Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlik3. Marec 2014
Plny suhlas !!!!!!!!!!!!!!
isao3. Marec 2014
už tu bola táto otázka asi pred rokom ako sa naučiť hrať na heligónku- zopakujem odpoved: kohútik jarabý do zbláznenia... a potom znova( naozaj to tak funguje) ! Hrať a hrať.
Kontakt: i
jaso2. Marec 2014
dokonca aj kam mas tahat ci dnu ci von mne to pomohlo dostanes to do ucha a potom pridaj aj pravu ruku samozrejma necakaj ze za den basujes chce to len makat na sebe tak drzim palec nech sa dari a nech ti to ladi ozvi sa ci pomohlo
jaso2. Marec 2014
ICO nie si sam co ma alebo mal kazdy cez to presiel jedna ruka robi jedno druha druhe je to vsetko v hlave nesmies sa moc zamyslat samozrejma len cvicit a cvicit ja som pouzil zo zaciatku metodu spievaj a basuj nehraj melodiu dneska je k dostaniu napr.Cernansky kde mas vsetko ako pre debila
ičo2. Marec 2014
Zdravím všetkých heligonkárov pokročilích aj začínajúcich ako som ja a chcem poprosit o radu - poradenie začal som len v januári zahrám si zhruba 5 pesničiek samozrejme potrebujem trošku aj literatúru pri tom ale to len tak jedným okom občas len problém mám s basmi neviem nejde mi to zladit obe ruky treba len cvičit alebo je aj nejaký fígel dakujem za odpoved
pre Janu T.2. Marec 2014
Takto je to dost tazko poradit. Chod ku nejakemu klavesakovi, zaspievaj si s nim zopar piesni, on ti povie toniny, ktoré ti pasuju a az potom zhanaj heligonku
pre Aju2. Marec 2014
Ligny su vacsinou velmi dobre heligonky. Je to ceska, dnes už neexistujuca znacka - predchodkyna Delicie. Ak mas na vyber, tak Pupulara si nekupuj, nie je to ani heligonka!
Jana Tóthová2. Marec 2014
Dobrý deň, prosím poraďte, som slabý samouk na gitare a väčšina piesní sa mi dobre spieva z A mol, vyššie nevyspievam. Chcem sa začať učiť hrať na heligónke, s akým ladením heligónku si mám zháňať, prípadne ak mi viete aj ponúknuť, budem rada. Janka
Kontakt: jana1197@post.sk
Prietrzan2. Marec 2014
Prosim Vas vie mi niekto poradit kto by mi vyrobil skrinu pre 3 radovu heligonku? S pozdravom.
Aja2. Marec 2014
Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať akej výroby je harmonika ligna. Vyrovná sa kvalitatívne Delícii Favorit alebo Delícii Populár. Podľa Vášho názoru je vhodná na učenie sa pre ženu?
Ďakujem
Kontakt: 0918425125
...2. Marec 2014
pri zaberoch na zenicha: jednou dvakrat budu plakat po treti se budu smat...
pri zaberoch na nevestu: ja jsem mlada vdova, vydat sa chcem znova

pri polnocnom redovom ked sa tancuje v kruhu: uz nas obklucili...

