Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Šimon11. Marec 2013
pro Jano
Jano samozřejmě na tom nic zlého není, je úplně jedno jak kdo a na co hraje, to není důležité. Pro mne je důležité kdo hraje, co je to za člověka, čím může obohatit on mne, čím já jeho. V tom já vidím smysl mého toulání po Vaší krásné zemi s heligonkou v kufru. Ostatní je taková ta omáčka kolem, je dobré že je, ale na ní to nestojí. Tolik na úvod, teď ta omáčka. Já jsem před třemi léty našel na internetu Jirku Hampla, mého jmenovce a dnes mohu říct člověka velice blízkého. Samozřejmě k němu jezdím i na rozumy, ale nedá se říct že by mne vyloženě učil hrát. Co si na něm cením že v jeho věku, v jeho vyhranosti a s jeho umem mi řekne že včera cvičil. Vždycky mi říká, "snaž se z tohoto jednoduchého nástroje dostat maximum a využít všech jeho omezených technických možností". Proto když jsem pořídil třířadovku snažím se ji využít tak abych z toho měl pocit že hraji co mi nástroj dovolí. Stejně tak by to mělo být i u té čtyřřadovky, ale jak jsem psal na to nemám teoreticky ani prakticky. Ale jde jen o ten můj pocit jako hráče, posluchači je úplně jedno jestli hraješ přes čtyři řady nebo to mastíš po jedné a mlátíš měchem sem a tam. Proto říkám že je jedno jak kdo hraje, jde o můj vnitřní pocit jak jsem se vyrovnal s tím co mi nástroj nabízí, navenek nejde o nic. Přiznám se že kdybych měl třeba tu čtyřřadovku a mastil to po jedné řadě tak bych se cítil asi jako bych jel v mercedesu na první převodový stupeň. Proto si myslím první zvládnout dobře dvojřadovku, pak se posunout na třířadovku.
Samozřejmě to není žádné pravidlo, hrát si může každý jak chce, já to tak taky dělám.
JanK11. Marec 2013
ak môžem reagoval by som aj ja, keď si prečítaš čo napísal Peter o atmosfére v B.M. tak otom je heligonga aj podľa mňa., nie o povišovaní, že ja hrám na troch radoch a niekto len na jednom, určite je veľa heligonkárov ktorí hrajú na tom jednom rade a vedia spraviť vinikajúcu atmosféru, to čo šimon má na mysli je zvládnutie samotnej heligonky a jej všetkých technických vymožeností pri hre a či to ten hráč dokáže príjať ako možnosť rozvíjať sa pri hre.
Jano11. Marec 2013
Šimon ale zase okrem Chudobu s počutia a snad Hampla Jiřiho na videach, som nevidel nikoho hrať pesničku cez tri alebo 4 rady.Ja mám trojku a mám len pár pesničiek čo hrám cez tri rady inak len cez dva. niektorí hraju cez jeden je na tom niečo zlé...?
JanK11. Marec 2013
chcel som tiež reagovať, ale Šimon to vysvetlil teraz zasa na 100 percent :-))
Šimon11. Marec 2013
pro Rychlík
Kamaráde tak v tom máš pravdu, to já vím, já to myslel trochu jinak. Než blbě na čtyřřadovku tak raději dobře na dvořadovku, to je můj případ, akorát k tomu dobře mi ještě hodně chybí. Využít všechny technické možnosti které ti čtyřřadovka poskytuje tak to musíš být sakra dobrý muzikant. Než bych na sebe pověsil nástroj za 4000€ a vrzal na to jak na dvojřadovku tak to raději zůstanu u té mé dvojřadovky. Na to já nemám, to vím. Tak jsem to myslel.
rychlik11. Marec 2013
Simone, neplati vzdy, ze cim menej radov - tym horsi muzikant!
Šimon11. Marec 2013
pro fero
nevím co o ní napíše Jano, ale já měl to štěstí že jsem byl u něj v Dežericích když ji dostal. Samozřejmě jsem ji trochu pomačkal a vyzkoušel. Co se týká váhy nevím přesně, ale připadala mi lehčí než moje třířadovka. Samozřejmostí je u takových nástrojů naprostý komfort hry co se týká mechanik a vzduchu. Hlasově je podle mne velice hezky sametová, příjemná, vyvážená, žádná ostrá pila. Je to prostě nástroj jehož možnosti využije opravdový muzikant a tím já na rozdíl od Janka nejsem. V Janovi před časem "chytly saze" a jde muzikantsky hodně nahoru, pro něj naprosto skvělý nástroj.
Já mám co dělat s mojí dvojřadovkou a tak u ní zůstanu.
fero11. Marec 2013
vyniká pardon
fero11. Marec 2013
V galerii pribudla heligonka schmidt 4rad chcem sa spýtať Jana Chudobu na hmotnosť harmoniky a celkový dojem a v čom je odlišná od iných pripadne v čom viniká.dakujem
11. Marec 2013
Aj ja by som chcel touto cestou poďakovať všetkým organizátorom z Borského Mikuláša, bolo tam opäť fantasticky, skvelí ľudia a tá úžasná atmosféra sá dá slovami len ťažko opísať. Verím, že tento ročník nebol posledný a o rok sa tam všetci opäť stretneme.
M. Čerňanský
Kontakt: 0907126021
SS10. Marec 2013
Všetkým úžasným ľuďom, ktorí u nás včera boli, zo srdca ďakujem, pre nás to bol krásny deň.
Všetkých Vás pozdravujem.
Za celú rod. Stanislava Seidlová
Miro S.10. Marec 2013
Na svoj kanál "SMiro47" som pridal tri videá zo včerajšieho Memoriálu Jána Kudriho v Borskom Mikuláši.
Zajtra budú ďalšie.
Peter10. Marec 2013
Presne tak ako to naznačil Šimon: Na heligonkárskych akciách je to hlavne o stretnutí ľudí, s ktorými sa naozaj stretnúť chceme a ktorých spojuje spoločná záľuba - heligónka, folklór. Nie je to o prehýbajúcich sa stoloch jedlom, pitím, nie je to o vstupnom, či vyplácaní cestovného alebo nebodaj honorárov. Kto chce, príde aj bez toho a neočakáva nič, len príjemnú atmosféru. Tu si ale vytvárame všetci spoločne.

