Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Janko K.10. Marec 2014
Peter,
je ešte jeden typ hráča – Pán Samotár. Toho nepočul hrať nikto, iba jeho žena a on nevidel nikoho, iba ak manželkinu mandolínu pri hre. Manželka mu dáva najavo, že je Pán Výnimočný a on sa aj tak cíti, až kým neuvidí hrať Pána Priemerného ... až potom sa zaradí na začiatok reťazca, lebo mu spadnú dole ružové okuliare, alebo ani nespadnú a on sa naďalej cíti Výnimočný, lebo hrá svojským štýlom:))

jaso, ak by si stláčal naraz 6 gombíkov vedľa seba, zahral by si disharmonický akord, teda akord neľubozvučný
....10. Marec 2014
A co este ked tak stlacit predklaktim vsetky gombiky naraz!!!! To bude sila a zarucene to tiez nikto nepocul.
Peter10. Marec 2014
Ono je to tak, že pán Začiatočník žasne nad tým ako pán Priemerný hraje. Pán Priemerný obdivuje hru pána Pokročilého, no a ten túži hrať a chcel by sa vyrovnať pánovi Výnimočnému... Myslím, že všetci sa nachádzame niekde v tomto reťazci :-)
Jozef10. Marec 2014
jaso, asi preto, že dlaňami stláča 6 gombíkov naraz, tak asi preto o ňom nik nečul. Veď len predstava znie ....
jaso9. Marec 2014
tak sme sa dohodli ze budeme nadalej spolu skusat na prvy krat to slo celkom dobre budem rad ak sa od nehoco to naucim lebo doma sameho ma to nejak nebavi a hlavne tie finty nie su ani v knizke tak sa majte nech vam to hra tra la la
jaso9. Marec 2014
co je svami vsetkymi kde ste? Dnes som sa stretol s jednym panom heligonkarom nikto onom nevie ale poviem vam co predvadzal mal som tu cest si snim zahrat a mam sa este co ucit po prvy raz som videl hrat bruskami dlani stlacal snad 6 gombikov naraz
pre Máriu6. Marec 2014
Klikni si na adresár, vľavo na tejto stránke a nájdeš mená, čiže aj heligonkárky, možno adresy, mobily, maily...no, a kontaktovať sa zostáva už na tebe.
Pre Mária6. Marec 2014
Si slobodná?
JA6. Marec 2014
Ahoj Maria pýtaj sa .
Koľko máš rokov?
Mária 6. Marec 2014
Ahojte som tu nová,neviem či sem patria taketo prispevky ale su tu heligonkarky?rada by som pokecala Dakujem
aha6. Marec 2014
Mam doma obe ucebnice, teda tie diely od M.C. a aj knizku od p. Grima. Takze porovnavam a ozaj nevidim ziaden zmysel v knizke od Grima, je to menej prehladne, nie je tam to, co clovek na zvladnutie hry bez hudobnej teorie potrebuje a naopak je tam vela veci zbytocnych. Umysel iste dobry, ale po tej ucitelskej stranke su materialy od M.C. proste niekde uplne inde.
Šimon6. Marec 2014
pro isao
Je to přesně tak jak jsi to popsal, když se tím prokoušeš, odměna je sladká. Taky jsem si párkrát říkal pane bože co to tu má ten Martin za bas, to je asi překlep, ale sakra ono to tam sedí jak zadek na hrnci. Má to hlavu a patu a posouvá tě to dopředu. Jen neuhnout a makat.
mmm6. Marec 2014
Tiež mám doma učebnicu od p. Grimma a leží tam v polici,na mna to je moc zložité. Od Martina chytím otvorím a zahrám za 15 min to viem z pamati. za týzden sa naučím aj 20 novych pesniečiek a nemusím sa báť že by som to hral zle. Ďakujeme Martin. Teším na novú publikáciu.
isao6. Marec 2014
k Šimonovi: máš úplnú pravdu. Mnohé veci Martin rozpísal tak, že znejú nádherne,ale tá ľavá ruka! Nekedy je to hlavolam,ale vyplatí sa ho rozlúštiť, až potom sa ukáže farba tónov heligónky.Jeho basové figúry, prechody a medzihry vystihujú to, čo je na heligońke to najkrajšie. Už sa teším na avizovaných 33 ťahavých piesní v jeho úprave.
Šimon5. Marec 2014
Mám všechny dostupné a známé školy, vše jsem tak nějak prošel a zakotvil jsem u materiálů od M.Č. Je to podle mne jediná škola která naučí plně technicky využít možnosti heligonky, navíc je dělaná velice přehledně, jednoduše a je doplněna CD, případně DVD. To je můj názor, nechci dělat nikomu reklamu, píši jen vlastní zkušenosti. Některé věci jsou nádherně rozepsané.
hlava5. Marec 2014
grima mam doma a je mi na nic, kto ju chce, nech da vediet,
cela ucebnica ma 78 stran

1-18 strany uvod a teoria
19-49 asi 20 piesni s toeriou, notami a znacenim pre heligonku
50-57 dalsich 10 piesni ale uz len s notami a akordami ako na gitaru
58-78 rozlozenia tonov pre rozne ladenia

umysel p grimma bol asi dobry ale ja som bol sklamany
to co je tam stiahnem bez problemov z internetu


vsade noty ktore su mi na nic
TOP5. Marec 2014
Cernanskeho knihy su TOP vobec.. ziadny grima sa mu nevyrovna.....
Tomáš5. Marec 2014
pre iča ,
Mgr. Pavol Grimm
Kalinčiakova 298, 905 01 Senica
Tel.: 0346515867, Mob: 0905130867
e-mailom: pavol.grimm@zoznam.sk .

určite ti to dá viac po hudobnej stránke!
a pokial ta to zaujima p.Grimm vydal aj
Dejiny diatonickej harmoniky , je to zaujimave
– HELIGÓNKA .
Tomáš5. Marec 2014
pre iča ,
Mgr. Pavol Grimm
Kalinčiakova 298, 905 01 Senica
Tel.: 0346515867, Mob: 0905130867
e-mailom: pavol.grimm@zoznam.sk .

určite ti to viac po hudobnej stránke!
ičo5. Marec 2014
a kde sa dá kúpit literatúra od p.Grima