Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Jozef M.11. December 2017
Ešte pre Fera. Ako mám tomu rozumieť:"Pozrite kto chodí na tie vaše podujatia a kto nie..." Skús to dať na drobné.
Jozef M.11. December 2017
Ako muzikant (hel.har.klaves.)sám sa môžete vnuknúť niekde pre spoloč. a zahrať niečo čo viete ,pokiaľ vás neocenia padáte dole.Najlepší muzikant nemôže však ovládať všetko,ale čo môže dobrý muzik.ovládať,tak to je rytmus a harmóniu .Je to jedno pokiaľ má speváčku(ka),alebo spieva sám,ľudia prevážne sledujú sólo spev,len malá hŕstka znalcov ocení harmonickosť pozadia a poniektorí nikdy nedajú najavo, aj prof.hráči majú harmonické medzery. Janko M.DT hraje niekedy len ľavú stranu a málo kto si to všimne.
JoMi11. December 2017
Súhlasím s Ferom. Sú muzikanti, ktorí majú pevne stanovenú cenu za vystúpenie a pri kapelach ide aj do tisícov eur. Ber, alebo nie. A zvyčajne aj pevne stanovený repertoár. A buď svoj zvukarsky tím, alebo presne stanovené parametre aparatúry.
Súhlasím s Petrom, hrať na želanie je náročné a absolvované školy nie sú zárukou tejto schopnosti. Ale hudobné vzdelanie jej ani nebráni.
Súhlasím so Šimonom, že si najradšej hrám, čo a kde chcem ja. Hoc aj zadarmo. K tomu aj odpoveď pre môjho kritika. Ti najdrahšie platení muzikanti podľa mojich skúseností ani na želanie nehrajú, iba ak zo svojho, alebo vopred daného repertoáru, pripadne dáky pridavok. Ja sa k ním ním ním nepočítam. Svoje služby nikomu nevnucujem, ani neponúkam. Vtedy by som už považoval za slušné a správne to robiť na lepšej úrovni a zo všetkými náležitostami profesionálneho umelca- živnosť. Do iného regiónu by som sa nepustil, v rámci nášho regiónu gro repertoáru ovládam. Ak ma niekto pozve, zvyčajne ma už niekde videl a počul, teda vie, čo a ako dokážem. Teda sú to ľudia viac, alebo menej známi, či blízki. K úplne cudzím chodím len výnimočne, aj to zvyčajne majú od niekoho z uvedených kontakt.
Kojsovjan, tvoj koment som asi nepochopil. Ale nie som zástancom metódy hry podľa tabuľkových rozpisov hmatov. Skôr ju kritizujem.
Kojšovjan11. December 2017
Títo prstokladovy to vidia tak ! Nepíš tu také, lebo JoMi ťa hneď územni ! Že JoMi. Už čítam lepšie, či ?
Pre Petra 11. December 2017
Maš pravdu:::::Týto amatéri sa musia najprv zvyditelniť ako napr. sestry Bacmaňákové,Mudríková,M.Bobáň .A potom si môžu dovoliť niečo nezahrať.Tu vý prstokládoví matematici sa nehrajte na hudobných výrtuozov.!!!!
Peter11. December 2017
Veru. Jeden môj kamarát, učiteľ hudby, ktorý od malička hraje v rôznych hudobných skupinách, svadby, plesy, zábavy, rôzne podujatia,.. krčmové, ale aj akademické muziky,... jednoducho vyše 40 rokov hrajúci muzikant, mi pri nejakej debate vraví: "Peťo, keď muzikant ide s harmonikou medzi ľudí, ide do tlamy levovej!"
Šimon11. December 2017
A proto si hraju nejraději sám pro sebe, zadarmo a co chci !!!
Jít za peníze na nějakou akci je i jakási zodpovědnost, musíš mít rapertoár a cosi umět. Ne každý na to má aby se někde takto prezentoval. Já teda určitě ne. A když vyjímečně jdu tak se potím až řiti už den dopředu !
Jomiček11. December 2017
Na slovensku sú lokality také ,že by ťa hned aj do tých mechov obliekli!.Keby si nezahral to čo sa od muzikanta draho plateného očakáva.Môžeš mať aj tri hudobne školy ,a heligonku Alpenku .
Fero 11. December 2017
Ste opäť uplne mimo. Za 1200€ su dopredu dohodnute akcie a cena je akceptovatelna. Pozrite si plán podujatí pseudohviezd tam sa nikto s nikym nedohaduje. Cena je pevne stanovena. Pozrite sa kto chodi na tie vase podujatia a kto nie...
JoMi11. December 2017
Čo je to "Zahrať všetko"? To sa ozaj nedá. A kto chce psa biť, palicu si nájde. Vždy sa dá nájsť pár skladieb, alebo žáner, ktoré muzikant neovláda. Z toho potom môže vzniknúť nedorozumenie a konflikt.
