Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
kontra1. Október 2015
pre rychlik

Ty si riadny uboziak. Neviem ci si tu len ako provokater, ale kazdy tvoj prispevok je bud vyslovene klamstvo alebo provokacia. Vsak ukaz ty co si dokazal. V kazdom narode mas ludi ako ty, ktory nic nevedia, nikdy nic nedokazali nic sa nenaucili a su uplne bez talentu. Vo vacsine statov ich volaju poslanci ale ty si sa ani len do toho parlamentu nedostal. Ak niekto povie ze mem sikovne ruky a za robotu sa nemusime hanbit a ty to oznacis falosne narodovectvo tak ta lutujem. Vzdy som tusil ze mas v hlave nasrate ale myslel som si ze si neznaly len co sa tyka hudby ale teraz si ukazal aj svoje znalosti z historie. Ako huslista viem ze tvoje prispevky svedcia o nulovych hudobnych vedomostiach ale ze si aj v zivote takyto neznaly a este aj jesitny no to je trochu silne kafe. Je mi ta normalne luto. Co ti slovaci spravili ze musis na taku neagresivnu vetu a povzbudenie takto podrazdene reagovat?
BD1. Október 2015
Nauc sa citat. Nikde netvrdim ze my sme na svete najlepsi. Ved som pisal o americanoch ci moreplavcoch. Americania si vesaju svoje vlajky na domy, kazde rano v skole spievaju hymnu a kricia do celeho sveta ze su vyvoleny narod. A ja poviem ze slovaci maju sikovne ruky a za svoju robotu sa vo svete nemusia hanbit hadam mozem ci aj toto sa ti zda naozaj narodovecke? To keby som si zavesil slovensku vlajku na dom, zaspieval slovensku hymnu tak ma oznacis rovno za nacistu co?
rychlik1. Október 2015
to je tvoj pohlad, skutocnost a historicke skusenosti su trochu ine. Na to treba vytiahnut rit zo Slovenska a poprechadzat aj ine staty, vsimat si druhe narody. Az potom zistis, ze falosne narodovstvo - my sme najsikovnejsi, my mame najlepsie ruky a pod, je len falosny klam. Pravda je niekde inde. Ja ta vsak nebudem presviedcat
BD1. Október 2015
Nemas pravdu. To by sme zili v dobe kamenej. Lebo asi len kamen sa neda pokazit. Vsetkym uspechom predchadzali neuspechy ale ti co to nevzdali su dnes hrdinovia. Kolko raketoplanov americanom zhorelo kym sa dostali na mesiac? Kolko dobrodruhov zahynulo kym sa dostali na najvysie vrcholy sveta, ci oboplavali oceany. Nastastie su tu ludia ktori maju pevnu volu a nevzdaju to po prvych nezdaroch. Nie kazdy sa vzda este pred tym nez sa do niecoho pusti to uz nieje ani zbabelost to uz je nieco medzi lenivostou, pohodlnostou ba az zavistou ze sa tebe nic take nepodari tak to radsej skusat ani nebudem a radsej budem odhovarat druhych aby to tiez radsej neskusali. Uz som takych ludi zazil. Patrik neboj sa slovenske ruky su sikovne a nikdy sa vo svete nemuseli za svoju robotu hanbit a mozno odhalis v sebe talent ci zalubu. Ja to tiez beriem tak ze ked mam skladat nejaky model lietadla ktory tiez stojji nemalo penazi a kotry bude stat na policke a potom sa vyhodi tak to mozes rozobrat a skladat heligonku z coho budes mat ovela vacsiu radost.
rychlik1. Október 2015
ked sa niekto chce ucit zoznamovat s drevom, nech zoberie sekerku a rube klatiky. Ucit sa experimentovat na harmonike je trochu luxusny sposob na zoznamovanie s drevom

