Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter4. Október 2015
pre: pre isao

Nechcem rozdúchavať oheň, ale pošuškám Ti jedno: My tu nie sme o nič horší, ako tí zo známych orchestrov, či skupín. Možno iba Ty o tom nevieš, ale vzájomný boj, súťaživosť, prestíž, očerňovanie,... je na každej úrovni. My, sme obyčajní jednoduchí, preto to robíme primitívnym krčmovým spôsobom, ale tí vyššie majú na to premyslenejšie, rafinovanejšie a často aj zákernejšie postupy... To mi ver!
Peter4. Október 2015
Poliaci majú jedno také ľudové príslovie: "Czym chata bogata," (čím chata bogata)... Vo voľnom význame to znamená, že to čo v dome hostiteľ má, to zo srdca dá...

Pochodil som veľa (heligonkárskych) podujatí, no úprimne poviem, nikde ma nenapadlo kritizovať, že prečo (ne)dali iba to alebo to. Kto na čo má, to dá. Isteže, niekde je hojno, inde je chudobnejšie,... niekde sa človek cíti dobre, inde menej dobre, ale napr. ja osobne som nikdy neporovnával. Tak ako aj my, ľudia, tak aj podujatia, každé je svojím spôsobom špecifické a "zakrýva sa iba takou perinou, na akú má!" (či finančne, alebo organizačne)
pre iaso4. Október 2015
v tvojej vete je hlboká myšlienka :
trocha úvahy:, Bohatých spájajú peniaze, chudobných chudoba a starosť aby prežili, alkoholikov pálenka, opravdických muzikantov hudba.
Počul si žeby Orchester K. Vlacha hanobil iný orchester napr. orchester Slováčka a podobne, určite nie. Zober si ľudové kapely npr. malá muzika Nauše Pepika, Váhovanka, senzus, duo jamaha a pod. vyjadrovali sa jeden o druhom negatívne ? hanobili ich ? nie.
Zober si ľudových hráčov na heligonku, čo sa deje? toľko špiny jeden na druhého vylievajú, hanoby a čo já viem čo všetko, pritom ani jeden pozitívny názor. Nepomáhajú si , neporadia, povyšujú sa jeden nad druhého, ale Slovač je už taká. Z čoho to pramení neviem, veď rodičia terajších 50-tnikov boli dobrosrdeční ľudia, keď mali ponúkli pohárikom, keď nemali mliekom a aj jedlom čo sami navarili a jedli. bolo to radosť žiť, sused susedovi prial, keď bolo treba pomohol, ale teraz - škoda vravieť, pekným vzorom je táto debata.
Viem čo hovorím a čo píšem, sám som z dediny, bol som na radu u vychýreného heligónkára, chcel som si k tomuto nástroju pričuchnúť, ale zbytočne, neukázal nič s odôvodnením, že nemá čas. Tak, že som z toho smutný, ale preto život ide ďalej , chodím na vystúpenia- nie sám a tam si zaspievame a rozveselíme sa.
Viete v závere chcem povedať, prečo ste taký jeden na druhého, pod čiernu zem by ste ho dopratali. Život je veľmi krátky a preto nerobte ho trpkejším ako je, doprajte jeden druhému, lebo nikto nevie či sa ráno zobudí a odchádzať zatrpknutý to by asi netešilo nikoho. Nestačí , že v rodinách sa za kus role, za starú barabizňu žerú, ukážte im aspoň Vy vlúdnú tvár a náturu.
Potom určite bude hudba spájať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
isao4. Október 2015
A vraj hudba nás robí lepšími...:-( !
Šimon4. Október 2015
pre čecha
tvůj výlev zloby byl asi myšlen na mě, nevím proč se mi neobjevilo v článku jméno, zo to jsem se omluvil. K tvému názoru asi tolik. Já nerozděluji lidi podle jejich národnosti jako ty, já všechny dělím jen na dobré a ty ostatní, proto je mi jedno jestli pošlu do prd... američana, tatara, čecha nebo slováka. S tím co jsem napsal o Teodorovi mám čisté svědomí, jaké ho má on to ví nejlépe on sám, ale asi si na svědomí moc nehraje, jinak by nenapsal to co napsal. Já mám na Slovensku hodně dobrých přátel a kamarádů a jezdím k Vám opravdu rád. Je mi jedno jestli mi někdo něco dá nebo nedá, za plnými stoly a cestovným jezdí možná někdo jiný, já to určitě nejsem. Já jezdím tam kde jsou dobří lidé a kde mi je fajn. Není toho moc, ale jak se říká dobrého stačí málo. S tím pohoštěním máš pravdu, Vaše pohostinnost je opravdu lepší než u nás, ale jak říkám všude je hospoda, obchod a doma si chleba taky umím ukrojit, to není pro mne rozhodující, ale vážím si všeho co mi kdo nabídne. No a k tomu Peterkovi kterého absolutně nemusím bych dodal jen toto. Zkus si dát na váhy kolik je tam učinkujících od nás a kolik od Vás. Pak předohnoť tvrzení o "našem" Šlágru. Příště se nejdřív projdi desetkrát po kuchyni aby ses uklidnil a pak si teprve sedni k počítači. Krásnou neděli Ti přeje Šimon z Olomouce.
ešte pre chalana4. Október 2015
ty máš asi lietadlo, lebo bol si aj v Dolnej Strede aj na Východnom Slovensku v rovnakom čase, nebodaj sa vieš premiestňovať v časopriestore, tak aspon koriguj to čo píšeš.
A bez urážky neposerte sa s tou chválou, akciu chvália ľudia ktorí tam boli a nie účinkujúci, ale máte smolu tí nepíšu, tým je to šuma-fuk.
Šimon4. Október 2015
Omluva
článek ze dne 3.10 pro BD a ještě pro Teodor jsem psal já, nevím proč se mi v článku neobjevilo "Šimon". Asi jsem udělal nějakou chybu, v žádném případě jsem nechtěl skrýt svoje jméno, byl to omyl. Děkuji.
Pre chalana4. Október 2015
už dávno nie si chalan, ale to nič, len malá lekcia zo zemepisu obec Dolná Streda nie je Sereď - je to obec v okrese Galanta.

