Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Peter23. November 2022
pre Štefana:
Stroj konkrétne nepoznám, ale poznám majiteľa - heligonkára. Ak sa dohodnete, myslím, že to bude dobrá kúpa/predaj, pre obe strany.
Šaňo23. November 2022


Neviem čo mala za problém pani k. Pozeral som aj fb a najprv ešte musí pokročiť v hre aby vedela ohodnotiť nástroj na úrovni. A je to len jeden človek z koľkých čo má problém? A aký mala problém?
Štefan23. November 2022
Neviete čo je to za stroj v burze, ešte som o takom nepočul vypadá veľmi dobre a môže byť aj spolahlivý.
pre §23. November 2022
Načo vypočuvať druhú stranu? Tu nie je sud. Treba to brať ako len nazor jednej strany.
Vonsak Jozef 23. November 2022
Viete mi poradiť niekto o Jozefovi Hajzlerovi, výrobca heligoniek?
Kontakt: vonsakjozef@gmail.com
§23. November 2022
Pre ...
A vypočul si si aj druhu stranu?
Pre Šaňo 22. November 2022
Vravíš že bol aj Happy end?
...22. November 2022
Vyhľadaj si na FB pani Kucerovu tá ti povie.......
...22. November 2022
taktiež mám dobru skúsenosť s čikovými heligonkami
JoMi22. November 2022
Z toho, čo som si na pár kúskoch (cca 5) zahral, mám podobný dojem.
Ja osobne nepokladám za hlavné kritérium výrobu vlastných dielov, pokiaľ sú identické s tými, ktoré sa dajú zohnať hotové a kvôli hromadnej výrobe sú zvyčajne lacnejšie. Ale ak má výrobca vlastný zlepšovák na mechanike, alebo inej časti, tak vtedy vlastná výroba dáva zmysel.
Šaňo22. November 2022
Čo hovoríte na Číkove heligónky? Za mňa top na lepších som nehral. Po mechanickej stránke veľmi dobré nástroje, nevŕzgajú, nebúchajú. Veľmi pekne naladené a majú silný hlas. Sedia v rukách a ľahúčko sa na nich hrá pomaly hrajú samé :). Precízne spracovanie detailov a povrchovej úpravy a aj pekne zdobené heligónky. A čo som počul tak z výrobcov si najviac vyrába komponentov sám doma a nieje to nejaká (pomaly) skladačka ako u dosť výrobcov. Čiže kusisko ručne odvedenej práce.
KM21. November 2022
Prešel som si na hrubo celu diskusiu a poviem vam, riadne to tu cez koronu a od korony ochablo. Ta aktivita diskutujúcich zcela upadla.
Peter15. November 2022
pre Igora:

"Najjednoduchším" spôsobom ako chytnúť kontry, je hra podľa ľavej basovej strany - teda nie podľa basov, ale podľa ich kontier/akordov. V pesničke si ich všímaj a skúšaj hrať (rytmus) podľa nich. Preto sa kontra volá aj kontrou, lebo ide v "protichode" voči basu.
Palo13. November 2022
Tak ako píše JoMi. Jedine v tandeme. Nahrávka až nakonec.
JoMi13. November 2022
Odporúčam nájsť si trpezlivého "sparing partnera", ktorý bude hrať základnú melódiu, zo začiatku trebárs trochu pomalšie. (Dá sa použiť aj nahrávka, ale tása neprispôsobí). Ak Ti kontrovanie aj ukáže, o to lepšie.
Hrať kontrovaním len tak sám je síce možné, ale vyžaduje už väčšie skúsenosti (hoci z iného nástroja) a predstavivosť o priebehu hlavnej melódie.
Ono to musí celé so základnou melódiou do seba pasovať. Inak to znie "proti srsti".
Igor13. November 2022
Chlapi ako sa naučím dobre kontrovať ?
pre Šimona13. November 2022
100 bodov. Vystihol si to presne !
Šimon13. November 2022
pro nn

Nečtu že by tu teď někdo nějak pomlouval nějakého výrobce, podle mne normální debata uživatelů heligonek. Kupujeme, investujeme, hrajeme, máme právo hodnotit a vyměnit si zkušenosti. Pokud je to slušné, nemám proti tomu nic. Diskuze není jen chválit, ale říct si i negativní zkušenosti. Když si to přečte výrobce, může mu to být třeba k něčemu dobré. Pokud je ješitný a myslí si že on je nejlepší, může nás poslat někam, je to jeho věc, mě to nevadí, jen si myslím svoje.
nn12. November 2022
Vaše problémy a Rockeferove peniaze by som chcel mať. Keď nemáte riadnu tému na diskusiu tak sa radšej zdržte tých Vašich výlevov.
Výrobcov heligóniek nechajte na pokoji a ak to viete lepšie ako oni tak prečo to nerobíte ale len kecáte, kecáte a kecáte.
nn12. November 2022
Vaše problémy a Rockeferove peniaze by som chcel mať. Keď nemáte riadnu tému na diskusiu tak sa radšej zdržte tých Vašich výlevov.
Výrobcov heligóniek nechajte na pokoji a ak to viete lepšie ako oni tak prečo to nerobíte ale len kecáte, kecáte a kecáte.
« ‹ 1 2 3 4 5 »