Tvoj citat poopravim na zaklade svojich zivotnych skusenosti:
Mas robit chyby, tak to naozaj radsej nerob nic!
BD1. Október 2015
Kto nic nerobi nic nepokazi. Ale nikto nerobi vacsiu chybu ako ten co nic nerobi. B. Franklin.
Kde chces ziskat skusenosti ked sa do nicoho pustat nebudes? Na tej heligonke nemas co pokazit, ta je pokazena od kedy na nu nacapili ten plast. Aspon sa nieco naucis o dreve, dyhach, lakoch atd... A ak mas v blizkosti kamarata drevara tak mas aspon o com debatit pri pive urcite ti poradi.
rychlik1. Október 2015
moja rada: nesprtaj do nicoho, nic neodlepuj! Navyse aj sam priznavas, ze nemas skusenosti, tak iba dobabres harmoniku. Ak sa ti nepaci, tak predaj a kup si inu.
BD30. September 2015
pre Patrik
Pokojne daj umelinu prec ale pod nou je smrekovo bukova preglejka. Budes to musiet dyhovat lebo su tam pozabijane aj male klincoky po rohoch. Na firotke boli na delicii popular tiez tak neviem ci chces lakovat klince. ale ked na to nalepis peknu dyhu a prebrusis a nalakujes tak to bude dobre vyzerat. Len delicie maju oble rohy a tazko sa na to lepi dyha lebo sa ti bude pri ohybani lamat musis ju mocit v horucej vode a tazko sa ti bude lepit. Ale sak uvidis nechcem ta odradit, ale da sa to spravit.
BD30. September 2015
To som robil este na strednej skole. Tomu uz bude hadam aj 15 rokov to bol moj prvy pokus o renovaciu lebo bola rozbita ale to nieje velmi kusok na ukazovanie. Nevedel som ani dyhovat (nie som drevar) a mal som len bukovu stiepanu dyhu co teda nie je velmi pekna na heligonku ci nabitok ale vtedy to bolo jedine co som zohnal. Ale nakolko som ju kupil za vtedajsich 500korun tak posluzila. Mala lahka vacsi rozsah ako 2radova Hlavacka.
Miro S.30. September 2015
Pre Patrik.
Môžeš napísať prečo chceš odstrániť celuloid z tej heligónky?
Myslím, že keď to urobíš, tak tá harmonika na kráse nezíska, keď ako uvádzaš nemáš skúsenosti.
Hrať určite nebude ani lepšie, ani horšie. Tiež nebude vyzerať tak ako drevená intarzovaná heligónka.
mudrc30. September 2015
No a ďalší hybrid na svete s firottky
Janko K.30. September 2015
Pre Patrika
Trochu som pohral s googlom a tu je výsledok – prestavba celuloidovej Firottky podľa brigada.drandica:

https://sites.google.com/site/strankybakchos/prestavba-firotti-heligonky
Kontakt: karabinos.jan@mail.com
Tomas30. September 2015
Mam po dedovi heligonku B Es ale na vnutornej rade uplne horna klapka je ladena G# na tah aj na tlak!!! Viete mi povedat preco? Ved standartne tam ma byt C#/H.

Bude problem tu jednu klapku preladit?
jopova30. September 2015
Spomenul som si. Boli to prispevky pod heslom brigado drandic, zhruba pred rokom.
Jozef M.30. September 2015
Pod celuloidom je čierne lepidlo,ktoré sa niekedy vžerie do dreva,potom vzniknú tmavé škvrny.Ale dyha to zachráni.
jopova30. September 2015
Niekedy tu bol prispevok od Mayera, odkialsi od Zvolena, aj obrazky, on to robil podobnym sposobom. Neviem to vyhladat, ale urcite tato tema bola a nevyzeralo to zle.
Peter30. September 2015
Nie je to "červená dýha", ale tzv. celuloid. Keď ho dáš dole, potom uvidíš, že to tak nefunguje, ako si predstavuješ.
pre peter 30. September 2015
diha je nanej teraz cervena je to delicia 3 a tu dyhu chcem dat dole celu heligonku vibrusit a nalakovat
pre peter 30. September 2015
ja nechcem nanu lepit dichu jaju chcem nechat cisto drevehu ja ju chcem len vibrusit a nalakovat
Peter30. September 2015
Osobne si myslím, že zvukovo sa nestane nič, ale vzhľadovo sa moc namakáš. Celuloidové heligónky majú iné hrany, uhly skriniek, hmatník,... Ak si myslíš, že iba dáš dole celuloid, nalepíš dýhu, pribiješ kovania a že máš z toho klasickú drevenú heligónku, tak to je omyl.