pekne s heligonkou, ziadne tuc-tuc, presne ako chces

Bony2. Marec 2014
Ahojte,
potrebovali by sme poradit ohladom piesne do svadobneho videa. Boli sme sa fotit v krasnych krojoch. Dlho hladame nieco pekne ako podmaz, ale nedari sa nam. Kedze viem, ze tu chodia pravi folkloristi, mozno nam poradi niekto z nich. Dolezite je, aby to bola folklorna piesen s peknym slovenskym textom, ziadny tuc-tuc automaticky bubenik. Mame zatial vybranych Kandračovcov - Dva duby, len posledna strofa nam pride trosku melancholicka. Ak by bola v piesni aj heligonka - krasny bonus. Dakujeme krasne.
isao2. Marec 2014
Načo sa mám trepať na pódium ak nie som z 20 - 30 naj naj.. Viem ukázať niečo čím zaujmem viacero ľudí? Ukážem niečo nové? V prvom rade je namieste kopa skromnosti, stále je sa čo učiť. Nech idú na podium tí, ktorí si trúfajú, že nám môžu byť vzorom.a majú čo ukázať. Iné je hranie na mulatčáku. Tam si zahrajeme aj my, ale pre kamarátov a najmä pre seba. Tam získame rutinu a hráme bez trémy, Íst po roku učenia hry na pódium .. považujem za - exhibicionizmus, nekritičnosť a riziko, že si trhnem hanbu .Tá sa ma bude držať tak, že ani taký kúzelník ako pán Vrána mi ju nebude vedieť odpárať.
Jozef P1. Marec 2014
jaso - prosím ťa - pošli mi kontakt na teba
Jozef
Kontakt: poval@centrum.sk
janK28. Február 2014
pre Štepán
Všetko si zapisujem za uši ako sa hovorí . Človek sa musí vedieť postaviť aj za mikrofón ! :-)) a nie len čeliť tréme pri takýchto podujatiach. Treba nazbierať viac skúseností a potom sa hádam aj keď postupom času, získa odvaha a väčšie sebavedomie.
Ďakujem Vám.
jaso28. Február 2014
pre .... ze na com frciim ?? chlapce keby som nefrcal nezijem ale nie normalne pri ranajkach a pri obede pisem a vecer a je cas mam doma robotu a to je moje stastie maknem kedy treba a hotovo nastastie nie som na nikoho viazany takze si nemysli ze sedim pri PC neboj aj ja tvrdo makam
jaso28. Február 2014
rychlik veru mas pravdu cvicit a cvicit len ta potvora tyrema robii svoje co chlapci ? a nevravte ze ju nemate. Karol neboj nevzdavam sa a bojujem hamba nehamba ¨zabijem kona idm pesi ¨ valciime daal presne si povedal a tie voly boli telcami tak nech nemachruju
rychlik28. Február 2014
ale pre ludi v on-line hladisku nepomoze ziaden strih :DDD

To nic, setci sme tak zacinali a dobabrali nejedno svoje vystupenie. nepomoze nic, iba cvicit a cvicit

Štěpán28. Február 2014
Jano K
Děkuji za vyznání. V Lúkách jsem Vám fandil, tak jako i obecenstvo. U valčíku zpívali s Vámi a podporovali Vás i když více slyšeli heligonku, než zpěv. Stál jste dál od mikrofonu a i pan zvukař, když Vás zkoušel zesílit, tak mu to začalo vazbit. Ideální vzdálenost od mikrofonu je tak 30 cm.
Vystupoval jste hned po profesionálech, po Pohroncov, Lipka zelená Vám nevyšla, i když jste nasadil svižně.Kdyby se vám povedlo skladbu dokončit, střihem bych Vás jistě opravil. Na příště, to platí pro všechny, pokud se stane chyba, nezmatkujte a pokračujte ve hře ale začněte dva takty před replikou, která se nepovedla. Vše se dá pak střihem napravit. Dobrý zvuk pro všechny. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
karol T28. Február 2014
jaso,kamarát cez heligonku,nič z toho nerob,mám 69 a heligonku mám 2roky,ked som sa postavil pred poslucháčov na našej schôdzi po prvýraz a prežil som ten úžastný žážitok plný môjho vnútorného skamania,aj ked mi kamaráti hru pochválili,bol som taký sprostý aplný emocii som sa vyznal tu heligonkárom,aj tí ma znevážli,že som si povedal,nikdy viac o svojih ludských citoch sa tu nezmienim,lebo som len "krambličkár",ale som sa nevzdal a malé hanby si chodím robit dalej...aj mnohí "machri" zabúdajú na porekadlo,že každý vôl aj telatom bol a mi začinajúci zme také teliatka a tie voly sa nám smejú,no nech a čo,tak si len jao hraj ako ti palčeky dovolia,neboj sa aj mi dorastieme a budú z nás voly...nech Vá, to hrá...