Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
karol T7. Máj 2014
pre feriho,
dal som si spravit u p.Duraja 2rad,3hlas,CF,basy Amano,priznávky Dixi na mosadzi a pravá strana Dixi na mosadzi,daj kotakt a môžeš si kedykolvek príst vyskúšat,lebo naozaj,každý chváli len to čo má doma,
p.Duraj bol taký dobrý,že mi na mesiac požičal 3 sady kobyliek I,2 kobylky hliník št.a stredná mosadz,II,Dixi na zinku a III,Dixi na mosadzi po mesiaci som si ponechal Dixi na mosadzi,aj ked musím priznat,že ma velmi lákala tá prvá sada,te hliník kombinovaný s mosadzou,to bola tiež pekná farba hlasu,nech Ti to hrá...K.
Evka7. Máj 2014
Aj my by sme chceli poďakovať pánovi Vranovi za všetky videá ktoré robí, aj tie ktoré urobil nám. Z jeho práce cítiť obrovskú lásku k heligónke... k ľudovej hudbe.... k folklóru. Každým záznamom niekoho poteší.
Preto ešte raz ĎAKUJEME :)

Pekný deň.
Lenka a Evka
Bacmaňákové

Kontakt: heligonkakysuc@gmail.com
Peter7. Máj 2014
Presne tak Jolana,... a nevylepší ju ani sarkastická rada na privyrábanie si popri dôchodku.
jolana7. Máj 2014
pre Šimona- nech Ťa to nemrzí, nechcela som sa nikoho dotknúť. Len som si povzdychla ,že na západnom Slovensku heligonkárskych podujatí je menej ako v iných regiónoch. Cesta na iné regióny je viac ako 100 km tam a 100 km naspäť.Takže sa na vzdialené podujatia dostanem iba vzácne. Preto sa teším, že aspoň nájdem záznam na nete.A sociálna politika na rozkradnutom Slovensku je taká aká je,ale tú nerobia heligonkári.
Peter6. Máj 2014
Srdečně děkuji, p. Štěpan, za gratulaci,

ale nevadí, nic neujelo,... vždyť se ti narozeniny opakují každý rok :-)
Štěpán6. Máj 2014
Děkuji všem, kteří hodnotí moji snahu zaznamenat i poskytovat širší veřejnosti přes internet snahu heligonkářů o uchování lidových tradic v této době.
Celé setkání jsem začal dávat k vůli jednoduchosti, také pak jako dokument obce a organizátorů. Že je o prodej DVD nezájem beru. Nedá se nic dělat. Setkání si dnes mnozí zaznamenávají na kamery, tablety a telefony. Jako reportážní záznam pro krátkou chvíli jim to stačí. Je velký rozdíl, co při produkci slyšíte a zaznamenáte ze sálu. Já mám pro záznam svoje mikrofony, poslouchám na sluchátka a když je zájemci ze sálu na chvíli předám, žasne, jaký je to rozdíl, co slyší.
Zpoplatnění stahování a poslechu mi YouTube nabízel, ale za cenu zveřejnění reklamy a to jsem nechtěl.
Záznamy ze Seredě jsem na YouTube na přání organizátora umístil sám, v takovém pořadí, jak bylo dohodnuto a na internetu stále zůstávají.
Pokud něco nemůžete najít, rád vám poskytnu odkaz.
Příjemný den a ještě jednou dík a zasílám zpožděné přáni k narozeninám adminovi. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Šimon6. Máj 2014
pro Jolana
Paní Jolano moc mne mrzí co jste napsala, ale určitě jste mi špatně rozuměla, nebo jste si mě spletla s tím co psal FERO.
Fero napsal že někomu stačí podívat se na internet a pak třeba nejede ani na přehlídku, to je fakt, v tom jsem mu dal za pravdu. Jedno je ale jisté, na návštěvnost přehlídek to nemá vlil. Občas někam zajedu a vidím ty plné sály spokojených posluchačů stejně jako Vy. Spíš jsem to myslel na p. Vránu který vše dá rychle na internet a pak mu doma zůstávají zpracovaná DVD která nemůže prodat. To mne mrzí, vím co do toho dává za energii a samozřejmě i peníze, a tak bych mu přál alespoň nějakou návratnost jeho investicí v podobě prodaných DVD s přehlídkami. Bohužel zůstává jen u přání. Ale Peter to napsal dobře, je to tak jak píše, já bych ale . Vránovi a podobným přál i nějakou tu odměnu za jejich skvělou práci. P. Vrána je taky už důchodce a jelikož ho občas někam autem na přehlídku vezu tak vím co v těch kufrech má za hodnotnou techniku. Jinak Vám přeji vše dobré a pokud budete třeba v Dežericích tak mne zatahejte za rukáv, rád si s Vámi o heligonkách popovídám. Zdraví Vás M. Hampl z Olomouce
.6. Máj 2014
V Seredi podujatie bude tak ako každý rok a to 10.mája v sobotu so začiatkom o 15,00 hod. Na reklamných plagátoch je uvedené, že vystúpi aj Terchovská vrchárska muzika so svojimi sólistami, ktorá bola zapísaná UNESCO ako kultúrne dedičstvo slovenského národa. Predpredaj vstupeniek funguje len jedna radosť. Já už lístky mám ideme celá rodina tak ako každý rok.Určite sa vyplatí prísť pozrieť sú tam výborný hráči.
SMX6. Máj 2014
S tou interpunkciou má Rýchlik pravdu. Niektoré príspevky, čo povedať - až to oči štípe .
rychlik6. Máj 2014
Karol vazim si nazor kazdeho, ale toto co si napisal je primitivne. Myslel si to mozno v dobrom, ale nepatri sa takto! Aj ty budes raz dochodca, potom pochopis
Peter6. Máj 2014
Tak ako to už tu zaznelo, myslím si, že hudobný prejav učinkujúcich a atmosféru podujatia nedokáže nahradiť žiadna neskoršia nahrávka. Tá by mala byť iba pripomenutím toho, ako to tam naozaj bolo. Prídem domov a v kľude si pripomeniem, pustím toho-ktorého hráča, pozriem si jeho techniku hry, či snáď zapíšem slová piesne, ak sa mi páči...