a je to úžas ako niektorým začala kypieť žlč, je nedeľa chodte do kostola možno sa Vám uľaví.
rychlik4. Október 2015
a taki primitivovia ako ten "pre cecha" potom kazia meno celeho slovenskeho naroda
!!4. Október 2015
Ozval sa dalsi debil, co ani čitat nevie. Lebo keby vedel, vsimol by si, ze obaja pani chvalia slovenske podujatia. Toto tu neni o Slovakoch, Cechoch, je to o dobrych a zlych ľudoch. Neboj, ty urcite medzi tych dobrych nepatris
Chalan4. Október 2015
Nepochopil si podstatu čo píše Moravák Mirek/Šimon/pod tým čo napísal sa móžeme všetci Slováci čo sme tam boli len podpísať .
pre čecha4. Október 2015
spamätaj sa človeče, kde to žiješ ? ty ideš odsudzovať Slovákov , sklapani a hlaď si svojich súkmeňovcov. V Čechách sú podujatia kde ti nedajú ani vodu, preto tam nechodia poriadni hráči. Tam máš svoj Šláger s Peterkom tak tam čuš.
Chalan4. Október 2015
Velký obdiv ZTP-ákom za vydarenú akciu v Dolnej Strede /Sereď/.Konečne super akcia aj v okolí Serede dobrosrdečnosť bez diktátorského podtónu proste na super pre Teodor pilo sa aj tu ale tak ako všade inde npr.Drienica,Výčapy,Dežerice atď. ZTP-akom veĺká poklona a ťeším sa na video od pána Štepána Vránu. Odkaz pre diktátora zo Serede ,akcia bola aj dobre materiálne zabespečená ako sa on všade chváli .
Janko K.3. Október 2015
Šimon,
vďaka za zhodnotenie večera.
Cesta späť ako ušla?
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
pro BD3. Október 2015
Jak to tu čtu tak si myslím že Rychlík asi použil ne příliš vhodný výraz a přirovnání, nemyslím si však že to myslel zle. Reakce od Kontra byla trochu tvrdá a nepřiměřená, ale tak to v diskuzích bývá. Co se týká té úpravy heligonky tak si myslím že Rychlík napsal celkem pravdu. Pokud se ale někdo do toho chce mermomocí pustit tak je to jen jeho věc, tady byl nějak upozorněn a snad i varován, ale já mu držím palce ať se s tím nějak popere. Fakt je že kdo nic nedělá tak nic nepokazí. Musí si být vědom že výsledek nemusí odpovídat jeho představám.

