Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
jožo5. Október 2015
https://www.youtube.com/watch?v=4Wj5wN8eEL4
08:30:00 važení kde je tá vlastná pieseň čo pán koncertný majster skubo skomponoval????
fero 5. Október 2015
To neni čardáš ale zmatek nad zmatek
Peter4. Október 2015
Je veľa piesni, ktoré v podaní iných interprétov, alebo tak celkovo v iných regiónoch, sú celkom iné. Iný takt, iný rytmus, z veselej durovej je clivá molová a pod. Nedá sa to takto porovnávať a hodnotiť.
N4. Október 2015
Pesnicku Ponize majera niekde hral na heligonkarskej prehliadke Pavol Liska a spievala jeho dcera Petronela. V ich podani to bola uplne ina pesnicka. Skuste to niekto najst a dajte link do diskusie.
rychlik4. Október 2015
Tempo je primerane piesnam, ibaze pan vypadava z rytmu
pre fanušik4. Október 2015
nuž človeče neviem kde ty žiješ a aké je tvoje poznanie, ale zodpovedne ti môžem povedať, že je to obyčajný Slovenský čardáš. Len či ho vie každý tak zahrať ?
fanušik4. Október 2015
Podme sa trocha pobaviť ich tempo je vražedné......
https://www.youtube.com/watch?v=MoJo6iZolQE
Z.B.4. Október 2015
Pre Teodor zabúdaš dávať meno pri svojich článkoch
.,4. Október 2015
pre neoznačeného Drienica 26.9.2015,Dolná streda 3.10.2015
Peter4. Október 2015
pre: pre isao

Nechcem rozdúchavať oheň, ale pošuškám Ti jedno: My tu nie sme o nič horší, ako tí zo známych orchestrov, či skupín. Možno iba Ty o tom nevieš, ale vzájomný boj, súťaživosť, prestíž, očerňovanie,... je na každej úrovni. My, sme obyčajní jednoduchí, preto to robíme primitívnym krčmovým spôsobom, ale tí vyššie majú na to premyslenejšie, rafinovanejšie a často aj zákernejšie postupy... To mi ver!
Peter4. Október 2015
Poliaci majú jedno také ľudové príslovie: "Czym chata bogata," (čím chata bogata)... Vo voľnom význame to znamená, že to čo v dome hostiteľ má, to zo srdca dá...

