Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter13. Marec 2014
Priatelia,
určite ste postrehli, že sa Vám stránka zrejme trocha ináč zobrazuje. Táto stredná časť by mala byť teraz širšia. Než budem robiť na webe ďalšie úpravy, chcem sa opýtať: Je to lepšie teraz, alebo tak ako to bolo predtým ????

Iba pre informáciu pre tých, čo nevedia:
Veľkosť každej webstránky si môžte zväčšiť/zmenšiť držaním tlačítka "Ctrl" a súčasným doťukaním tlačítkom "plus" alebo "mínus".
i12. Marec 2014
pre Miro srdečne dakujem, skúsim
Kontakt: jolana
Miro S.12. Marec 2014
Pre jolana.
Zrejme chceš sama prepisovať nejakú pieseň, tak aby si ju mohla zahrať na heligónke?
V prvom rade si ale zisti, či už nieje napísaná v zázname pre heligónku?!
Tu v pravom stĺpci v "Pesničky pre všetkých", nájdeš veľa pesničiek, ktoré sú už napísané v tomto heligonkovom zázname. Možno tam bude aj tá, ktorú máš na mysli Ty. Musíš mať ale nainštalovaný plugin Scorch - je tam návod ako ho nainštalovať. Keď sa Ti objavia pesničky, ktoré sú už takto napísané a keď si hudobne trocha zdatná, tak tú svoju si podľa týchto záznamov napíšeš aj Ty.
Je tam tiež veľa poučného napísané. Skús to.
Maj sa dobre! Miro.

pre jolana12. Marec 2014
Figel je v tom, ze na heligonke neexistuje len jeden sposob ako skladbu zahrat. Ako vravis, da sa hrat casto na viac sposobov, aj o tom je umenie hry, niekto vravi, ze co najmenej trhat mechom a hrat teda co ajplynulejsie. A aby toho nebolo malo, este su tu basy, ktory nie je az tak vela a zalezi velmi, ako s nimi nalozis. Je toho na strany, skus na seba nechat kontakt, pripadne zacni s tu minule spominanymi ozaj dobrymi knzikami od Matina Cernanskeho. Ked sa naucis z nich hrat, ver ze pochopis i mnohe zakonitosti odkial hrat pesnicku a podobne
i12. Marec 2014
mám na Vás prosbu: ak by som chcela prepísať notový zápis do grífov na heligónku, ako mám postupovať? ve´d na štyroch klapkách CF- ky sú 3 céčka, Má niekto nejakú pomôcku ako to urobiť? Nejde len o to dnu - von,ale ktoré z tóńov použiť z ktorého radu. Iste mnohí viete poradiť ako na to. Aby som neobjavovala krvopotne to, čo je dávno vymyslené. A ako je to s dvojhlasmi, aby jeden ton som nehrala von a druhý dnu? pora´dte mi, ďakujem.
Kontakt: jolana
Moricko12. Marec 2014
komu niet rady, tak sa z hory ozýva.... Jeden dokola romány, asi len pre seba, lebo tie prispevky na stranu snáď do konca nedočíta nik. A niekto tri-štyri príspevky naraz a jedno cez druhé. Nedajbože aby dacko sa chcel dopracovať k nejakej užitočnej informácii, zapadnutej pri takomto tempe desiatky strán dozadu...
karol12. Marec 2014
ludia potrebujem gcf poradte co kupit nech to ma komfort dost vzduchu a nestoji viac ako 1000e
jano12. Marec 2014
citam posledne dve strany a uplne o nicom a tie dlhe prispevky sa mi nechce citat dokonca. treba pisat kratko a vystižne. rychlik ty vševed kedy ta uz mozem konecne pocut hrat a spievat. daj termin a miesto kde hras pridem ta pozriet priučiť sa.
jaso11. Marec 2014
co mam zasa hohnerku ta ma az moc ciste tony a pisklave nieked az moc prenikave vo vysich toonoch je to neprijemne pocuvat trha to usi
jaso11. Marec 2014
pre bednar neviem co je to za harmoniku ani kto to vyraba asi je tak rozladena ze je to az miestami pekne ale ak ju bude niekto ladit bol by som rad keby to tak aj zachovalak sa to teda da ale majster sin stym urcite poradi
Andrej Švarný11. Marec 2014
Dobry vecer prajem vsetkym

