.

javko@centrum.sk
JoMi8. Marec 2021
Jano, akú muziku hrávaš? Čo ti na bežnom type nástroja chýba? Presne to si tam daj. Ja osobne by som tam vedel využiť aj kombináciu cis1/g. Ale skôr by som potreboval pár gombíkov navyše.
jano7. Marec 2021
a nebolo by lepšie urobiť na ťah B, alebo ako bolo spomínané ten stojak ?
Palo7. Marec 2021
Pre Jano

Zatiaľ tam nechaj ten čo je (myslím G). Keď zistíš neskoršie, že potrebuješ ešte jeden, môžeš ho tam kedykoľvek dať.
jano7. Marec 2021
Nuž čo teda odporučate? Mám ladenie c/f a idem si dať prerobiť ten 2. gombík v 1. rade na tlak na cis1, lebo som zistil, že niekedy potrebujem. Nepochopil som nedavne príspevky, že čo by bolo dobre dať na ťah? Aký tón najskôr využijem, ktorý v bežnej úprave heligónka nemá??