Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň.
Chcel by som Vám ukázať heligónky, ktoré vyrábam. Táto je ladenie F-B, štvorhlasná, 3-základy + jedna vysoká oktáva, hlasy mosadz, tipo amano. Vyrobil som ju iba tak, pre seba, pre potešenie. Vyrábam pod menom Ján Kožiak Rimavské Brezovo.

Druhú heligónku som vyrobil pre syna ako svadobný dar. Keďže som rodák z Kadluba, ako aj syn, jemu som vyrobil heligónku s názvom Ján Kožiak Kadlub, ladenie D-G.
S pozdravom Janko K., e-mail: koziakova.marta@azet.sk
 
A to je táto, pre syna, ako svadobný dar. Asi najväčšia zaujímavosť bola jej výroba a jej schovávanie pred synom, aby mal prekvapenie. Je to heligónka s ladenim D-G, 2 základy + hlboká oktáva, hlasy tipo amano mosadz.
 
Táto heligónka, na ktorej som robil generálnu opravu je dvojhlasná – základ + horné tremolo a ladená v C/F. Diskantové a priznávkove hlasy sú mosadzné – teda platničky. Basy G, A, B sú v kontra oktáve. Priznávkove
akordy má harmonika – G dur7 (C/G) a C dur7 (F/C). Akord G7 obsahuje tóny: g+g1+h+f1 – má vynechaný tón d1. Akord C7 obsahuje tóny: c1+e1+g+b1 – teda kompletný sedmičkový akord. Heligónka aj keď je len dvojhlasná má pekný a dosť silný hlas (mosadzné hlasy) a výrazné basy
(kontra oktáva). Povrchovú úpravu skrinky robil profesionálny reštaurátor, lakovaná je šelakom. Mech je nový, vyrobený v Harmonikas, Louny.
Všetkých pozdravuje Miro, miroslavsvetlak311@gmail.com

 
Dobrý deň,
Rudolf Kalina. Je to 3-hlas, ladenie C-F, mosadz. Heligónka má mohutný zvuk, "prekričala" už aj nejednú 4-hlásku.
Mam ju roky, no nikde neviem nájsť rok výroby. Sú tam iba podpisy predošlých vlastníkov. Podľa toho čo som zistil, mohol by to byť rok 1937-40. Pokiaľ by niekto mal nejaký katalóg alebo info budem rad.
Všetko pôvodné, čaká ju výmena mechu a trochu oživenie skrinky. Pre mňa je to srdcovka, ktorú obľubujem najviac s pomedzi mojich heligóniek. jurinoondrus@gmail.com
 
Konstantin Stibitz. Je to 4-hlas, ladenie B-Es, mosadz, 2 základy + 2 vysoké oktávy. Spodná časť nástroja stála vo vode, no už je všetko zreparované a heligónka má nádherný zvuk. Rok výroby 1933. jurinoondrus@gmail.com