Nedá sa striktne zadeliť, že či dávať - nedávať napr. celé nahrávky na youtube. Nedá sa ani debatovať o tom, či nejakých 5€ za DVD je veľa - málo?... Všetci si žijeme vlastné životy a pre niekoho je i 5 € veľa. A to nehovorím, že napr. merať cestu niekde 60 km a viac na podujatie.

Všetci sa zhodneme na tom, že práca napr. p. Vránu, Mira Svetláka, či iných je nezaplatiteľná. Preto to asi nebude o tom, že by im niekto nechcel prispieť za ich námahu. Je to o tom, že či na to niekto má... alebo rovnako, či má na to možnosti, cestovať osobne na podujatia...

... Je to ale zložitá téma, bez jednoznačnej odpovede...
karol tarambula6. Máj 2014
Pani Jolana možno by nebolo naškodu porozmýšlať ako si vylepšiť svoju finančnú situáciu.Poznám mnohých dôchodcov ktorý stále pracujú alebo brigádujú pretože majú malé dôchodky.Samozrejme pokial to dovoľuje zdravotný stav človeka. A tie podujatia by možno neboli také nedostupné. Myslím to v dobrom.Mimochodom koná sa tento rok podujatie v SEREDI? Pozdravujem.
jolana6. Máj 2014
Obdivujem pána Vránu,pre jeho vitalitu a nekončiaci elán pri záznamoch- je to náročná a presná práca.V´daka,že to vešia na internet..Pre propagáciu autentického folklóru nie len na Slovensku urobil viac, než mnohí hráči na heligónku. Keby stránku spoplatnil, možno by si ju pozrelo menej ľudí, ale skalní by neuhli.Som dôchodkyňa s 360 eurami. a pozrite na podujatia heligonkárov v okolí cca 100 km od Modry .Po nepeknom "hodnotení" Dr.Skubeňa nie je podujatiach vidieť Sereď, vypadol memoriál Kudriho.,Ani Myjavu som nenašla.Najbližšie zostali Preseľany, Dežerice,Teda Šimon- vážim si Ťa ako muzikanta , dobrého a múdreho človeka, ale v tom, že vďaka videám pána Vránu nechodia ľudia na podujatia nemáš pravdu.Ešte sa mi nestalo,aby sála v ktorej sa podujatie konalo nebola bitkom-nabitá.
Jolana
Šimon6. Máj 2014
Bohužel je to tak jak píšeš, máš pravdu.
fero6. Máj 2014
Prave to mam na mysli,že kazdí spolieha na to ze to tam p. Vrana dá.preto divák necestuje a ani dvd nekupuje. Stacili by upútavky niekolko sekundové lebo takto moc CD nepreda. Ked nebol net ludia chodili vlakom do Hořovíc a inde a nikomu to nevadilo. Žial spohodneli sme..
Šimon6. Máj 2014
pro fero
Tak o tom pochybuji. Pokud je většině líto dát Štěpánovi 5€ za DVD a podívat se na to doma a takto i podpořit jeho činnost kterou pořád chválíme, (bohužel jen chválíme) tak nevěřím tomu že někdo sedne do auta a pojede se tam podívat. Většině vyhovuje že to má zadarmo na You Tube. Já bych to tam určitě celé nedával.
Ondrej S.6. Máj 2014
fero, ja som pánovi Vránovi veľmi vďačný a určite nie som sám. Nie každý môže ísť na stretnutia heligonkárov. Ja som sa minulý rok dostal na dve, keďže som väčšinou pracovne mimo republiky a poviem ti, že žiaden záznam nenahradí tú atmosféru, keď si tam osobne.
Kontakt: older73@gmail.sk
fero6. Máj 2014
Myslim si ze pokial by sa nedavali zaznamy z helig. Akcií na youtube tak by bol vacsi zaujem tam merat cestu a vidiet to na živo. Teraz si každí počka kým to.p. Vrána da zadarmo na net. A divák nemusi nikam cestovat. vsetko ma svoje klady aj zapory.
Ako cez kopirak6. Máj 2014
"Mam heligonku XY a je najlepsia na svete a nemenil by som ju ani za prasa". Ako male deti. Ved je to jedno, hlavne aby robila radost, ale to sa akoby uplne vytraca.
Ján 5. Máj 2014
Si píšte... mám durajku na amane 1 trieda..a spotreba vzduchu je minimálna.... by som ju za staré cárachy nemenil.. môže kto chce písať že má hlaváčka... aj hlaváčkoviek dobrých je len pár...