Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
šegi18. Október 2018
ohladom tukancov,sám mám tri nové heligonky a čím viac na ne dávam pozor,tým častejšie ich tuknem,hnevá ma to,ale o inom som chcel,oravoval som dost heligoniek starých 1920až 1955 a polámal by som ruky ludom,čo do intarzie vrtali diery ako do obyčajneho stolčeka,čo im staré nástroje nič nevraveli,že su neopakovatelné,staré intarzie zničené,ako može niekto do 100 ročnej heligonky dávat šroby ako na vráta,nepomôžem si,ale mna to velmi bolelo...nech Vám to hrá...
rogi18. Október 2018
Všetko väčšinou bolí do prvého škrabanca a prvého ťuknutia. Mne sa napríklad skoro vždy aj pri maximálnej opatrnosti podarí nové veci nejako poznačiť. Človeka to štve, ale potom je to už akosi jednoduchšie :). Keď si to však človek urobí sám, tak to ma hnevá, ale ak mi to urobí niekto iný, omnoho ťažšie sa to "prehĺta". Darmo, na svoje veci sme háklivejší a to tým viac, čím nás ich získanie viac "stojí", či časovo alebo finančne alebo máme k tomu určitý citový vzťah.
JoMi18. Október 2018
Presne tak. Stať sa môže hocikomu. Len ak je zjavné, že sa ten človek správa nepozorne a nezodpovedne, tak treba viac zvážiť požičiavanie. A stav opitosti zodpovednosti práve nepraje. Ale nie je to len toto jedno kritérium. Ani automaticky podmienené.
Peter18. Október 2018
Veď ide o to, že nik nikomu druhému zrejme nechce vedome poškodiť nástroj. Či za triezvo, či v alkohole. A že sa stane? No stať sa to môže aj majiteľovi. Nepoteší to, ale čo teraz? Mám vinníkovi účtovať opravu? Je to tak trochu aj o ľudskej tolerancii. Nakoniec, veď môže sa to stať niekedy aj mne - že budem vinníkom.
JoMi18. Október 2018
Nie je dobré slúžiť veciam, veci majú slúžiť majiteľovi. Ale aj tak s nimi treba zaobchádzať s primeranou opatrnosťou. Tie fajnovejsie veci ani ja nepožičiavam mimo dohľadu. Opatrnosti nie je nikdy dosť. Ale kto z nás si sám netukol nástroj? Alebo auto? Nemusí ho rozbiť, ani vyrobiť viditeľnu stopu, vždy to mrzí. A ak to urobí niekto z nedbanlivosti, alebo kvôli trom promile, tak dvojnásobne.
Šimon18. Október 2018
Je to tak, věci pořizujeme na to aby nám sloužily. S tou obývačkou jsi to trefil, ono to tak fakt bylo, měli to tak i manželčiny rodiče, užívalo se to na vánoce a na hody, jinak žili tak jak píšeš. Loni jsem si koupil novou kytaru a stejně hraji jen na ni. Na koncertě i u ohně protože se mi na ni hraje nejlépe. Ale určitá opatrnost tam samozřejmě je stejně jako s tou heligonkou.
Peter18. Október 2018
Je to ako s autom. Krásne, nové, zamknem do garáže a vytiahnem iba v nedeľu a v prikázaný sviatok :-). Mám tak istotu, že sa mi nepoškriabe, nik do mňa napr. na parkovisku nebuchne.

Niekdy som tiež chcel tak uvažovať, že napr. lesklú hodnotnú heligónku nezoberiem ku ohňu na opekačku, na jarmok, či do nejakej "pochybnej spoločnosti". Poznám aj ľudí, ktorí majú okrem tej hlavnej heligónky, aj taký bočný lacný nástroj - nejakú Populárku - a ten berú napr. do "alkoholickej partije".

Na dedinách bolo u mnohých zvykom mať vypucovaný rodinný dom so zamknutou obývačkou a celý život sa žilo v suteréne, v "spodnej kuchyni", alebo v tzv. "letnej kuchynke" v samostatnom domčeku na dvore. A na sklonku života prišli na to, že si ani novučičkého nábytku a svojich vystavených domov vôbec neužili.

