Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Fero10. Máj 2014
Ten kufer za 48e sa volako nepredava..
Peter10. Máj 2014
Hore má poltóny ako drvivá väčšina bežných a dole má pridané ešte ďalšie vysoké tóny (ktoré nikdy v živote nepoužiješ) :-)))

Ťažko radiť tak na diaľku, ale stretol som sa už aj s heligónkou, ktorá mala vsadené "tóny navyše" aj v hornej časti, teda hneď za poltónmi. Ale to je skôr ojedinelejší prípad, než to, čo uvádzam vyššie.
janko9630110. Máj 2014
No dobre chlapi, tak poďme k heligonkam. Zdedil som heligonku 2 radovú 3hlásku Hlaváčka ale na hmatníku má 13 a 12 gombíkov videl som ju len raz, chlapík čo ju mal si ju chránil ako oko v hlave, bohužiaľ sa pominul a mne ju rodina odložila. Bohužiaľ, ja som teraz mimo SK a domov prídem asi v júli tak ak by mal niekto prehľad o čom to môže byť, tak by som poprosil o informáciu čo je to zač Zatiaľ ďakujem veľmi pekne. Jano.
Michal 10. Máj 2014
Zajtra má byť heligonkárska v Kamennej Porube pri Žiline, neviete niečo o tejto akcii, kto tam bude hrať atď.....
rychlik9. Máj 2014
chlapi, zmenme temu, lebo stale sa najde ojedinely blb, ktory bude chvalit minule obdobie
daniel9. Máj 2014
.. nedá mi: to, čo tu komunisti "vybudovali", z toho sa nespamätajú ani naši pravnuci...
Šimon9. Máj 2014
Chlapi pojďme zpátky k heligonkám, politika se sice týká každého z nás, ale tady bych to neřešil.
pro Jano
Kamaráde už se těším, loni to bylo opravdu velice přátelské a upřímné setkání. Tak ať Vám v Dežericích vyjde vše jak si přejete.
Čauky v pátek, Šimon
pre: pre Petra9. Máj 2014
Ty si riadny debil a asi tomu aj dobre rozumies! Komunisti si tolko pozicali, ze cele generacie to budeme splacat. Ale mudrci, ako napr. ty to nikdy nepochopia
chudoba Jano9. Máj 2014
Priatelia...
srdecne Vas vsetkých pozyvam na Predvecer dezerickej cifrovacky. -piatok 16.5.2014 na futbalovom ihrisku v priestoroch AC dezerice od 17-00 hod do- to si netrufam tipovat.
Tak ako vlani v predvecer akcie - sa zidu na tomto stretnuti partia ucinkujucich a spolu s ostatnými heligokarmi a sirokou verejnostou vytvoria jednu velku partiu. To co sa nasledne odohrava v Dezericiach sa neda slovom ani opisat. Jednoducho spontanna zabava. POZVANI STE VSETCI... nalozte svoje CF ky a o ine sa nestarajte. Podavat sa bude gulas... pivo... obsluhovat nas bude krasna Lenka a tradicne Mišo.
V pripade nepriazniveho pocasia sa akci bude KONAT ... zabezpecime pristresky.

tesim sa na Vas
Jano Chudoba
pre Petra9. Máj 2014
Peter Ty nebudes o politike ale stale onej trepes za 40 rokov komunisti vybudovali tolko co sa teraz nespravi za 240 a nemuseli si ani poziciavat
Peter8. Máj 2014
Janko, nikdy som nechválil západ, ale nedá mi ani slepo chváliť toto, čo bolo pred r. 1989, iba preto že ja (alebo ktorýkoľvek iný bežný človek) som sa mál CHVIĽKOVO a iba ZDANLIVO dobre. Nie 25 rokov, ale 125 rokov budeme doháňať to krásne 55 ročné slnečné obdobie, čo sme sa mali "tak dobre". A osobne si myslím, že ani nikdy nedobehneme, lebo okolitý svet nezastal, ale tiež sa stále vyvíja.

Isteže, sú na svete krajiny, ktoré sa nedali oblafnúť kapitalistami, Úniou, NATOm,... a stále si budujú svoj "svetlejší zajtrajšok". Nebudem menovať, ale teraz by sme aj my boli zhruba na ich úrovni.

Ale prosím nerozvíjajme ďalej túto tému. Mnohým by sa to tu nepáčilo...
janko963018. Máj 2014
Pre Petra: Peter, myslíš, že 25 rokov nám dujú vetry z východu? Za to sa máme tak dobre, že si človek nemôže dovoliť kúpiť za rok šetrenia jednu heligonku? To nehovorím o dovolenkách o komforte porovnatelnom spred 89 aj ked priznávam, že veľa vecí mohlo byť ináč ale toto čo sa deje teraz ako sa prekrúcajú veci to je hnus. Okrem toho ma štve, že človek musí na takuto oblubenú stránku písať takéto veci, ale mi to nedá. ja osobne som musel ísť do zahraničia 8000 km od rodiny aby som ju uživil,aj ked by som radšej robil niekde na JRD za menej ale na ktorom? Kolko ostalo tých fabrík? Kto je na vine? Ja alebo ty? Takže nikdy nebudem podporovať západ aj ked pred 25 rokmi by som sa mu strčil do análu ale teraz by som celé NATO, EU aj s jeho poskokmi poslal tam, odkiaľ prišli.
Štěpán8. Máj 2014
V Dežericiach se začíná hrát v pátek při guláši, u grilu a dobrého piva
.https://www.youtube.com/watch?v=LdRyM3VGitY

