Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Štěpán5. Máj 2014
O setkání v Oravskej Lesnej je stále zájem.Dva minulé ročníky shlédlo na 200 000 zájemců. Letošní 17. setkání má svoji úroveň a pro 10 DVD, které se prodají po 5 euro by moji práce bylo škoda. Proto se souhlasem pořadatele opět po zpracování dám i na internet.
Zpracován mám i záznam ze křtu CD Kysuckej vrchárskej heligonky v Ochodnici. Křest byl v režii televize Šláger, takže zařadím až po odvysílání v Šlágru.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Juraj5. Máj 2014
Dobrý deň,pán Vrána boli ste v Oravskej Lesnej? Bude videozáznam v dohľadnej dobe na internete?
Ďakujem
fanúšik Juraj
Ondrej S.5. Máj 2014
jano, to čo si napísal sa odborne nazýva sarkazmus.
Mimochodom ťa pravdepodobne v škole nenaučili čítať, ja som totiž nič nechválil.
Kontakt: older73@gmail.sk
?5. Máj 2014
Ďakujem za odpoveď i ochotu, hneď Vám píšem mail.
Štěpán5. Máj 2014
Pane otazník, proč se nepodepíšete, kdyby jste uvedl email, do večera máte doma píseň celou ku sledování textu minimálně v programu MP3. Toto je důsledek Vaši anonimity, ale nejen Vás na těchto stránkách. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
?5. Máj 2014
Prosím Vás, ak bol niekto v nedeľu v Oravskej Lesnej na heligónke, viete mi povedať názov, text, odkaz na melódiu pre tú prvú pesničku, čo hral Viktor Chudoba? Taký starosvetský nápev, nikdy som to nepočul, no veľmi ma zaujala. Žiaľ, ponáhľal som sa a nebol čas popýtať sa osobne. Ale tuná snáď sa dobrá duša nájde.
jano5. Máj 2014
Ondrej S: každý vták svoje perie chváli....
Laco B5. Máj 2014
Mám "durajku" trohlásku, ale ani nepamätám či som niekedy mal problém so vzduchom. A to hrám aj jednogombíkovo, aj viacgombíkovo. Asi treba vedieť s heligónkou dýchať :)
Ondrej S.5. Máj 2014
Vari zo 15x som už napísal i zmazal nejaký príspevok. Mám Duraja, 4 hlas, ak chce niekto vedieť aký, nech zapátra tu na stránke. Problém zo vzduchom nemám. Áno som jednoklapkový, ale je to stále lepšie ako byť trojčiarkový.
,,, jak vieš, že my jednoklapkový trháme mechom? Videl si už nejakého vôbec hrať. Ty v tých trojhmatoch máš zjavne kompresor na chrbte...
Zamyslite sa kde sa stratili normálny prispievatelia? Ostal len skalný rýchlik.
Kontakt: older73@gmail.sk
,,,5. Máj 2014
Pre jednoklapkovych hracov ozaj moc vzduchu netreba pretoze sustavne mykajú mechom.. to ti ani deravy mech nevadí.... cHcem vidiet jak hras v trojhmatoch....
rychlik5. Máj 2014
Suhlasim. Hraval som aj na starych sunkach s deravymi mechmi a dalo sa! Ked vies dobre narabat so vzduchovou klapkou a vyuzivas aj vsetky rady gombikov, nemozes mat pri hre problem so vzduchom !
,,,5. Máj 2014
Durajku som mal a presne koli malo vzduchu som ju predal ale mala zakladne hlasy. mozno na zinku je to o inom.ale zase aka by bola cena?dalsi faktor pre mna je ako heligonka zneje ci vresti ako plechová búda alebo ma krasny hlas starych heligonok. myslim ze kupit dokonaly nastroj je priam nemozne. Vzdy to je otazka kompromisu.
Jozef5. Máj 2014
pre Janči K ak si hral na Stančekovi a chýbal Ti vzduch, tak potom zaiste nevieš hrať na heligónke...
