Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter24. Marec 2014
Áno, aj basoval. Hrali iba durové piesne (G-dur), pri moloch by sa pochopiteľne boli totálne rozišli... :-)

Určite sú a existujú piesne, pri ktorých by ten z CeFkou mal väčšie problémy hrať v G-dure, ale pri tých "bežných" cca 12 - 15 pesničkách čo spolu zahrali nebolo vidno žiaden problém.
Bony24. Marec 2014
A aj basoval?
Peter24. Marec 2014
Iba na okraj:
Bol som svedkom takej situácie, kedy jeden heligonkár hral, zabával ľudí na DeGečke. (jasné, že hral v 2.rade - v Gdure). Tu odkiaľsi prišiel k nemu iný heligonkár so svojou heligónkou, pridal sa a hrali vedno. Nikto si nič nevšimol, nič vážnejšie sme v ich hre nezaregistrovali. Až podstatne neskôr som zistil, že on mal CeFku, no hral v G-dure!!!
Peter24. Marec 2014
Máš pravdu Janko K!
feri24. Marec 2014
chcem sa spýtať bude tento rok stretnutie v rožnove?
Janko K.23. Marec 2014
Peťo,
máš tam preklep, nie D-dur a G-dur (ten už má v prvom rade), ale D-dur a A-dur. S ostatným úplne s Tebou súhlasím.
Bez basov by sa dalo zahrať viacej tónin, napr. aj Es-dur. E-dur - s dvoma basami, no pri E-dure by musel tri krát ísť hore do poltónov ( Gis,Cis, Dis) , čo nie je veľmi praktické. Molových stupníc by sa dalo zahrať pravou rukou tiež viacej.
Peter23. Marec 2014
1. Pokiaľ používaš pri hre 2 resp. 3 rady neznamená to aicky, že si prešiel do nejakej inej stupnice! Do iného radu si prešiel v podstate iba kvôli tomu aby si docielil:
a.) komfort hry na heligónke, aby si nemusel trhať mechom
b.) alebo aby si dosiahol adekvátnejší basový doprovod

2. V ladení G-C-F zahráš plnohodnotne G-dur, C-dur, F-dur. Potom aj A-mol a D-mol. Neznamená to však, že nezahráš aj iné tóniny. Na pravej strane máš komplet aj iné, avšak na ľavej strane už nemáš všetky basy, ktoré by si ku hre potreboval. Ako príklad spomeniem, že na Tvojej si najlepšie dokážeš zahrať aj v D-dure a G-dure. Samozrejme v niektorých pasážach hranej piesne budeš mať trochu problém v hre basov, no keď sa to naučíš, okolie to ani nepostrehne...
Karel Zíma22. Marec 2014
Dobrý den, prosím o 2 rady někoho zkušenějšího.
1.Pokud mám heligonku ve 3 řadách GCF, znamená to aicky, že si zahraji a zazpívám pouze ve stupnicích G dur C dur a F dur? (Třeba D dur už si nezazpívám?) 2.Učím se podle školy Mistra Čerňanského. Tam se v jedné stupnici používají třeba 2 řady. Znamená to tedy, že pokud je vnější řada G dur, tak už si samozřejmě na další řadu nesáhnu a tudíž si v G dur nezahraji a nezazpívám?
Předem moc děkuji za odpověď.
Kontakt: zimakarel@seznam.cz
jaso21. Marec 2014
Nie je nad to zahrat si po prvy krat na vlastnorucne vyrobenej heligonecke samozrejma chce to este dopracovat ale poviem Vam .....
Bednar21. Marec 2014
Pre Karola : Zavolaj majiteľovi tejto stranky nech ti da na mňa kontakt
rychlik21. Marec 2014
Jana, ked si puritanka, alebo ked nerozumies ludovym mudrostiam, tak sa radsej zdrz svojich hodnoteni
karol tarambula21. Marec 2014
Bednar: pošli mi kontakt na seba ohladom tesnenia na mech ten tvoj prispevok tu niekto zmazal. dik
Robo21. Marec 2014
No jasná vec,no aký sú íudia až je to humorné
Dominik20. Marec 2014
Vyzerá to naozaj tak.
Bednar20. Marec 2014
http://hudba.bazos.cz/inzerat/33464892/STARA-HELIGONKA-HLAVACEK.php Niekto sa snaží predať 2hlasku ako 3hlasku tým že dal kobylku s priznávkami z ľavej strany na pravu.... čo poviete ? alebo sa mýlim?
J20. Marec 2014
DO ktorého šuplíka patrí táto slama!?( či je to vtipné.!
Kontakt: JANA
Peter 20. Marec 2014
"Kto orie moju roľu, šetrí môj pluh!" :-)
nnn20. Marec 2014
striela sa na soka nie na svoju ženu.
PZ20. Marec 2014
Strieľať mal, ale na škodnú vo svojom revíri, veď je poľovník a to guľkami na guľky. Ak je férový poľovník, mal mu dať šancu aby si ich rozhupal:))
pre Jozefa20. Marec 2014
Dobre poznam muzikantov a muzikansky zivot. Citam clánok, pozeram na fotografiu starostovej manzelky... a mam silny pocit, ze starosta ziarlil odovodnene. Strielat sice nemusel, ale odovodneny dovod tam urcite je ;-)