Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Moricko10. Marec 2014
Dakedy je lepšejšie, tak ticho si sadnúť, a než napíšem príspevok ako román, ktorý sa aj tak nikomu nebude chcieť čítať, alebo naopak, nastrieľam jeden za druhým, že to nemá ani hlavu ani pätu, tak sa zamyslieť, či to ňáhodou chvalabohu alebo žiaľbohu má aspoň dáky zmysel alebo to len zas..ra fórum a aj tak na to nikto nebude reagovať, bo na niektoré veci sa písať neoddá.
i10. Marec 2014
Móricko má jednej "ruke " šesť prstov, lebo ke´d mal ruky vo vreckách a počítal prsty tak ich tak napočítal 11. :)).
Andrej Švarný10. Marec 2014
Dobry den Vsetkym

No ked som si tak precital tych 6 prstov naraz , tak ja som to zbral prave z tej opacnej strany.

Nie nemam sest prstov ani na jednej ruke.

Ale aj tato anomalia sa medzi ludmi z casu na cas vyskytuje.

Ako by som to vyskusal ?

Polozil som pekne prsty na gombiky v strednom rade na trojradovke G-C-F najprv 3 prsty, palec, ukazovak a prostrednik, teda na tlak E1,G1 ,C2- ladi to- potom som pridal prstenik na dalsi gombik - E2 , a na tlak 4 prstami to ladi tiez, potom som este stlacil malickom dalsi gombik v poradi, teda G2 a ono to ladi tiez .
No a aby som dostal tych 6 prstov , tak som palec polozil tak aby som tlacil dva susedne gombiky teda C1 a E1.

Nevyzera to byt disharmonicke. Kasne to ladi .
Alebo som hluchy ako poleno.

Naraz hrate na tlak suzvuk 6 tonov C1,E1,G1,C2,E2,G2.

To by mali byt dva akordy odpovedajuce si v dvoch susednych oktavach.
Neviem ako sa tento sest zvuk nazyva ale ono to ladi.

Takto ulozenymi prstami to ladi na tlak na hociktorych 6 susednych gombikoch v hociktorom rade trojradovky G-C-F.

Na tah to na susedne gombiky samozrejme neladi , tam treba tie prsty ukladat s medzerami alebo aj prsty v dvoch radoch - v podstate aspon pre mna prakticky nemozne stlacit 6 gombikov tak aby ladili. 3 zvladnem , aj 4 s tazkostami na tah nejako poukladam, 5 gombikov pasuje len niekedy ale 6 tak to nezlozim ani nahodou.


Vobec sa necudujem , ked JASO pise , ze mal pocit akoby dedko hral 6 prstami.

Ak ma dedko nahodou heligonku s dolnou alebo hornou oktavou ( alebo aj s hornou a aj s dolnou oktavou) tak ak nahodou nehra styl Podpoliansky ale hra viachmatom tak tam je pocut naraz nie len dva tony.

Ak nahodou dedko stlacil len vedla seba ukazovak , prostrednik a prstenik , tak to by na tlak velmi lahko mohlo dat pri heligonke s dolnou oktavou C1+C2, E1+E2, G1-G2 no a mame 6 tonov plus skladane zvuky z TREMOLA a uz je to na svete.

Neviem ako Vasa ale moja skusenost s heligonkou je taka , ze heligonka je uzasna prave v tom , ze na tlak hociktore stlacene 3 alebo 4 susedne gombiky davaju krasny ladiaci suzvuk.

NO ale mozno pre heligonky v inych ladeniach ako G-C-F to neplati, .... skuste prosim chlapi poskladat prsty na hmatnik a vyskusajte na tlak tyck 6 susednych gombikov a dajte vediet , ci to ladi aj v inych ladeniach.

Prosim Vas skuseni diskutujuci vyjadrite , ci to tak moze byt ako pisem .
Vopred dakujem
Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
jaso10. Marec 2014
rychlik teba sa to netyka a ze pisem ako koza bobky tiez ma to rozculuje ale PC mi to nejak nedovoli a tak preto to kuskujem ale uz som kludny a nepoznas ma tak ma prosim nesud viem prijat kade co len sa skus vzit do mna caf
rychlik10. Marec 2014
no a je tu dalsi clovek, co nestrpi iny nazor, nez svoj a hned ho to rozculuje, vsetko vztahuje ako vlastnu urazku.

