Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
pre totoka9. Október 2015
Bohuslav Šlehofer

https://www.youtube.com/watch?v=u8vduMyGV9o
pre " pre d"9. Október 2015
Tak si to este raz precitaj. Uz ?
totók9. Október 2015
tu je krásne zahraté na heligonke s využitím troch radov. super marián máš harmóniu a cit. koprdovia môžete puknúť od jedu...

https://www.youtube.com/watch?v=gfRHMwa7nXU
ťák9. Október 2015
já ci to hutorel a ty jedným uchom dnu a druhym ven. Ľebo v totym prostredku še to nema v čim zastavic.
mudrc9. Október 2015
Ja mam hlasy s čerešňovej hrči ale neviem či tam boli dávane pred Napoleonom alebo potom ale hrajú krásne
pre d9. Október 2015
no a?
d8. Október 2015
pre "pre d"

pises toto: Stari ceski vyrobcovia heligoniek hlinikove hlasy takmer vobec nepouzivali. Je to tak ako pise predchadazjuci diskuter, hlinikove hlasy sa zacali viac pouzivat s modernizovanymi celulidovymi harmonikami pred druhou sv. vojnou.

Precitaj si co si napisal. Vsimol si si ?
Miro S.8. Október 2015
Niečo ku tým hlasom.
Dávnejšie som opravoval akordeón Hohner, 120 basový a štvorhlasný.
Tri základné oktávy (z toho 2 tremolá) boli na zinkových platničkách a hlboká oktáva bola na hliníkových platničkách. Zrejme to bolo z dôvodu aby bola harmonika ľahšia, nakoľko hlboká oktáva má väčšie platničky ako základná a zinok je podstatne ťažší ako hliník. Aj tak bola poriadne ťažká.
Harmonika bola zrejme z medzivojnového obdobia ako som usúdil z umiestnenia registrových tlačidiel a z mechaniky registrov a tiež basovej aj diskantovej mechaniky.
rychlik8. Október 2015
Plne suhlasim! Vakuovo balene heligonkove tescove cifry mnohymi tu predostierane ako umenie hraca a vyvoj ludovej piesne.
Kojsovjan8. Október 2015
Ja som s J. Janičko kamarat podebatujeme celkom dobry chlap a veru stale svoju hru zlepsuje. Sak je mlady,stary kon sa novym figlom tazko uci. K tym cifram...vseteho vela skodi,spominali ste ludove muziky,tu na vychode pimasi p.Kandrac,p. Noga p.Hudak to su primasi klobuk dole.... Ale skuste popocuvat muzku česlaka Krokyho z davnejsich čias, alebo Bartoša šuku z Balogu...nuz ale dakto len svoju domacu slaninu chvali a iny vychvaluje vakuovo balenu z Tesca...
pre d8. Október 2015
Absolvuj este raz svoje rychlokurzy o heligonkach. Mne presiel cez ruky uz znacny pocet harmonik, ale kombinacia hlinikovych hlasov s hlasmi z inych materialov nebola ani raz! Sice nasli sa obcas aj take hybridy, ale to iba v nastrojoch do ktorych niekto v minulosti sprtal. Stari ceski vyrobcovia heligoniek hlinikove hlasy takmer vobec nepouzivali. Je to tak ako pise predchadazjuci diskuter, hlinikove hlasy sa zacali viac pouzivat s modernizovanymi celulidovymi harmonikami pred druhou sv. vojnou.

Tiez ta poprosim neurazaj ludi za iny nazor nez je ten tvoj
abc8. Október 2015
pre d
Tvoje prispevky svojim obsahom velmi pripominaju Andreja Svarneho.
Co sa tyka hraca na FB, vola sa Jan Janicko, je cerstvo zenaty, hra naozaj dobre a ma zaujimavy repertoar. Nevidim dovod na oslovenie Janik, ci ine formy mena, ved tie dve jeho, su samy osebe dostacujuce. A daka kritika? Skor to bol vyjadreny subjektivny nazor a on sam si urcuje ako hra a bude hrat. Niekedy je dobre vypocut si ako ho vidia ini, alebo, kazdy z nas ma predsa dve usi, jednym dnu, druhym von.
d8. Október 2015
pre " JAnik"

neviem ako sa volas , ak by som to vedel , tak aj teba by som nejako pekne zavolal.

