Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Ondrej S.23. Máj 2014
Peter palec hore! Bolo už na čase pripomenúť, že internet nie je až tak anonymný, ako sa niektorým "diskutujúcim" zdá.
Kontakt: older73@gmail.sk
Peter23. Máj 2014
pre "." (bodku)

Robím to iba ojedinele, no teraz som vymazal Tvoj príspevok, lebo práve Ty si ten, kto chce podrypávať a urážať. Človek na ktorého to adresuješ si to ale nezaslúži. Navyše kryješ sa za inú identitu. Keď si ju nepamätáš, tak Ti ju pripomeniem:
pat-ip-195-91-110-164.flarion.as5628.telecom.sk / 195.91.110.164

Over si ju u svojho poskytovateľa internetu, či súhlasí. Tu chýba už len krôčik zistiť a zverejniť aj Tvoju adresu trvalého bydliska.
Šimon23. Máj 2014
pro upřesnění cituji rychlíka

"vsecky knizky, ktore su teraz k vyuke hry vobec k dostaniu, maju jeden nedostatok - su z pedagogickeho hladiska na velmi nizkej urovni. Clovek co vobec tomu nerozumie ma problem sa zorientovat."

pro rychlík
Já k tomu jen tolik. Hudební teorii neznám, jsem jen sluchař. Díky materiálům od M. Čerňanského jsem si doma schopen zahrát věci které by ani mé dobré ucho nedalo dohromady. Ani mé IQ nesahá k nebesům, přesto mi stačí abych jeho perfektní systém pochopil. Jsou to nejlepší materiály na trhu a za to se budu bít a tvrdě to obhajovat. Nevím jestli je máš a něco jsi podle nich zkoušel zahrát, já si myslím že ne, jinak by jsi nemohl napsat to co jsi napsal. Zdraví tě Šimon
Fero22. Máj 2014
Peter trpí sklerózou zrejme.... Alebo vidí len čo chce vidieť...
oravsky hrac22. Máj 2014
No rýchlik hod to video nech ta už začneme všetci velebiť :-D nehanbi sa
?22. Máj 2014
Peter, to nemyslis vazne snad. Ak neuveris, ja si tu namahu dam a par prispevkov ti vyhladam, ale vlastne nemusim, staci ked si precitas ako tuna niekto najprv bohorovne tvrdi, ze vsetky knizky su pedagogicky slabe. Ked sa niekto zastane pana autora a ucitela, ktory rozhodne pedagogicky slaby nie je, ten o kom tvrdis, ze nikoho neuraza ho nazve citujem "sracom". Ale ak to nevnimas ako urazku, ok, kazdy mame svoje kriteria.
Peter22. Máj 2014
Chlapi, tiež si nemyslím, žeby rychlík vo svojich príspevkoch niekoho konkrétneho urážal, či ponižoval. Naopak práve Vy, hneď útočíte, a nech by on napísal čokoľvek, ste proti. Mali by ste sa nad sebou zamyslieť!
pre rýchlik22. Máj 2014
Z tvojej hry na zadok padajú hudobne významnejší ľudia ale asi od smiechu :-) :-)
...22. Máj 2014
Chlapi ved ho nechajte, ved sam pise, ze z neho i velki ludia na rit padaju, ked uvidite heligonkara ktory hra a vsetci okolo neho sedia od udivu na zadku, je to nepochybne on.
karol tarambula22. Máj 2014
rychlík je vševed zas a znova, nikto ho nevidel, nepočul no všetci z jeho hráčskeho umenia padaju na zadok...... HAHAHA.. Nebolo by zle zistiť IP adresu rychlíka. Ako nedávno pána od Serede furt špinil a nakoniec sme zistili kto sa za tým všetkým skrýval.... daj si pozor rychlík aby sa s teba nerehotaly ešte 5 rokov. Nie si tu v takej anonymite ako si myslíš. A predved sa už konečne v tvojom hrášskom umení.Určite nielen ja ale aj iní sú na teba zvedavý. A apropo prečo sme ťa rychlík nevideli v Dežericiach?
Janko K.22. Máj 2014
Chlapi, veď rýchlik nemyslel zápisy pesničiek a učenie sa podľa nich. Knižky výuky hry na heligónku od M.Č.
sú v tomto najlepšie na trhu, písané jednoduchým spôsobom, zrozumiteľne, od najľahších veci po tie ťažšie a ozaj, aj laik sa podľa nich naučí hrať na heligónku. V tom máte pravdu. Ale zostane laikom, nezahrá napr. pesničku podľa notového zápisu.