Vsetci tu vraj mame reci ako koza bobkov, a niekto tu rozsieva prispevky ako koza bobky. Jaso, nic v zlom, ale pis prispeky normalne a nie po kuskoch, rozdelene do kozich bobkov
jaso10. Marec 2014
ved co ta neabije to ta posilni uz budem opatrnejsi kazdy to nevie pochopit ako to myslim a tak sa aspon vyvarujem takychto omylov som rad ze sa nasiel aspon jeden tak sa drz uz budem len tichy pozorovatel maj sa
jaso10. Marec 2014
janko K mas pravdu vytocilo ma to predychal som to uz davno chytali ste ma za slovicka nebudem sa nikomu ospravedlnovat napisali ste co ste napisali mas pravdu ideme dalej ja som sa poucil a ty ?viem ze nie si zly clovek jediny si sa postavil a snazil sa to ¨uhrat¨a tak hrame dalej
Janko K.10. Marec 2014
jaso,
neviem síce kto napísal ,, tu debilitu" že hudba spája, ale Quintus Flaccus Horatius povedal:
Hudba je liekom na trápenie duše.
Takže pome si radšej zahrať...
Janko K.10. Marec 2014
jaso,
prečítal som si ešte raz všetky reakcie na Tvoje dnešné príspevky do diskusie, vrátane tých mojich a fakt nevidím dôvod na také rozčúlenie. Uznávam, napísal si „snáď “ , ale reakcie neboli, podľa mňa, až také urážajúce. (Mimochodom, viem si predstaviť, že by niekto stlačil dlaňou aj 9 gombíkov naraz, anatomicky to ide, napr. na trojradovke) To skôr Ty si reagoval : jeden blbec zacne a druhy sa prida, myslia ze zozrali vsetku mudrost sveta , atd...Chápem, jeden príspevok bol uštipačný, Ty si bol si rozčúlený a preto to ani v zlom neberiem..
Preto, prosím Ťa, nebuď urazený, predýchaj, preglgni, napi sa vody, či vodky a ideme (hráme) ďalej:)) Veď vonku je nádherné počasie...
jaso10. Marec 2014
A ZE VRAJ HUDBA SPAJA KTO TO KEDY TAKU DEBILITU NAPIISAL
jaso 10. Marec 2014
ved pravwe ze som povedal snad viem ze ich nestlacal 6 ani z anatomie to nie je mozne bol to len moj obdiv tak sorry je pekne ze to chces vyzehlit ale dakujem
Janko K. 10. Marec 2014
jaso,
neber si všetko hneď k srdcu, veď to oni nemysleli tak zle, ako to na prvý pohľad vyzerá..
jaso 10. Marec 2014
sa teda majte nech vam to hra tak ako vy chcete a nech vam nik nehovori nic ine len to ako vam to super ide drzte sa svojich medzi a studujte a polemizujte a hlavne rozoberajte toho druheho lebo to je najednoduchsie a nevidiet seba tak nech vam to hra a ladi majte sa
Janko K.10. Marec 2014
jaso, nič v zlom, ale napísal si, citujem: ,, stlacal snad 6 gombikov naraz."
Preto tie reakcie na Tvoj príspevok, lebo 6 gombíkov naraz by sa nedalo asi počúvať, či?
Tak nech Ti to ladí...
jaso10. Marec 2014
mam rad ludi uprimnych a s cistym srdcom toto sa vsak vymyka vsetkemu par ludi si tu buduje imperium? co sme kde a co som komu urobil ze to musim citat ako som povedal je mi vas luto namiesto toho co by ste si mali pomahat len do seba rypete jeden viac druhy menej takze
jaso10. Marec 2014
nechcem patrit do tejto skupiny majte si svoju stranku hrajte si ako chcete dnes som tu naposledy nevicitam nikomu nic len vas lutujem a zaroven lutujem ze som sa nemohol dalej stretavat s ludmi ktory nie su ako vy bezohladny ustipacny
jaso10. Marec 2014
mal som pocit ze strankafunguje ako tu niekto povedal omporadenstve a pod veci ale nie je tun skupina ludi ktori si myslia ze zozrali vsetku mudrost sveta majte ju zite si snou a hlavne drzte spolu lebo verim ze aj medzi sebou sa budete zrat
jaso 10. Marec 2014
snad slacal a to je rozdiel ostatnych pripomienok si nevsimam lebo je to davova psychoza jeden blbec zacne a druhy sa prida myslite si co chcete mal som zato ze tu su inteligentny ludia ktory maju co to v hlave cest vinimkam ale potvrdilo sa mi ze sa len cakalo nato koho zasa rozhodime
jaso10. Marec 2014
nezmeni nadalej ludia ktory sa chcu obuvat do niekoho sa budu a podcenovat a mat blbe poznamky 3 dni nemal nik ziadny prispevok a zrazu mate vsetci reci ako koza bobkov chcel som sa len zdoverit ale teraz sa mi potvrtdilo ze naco Jano nepovedal som ze stlacal 6 naraz ale ze sa mi zdalo akoby snad
jaso10. Marec 2014
mili pani ten kto tuto stranku spravuje tu raz napisal aby bola pre vsetkych tych ktory maju radi hru na heligonke atd..bla bla a na konci podotkol budte k sebe tolerantny. Tak ako som sem vstupoval a stvalo ma ako sa urazate a podcenujete jeden druheho za ten kratky cas som zistil ze sa nic