Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
pre vychodnara18. August 2017
pre vychodnarov su zlavy za euro či ešte moc? ale ked budeš predavať nevieš čo vypýtať ze...
JoMi17. August 2017
No hej. Ale ako vlastnosti nástroja, tak ani technika hry sa nedá jednoznačne určiť, či zaradiť, čo je lepšie. Dá sa popísať, pomenovať klady a zápory, ale vždy je to najmä o vlastnom vkuse.
Je dobré si pokecať, navzájom posunúť informácie. Ale ťažko niekoho nútiť prijať iný názor. Ani odborné argumenty nie sú všemocné. Aj tak nakoniec druhý názor buď prijmem za svoj, alebo nie. Prípadne akceptujem ako alternatívne riešenie.
Šimon17. August 2017
JoMi dobře jsi to napsal. Když vidím na počítači co na tom někteří hráči hrají tak musím znovu zopakovat že ten výsledný efekt je především o hráči. Ale jsme heligonkáři a tak se bavíme o heligonkách, ta omáčka k tomu patří, baví nás to, proto to děláme a proto tu píšeme. To je na tom fajn.
JoMi17. August 2017
Šimone, ja by som to zhodnotil podobne. Slušný priemer, čo do zvuku. Obstojné spracovanie, fajn mechanika. Najmä tá celodrevená aj pekný dizajn, ostatné tak priemer. A za takú cenu som nič lepšie nedržal. Čo bolo lepšie, bolo aj výrazne drahšie.
Jasné, že by sme chceli perfektný nástroj za minimálnu cenu, ale to jednoducho nejde. Kvalitný materiál niečo stojí, na kolene sa to vystrúhat nedá, teda aj stroje niečo stoja. A tiež nie každý to dokáže kvalitne poskladať a naladiť. Kde je optimálny kompromis medzi cenou a kvalitou, ťažko povedať, nieto ešte druhému určiť. Niekto kompromisy neuznáva a ide po najvyššej kvalite bez ohľadu na cenu a to, či ju aj reálne využije. Iný zas ide po najnižšej cene. Buď nechce, alebo nemôže viac investovať. Alebo je spokojný s tým, čo má.
Šimon17. August 2017
Zadarmo to samozřejmě není, ale v porovnání s konkurencí je to solidní cena. Kvalitu nemohu posoudit, nehrál jsem na ni, ale to co slyším na You Tube vypovídá o tom že tyto nástroje nijak nevybočují od konkurence.
vychodniar17. August 2017
super!, dočista jak za darmo
veru17. August 2017
aj ja som skušal ten model z masívu to bola parada. stare alpenky stáli za prd. ale tieto nove su uplne iné. a cena perfektná kde kupiš 3 rad za 2200.
JoMi17. August 2017
Ak od jari nevyrobili v Alpenku ešte novší model, tak som to mal v rukách na ktorejsi prehliadke, kde ich Kováč vystavoval. A veru nie zlé. Aj celodrevený model alá Žubor tam mal. Dokonca vraj idú robiť sériu dvojradoviek pre náš trh. Tak uvidíme. Ak sa bude dať, určite vyskúšam.
pre ze alpenka17. August 2017
Chod vyskúšať novú a potom padneš na riť.
KM17. August 2017
Kazdy si citame burzu. Predava sa to aj to, predava ten aj tamten. Sme ticho, ale kazdy si myslime svoje. Ked sa vsak medzi beznymi predavajucimi objavi meno znameho heligonkara, ktory /urcite vedomo/ uvadza o svojich predavanych nastrojoch zavadzajuce info, tak som to ja skritizoval.
JoMi16. August 2017
Veru tak. Dobrú radu zopakovať nezaškodí. A nekupovať mačku vo vreci takisto.
Šimon16. August 2017
Přesně tak jak píše Miro, mnohokrát se to tu už psalo, ale dobru radu není od věci jednou za čas zopakovat.
Miro S.16. August 2017
Áno, ľudia by mali byť poctiví! No, ale niektorí sú a iní niesu, takže kto chce kúpiť dobrú a kvalitnú heligónku, tak by mal ísť na ňu pozrieť s niekym kto tomu rozumie!!! Chytrý to aj tak urobí.
V žiadnom prípade nekupovať tak, že ju vidím len na fotke a nechať si ju poslať poštou na dobierku!
Takto sa už veľa ľudí sklamalo.
Takže než kúpim, tak rozmýšlať!!!
.16. August 2017
JoMi...ale toto tu nieje Mariánska púť..! Trošku ostrejšie slovom nezaškodí !!!! Aká diera na vreci, taká záplata !!!! Šak nič také sa tu nedeje! Myslím urážky!!
JoMi16. August 2017
Vyjadrovať sa odborne je dobré. U ľudí z fachu priam nevyhnutné, u iných sa tiež hodí. Len keď to nefunguje univerzálne. Niekedy človeka priamo znevážia, že je akýsi iný, než ostatní.
Mnoho vecí sa bežne pomenúva nepresnými neodbornymi názvami, ktoré sú však zažité a väčšina ľudí to nerieši. Aj tu v burze, aj na bazoši je len na poslednej stránke množstvo inzerátov, ktoré ponúkajú akože heligónku. Pritom sú tam Firotky, Populárky, Hohnerky a iné, všeobecne známe ako nástroje bez heligónov. A až na poslednom inzeráte to zrazu niekomu vadí.
Dotyčného človeka nepoznám, ani toho, čo robí spomenuté podvody. Ale žeby všetci ostatní boli úplní amatéri, len ten posledný je taký majster, že sa musí vyjadrovať odborne?
Keď mi niekto ponúkne Babetu na vozenie nákupov, tak zhruba viem, čo dokáže. A keď neviem, opýtam sa niekoho, kto mi poradí.
To tu vážne treba len útočiť na druhých? A zameranie stránky sa kedy zmenilo na čisto odbornú debatu?
.16. August 2017
....oprava..."skupoval a následne predával"......
Šimon16. August 2017
Peťo plně s tebou souhlasím, je to tak. Pokud je ten člověk z oboru měl by podávat o nabízené věci pravdivé a objektivní informace. To platí ve všem, nejen o heligonkách. Nalít čistého vína by měl být první předpoklad každého solidního obchodníka. Něco jiného je pokud někdo něco prodává např. z pozůstalosti, ojediněle a náhodně. I v tomto případě by měl ale každý jasně napsat o co jde nebo přiznat barvu že tomu nerozumí. To není nic špatného, je to lepší než lež.
Peter16. August 2017
Jasne, že dieťa bude začínať na Populárovi a nie na 4-hlasom exportnom Hlaváčkovi. Ale predsa nebudem tvrdiť, že Populár alebo nejaká Firotka je heligónka. A keď niekto naozaj predá niekomu ruskú garmošku s tým, že je to heligónka iba preto že má gombíky, tak to je už silné kafe.

