Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
MIlan 65 pre Mareka P.18. Máj 2014
Marek ja do tejto diskusie neprispievam nakoľko sa tu iba osočujú a zosmiešňujú a maleokedy vedia niečo poradiť. Viď príspevok pod tebou. Ja som mal podobný problém ako ty ale ja hrávam len keď sa stretne moja rodina na nejakej tej šesdesiatke. A mal som heligónku CF a chlapom to bola dobrá tónina, nakoľko nie sme žiadny súboristi ale naším ženám to bolo očividne nízko. Tak som si zohnal 3 radovú heligónku B Es As a mám ju už nejakých 25 rokov. Ženám tónina Es As vyhovuje a chlapi sa uspokoja s tóninou B Es nakoľko je len o pol tóna nižšia od CF. Ale ty by si asi potreboval aspoň 5 a viac radovú a to už nie je ani tak heligónka ako skôr šľapací betlehém.
Marek P.18. Máj 2014
Je uplne jedno ake je to ladenie (ja som uz vecer nezistoval ladenie ale som len typol ze by to mohla byt CF ak hovoris ze je to DG tak ti budem verit) ale problem heligonky to neriesi. Starsiemu panovi to ladenie sedi tym mladym to ladenie sa mi zda ze je nizko ja by som im to o pol tona zdvihol a mozno aj o ton. Vyzeraju ze by to vytiahli. Ak teda vravis ze je DG tak by som ich chcel pocut keby sa to hralo v EsAs ladeni alebo mozno ze aj EA.
romando18. Máj 2014
Páni mám takú otázočku...ako sa volá ten prístroj, "ktorým sa ladia hlasy" na heligónkach? Ja nie som moc tip do elektroniky, ale videl som to nedávno naživo ako to pán Duraj ladil a zaujalo ma to :) P.S. ospravedlňujem sa, ak som to moc laicky popísal, ale inak neviem :P
pre Marek P.17. Máj 2014
ladenie heligoniek na uvedenom videu je DG ;)
zbierka heligoniek17. Máj 2014
Dobry den, zdedil som 6ks heligoniek samizda hlavacek, kebrle, stibitz, neviem co s nimi penazi mam dost, ak by kto potreboval podarujem... tel. cislo je ceske tel. cislo 607860530.. volat mozte kedy chcete..treba dat cesku predvolbu!!
Kontakt: 00420607860530
SS17. Máj 2014
Práve som sa vrátila z Dežeríc - ako každý rok, zase veľmi pekná, vydarená akcia:)
Ďakujem Jožko Rybár, Janko Chudoba!
Som rada, že som zase po dlhšom čase videla a počula všetkých kamarátov heligonkárov:)), ďakujem aj Vám!
Stanislava Seidlová
Marek P.17. Máj 2014
pre Andrej K.
Asi 2 dni dozadu som vysvetloval ze heligonka nie je velmi vhodny nastroj ked si chlapi rozkazuju. Tiez som z Podpolania a mame to stastie ze ked hrate v krcme nejakej dedine tak su aj mladi chalani co si vedia rozkazat a hlavne pesnizku aj vytiahnut trosku vysie ako je moje ladenie a potom mu hram falosne. Par prispevkov dozadu sme to s chalanmi rozoberali. Najmarkantnejsie to je vtedy ked pesnicku nepozname a ucime sa ju za pochodu a huslisti to zacnu hrat v tej tonine co to chlap spieva a zahraju mu to ale ja to zacnem hrat v tej tonine co spieva a zistim ze sa mi to tam neda zahrat a musim si to posunut do vlastnej stupnice a to trva nejaky cas a to si na rozkazovackach nemozme dovolit take opozdenie. Najhorsie je ze ked on to spieva od nejakeho tonu tak ten ton na heligonke mam a zacnem to hrat od toho tonu ale chybaju mi dalsie tony tej stupnice a musim si to konvertovat vacsinou o ton nizsie a to vas potom aj myli. To je nevyhoda heligonky. A tie pesnicky co si poslal v linku su u nas zname ale mozes si vsimnut ze ti mladsi by to chceli spievat vysiie aj sa snazia miestami o oktavu vysie ale sa mi zda ze az o oktavu to nedaju. Ta CFka je im evidentne nizka. Tomu starsiemu panovi je to dobre ladenie ale tym mladym je to nizko. Typoval by som im nejaku DG ze by im mohla sediet. S tymto problemom som sa trapil tak dlho az som presiel na iny nastroj. Dik za link
pre ...pre Petra atď17. Máj 2014
Kakij Ty detajlist..písal si i do telešou: Česko Slovensko má talent, že sú pozadu 20 rokov?..
Po druhé: Nepoznáš slovné zvraty: tvoja pomoc je na nezaplatenie?
...a keď už sme pri tom, nedá sa všetko zaplatiť...ani kúpiť!
pre Petra zo 16.mája 201417. Máj 2014
ešte dodávam, že žiješ cca 25 rokov pozadu, lebo Československo neexistuje, teraz už viac ako 20 rokov je Slovenská a Česká republika.
pre Petra zo 16.mája 201417. Máj 2014
Chlape, mýliš sa, všetko sa dá zaplatiť. Ďakovať je pekná vec keď ťa to nič nestojí. Ale asi by si zošedivel, keby si mal p. Vránovi poslať aspoň 10€.
Andrej K.17. Máj 2014
ahojte
našiel som teraz čerstvé príspevky detvianskych heligonkárov - ale je tam úplný rozdiel v štýle hry. čo na to hovoríte? A takých videí je viac.

