Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Marián5. Marec 2014
Určite sto ľudí sto názorov,ale mne zasa odpočíva na polici publikácia od pána Grimma.Úmysel bol určite dobrý,no je skôr určená pre hráčov z aspoň základným hudobným vzdelaním.Zato podľa učebníc Martina Č. by sa podľa mňa naučil hrať aj môj hluchonemý bratranec z druhého kolena.-Ináč napíšte niekto,kto máte osadené mosadzné hlasy,skúsenosť,ako tieto reagujú na zmenu teploty na rozdiel od zinku/dixi.
jaso5. Marec 2014
jozef P co je s tebou ?chcel si kontakt zijes ?
mnn5. Marec 2014
ja: nech sa páči prezentuj sa ako hudobník. radi vypočujeme pozrieme...
...5. Marec 2014
Ach jaj, vraj F-B je pekne ladenie. A ktore je prosim ta potom "skarede" podla mna ziadne a pekne su vsetky. Akurat ak dotycny Janko nema hlas posadeny tak aby mu sedel k danemu ladeniu, je to ci je pekne alebo skarede figu platne.
Šimon5. Marec 2014
pro Janko K
Myslím si že Jožko i Peter to vědí. Nejsem školící typ a navíc jak jsi možná sám viděl do kontrabasu se tam z velkým nasazením ponořil Jurko Kvočka. Možná má puchýře na rukách ještě dnes !
Peter4. Marec 2014
Ladenie F - B je pekné ladenie

pre Ja:

Tiež to stále vravím, že u heligónky je najdôležitejšia "správna" ľavá strana a perfektný rytmus. (Pravú stranu si potom už nájdeš)
JAno4. Marec 2014
má niekto Stančeka ladenie FB?
ja 4. Marec 2014
pre karol tarambula a ty nevies ze leto nenavidi jesen a kritik nenapise piesen simon to pochopil s nadhladom ja nemusim vediet hrat na heligonku ale som hudobnik a viem co je rytmus a poviem ti vela heligonkarov ma problem s rytmom a o spravnom basovani nemaju ani paru
jopova4. Marec 2014
Aby nebol Tomáš sám :O)))...
Začínal som s publikáciou od Puchmertla, potom som prešiel na Grimma. Veľa som sa odtiaľ dozvedel, pomohlo mi to v začiatkoch, aj pri zápise mojich odpočutých pesničiek /doteraz si tak niekedy zapisujem napr. začiatky piesní/.
Stretol som sa aj so zápismi MČ, mne sa to v dvoch riadkoch nepozdávalo, u Grimma som to chápal lepšie a hodne dlho už hrávam najmä tie pesničky, ktoré sa mi páčia a k nim obvykle zápisy nie sú. Takže sluch a zápis v jednom riadku za použitia bodky pri čísle v druhom rade, a dolu označenie ťahu, či tlaku.
Niekto holky, iný vdolky, hlavne, aby pomohlo ísť dopredu.
tomáš4. Marec 2014
sto ludí sto názorov, tak to bohužial je .ja som sa začal učiť podľa p. Černanského a za pol roka som sa naučil 6 piesní , a u p.Grima viem za 2 mesiace 15 piesní a je mi jedno z akého regionu sú, veď máš noty s grifstifom a každá nota má svoju dobu hrania..... . Tak sudim podľa seba , ale ako aj niekto spomínal musí sa cvičiť a cvičiť a ešte raz čvičiť.

Nepochybujem o tom , že publikacie p. Černanského nie sú na vysokej úrovni.

Len to bol môj názor a moja skúsenosť, nato je tu táto diskusia ,nie?
Peter4. Marec 2014
Joooj, to ani zďaleka nie som dobrým hráčom!!! Iba som už pochopil ako má "dobrá hra" na heligónke vyzerať... Preto apelujem a snažím sa pomôcť
jaso4. Marec 2014
niekedy som rad ze po robote aspon pol hodky hram a nemam uz ani chut pozerat na nejake pravidla iste si dobry hrac a prajem ti nech sa ti dari ty ostatny ktory su ako ja asi vedia ocom hovoriim ja uz na tie skoly asi nie som
jaso4. Marec 2014
peter berem vsetko co si napisal a nepopieram nic z toho len nejak si ma nepochopil vo vsetkom mas pravdu ale co tak sa troska preklenut cez nejake stale pravidla a zaskatulkovavanie co natom e trham mechom alebo zahram niejaky ten bas inak alebo nezahram nieco je tolko pesniciek niekedy som
Peter4. Marec 2014
Tiež som si to niekedy dávno tak myslel. Že hrať stačí iba tak, aby to ladilo. No časom som prišiel na to, že na heligónke sa musí hrať tak "ako sa má"! Inak trháš mechom, alebo neladia Ti správne basy, alebo hráš zložitými prstokladmi, alebo, alebo,... Ba dokonca niekedy sa aj stane, že jednoducho ani nezahráš pieseň, ak nebudeš hrať "správnym" spôsobom.

Ľudia a načo sa snažiť opäť objavovať teplú vodu? No nie je lepšie zobrať a naštudovať si napr. príručku skúseného hráča (akým napr. Martin Č. bezpochyby je)? Alebo trebárs navštíviť párkrat nejakého zručného hráča a čo-to od neho pochytať? Pochopte, že toto všetko, čo píšem aj ja teraz, oni už dávno preskákali... :-)
jaso4. Marec 2014
ujme ked bude vacsia tak hram a cvicim ako som sa naucil a co natom ze hram inak hlavne ze ladiim no NEEEEE?jak by povedali nasi bratia z BA tak obed konci a ja zasa padam pracovat drzte sa zasa vecer
jaso4. Marec 2014
ich nejak vzdy na skuskach dostat a predohrali mi vzdy kusok a ja som to uz len dokoncil za 1 no vecne to nejde nuz aspon ze ten sluch mam dufam ze som vas pobavil ale je to svata pravda aj neskor som sa chcel nejak ucit no zbytocne a tak som to zabalil cermnansky lezi na polici snad dcera sa ho
jaso4. Marec 2014
chalani ako vam zavidim sice som radil podla coho sa ucit a sam mam cernanskeho doma no dislexia nepusti nuz zostavaju len usi a chut hrat aj z hudobnej ma ako chlapca prepustili zo slovami adresovane mojej mame pani vas syn ma vyborny sluch ale nepozna noty a to som tam chodil 4 roky darilo sa mi
Roman4. Marec 2014
Hlava, asi mas pravdu, treba to len skusat a skusat..

Tomáš, knížku p. Grimma mam, akurat mi tam chybaju zápisy piesni z mojho regionu. Su tam skor české piesne..
...4. Marec 2014
Martinove publikácie sú jednoduchšie a zrozumitelnejšie pre obyčajneho začiatočníka. na p. Grima by som prešiel až po absolvovaní Martinových publikácií.
karol tarambula4. Marec 2014
Naštastie heligonka je ludový nástroj preto sa dáka odchýlka dá tolerovať určite nikto neni stroj. aj ked nie na škodu sa zdokonalovať samozrejme. Ale podstatné je to že Šimon je človek s dobrým srdcom ústretový a ochotný vždy poradiť a pomocť. Preto si ho vážim a jeho prístup sa mi páči.Nech sa naprv predvedie kritik sám a potom nech kritizuje iného... napr. rychlík, ja,volaju ma karči a pod kriklúni v anonymite.