Osobne tiež zastávam názor, že človek z branže by sa mal vyjadrovať presne. Napr. krajčír, alebo zmrzlinár má právo rozprávať o heligonkách ako chce. No keď bude zavádzajúco rozprávať o kornútkoch, alebo keď povie že predáva originál Talianskú zmrzlinu a pritom všetci vieme, že ju mieša sám doma v garáži, alebo vozí z Poľska... čo si pomyslíme o takom zmrzlinárovi?

Mne by ústa krivilo, keby som mal napr. na Populára povedať, že je to heligónka.
.16. August 2017
JoMi...zas mudruješ! Boli časy keď tento pán , čo ponúka tie Ligny..skupoval za bagatel ruské garmosky,predával,popísal na je mena starých výrobcov a predával ich !!!! Viem aj o jednom čo ju kúpil za 18tis. Si. Ale to je jeho vec!!!!! V tomto prípade veru "špekulant"!!!
JoMi16. August 2017
Kde sa dá kúpiť heligónka pre dieťa, do 3kg a do 250€ s heligónovymi basmi?
Jasné, že to je o basoch. A keby niekto tvrdil, že v tej drevenej 2 hlasnej ligne sú heligóny, tak si ich pôjdem obzrieť a za 120€ ju hneď kúpim. Jednoducho do niektorých modelov sa nemontovali a do iných zasa áno.
Bežný rodič totiž nevie, aký je rozdiel medzi obyčajnými básní a heligónovymi. Jednoducho potrebuje nástroj pre dieťa, ktoré sa chce naučiť hrať. Alebo rodič chce, aby sa učilo. Hra na diatonickom akordeóne sa pod týmto názvom nevyučuje. Aspoň o tom neviem.
Na učenie stačí nástroj aj bez heligónov. Technika hry je rovnaká. Zvuk teraz neriešim. Tak, ako sa väčšina mládežníkov kedysi učila jazdiť na Návšteve, Simsone, Pionieri a pod. a neskôr presadili na silnejšie stroje.

Prečo a priori obviňujeme druhých, že sú hlúpi, alebo nás chcú hneď oklamať? Iba používajú bežne zaužívané pomenovania.
« ‹ 1 2 3 4 5 »