Keď muzikant sám určuje, čo ide hrať, má to mať nacvičené. Ak sa pustil do hrania na želanie, je normálne, že to nebude vždy také perfektné, prípadne to jednoducho nedá. Ale šikovní muzikanti majú dobre zmapovany obľúbený repertoár v danej oblasti a väčšinu skladieb poznajú, prípadne sa vedia chytiť.
Nikto však nevie všetko. A priznať, že danú pieseň jednoducho nepoznám, nepokladam za hanbu. Ak sú to tie 2-3 za večer a prevažnu časť piesní poznal, aj zahral.
??????11. December 2017
Iba malo muzikantov všetko zahrá!Niekedy stáči nezahrať dve ,tri pesničky podla obiednaváteľa a je po zárobku.Pre Pánov Mudrlantov
JoMi11. December 2017
Veru tak, rychlik. Nemusí pršať, stačí, ak kvapká. Radšej pravidelne menšie sumy, ako raz dostať viac a už si nezahrať.
Ale súhlasím aj s predchádzajúcim príspevkom, že lepší muzikant s lepším nástrojom si oprávnene môže vypýtať viac, ako muzikant so slabšou technikou a obyčajným nástrojom. Ja však pokladám dobrú techniku za dôležitejšiu, než parádny nástroj. Hoci aj ten niečo stojí, čiastočne ovplyvňuje výsledný zvuk a umožňuje kvalitnejšiu techniku.
A znovu sa mi potvrdzuje, že niet nad férovu komunikáciu. V tomto prípade mať odmenu dohodnutú vopred. Ak nakoniec niečo pridajú, je znak spokojnosti zákazníka. Myslím tým hranie na kšeft, kde za dohodnutú prácu príde dohodnutá odmena a viac nikto druhému nič nedlhuje. To hranie u kamarátov dobre vystihol Peter. To naťahovanie a odmietanie a nanucovanie aspoň fľašky, alebo koláčov k rodinným a priateľským vzťahom patrí.
rychlik11. December 2017
pytat mozes kolko chces, zalezi kolko ti daju. Najvacsia hanba pre muzikanta je, ked po odohrani zapyta nejaku sumu a dotycny sa ho opyta: Nie je to kustik vela? Muzikant moze potom aj nieco spustit, alebo odovodnit sumu, aj pozadovanu sumu dostane, ale tomu ver, ze nikdy si už v tejto lokalite nezahra.
Fero11. December 2017
Kto pekne hra vypyta si aj 1200€ za 4 hodiny kto len myká mechom a slope nedostane skoro nič.jednoduche... s heligonkou za 5 tis by som ani menej nebral. Horsie je ked nevies hrat a pytas 1200€. Aj takych tu mame... pekný deň.
Škoda 11. December 2017
Pardon Miro Buzrla
Škoda 11. December 2017
Škoda ze Miro Brzula nespieval v sutazi Zem spieva ...ano hra perfektne no spieva este lepsie a podla mna keby spieval vyhral by to napokon bolo to v nazve" Zem SPIEVA " tak mal spustis krasny hlas plus cifry a bum ale zavahal skoda to co tam predviedol bolo onicom mal zaspievat ale aj tak som to nesledoval lebo to malo byt nieco ako ked je Talent ze pridu a porota rozhodne a nie vopred vybrani z regionov nuz ale ludom sa pacilo Miro nabuce spievaj!
JoMi10. December 2017
Jožko, i tak še da.
Alebo ako keď bol ten cudzinec na Slovensku na oslave a videl prítomných pod stolom. Tiež sa mu najviac páčilo, že miestni vedia, kedy prestať.
Jožo M10. December 2017
Ak chceš ukončiť rodinnú oslavu pred polnocou oznám prítomným: Rodina poďme spať, bo hostia by už išli domov.
JoMi10. December 2017
Kojsovjan, lepšie čítaj.
Zvyčajne sa vozievam sám. Teda keď šoférujem, nepijem. Ja aj tak viac ľúbim ochutnat z dobrôt. To, našťastie, policajti nemerajú. A po dobrej akcii sa mi zvyčajne ešte aj doma chvíľu víria myšlienky. A z hluku hučí hlava. Na zaspatie sa musím ukludnit. Opiť sa do nemoty je, uznávam, alternatívny spôsob, ako hneď zaspať.
JoMi10. December 2017
A tiež sa vraví, že Iný kraj, iný mrav. U nás sa bežne slávi do polnoci. Tým nechcem iným diktovať, že nemôžu sláviť do rána.
Ja si ťahať celú noc môžem, vzhľadom na diár, dovoliť len mimoriadne. 2-3 dni si netrúfam. A opakujem, som zástancom férovo dohodnutých podmienok. Keď ma niekde volajú, priamo poviem, že ja končievam medzi 22 a polnocou. Ak by niekto požadoval, aby som bol do rána, zrejme sa nedohodneme a nájde si niekoho iného. Nie som jediný, ani najlepší muzikant v kraji.
« ‹ 1 2 3 4 5 »