https://www.youtube.com/watch?v=vnG7E5Recnc


https://www.youtube.com/watch?v=3Dn2aVvCl98
Šimon16. Máj 2014
pro Mišo
Je jasné že když jim dáš zahrát nějakou náročnou skladbu třeba z not tak se ti bude zdát že to hrají stejně, ale věřím že i v tomoto případě tam dá každý kus něco ze sebe. To by nám musel říct třeba M. Čerňanský který s tím bude mít zkušenosti. Každopádně tito htáči mají položený kvalitní základ pro další rozvíjení do jakékoliv podoby. Ale samořejmě je nesrovnávejme s takovými mágy lidové hudby jako je třeba dříve jmenovaný p. Purdek a spousta dalších. To podle mne moc nejde. Ale myslím si že u Vás problémy s tradicemi a talenty jak to trochu pozoruji moc nemáte a myslím si ze Vám můžeme trošku i upřímě závidět.

Čauky, jedu do Ostravy pro Štěpána Vránu a hajdy do Dežeric ať se máte za týden zase na co dívat !!! Všem hezký, bohužel trochu uplakaný víkend.
...16. Máj 2014
No a bolo ukazane na prikladoch, ze to tak nie je, ze absolventi skol nie su ozaj na jedno kopyto ale naopak, najdu si svoj styl a vdaka vedomostiam maju casto lepsie zaklady a moznosti pre hracsky rozvoj, co ale nemusi byt pravidlo samozrejme. Miso Miso, ty si asi do hudobnej nechodil, ze? Kazdy tak nejak rad zhadzuje to, co sam nema. Ale ved to nic.
Mišo16. Máj 2014
pre Šimon a pre i:

chlapi, nemyslel som to v zlom, ani som nemal záujem haniť hudobné školy.Len som asi použil zlé slovo - przniť. Sám som napísal, že v škole ich naučia perfektne techniku hrania, basovanie a pod., avšak mne osobne sa viac páčia samoukovia. Možno nie sú technicky tak dokonalí, ale sú od seba viac odlišní.
A to nemám na mysli, že sa mi páči hocikto, kto vie roztiahnuť mechy na heligónke...
Ale jednoducho tí, ktorí výjdu zo školy sa mi zdajú až príliš podobní a sú medzi nimi minimálne rozdiely, v technike hrania a prstoklade takmer žiadne, jedine v tom, kto je viac a menej talentovaný.

Šimon16. Máj 2014
Vím o co Mišovi jde, ale s tím przněním to je podle mne blbost.
Heligonkář dostane ve škole základ techniky a teorie, vůbec není hotovým hráčem a má všechny předpoklady hrát téměř vše. Je schopen hrát všechny styly, je schopen se je naučit a klidně z něj může být třeba druhý XXX, nebudu všechny mistry jmenovat. Slyšel jsem třeba Martina s Jurkom hrát Terchovů a nic mi tam nechybělo. Věřím že když budou chtít naučí se i další styly. Ale nevím jak by to dopadlo opačně. Myslím si že oba typy hráčů o kterých je řeč mají své místo na všech pódií, jen nesrovnávejme jedno s druhý a nepovyšujme jedno nad druhé. Názor na to má každý svůj, každý dle svého citu a srdíčka, do obecné roviny bych to nikdy nestavěl. Proto i ten Mišův výrok považuji za obecně nesprávný přesto že rozumím
tomu co obhajuje.
i16. Máj 2014
Mišo - Mišo!!že Ťa huba nebolí! ako môžeš myslieť čo i len na sekundu, že v škole muzikantov a teda aj heligonkárov sprznia. Tam dostanú základ odstránia zlozvyky, naučia sa basovať, prstoklad, Keď skončia nie sú to hotoví muzikanti, nie sú zlomení, uniformovaní. Ale majú na čom budovať a odraziť sa od pevného základu . Pozri na takých ako sú J. Kvočka, Hochmal a ´další čo prešli školou. Vôbec nehrajú uniformne,KAžDý z nich má svoj rukopis. Takže škola je škola a nie "bastlenie" podľa ucha a odkukávanie ,ktoré je slepou uličkou, či východiskom z núdze.
HELIGÓNKA16. Máj 2014
DNES 16.5.
V KYSUCKOM LIESKOVCI O 16 00.„Festival amatérskych heligonkárov a akordeonistov“.
Peter16. Máj 2014
Pán Vrána, vy ste poklad, to čo robíte pre heligónkovu scénu v Československu je na nezaplatenie, ĎAKUJEME
Štěpán16. Máj 2014
https://www.youtube.com/watch?v=nH_nUlVowvs

Můj odkaz je na 2. část 17. ročníku Lesňanskej heligónky.Ať se vám příjemně poslouchá.
Zadávání, tak jako minule trvalo opět 4 hodiny. V minulém roce jsem měl internet 100 Mb, ale po zaplacení ročního poplatku dopředu. Pokud někdo bude v Dežericiach, rád se se svými posluchači seznámím.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Ondrej S.15. Máj 2014
Ďakujem Peter, no ďalší rok ostávajú Dežerice mojím snom. Na rodnú hrudu sa dostanem až 7.júna, ale snáď nie je ešte všetkým dňom koniec. Možno si asi budem najskôr musieť zaobstarať CF, aby mi to vyšlo :) Určite bude skvelá zábava, budem na vás myslieť s heligónkou v rukách i keď zatiaľ s iným ladením.
Vopred ďakujem p.Vránovi, jeho záznami sú na nezaplatenie, tie Dežerické dupľovane.
Kontakt: older73@gmail.sk