ještě pro Teodor
Chvilku jsem tu nebyl, ale k tomuto se musím vrátit protože se mne to celkem dotklo, myslím tím to nešťastné, smyšlené a ničím nepodložené tvrzení o nějakých ožralcích v Drienici.
Takže vážený pane nevím kde jste byl v tu sobotu vy, já vím ale kde jste nebyl, a to byla Šarišská heligonka. Pokud by jste tam byl a byl střízlivý, tak nemůžete napsat takovou prasárnu.
Já jsem odcházel ze sálu se Štěpánem Vránou ráno ve tři hodiny, na sále se stále krásně hrálo, zpívalo a byla tam bezva nálada i zábava. Jelikož jsem nepil tak mám celkem objektivní přehled o tom jak to tam vypadalo. Je to hrubá urážka všech pořadatelů a lidí kteří se starali o všechen servis pro účinkující a příchozí. Tam to funguje i bez pásků na ruce, bez označování, ubytovali se mnou i Ondru Sihelského který neučinkoval a jen se přijel podívat. Prostě mu Jožko Malcovský řekl spíš se Šimonem a dál se nic neřešilo. Kdo zůstal na sále tak dostal vše co ostatní atd. Mě to připadalo že tam se lidi dělí jen na ty kteří se chtějí bavit dál a na ty co šli domů. Jak jednoduché, upřímné, kamarádské a pro ně úplně normální. Takže milý Teodore tady jsi hodně minul a nechtěl bych být u toho když se ta východňárská dobrota otočí o 180 stupňů. To jak reagoval na tvoje sprosté a stupidní nařčení Jožko Malcovský hovoří o tom co jsou to za lidé. Přijmi jeho pozvání a přijeď. V tomto jej obdivuji, to je odpověď člověka který se dovede povznést nad sprostotu jiných. Já bych s tebou
vyrazil dveře s naprosto čistým svědomím, a to se o mě říká že jsem lidumil. Toto byla pro mne rána pod pás poctivým lidem a na to já slyším hodně moc. Musel jsem to napsat mne se to dotko opravdu hodně. Jediný problém jsem měl s tím jak to napsat aby to nebylo od srdce a od plic jako mezi čtyřma očima.

BD2. Október 2015
pre Rychlik
Nehnevaj sa ale obvinit niekoho z falosneho narodovectva ani trochu neznamena "poucit sa na chybach druhych". A viem co chces povedat aby sa do toho nepustal aby mal nastroj aspon nejaky ak nema ziadny. Ja som dufal ze hadam nie je taky hlupi aby sa pustil prerabat nastroj ak nema "zalozny". Ved aj keby to naozaj vedel tak prerabka mu zaberie aspo mesiac a na com bude hravat ten mesiac? Kto vydrzi mesiac bez heligonky? Ja by som to neprerabal v tom pripade, ak by heligonka sluzila ako polo-robotna. To znamena nosena k ohnu do mrazu na turistiku atd... nakolko ten plast perfektne chrani celu heligonku. Ja som mal popularku totalne znivocenu, ale ked som dal dole plast, tak pod nim bolo pekne bielucke ciste drevo. Ten plast chrani drevo daleko lepsie ako laky.
mudrc2. Október 2015
rychlik plne s Tebou súhlasím.
rychlik2. Október 2015
ja som chcel iba povedat, že mudri ludia sa ucia na chybach inych. Ludsky pokrok je zalozeny na tom, ze vzdy niekto zacina tam, kde niekto pred nim skoncil a nevymysla vzdy vsetko odznova. Preco aj pri opravovani heligonky sa nepoducit od tych co skolacke chyby uz davno preskakali? Chlapec sa chce pustit do prerabky oplastovanej heligonky a vidno, ze vobec nerozumie tejto robote. Tak toto je dobra uprimna rada diskutera podomnou, ze to nic, len rob, rob ? Mozno je to jediny nastroj chlapca, ktory si ho on svojim zasahom dodrbe a predsa nejaky ludomil a znalec mu to doporucuje?
isao2. Október 2015
Rychlík máš pravdu aj tento raz a nie prvý. Ak niekto chce dýhovať heligónku, je to jeho vec. Ale bez praxe a vybavenia musí byť konečný efekt žalostný a totálne dodrbaný inštrument.Ak chce niekto objavovať veci dávno vymyslené ... prosím. Skús odýhovať kus garniže.Horúcim glejom. a nauč sa zahnovať, lautringovať, používať zec pilku, natierať glej, žehliť , používať ciglinu...a potom sa nauč nanášať a leštiť politúru. Potom si vyskúšaj odýhovať nejaký rádius a máš aspoň dve- tri remeslá "zmáknuté" ! V.I.Lenin učiť sa učiť sa....
pre kontru2. Október 2015
ty si ale primitivny debil. Vobec nevies diskutovat