Zastávam teda názor, že mám jednu (dobrú) heligónku a tú beriem aj do koča, aj do voza...
rychlik18. Október 2018
To patrí k tomu. Kto chce mat nablyskany nastroj, bez ziadneho tukanca, skrabnutia, nech si ho zatvori doma do sklenenej vitriny a nech sa nanho iba cez sklo pozera.
Šimon17. Október 2018
pro Tukanec
Jo kamaráde vím o čem mluvíš. Ono je to těžké. Někdo ze zásady nástroj nikomu nepůjčí a má po starostech, já jsem starý dobrák od kosti a pravý opak. Stejnou zkušenost mám taky, ale přesto nástroj na vyzkoušení půjčím. Pokud je to nový nástroj tak jsem u toho a hlídám si jak dotyčný s nástrojem zachází. Nemám náturu na to někoho odbýt, ale jsem opatrný. ( Pokud nemá tři promile !!! )
Tukanec17. Október 2018
Bol som na návšteve u kamaráta no a ten zavolal kamaráta čo ževraj vie hrať na heligonke .. prišiel a vraví ukáž ten stroj ...vravím ale opatrne stala nemalé peniaze on že jasné jasné neboj sa....samozrejme že ju ťukol o stôl nechtiac nešťastie neostal tukanec no keby že áno tak ja neviem...niektorí nemajú cit k nástroju ....napr.videl som aj keď sa tresli dvaja oprotiiduci s heligonkami na pleci to vám bola iná šupa
Janko K.16. Október 2018
Ondrej S.
Ondrík, samozrejme že pošlem, ale vieš ako je to s babami: obecajú, nedajú a keď je to násobené piatimi, päťkrát je to ešte horšie. Ale budem tlmočiť Tvoj pozdrav, aj prosbu, už zajtra na skúške.
Šimon, Ondrej S., JoMi, Jožko K. a mnoho ďalších, vďaka za príjemnú spoločnosť a všetko ostatné. Škoda, že som musel odísť skôr, ale nedeľné povinnosti volali...snáď nabudúce...
Ja som si v nedeľu takúto prekrásnu folklórnu atmosféru zopakoval. Javisko bola jedná vec – aj napriek tréme a rivalite tam každý fandil každému, ale to čo sa dialo mimo javiska, to bolo úplne o inom. Kruh hrajúcich, veľké koleso spievajúcich, tancujúcich, vôkol priaznivci peknej piesne, všade družná atmosféra bez nevraživosti, skrátka, stretnutie kamarátov a ľudí dobrej vôle. A to sa zišlo len účinkujúcich cca 450, všetkých si netrúfnem ani odhadnúť.
Kontakt: karabinos.jan@gmail. com
Šimon16. Október 2018
Že je Peter velice solidní hráč vím už dlouho, taky ale vím že je velice skromný a nikde se moc nechce prezentovat. Vím že by na pódiu zahrál stejně dobře jako tam konferuje. Ale jak píše Ondrej, nebylo by první, nebylo by ani to druhé. Každý ať si hraje jak uzná za vhodné a jak mu to pasuje.
Ondrej S. 16. Október 2018
JoMi, pišta
No na pódium asi nikto nedá to, čo bolo v zákulisí, vonku a po guláši i v sále... Zas ak by nebolo oficiálnej časti, nebola by ani tá nezávislá zábava, Peter bol skvelý jak za mikrofónom, tak s heligonkou v ruke a som rád, že som mohol od neho čo to pochytiť.
Kontakt: older73@gmail.com
pišta16. Október 2018
Ešte dodám, že taký ľudia kašlu na nejake videa, nahravky, ekzibície. Im ide o dobrú náladu a jednoduchú prijemnu zábavu
pišta16. Október 2018
A naco nejake videja? Zistil som že su ľudia ktorý idu s rukami vo vačku ako keby sa nič nedialo a heligonku poznali iba z fotiek. Tu si ten sadne medzi hrajúcich heligonkárov a po hodne dlhom čase si od niekoho požičia heligonku. Potom mnohým okolo padnú sánky ako hraje. Toto urobil v sobotu počas večernej zabavy aj drienicky moderator. Ma moc prijemne prekvapil
JoMi16. Október 2018
Ondro, tá zabava/prostredie/zážitok stálo za to. Ako aj Šimon písal. A ten teda prešiel kus sveta.
Ondrej S. 16. Október 2018
Pre toho čo sa ani podpísať nevie... Nuž kamarát musíš hľadať na internete. Ja som hodil hodinky a mobily do auta, vzal heligonku a išiel sa zabaviť, nemal som so sebou ani osobného fotografa ani televízny štáb... Ale neboj, boli tam kamerky, dokumentovali, tak budete mať tu o čom písať.

Janko K.
Janíčko pozdravujem žienky tvoje a prosím o nejaké fotečky na môj email. Ďakujem.
Kontakt: older73@gmail.com
!16. Október 2018
videofobia - niektorych tu treba asi preliecit
JoMi16. Október 2018
Kamarát, ty si z tých videí akýsi popletený. Akoby si nevedel, že väčšia časť podujatia sa realizuje mimo zábery kamier a mimo pódia. Na príjemné strávenie dňa dokonca nie je potrebné vystúpiť na pódiu, dokonca ani hrať.
Ale videá z Drienice na webe bývajú, verím, že bude aj z tohoto ročníka. Tak dúfam, že si prídeš na svoje. Len neviem, čo chceš hodnotiť, alebo z pozretia videa vyvodiť.
pre ondrej S16. Október 2018
pošli video ako si hral na pódiu.
« ‹ 1 2 3 4 5 »