Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Dominik25. Marec 2013
Ja osobne by som takú harmoniku nekupoval na hranie. Je to starý typ. Nech je tam čo chce, meno, štítok len nak to hrá pekne, silno a nefučí to, nech má dobrú mechaniku. Môže ti byť jedno aký je to výrobca. Len nak ti v ruke sedí ako má. Kupovať heligonky z internetu bez odškúšania je podľa mňa samovražda.
jopova25. Marec 2013
Veď práve, že nie je tam len jeden štítok, ale až dva. Myslím, že vyrobiť si také lístočky a nalepiť ich do harmoniky nemusí byť veľký problém. V poľskej Jablonke predával chlapík heligónku, vo vnútri bolo razítko výrobcu, asi Hlaváček, aj to vyzeralo hodne nedôveryhodne.
Naozaj je hodne rozšírená prax, že predajca nehrá, nič nevie, ak kúpiš, je to tvoja vec. Napr. Je to dvojhláska? Neviem, predávam to za kamaráta, nenesiem zodpovednosť, ale odpoviem vám na každú otázku...alebo, aké je to ladenie? Neviem!
Ono, vyskytne sa aj otázka napr. Kto tú hlaváčku ladil a kedy? A to je už ťažko zodpovedať!
Dominik25. Marec 2013
Tak veď vidíš, že je to stará heligónka. Dnuka je ten štítok od hlaváčka. Taký istý mám aj vo svojej. Iba to meno vyzerá pofidérne.
rychlik25. Marec 2013
najlepsie je, ked niekto do inzeratu napise: STARÁ VĚC BEZ ZÁRUKY, nehrají vice k tomu nemohu napsat . Teda kup si to a potom si ale nastazuj. Upozornil som, ze ja tomu nerozumiem

jopova25. Marec 2013
Toto mi vyzerá na harmoniku, ktorá je "asi" vyzdobená tak, že vyzerá ako hlaváčka, ale, asi v skutočnosti je to niečo iné. Čo vy na to?
http://aukro.cz/harmoniku-nebo-asi-heligonku-josef-hlavacek-i3126540839.html
Peter24. Marec 2013
pre Tona:

Myslíš, že ku heligónke treba menšiu gramáž tohto vynálezu? Ani nie!. U nás na východe je väčšinou žiadane aj väčšie balenie.

A čo sa týka vynálezu?... Treba sa dobre oženiť!... Keď je napr. moja polovička so mnou, ochotne mi túto službu sama poskytuje, že nemusím ani robiť "prerušenú pieseň"... a nemusím mať takýto vynález na heligónke... Janko K. by to mohol potvrdiť.... :-)

(Dobrá žena - dobrý muž, je iba lotéria. Nikdy neviete, čo Vás čaká a čím prekvapí :-))
Dominik24. Marec 2013
Viete mi niečo bližšie povedať o tejto ruskej harmonike?(je diatonická? ako má rozmiestnené stupnice?) https://www.youtube.com/watch?v=EqNOsEZpEks
Tono23. Marec 2013
Miro tento vynález je už dávno-dávno využívaný aj u nás, ak si nepostrehol,ale v inom balení, forme a menších gramažach, neladí s heligonkou ale ide k spevu s vysokou oktávou, prináša síce krátkodobé potešenie, ale zato odlahčuje penaženky.
Miro23. Marec 2013
Len tak pre odľahčenie:-) Neviete, kedy sa tento vynález objaví aj na našich heligónkach? https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JHQqJDBjfSM#!
Jozef23. Marec 2013
Ďakujem Ti Milan. Jozef
Kontakt: nemergut.j@gmail.com
milan hornokysucki heligonkari23. Marec 2013
pre Jozef.Pani, čo ponúkala vesty sa volá Liškova.Telefon má 0904957358 a je z Nitrice. Milan
Šárka23. Marec 2013
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se pohybuje cena starých ruských bajanů. Děkuji za odpověď
Kontakt: Mimi-siku@seznam.cz
Jozef23. Marec 2013
Vie mi niekto zistiť adresu jednej pani z obce Nitrica, ktorá šije ľudove kroje resp.ľudovo zdobené vesty. Niekedy mala adresu na stránke burza, ale je to dávnejšie. moj.tel.0915933975
Kontakt: nemergut.j@gmail.com
xyz22. Marec 2013
Slouchej, máš svatou pravdu, káru!
Antos21. Marec 2013
Toz to je pravda prstante te pekne heligonky schovavat a nabidnete k predeji
Kontakt: ?
?21. Marec 2013
daj si iný znak,to nerobí dobre kopírovať niekoho
?21. Marec 2013
To čo za hybridy heligonky sa vyskytuju v burze?
jano z DT20. Marec 2013
...no čo sa východu týka - mám dajaké tie skúsenosti. No ako detvanec som mal aký-taký tréning už z domu. A môžem spokojne povedať že niečo na tom niečo je - čo sa o východniaroch hovorí. Mňa osobne museli močiť studenov vodou z járku aby som došiel z heligonkou po svojich a dačo zahral.. No poviem - mal som dosť , ale aj popri mne zopár ľudí "stroskotalo" !! :-D Ale môžem kľudne povedať že východ ako región mám aj ja strašne rád - aj napriek tomu že som detvanec a rusínske pesničky ani nehovorím... Takže koniec koncov nás nespája len trvácnosť v tomto "športe" , ale aj krásna muzika a už sa teším kedy prídem na stretnutie napr. do Kojšova, alebo sa odhodlám na Šarišskú heligonku.. ...a inak škoda že sa tu nedajú "like-ovať" príspevky podobne ako na facebooku ! :-D
Kontakt: murin.heligon@zoznam.sk
jaro20. Marec 2013
mizu tak to mas velku pravdu , ze flasticka veselosti dava, a prstom rychlost dava.neviem komu ako, ale mne takie 3-4 dodaju ten potrebny smrnc.no ja iba telko.
Dušan20. Marec 2013
Ono sa to dá i bez tej fľaše, no ako píše "Mižu" pri tej fľaške je to veselšie!