Pochodil som veľa (heligonkárskych) podujatí, no úprimne poviem, nikde ma nenapadlo kritizovať, že prečo (ne)dali iba to alebo to. Kto na čo má, to dá. Isteže, niekde je hojno, inde je chudobnejšie,... niekde sa človek cíti dobre, inde menej dobre, ale napr. ja osobne som nikdy neporovnával. Tak ako aj my, ľudia, tak aj podujatia, každé je svojím spôsobom špecifické a "zakrýva sa iba takou perinou, na akú má!" (či finančne, alebo organizačne)
pre iaso4. Október 2015
v tvojej vete je hlboká myšlienka :
trocha úvahy:, Bohatých spájajú peniaze, chudobných chudoba a starosť aby prežili, alkoholikov pálenka, opravdických muzikantov hudba.
Počul si žeby Orchester K. Vlacha hanobil iný orchester napr. orchester Slováčka a podobne, určite nie. Zober si ľudové kapely npr. malá muzika Nauše Pepika, Váhovanka, senzus, duo jamaha a pod. vyjadrovali sa jeden o druhom negatívne ? hanobili ich ? nie.
Zober si ľudových hráčov na heligonku, čo sa deje? toľko špiny jeden na druhého vylievajú, hanoby a čo já viem čo všetko, pritom ani jeden pozitívny názor. Nepomáhajú si , neporadia, povyšujú sa jeden nad druhého, ale Slovač je už taká. Z čoho to pramení neviem, veď rodičia terajších 50-tnikov boli dobrosrdeční ľudia, keď mali ponúkli pohárikom, keď nemali mliekom a aj jedlom čo sami navarili a jedli. bolo to radosť žiť, sused susedovi prial, keď bolo treba pomohol, ale teraz - škoda vravieť, pekným vzorom je táto debata.
Viem čo hovorím a čo píšem, sám som z dediny, bol som na radu u vychýreného heligónkára, chcel som si k tomuto nástroju pričuchnúť, ale zbytočne, neukázal nič s odôvodnením, že nemá čas. Tak, že som z toho smutný, ale preto život ide ďalej , chodím na vystúpenia- nie sám a tam si zaspievame a rozveselíme sa.
Viete v závere chcem povedať, prečo ste taký jeden na druhého, pod čiernu zem by ste ho dopratali. Život je veľmi krátky a preto nerobte ho trpkejším ako je, doprajte jeden druhému, lebo nikto nevie či sa ráno zobudí a odchádzať zatrpknutý to by asi netešilo nikoho. Nestačí , že v rodinách sa za kus role, za starú barabizňu žerú, ukážte im aspoň Vy vlúdnú tvár a náturu.
Potom určite bude hudba spájať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
isao4. Október 2015
A vraj hudba nás robí lepšími...:-( !
Šimon4. Október 2015
pre čecha
tvůj výlev zloby byl asi myšlen na mě, nevím proč se mi neobjevilo v článku jméno, zo to jsem se omluvil. K tvému názoru asi tolik. Já nerozděluji lidi podle jejich národnosti jako ty, já všechny dělím jen na dobré a ty ostatní, proto je mi jedno jestli pošlu do prd... američana, tatara, čecha nebo slováka. S tím co jsem napsal o Teodorovi mám čisté svědomí, jaké ho má on to ví nejlépe on sám, ale asi si na svědomí moc nehraje, jinak by nenapsal to co napsal. Já mám na Slovensku hodně dobrých přátel a kamarádů a jezdím k Vám opravdu rád. Je mi jedno jestli mi někdo něco dá nebo nedá, za plnými stoly a cestovným jezdí možná někdo jiný, já to určitě nejsem. Já jezdím tam kde jsou dobří lidé a kde mi je fajn. Není toho moc, ale jak se říká dobrého stačí málo. S tím pohoštěním máš pravdu, Vaše pohostinnost je opravdu lepší než u nás, ale jak říkám všude je hospoda, obchod a doma si chleba taky umím ukrojit, to není pro mne rozhodující, ale vážím si všeho co mi kdo nabídne. No a k tomu Peterkovi kterého absolutně nemusím bych dodal jen toto. Zkus si dát na váhy kolik je tam učinkujících od nás a kolik od Vás. Pak předohnoť tvrzení o "našem" Šlágru. Příště se nejdřív projdi desetkrát po kuchyni aby ses uklidnil a pak si teprve sedni k počítači. Krásnou neděli Ti přeje Šimon z Olomouce.
ešte pre chalana4. Október 2015
ty máš asi lietadlo, lebo bol si aj v Dolnej Strede aj na Východnom Slovensku v rovnakom čase, nebodaj sa vieš premiestňovať v časopriestore, tak aspon koriguj to čo píšeš.
A bez urážky neposerte sa s tou chválou, akciu chvália ľudia ktorí tam boli a nie účinkujúci, ale máte smolu tí nepíšu, tým je to šuma-fuk.
Šimon4. Október 2015
Omluva
článek ze dne 3.10 pro BD a ještě pro Teodor jsem psal já, nevím proč se mi v článku neobjevilo "Šimon". Asi jsem udělal nějakou chybu, v žádném případě jsem nechtěl skrýt svoje jméno, byl to omyl. Děkuji.
Pre chalana4. Október 2015
už dávno nie si chalan, ale to nič, len malá lekcia zo zemepisu obec Dolná Streda nie je Sereď - je to obec v okrese Galanta.

a je to úžas ako niektorým začala kypieť žlč, je nedeľa chodte do kostola možno sa Vám uľaví.
rychlik4. Október 2015
a taki primitivovia ako ten "pre cecha" potom kazia meno celeho slovenskeho naroda
!!4. Október 2015
Ozval sa dalsi debil, co ani čitat nevie. Lebo keby vedel, vsimol by si, ze obaja pani chvalia slovenske podujatia. Toto tu neni o Slovakoch, Cechoch, je to o dobrych a zlych ľudoch. Neboj, ty urcite medzi tych dobrych nepatris
Chalan4. Október 2015
Nepochopil si podstatu čo píše Moravák Mirek/Šimon/pod tým čo napísal sa móžeme všetci Slováci čo sme tam boli len podpísať .