Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Šimon12. Máj 2014
pro Roman
Mám několik heligonek, jsou mezi nimi i nové. Co se týká komfortu hraní tak v tomto jsem zatím na nic lepšího od tuzemnských ( ČR, SR ) výrobců zatím nehrál. Opravdu ty mechaniky jsou skvělé a hra je velice příjemná. Minulý týden jsem ve Valči hrál na novou Rudovu heligonku co postavil Jožkovi Rybárovi z Dežeric. Podle mne fakt velice kvalitní nástroj a tentokrát mi seděl i ten hlas, výborně naladěná. Takže si myslím že s touto heligonkou nikdo neprohloupí.
Komfort hry bezkonkurenční, některé mi nesedly zvukově, ale každému se líbí něco jiného. Na moc jsem jich nehrál, ta poslední byla opravdu skvělá. Jožko má od Ruda i velice dobrou ceefku, taky zvukově pro mne velice příjemná.
pre Romana12. Máj 2014
To mas tazke, kto ma Hlavacka povie ze lepsi je ten, kto Stanceka, zase ze ten. Pripadne kto ani jedneho, tak podla nalady no a iste sa najdu aj taki co ti povedia ze maju rovnako dobre nastroje od inych vyrobcov za polovicnu cenu :) Mne osobne sa lepsie hra na Stancekovi, vyhovuje mi hmatnik i mechanika, ale oboje su jednoznacne velmi dobre nastroje.
Roman12. Máj 2014
Zdravím, máte niekto skúsenosti s heligónkami Stanček, resp. porovnanie komfortu hrania oproti Hlaváčkovi? Pretože čo sa týka výzoru, tak Stančekove sú prekrásne.
rychlik12. Máj 2014
Plne suhlasim
Šimon12. Máj 2014
Mám na to zhruba stejný názor, je to především obchod s hudebními nosiči. Ale dobrý nápad, našli díru na trhu stejně jako kdysi Eva a Vašek, lidé na to chodí, baví se a to je důležité. Spousta muzikantů se díky Šlágru zviditelní, začínají být populární, žádaní, nic ale není zadarmo. Úroveň je taková jakou ji dělají diváci a posluchači. Tak to dnes v tržním hospodářství chodí.
pre ?12. Máj 2014
Ale ved TV Slager nie je o hudbe! Je to iba o hudobnom biznise !!!!!
M11. Máj 2014
Kamenna Poruba bola vynikajúca, ďaleká cesta stála za to. Aj keď je to skôr menej známe podujatie oproti iným akciám, je tam rozumne volený počet účinkujúcich a najmä ich výber, ozaj pestrá paleta, divák sa nenudí a nemá pocit, že to trvá pridlho. Vďaka organizátorom.
?11. Máj 2014
Zdravím vás páni muzikanti zaujíma ma aký názor máte na tzv. hudobný progam TV šláger - teleschopink ved tam sa už viac kecá ako hrá verím že to už nieje o hudbe
Štěpán11. Máj 2014
Záznam z Lesnej Bude do konce týdne na internetu.Hrubý sestříh čtyř kamer je hotový a trvá 3 hodiny 20 minut. Teď to pokrátím o přestávky, dodám obecenstvo, upravím zvuk a jde se do finále. Za sebe říkám: o úroveň se postarali účinkující i pořadatel Viktor Chudoba
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
J.K.11. Máj 2014
Zdravím, neviete či už je záznam z Oravskej Lesnej?
Michal11. Máj 2014
Ďakujem za odpoveď, idem :)
m11. Máj 2014
pre michal - V KAMENNEJ PORUBE JE SUPER AKCIA PRIATELSKÁ ATMOSFÉRA, JE TAM CCA ASI 20 HRÁČOV SPOLUORGANIZÁTOR RUDO STANČEK NA JEDNOTKU.
janko9630110. Máj 2014
Pre Petra: ok, ďakujem budem možno múdrejší keď sa dostanem domov. :)
Fero10. Máj 2014
Ten kufer za 48e sa volako nepredava..
Peter10. Máj 2014
Hore má poltóny ako drvivá väčšina bežných a dole má pridané ešte ďalšie vysoké tóny (ktoré nikdy v živote nepoužiješ) :-)))

Ťažko radiť tak na diaľku, ale stretol som sa už aj s heligónkou, ktorá mala vsadené "tóny navyše" aj v hornej časti, teda hneď za poltónmi. Ale to je skôr ojedinelejší prípad, než to, čo uvádzam vyššie.
janko9630110. Máj 2014
No dobre chlapi, tak poďme k heligonkam. Zdedil som heligonku 2 radovú 3hlásku Hlaváčka ale na hmatníku má 13 a 12 gombíkov videl som ju len raz, chlapík čo ju mal si ju chránil ako oko v hlave, bohužiaľ sa pominul a mne ju rodina odložila. Bohužiaľ, ja som teraz mimo SK a domov prídem asi v júli tak ak by mal niekto prehľad o čom to môže byť, tak by som poprosil o informáciu čo je to zač Zatiaľ ďakujem veľmi pekne. Jano.
Michal 10. Máj 2014
Zajtra má byť heligonkárska v Kamennej Porube pri Žiline, neviete niečo o tejto akcii, kto tam bude hrať atď.....
rychlik9. Máj 2014
chlapi, zmenme temu, lebo stale sa najde ojedinely blb, ktory bude chvalit minule obdobie
daniel9. Máj 2014
.. nedá mi: to, čo tu komunisti "vybudovali", z toho sa nespamätajú ani naši pravnuci...
Šimon9. Máj 2014
Chlapi pojďme zpátky k heligonkám, politika se sice týká každého z nás, ale tady bych to neřešil.
pro Jano
Kamaráde už se těším, loni to bylo opravdu velice přátelské a upřímné setkání. Tak ať Vám v Dežericích vyjde vše jak si přejete.
Čauky v pátek, Šimon