Aj včera v B. Mikuláši sa to potvrdilo na 100%. Úsmevy, radosť, spev,... nikto na nikoho nepozeral ako hraje, kto je lepší - či horší... Jednoducho taká veľká heligonkárska rodina. A takto to má byť. Len my z východu sme opäť zistili ako je naše malé Slovensko "veľké". Zhruba 5 hodín v aute a 400 km cesty (jedným smerom)... ajajaj... Ale čo človek neurobí pre svoju záľubu?... :-)))

A dovoľujem si ešte vysloviť aj verejné poďakovanie Šimonovi, Martinovi Čerňanskému a Mirovi Svetlákovi za podporu heligónky.

Peter Seman

Peter10. Marec 2013
Chcem týmto poďakovať za seba, ale aj za svojich kamarátov p. Stanislave S. za milé prijatie a za skvelé zorganizovanie heligonkárskej akcie v Borskom Mikuláši. Naozaj, bola to perfektná akcia, čo je príznačné pre všetky akcie, ktoré sú organizované srdcom. A tá na Buroch určite je o srdci...
Šimon10. Marec 2013
V Borském Mikuláši bylo opět dobře, srdečno a o tom to má být. Poseděli jsme s kamarády, pokecali, zahráli si a spokojeni jeli domů. Jak jsem slyšel od povolaných byla letošní desátá přehlídka ASI poslední, tak se o tom mluvilo. Jestli bude nějaká další necháme na pořádajících a jejich případných partnerech. Každopádně za těch deset ročníků patří veliké a upřímné poděkování celé rodině Kudriových kteří celou akci pořádali, financovali a ještě přitom běhali kolem všech s plnými podnosy občerstvení. Já zažil jen tři ročníky a pokud by byl nějaký další rád přijedu. A jestli se na těch deset ročníků pan Kudri díval shora tak je určitě spokojen, spokojena může být i celá rodina která takto uctila památku svého blízkého. Díky za vše, přeji celé rodině vše dobré a třeba nás ještě někdy muzika svede k jednomu stolu.
Zdraví Vás a děkuje Miroslav Hampl z Olomouce
Jano Chudoba10. Marec 2013
Je mi luto ze som sa zo zdravotnych dovodov nemohol zucastnit NA BUROCH - v Borskom Mikulasi. Z pocutia kamaratov vsak akcia ako kazdy rok na vybornu. Tak to ma byt, nech ma kazda dalsia heligonkarska akcia vo vsetkych kutoch Slovenska takuto atmosferu.
,,,10. Marec 2013
Jurko: Sereď bude 11.5.2013 a vstupenky sme si vždy kupovali v deň podujatia ako každý rok. Možno ti niekto podal dezinformaciu.V Seredi sa vždy dobre a v pohode zabavíme ako diváci.
Šimon10. Marec 2013
pro Jirka
Já takové věci nedělám, prosím obrať se na mého jmenovce Jirku Hampla, kontakt máš ve zdejším adresáři. Já to fakt nevím.
Jirka9. Marec 2013
myslel jsem i basy a priznavky
Jirka9. Marec 2013
prosim chtel bych se zeptat Šimona , na kolik by mne vysly nove hlasy typo amano na CF třihlas 21hlasů i s prací ,priblizne, dekuji za odpoved Jirka