MOzno by sa Ti od toho jedu , co je v Tebe ulavilo .

MAl by si TY vediet, ze uz v predvojnovom obdobi sa hlinikove hlasy zacali osadzovat do nemeckych a aj talianskych akordeonov a harmonik a v tom obdobi napriklad okolo 1940 najdes Hohnerky, v ktorych v jednom nastroji su aj hlinikove a aj zinkove hlasy--- To je co ? To ste u Vas este nejedli ! Ze !!

A inak Teba som sa na odpoved nepytal !

Vies svokor cely zivot volal svojho syna JAnik , volal ho aj Jancu ale to len vtedy , ked bol na neho nahnevany , U nas na Zempline je aj verzia " JAnku ole hev " , to ak by si nerozumel znamena " Jan pod sem " , ale ta sa mi osobne nepaci.

Nechas ma prosim TA vybrat ako oslovim ludi s ktorymi diskutujem ?

Vopred Ti dakujem .

PS: ani ma nezaujima ako sa volas. Stacilo by aj Uboziak
Z.B.8. Október 2015
Pre 123 .Zaujmavý pohĺad na týchto dvoch pánov .Môj názor : určite tam hrajú dvaja, len jeden sa tam poriadne ale poriadne priživuje ale teraz neviem či ten naĺavo alebo ten napravo.
Janik8. Október 2015
Janik, Janicek, Janulienko, ved uz sa neposer s tym Janikom. Ides sa cely vopchat do riti.

Mal by si vediet, ze hliniky do starych medzivojnovych heligoniek sa nedavali. Hlinikove hlasy nastupili do masovej vyroby az po 2. sv. vojne
d8. Október 2015
Prosim Vas .... uz sa zase blizi vykend ... prosim Vas nespadnite zase do bujnych prispevkov " ten je taky a ten je zasa taky .. "

VEd ak Janikov styl nie je dnes rozsireny medzi vychodniarmi , tak kedze je z VYchodu , tak urcite sa casom naucia dalsi hraci podobne hra a nasledne Jankov styl zdomacie na vychode-- prirodzene.

Je to pekne? Je ! Je sikovny ? Je ! SNad nebude hrat tak ako ked prvykrat zahral Pec nam spadla ...

Janik mohol bysi este odpovedat ohladom tych hlinikovych hlasov ?
......... tie hlinikove dolne hlasy su povodne od kedy bola vyrobena heligonka alebo boli dokladane do heligonky neskor prosim ? Je to trochu netradicne riesenie, ale hra velmi zaujimavo.
1238. Október 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9h0QJzXVhQ8

hraju tu dvaja či len jeden? mne sa zdá že počujem len martina
rychlik8. Október 2015
som zvedavy ako budete reagovat potom, ked nejaký zrucny hrac, napr. Martin C. ukaze svoju sikovnost a zahraje v nejakej slovenskej ludovej piesni v medzihre dake narocne trilky z francuskeho kankanu. Alebo naopak, ak sikovny podpoliansky heligonkar so svojou peknou narocnou cifrou vylepsi bavorsku alebo cesku polku.
Ved nic zle sa nestalo, iba hraci ukazali aki su sikovni
jano pre Z.B8. Október 2015
máš pravdu je neuveriteľné že niekto sa pozastavuje nad tým ked perfektný hráč zahrá niečo viac, niečo nove, iné, hned je v zlom svetle závistlivcov a neprajníkov. takýchto šikovných hráčov treba podporiť a obdivovst ich hru a šikovnosť a nnazývať ich ožranmi a pod.
Z.B.8. Október 2015
Pre východniar, dík že si ma tu neukamenoval to asi ešte len príde ale fakt je to môj názor :) .Jasné že nemusíš súhlasí ale tak to vidím ja.Táto stránka je asi aj pre slabších hráčov alebo pre začínajúcich ,čo povieš.