Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Fero20. Máj 2014
Fero horvat: máš recht, ja som to riesil podobne. Inak skor som sa,stretol s tym v praxi ze to F je privysoko v sextach tak vtedy hram sexty v C čku a majte ma radi jak sa povie... Drž sa a nech sa ti dari niekedy dovidenia.takych čo by nas chceli skušať q rýpať je hodne..:-)
romando19. Máj 2014
Pre Janko K. :
Veľmi pekne ti ďakujem za podrobné vysvetlenie :) Myslel som, že to bude niečo na princípe merania frekvencií tónov alebo také niečo...
Miro S.19. Máj 2014
Prvé videa z Dežerickej cifrovačky, 2014, som zverejnil na Youtube. Po spracovaní budú nasledovať ďalšie.
(SMiro47)
M19. Máj 2014
PRE MAREK OŠČADNICKA HELIGÓNKA-1.6.
Jozef M19. Máj 2014
Touto cestou sa chceme traja chlapci z východu poďakovať Janovi,Jozefovi a ostatným organizátorom Dežerickej helig.za vrelé prijatie, nad mieru postaranie sa o nás a perfektnú atmosféru.Bola to vydarená akcia. Pieseň spája. Jozef.

Ja som si dal vyrobiť dvoj rad.hmatník štvor. hlas,perfektná práca--cca 70 €.
Slavomír 19. Máj 2014
Zdravím.
Chcel by som sa opýtať, aká je normálna cena za prerobenie hmatníka na 2 radovej heligonke, keď hmatník urobí nový a nič zo starého nepoužije.. Ďakujem
Michal19. Máj 2014
DG sú akurát tónina ku husliam ale to všetci vieme, o tom v akých ladeniach je mať dobré heligónku sa tu už toho popísalo a stále sa písať bude.............ale proti gustu žiadny dišputát a preto sa netrápte a hrajte priatelia hlavne pre Vašu radosť a rozdávajte radosť Vaším blízkym a priateľom.
Peter19. Máj 2014
Všetci chcú o tón vyššie od CeeFky?... Hmmm,... Priatelia, spomeňte si na moje názory, ktoré som prezentoval tu na diskusii pred nejakým časom... D-G !!!
Frantisek Horvat19. Máj 2014
pre Fero
Netreba. Ja im to zahram ako viem a ked sa im nepaci mozem heligonku odlozit a nech zahraju oni. Ale oni nezahraju takze zabava pokracuje. Mna to absolutne netrapi ze im netrafim toninu ja budem rad ked bude hrat niekto iny a ja si budem rozkazovat. Ja som len reagoval na margo toho ze si pisal ze ty si nemal v zivote problem ze by sa niekto netrafil. Tak mne sa to stava ze chcu aby som to hral o ton vysie ale zahram im to ako sa da a aj tak su radi. To len machruju ze oni su spevaci a vytiahnu to vyssie ako ostatni. Normalnym ludom CFka nevadi ani ine ladenie nevadi ale su aj taki co navstivia 2x nejaky folklorny subor a uz machruju "daj mi to od Gcka". A ked mi povedia ako pred mesiacom ze "dobry muzikanti to zahraju" tak im poviem ze nie som muzikant ale robotnik. Ja zateplujem panelaky. A mozem si z chuti zaspievat KEBY MOJE RUCKY NERUBALI BUCKY VEDELI BY PEKNE HRAT ALE MOJE RUCKY MUSIA RUBAT BUCKY TAK NEVEDIA PEKNE HRAT.
Marek19. Máj 2014
Dežerice boli super, ale aj Kamenná Poruba bola dobrá. Už sa teším na daľšie podujatia, kam sa ešte oplatí pozrieť? Poraďte.
i19. Máj 2014
hm hm doprovod je spevák,? nech sa prispôsobí...
Fero19. Máj 2014
Fero horvat: preco im to nezahras v sextach? Ked chces ist vyššie. Spevak by sa mal prisposobit moznostiam nastroja. Alebo nechať tak.
Janko K.18. Máj 2014
romando,
ten prístroj je elektronická ladička.
Teraz trocha teórie: Ladička je prístroj, ktorý vydáva tón presnej frekvencie, alebo meria frekvenciu tónu s veľkou presnosťou ( podľa kvality ladičky).
Sú ladičky mechanické – vydávajú tóny úderom na ladičku, alebo rozkmitaním jazýčka ladičky fúkaním. Potom sú ladičky elektronické, ktoré vydávajú tóny digitálne. Takéto ladičky, ktoré ,,iba“ vydávajú tóny sa najviac používajú pri ladení strunových nástrojov, porovnávaním tónu ladičky s tónom ladenej struny sluchom.
Pri ladení harmoník sa využívajú ladičky ktoré merajú tóny ( frekvenciu tónu) cez mikrofón, zabudovaný priamo v ladičke, alebo cez pripojený externý mikrofón. Ukazujú rozdiel medzi čistým tónom a tónom harmoniky buď ručičkou, alebo digitálne, cez displej. Dnešné elektronické ladičky dokážu merať tóny ( frekvencie tónov) veľkého rozsahu, s veľkou presnosťou a dá sa na nich ponastavovať všetko možné....
Kde sú časy, keď ja som naladil gitaru podľa svojej E-čkovej ladičky, kamarát podľa svojej a s hrôzou sme zistili, že nám gitary neladia:))
Kolegovia ma môžu opraviť, alebo doplniť:)
mdz18. Máj 2014
zahra aj heligonove basy na chromatike