V sále v sobotu odpoledne to vypadá takto:
https://www.youtube.com/watch?v=LdRyM3VGitY

Odkaz zde máte jen na 1. část videa. 2. a 3. část z loňského roku najdete snadno. Příjemný poslech a na viděnou v Dežericiach. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
P8. Máj 2014
Dobrý deň, chcel by som sa ísť pozrieť tento mesiac na Dežerickú cifrovačku. Ešte nikdy som nebol na zraze, resp. vystúpení heligonkárov a preto sa na to veľmi teším, nakoľko sa mi páči hra na tomto nástroji. Vedel by mi niekto priblížiť atmosféru na takejto akcii, či sa všetko odohráva len v sále kultúrneho domu, alebo tým žije celá dedina a hrá sa všade po dedine. Ďakujem za každú odpoveď.
Tomáš8. Máj 2014
prepačte ale dosť dlho sledujem túto diskusiu a ? nieje toto náhodou stránka o heligonkach a radách k hraniu resp. všetkého s ňou súvisejúce alebo?
keď tu chcete písať o politike atď . navštívte prosím druhú stránku k tej diskusii určenú.
Ďakujem za pochopenie a myslím , že viacero ludí , ktorý navštevujú túto diskusiu to určite odcenia .
Je to diskusia k Heligonke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kontakt: polak.tom@ltcnet.sk
...8. Máj 2014
To je proste vlastnost demokracie: nestaci spravna uvaha jedneho cloveka. Ty sa mozno mas tak ako si nezasluzis a suhlasim s tym co pises, ale ako celok, ked sa to zrata dokopy, mame skutocne len to, co si vyberieme.
?vaha8. Máj 2014
Kto robí dobre, zaslúži si dobrý plat. Nezaslúžene máme zaslúžené dochodky
veľmi nízke. Čím si zaslúžime to, že sa nemáme lepšie?
Keď mám voliť Jana z Hornej Dolnej, alebo Fera z Dolnej Hornej nejdem, lebo ich nepoznám. A ak mám voliť Miša od nás, nejdem voliť, pretože ho poznám.
Ak sa mám rozhodnúť medzi 21 ročnou dievčinou a 76 ročným chlapom, ktorí kandidujú do europarlamentu, volím len to, kto z nich sa bude mať lepšie. Je to o nich, nie o mne. Platí to vlastne na všetkých kandidátov.
Ak tu žijem, vzdelávam sa, chodím do roboty, odvádzam dane, vychovávam deti atď. zaslúžim sa mať zle? A ak mnou volený kandidát nenaplňuje to, prečo som ho volil, alebo zvolili iní iného, tak či onak, volil som zle.
Len toľko k zásluhám a voľbám, želám všetkým pekný deň.
...8. Máj 2014
Tak ako pise Peter, ani ten najsviezejsi vietor neodveje spinu co sa v ludskom mysleni naskladala za 40 rokov... ale najvacsia chyba by preto bola zabudat, a to je to, coho sa casto dopustame a opakujeme chyby. Mame sa tak, ako si zasluzime.

K veci: ked sem napisem, ze idem na podujatie a mam volne miesta v aute, hadajte co sa stane? Za dva dni je ponuka zahrabana medzi zvatlanim a prazdnou slamou. Odskusane. Ale, o tom sa tu uz debatovalo mnohokrat...
Peter8. Máj 2014
To že sa dnes máme tak, ako máme, je práve preto, že tie vetry nám duli celý čas z východu !!!

A na otázku o dôchodkoch, o sviňách, sa dá odpovedať iba, že: Máme takých mocipánov, akých si zaslúžime... (a akých sme si zvolili)

Nechcem však teraz tu o politike, i keď sa nás táto dotýka na každom kroku...
janko963018. Máj 2014
pre pani Jolanu... možno by bolo lepšie, keby sme sa narodili napr.v Rakúsku a vychutnávali si jodlovanie, lebo vďaka tým sviniam pri korytách sú dnes priority úplne niekde inde a každý, čo ohýna chrbát za 350€ premýšľa nad tým ako uživiť rodinu a nieto ešte nedajbože mať nejakého koníčka. Bohužiaľ, myslím, že to ešte nejaký čas potrvá, dúfam, že vetry zafúkajú z inej strany, lebo zo západu nám nič dobrého nedoniesli. Mal by som napr. taký návrh, že cestou tejto stránky by sa mohli spojiť ľudia do vedna, ktorí cestujú na helig.podujatia a zobrali by po ceste napr. ľudí ktorí musia obracať každý groš. Veľakrát som bol na podujatiach v aute sám alebo len 2-3 ľudia, Len to chce dobrú vôlu, otvorenosť a komunikáciu. Pracujem mimo SR a tu je takáto vec celkom bežná, že si ľudia pomôžu a na nič sa nehrajú.