...5. Máj 2014
Myslim, ze kto hral a hrava na Stancekovi, potvrdi ze su to ozaj kvalitne nastroje komfortom hry i zvukovo, pri vsetkej ucte k panovi Durajovi i Jelinkovi, je to trosku ina trieda, zial i cenovo. Len dosetrit. Ale povedat ze zrovna na stancekovi chyba vzduch podla mna nemoze nikto, kto na tom nastroji ozaj hral. To je tak, niekto napise, ze je mala bednicka, druhy hned , hoci ju nikdy nedrzal, doda, ze ma malo vzduchu a ide to... skoda reci
...5. Máj 2014
Na koblizkovu som hral niekolkokrat maju ju dvaja kamarati.cena hlasy vykon mechanika asi naj pomer za 1600e mas trojradovku lahku s dobrymi mechanikami. Ziadne hnusne hrube mechy a ani kolotočársky vzhlad.tiez je vyhoda ze cakas cca tri mesiace a nie 8 a viac.jedina vec co sa mi nepaci je plastova vzduchova klapka co dufam ze vyrobca nahradi drevennou nech to nevrzga.hlasy tipo a mano su priam idealne.
Robo5. Máj 2014
Znovu sa tu niekto odbavuje na Stančekovi a pritom bola otázka, či má niekto Koblížka a skúsenosti s jeho heligónkami. Ja osobne Stančeka nemám ale hral som na jeho heligónke a môžem povedať, že čo sa týka komfortu hrania, tak pre mňa číslo 1. Už len došetrím :)
feri5. Máj 2014
KarolT:aku heligonku si si dal spravit? Ladenie vyrobca a hlasy?
karol T4. Máj 2014
k Jožinkovi naozaj nie zo Žiliny len toĺko,koľko som "okoštoval"...bol som si u neho po trojhlásku,ale naozaj sa nedalo na nej nič zahrať,teda na GO,za jeho cenu som ju nechcel,nevidel som v jeho aute jednu,ale viac "chúďatiek" naozaj v zúboženom stave,stravili sme spolu dosť času,aby som sa presvedčil,že nemá prácu a tak v Čechách jeho rodina zháňa heligónky a tu ich núka za nehorázne ceny,ale na Českom Bazoši tie isté "chúďatká" neponúka za Slovenské ceny,tam by ho vysmiali a tie hlasy ktoré su v nich a Jožko im tak verí na dixi v mosadzi,alebo v zinku nemajú,to sú slová opravára,ktorý ich ladí...
aj ja som túžil po starej "klasike" kúpil som ich 7 slovom sedem,ani na jednej sa nehralo ľahko,všetky staré som popredal a dal som si zrobit novú za cca 1600e a až teraz som spokojný,tak Jožko nech sa Ti len darí...
janci K4. Máj 2014
Stancek vie, teda vedel? vyrobit aj mensiu heligonku ako ma napr: hlavacek, Jelinek.... len, len.. Mal som jednu vo vlastnictve a vdaka bohu ze som ju predal. Co sa tyka nedostatkov mozem povedat ze sa nedalo na nej zahrat to co som potreboval pretoze my chybal vzduch!!!.. A to je myslim si pri hre na heligonke to najdvolezitejsie.Potom som mal Hlavacka za 2200eur a kazdu chvilu sa my zasekavali klapky. Teraz mam Jelinka a som zatial maximalne spokojny...
Kontakt: trencin
pre milan T4. Máj 2014
Stancek mala heligonka, maly mech, malo vzduchu, mechy no.. no nejdem radsej komentovat... a mechanika kupovana vkladana ako aj ostatne okrem dreva? Myslim si ze Jelinkova heligonka pre nieco je v takych rozmeroch ako je :-D... uz len ten kvalitny MASIVNY HLBOKY mech, atd atd, vsetko potrebuje svoj rozmer...