A hrate na fukacej ( nie chromatickej ale diatonickej ) harmonike , tak viete, ze ci fuknete do dvoch, troch , 4 alebo 5 ,ci 6 dierok tak to stale vytvara lubozvucny-harmonicky suzvuk, ak cez tie iste dierky hned vdychnete tak uz to je nelubozvucny-disharmonicky suzvuk. Tu to ladi velaraz len cez dve susedne dierky a niekedy ani cez dve nie a mozno hrat iba cez jednu.

Ono sa aj da povedat , ze fukacia harmonika je vlastne zmensenina melodickej casti jednoradovej heligonky.

Harmonickemu a disharmonickemu akordu, ktory moze pozostavat ako pise Peter az so 7 tonov v jednej oktave a taktiez priznavkam sa Peter vyjadruje na tejto strakne v diskuzii

http://heligonka.sk/diskusia?strana=79

Priznavkove akordy a kontry zase Miro S. a Jozef M opisuju a vysvetluju na tejto stranke v diskuzii

http://heligonka.sk/diskusia?strana=80

Aky som rad , ze diskuzia je plna velmi cennych rad a prispevkov od skusenych heligonkarov.

Ono sa to vlastne sklada do krasneho celku.
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
karol T11. Marec 2014
pozdravujem,slovo flašinet,flašinetové hlasy vyvoláva vo mne "tužbu" raz som mal v ruke hohnerku,torá mala pravú stranu slušnú,ale basy...nádherný flašinetový hlas,boli tiché,ale naladené boli nádherne,ešte som taký lahodný hlas nepočul,je to v ladení...niečo podobné môže byt aj v tej "Ligne"...možno
Bednar 11. Marec 2014
Ligna a s flasinetovym hlasom ... ? vies ty vobec co pises ?
jaso11. Marec 2014
neviem kto to vyraba a co su tam za hlasy ale zneju pekne basy nie su az tak vyrazne ale ani asi netreba az tak dam ju naladit snad znej daco bude neskor jej dam novy kabat az bude viac casu neviem ze vraj nemecke hlasy ma
jaso11. Marec 2014
pre Simon mas pravdu vybuchol som s odstupom casu to vidim inak ospravedlnujem sa vsetkym no ale mam nieco ten 6 prsty dedko mi dal trojradovku nejaka LIGNA co to je zac vie mi niekto povedat?je vo vybormom stave ale rozladena ma pekny zvuk jemny flasinetovy
rychlik11. Marec 2014
a citaj aj FAQ !
Miro S.11. Marec 2014
Pre Jan.
Pozri si v pravo stípec "Rozloženie tónov 2-rad. heligónky", tam to je.
jan11. Marec 2014
prosim vas,mam ladeni cf,jake jsou dalsi ladeni vyssi u dvouradovek,dekuji
Miro S.11. Marec 2014
Tiež si myslím, len tak písať, keď nieje o čom - mlátenie prázdnej slamy.
Urážať sa, keď má niekto iný názor ako ja - nemá význam.
Tiež treba dodržiavať (aspoň trocha) pravopis - dosť to hovorí o kultúrnosti a inteligencii pisateľa.
Šimon11. Marec 2014
Moricko má v mnohém pravdu. Mnohokrát jsem svůj napsaný příspěvek nakonec po znovupřečtení smazal protože jsem zjistil že vlastně nic neřeší nebo by mohl vyvolat zbytečně negativní reakci i když byl dle mého názoru pravdivý.
pro jaso
Nesmíš si vše tak zabírat, ono to nakonec není tak horké jak se po prvním přečtení zdá. Než někoho odsoudíš je třeba si to párkrát přečíst a podívat se zda v tom není trochu pravdy, ona někdy bolí a težko se na to zvyká. Za těch pár let co tuto diskuzi čtu a občas něco napíšu musím říct že mne i v mnohém poučila, a to především ve své podstatě samé, v diskuzi. Člověk se pořád učí, anebo by se učit měl. Já to tak beru i cítím i když jsem již věkem důchodce.