Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Šimon16. Marec 2013
Jano neušli, neušli, ale myslím si že všichni čekají co napíše někdo druhý. Ale on je víkend a mnozí si tím psaním zpříjemňuji pracovní proces tak počkej do pondělka!!! Čauky
JanK16. Marec 2013
teraz máme pekný príklad, že keď nejaký vrták, myslím to v dobrom, nezavŕta, tak debata viazne. toto som tu už dlho nevýdel 24 h a nikto nič. dúfam že neušli z dosahu signálu
:-()))
jopova15. Marec 2013
Nie je to dáky podstatný detail, ale po prehratí niektorých vystúpení nenabehne číslo pozretia, čo by predsa asi len malo.
Napr. u Kubačákovcov. Okrem toho, Katka má novú trojradovku, narástla už skoro do slečny a spieva ešte lepšie ako predtým.
Miro S.15. Marec 2013
Ďalšie videa z Borského Mikuláša som pridal na svoj videokanál. SMiro47.
Ešte nejaké pribudnú.
jaro14. Marec 2013
hlavacek z vyroby p. koutneho na mna vobec nezaposobil. viac razy som na nich mal moznost hrat. ci uz v klenovci na slavnostiach alebo v hrusove atd.skusal som 15 az 20kusov , a z toho sa mi pozdavali 3.kusy. no ale tie ceny nie sa pre invalidov ktori ziju zo 154 €.ked napisete cenu 1500 € a viac , tak mi je 3 dni zle.
jano 14. Marec 2013
Aj v Durajke hrajú Amaná jak basy tak diskant strana výborne.záleží aj od kobyliek a naladenia či ten zvuk je čistý prenikavý alebo je trochu ako keby rozladená...a to rozladenie to je na tom to krásne v podstate.
zaciatocnik14. Marec 2013
Preco amana hlasy hraju v Hlavacke extremne hlasno a napr. u Durajky nie? Su nejake ine?
jano14. Marec 2013
Všetky spomenuté harmoniky sú dobré. Durajka je kopia Hlaváčka, akurat hlaváček za 2tis eur je osadený amano hlasmy, ktore v nej hrajú extrémne hlasno.Jelínek má lepšiú basovú mechaniku.záleží čo kto očakáva a čo sa mu páči a aký zvuk s toho preferuje.a samozrejme koľko do toho chce investovať. za mna na normalne hranie stači duraj aj cena priaznivá. Ale keby mám isť do harmoniky za 2tis e už si radšej priplatím 500e a objednám si napr. u schmidta F B ES.
Milan13. Marec 2013
Myslíš že sa Hlaváčkovi vyrovná Durajka alebo Jelínek ?Stanček je drahý. Hlavačka viem kúpiť za 1500 na tipo amanách 2-rad.
Milan13. Marec 2013
Myslíš že sa Hlaváčkovi vyrovná Durajka alebo Jelínek ?
Laco TT13. Marec 2013
Pre Milana-pýtaš sa na názor na Hlaváčka,môžem z vlastnej skúsenosti povedať že za tie peniaze by som si určite kúpil inú značku od našich výrobcov.
Milan13. Marec 2013
Pozdravujem diskutujúcich.Včera odznelo v diskusii, že v Borskom Mikuláši prezentoval heligonky Hlaváček aj pán Koutný. Chcem sa opýtať, niekto z Vás videl alebo či vyskúšal tieto mašiny aj aký máte názor na nich
jjj12. Marec 2013
Heligonkárska elita....xixix
JanK12. Marec 2013
mám pocit, akoby sa zasa do debaty zapojil istý nemenovaný pán, ktorý si už ani sám nevie na meno prísť...
Miro S.12. Marec 2013
Pre Petra.
Niektoré heligónky poltóny nemajú a tam by bolo nemožné zahrať tie tóniny, ktoré si uviedol.
No a ako píšeš problém je aj s harmonickou hrou - dvojhlasy a akordy.
Preto zrejme boli heligónky skonštruované tak ako sú, aby bola hra na ne ľahká a tiež aby bol bezproblémový basový a priznávkový doprovod.
ja12. Marec 2013
pre Peter no vidis a tak isto si nikto nevsimne ked hras na troj alebo stvorradovke len na dvoch radoch a este na dvojradovke cf nezahras v gecku dve oktavy len moj nazor
Peter12. Marec 2013
Vieš prečo slovíčko "takmer" ? Lebo v niektorých hraných piesňach, niektoré pasáže dokonale správne nevybasuješ. No keď vtedy na tom podujatí ten hráč hral, spievali sme a predstav si, že momentálne si ani nikto nevšimol, že on má iné ladenie. Nevšimli sme si ani, že pracuje ináč mechom a v podstate začínal naopak - na ťah. Na to, že má iné ladenie sme prišli, keď nám to po kolečku až sám prezradil... Veru, 2-rádovka je často aj o improvizácii. Väčšej - menšej, kto ako to dokáže. A niekedy to dobrý hráč, alebo zabávač (?) dokáže veľmi dobre...že si ani nikto nič nevšimne...
ja12. Marec 2013
pre Peter pokial tam pises TAKMER ziadny rozdiel u mna to nie je v poridku ked niekto napise ZIADNY rozdiel potom budem suhlasit ze dvojka cf plne nahradi gcf
Miro S.12. Marec 2013
Ďakujem pán Hodás!
Ďakujem aj Jankovi K za informáciu!
Miro.
Šimon12. Marec 2013
Peter jednu takovou dvojřadovku s dvanácti basy jsem viděl a měl možnost si na ni zahrát a je to tak jak píšeš. Nevymyslel to žádný trouba, bylo to bezva.