http://www.ebay.de/itm/Knopfakkordeon-B-Griff-Bayerland-geb-bei-Guerrini-Helikon-/321400198890?pt=Tasteninstrumente&hash=item4ad4f1d6ea#ht_44wt_1154

http://www.lueschermusik.ch/home/occasionenspezialangebote/akkordeon.html

http://www.lueschermusik.ch/home/akkordeon.html

Len tak zrolovat a najst tam chromatiky s heligonami.
A je ich viacej
daj si do googlu
chromatik akkordeon mit helikon bass a mozess surfovat a najst si co sa ti bude pozdavat.
ale kostuju viacej ako dvojradovecky
Frantisek Horvat18. Máj 2014
Pre Fero
Neviem kde ty hravas ale ja mam CFku a mne sa bohuzial tiez casto stava ze pridu za mnou spevaci a hovoria mi aby som im to zahral o ton vyssie. Nevedia ze mne sa to neda. Potom len mavnu rukou a zasomru "je to heligonka".
pre Ja
Na chromatike zahra vsetko az na heligonkove basy. ;-D
Miro S.18. Máj 2014
Na "Dežerickej cifrovačke" som bol v čera prvý krát a bol som veľmi milo prekvapený - veľmi vydarená akcia!!!
Milí, pohostinní ľudia a dobrí organizátori. Obecenstvo veľmi dobré. Nevyrušovalo a keď bolo treba, tak spievalo - veľmi pekne.
Vtipný a pohotový moderátor, konferancier. Ozvučenie vynikajúce.
Hráči na veľmi dobrej úrovni a viacerí vynikajúci!
Pár videí hneď spracujem a dám na Youtube. Pán Vrána, ktorý to nakrúcal komplet dá po čase toho viecej.
Takže ešte raz - klobúk dole!!!
Šimon18. Máj 2014
pro SS
Tak jako Vy děkujete Janovi a Jožkovi je třeba poděkovat i Vám
a celé Vaší rodině za tuším deset stejně hezkých a upřímných setkání V B. Mikuláši. Přeji Vám všem hodně zdraví a těším se že se zase někde u heligonek sejdeme.
arny18. Máj 2014
Zdravím všechny heligonkaře natěchto strankách. Je vidět že už tyto stranky nejsou už jen o heligonkách mrzi mě to ..Nějaky pisatel který je asi nemocný A JE URČITĚ nemocný napsal že darujem heligonky 5 ks dětictví a dál tam na stranky mé tel. čislo 607860530 dne 17 května. Nevím co s tým asi myslel asi ho to upokojuje
Nemocného mužu ujistit že mě dál krásnou reklamu na prodej heligonek ..Přejí aby se vratily tyto stranky pouze o heligonkach a rozdavali se jen dobré skušenosti a dobré rady .Tento nemocný pisatel už psal vícekrát na teto stranky neumí se ani podepat. Krasny den přeje arny
Kontakt: pro nemocného pisatele
Fero18. Máj 2014
MarekP : riešiš hlúposti hraj si na husle a ostan pri nich. Jam am gcf a z zivote som nemal problem ze by sa niekto netrafil. Zdar
ja18. Máj 2014
5. a viac radova tak to je chromatika.a na tej zahra vsetko.