Na trhu mi chýba knižka, kde by boli zrozumiteľným spôsobom napísané napr. skladby akordov, basy k jednotlivým akordom, tempa, intervaly, atď... Laický povedané, že ak pri note ,,c“ stlačím štvrtý gombík, čo k nemu môžem pridať, aby to znelo harmonický, ako dlho ho mám stláčať podľa značky noty, akým tempom sa má daná pesnička hrať a veci podobné. A tak všetci hráme podľa sluchu, čo nie je až tak zlé ak ho máme dobrý, alebo sa to nadrieme podľa zápisu...
A ešte niečo: prečo reagujete podráždene, keď niečo napíše rýchlik? Veď čo čítam túto diskusiu, rýchlik vo svojich príspevkoch neuráža a že píše sem-tam kritický, čo je na tom zle? A že je sebavedomý? Zrejme nato má, hudobne....
ach jaj22. Máj 2014
rychlik, tvoj posledny prispevok vela napoveda o tebe samom.. ked sa rozdavala skromnost a pokora bol si na konci radu, zi si svoj dosebazahladeny zivot a nestrpcuj tu zivot oddanym heligonkarom, pre ktorych je heligonka hobby, nie biznis ako pre teba... nemas v sebe ani trosku ludskosti
rychlik22. Máj 2014
z mojej hry na zadok padaju hudobne vyznamnejsi ludia a nie taki hudobní sraci z oravy ako ty, hrajuci v dvoch - troch toninach jeden druh piesni. Kto sa nauci hrat jednu oravsku piesen, tym padom vie zahrat vsetky oravske a samozrejme hned ziskava aj patent na rozum ze moze inych /neoravanov/ kritizovat a urazat, ze aki su hlupaci a hudobne sprosti
Ján22. Máj 2014
Rychlík, Ty si ako chrobák Truhlík. Všade si bol, všetko si počúl, všetko vieš. Pritom opak je pravdou. Ty nemáš žiadne právo kritizovať p. Čerňanského, lebo mu nesiahaš ani po členky. Nechcel som písať do tejto diskusii, lebo ju čítam rád. Ale pri tvojích príspevkoch, anajmä po poslednom musím reagovať. Napíš si už konečne svoje prave meno a mobil, aby sme konečne vedeli kto si. Najlepšie by však bolo, keby si vôbec na túto diskusiu nepísa. Myslím si, že by viacerím čitateľom odlahlo. Ty nemáš ani predstavu o tom, čo P. Čerňanský pre nás heligonkárov, ale aj pre Slovensko robí. Čo si dokázal Ty? Okrem kritiky a nezmyselných somarín, nič. Tak už prosím ŤA drž hubu. Viacerý Ti budeme vďační.
Kontakt: 0944561059
oravsky hrac22. Máj 2014
Rýchlik rýchlik ty len lapces a kritizujes ....knižky od M. Č. Su najlepšie a ozaj sa to naučí každý...radi by sme vedeli všetci ako si sa učil ty a ci vieš vôbec hrať panacik. Hod už dáke video nech z teba padneme na zadok všetci :-D
skola22. Máj 2014
Aj mentalne retardovany chory clovek sa dokaze naucit hrat na heligonke od m. Cernanskeho!!!! Co vymislel je nove revolucne nemozno mu to zobrat aninic. Len dakovat ze vymislel tieto zapisy podla ktorych sa vie naucit hrat na heligonke kazdy!!!! Ziaden pan grima sa mu nevyrovna...... hra podla grimu je jedno velke trapenie ked sa to porovna s cernanskym....
Ondrej S.22. Máj 2014
rýchlik, nesúhlasím. Ja som laik, hudobná teória je u mňa nula nula nič! Mám knižky od p.MČ a trvalo mi asi 5min. kým som pochopil zápis, pre laikov nie je nič jednoduchšie. Môj syn do 2 hodín zahral podľa knižky Kohútika jarabého a to pred tým nikdy heligónku v ruke nedržal! Vďaka knižkám od MČ stihol ešte zahrať i môjmu otcovi a spríjemniť mu ostatné chvíle.
Práca niektorých ľudí je skrátka neoceniteľná, jedným z nich je aj p.Čerňanský, ktorému som veľmi vďačný.
Kontakt: older73@gmail.sk
rychlik22. Máj 2014
vsecky knizky, ktore su teraz k vyuke hry vobec k dostaniu, maju jeden nedostatok - su z pedagogickeho hladiska na velmi nizkej urovni. Clovek co vobec tomu nerozumie ma problem sa zorientovat
Roman21. Máj 2014
romando
ak chces, mozem ti posunut knizku o hudobnej teorii ktoru napisal p. Mgr. Pavol Grimm
Je tam vsetko co potrebujes ;-)
Kontakt: roman.jurscak@gmail.com
Miro S.21. Máj 2014
Poslednú sériu videí z Dežerickaj cifrovačky som umiesnil na Youtube. (SMiro47).
Je toho oveľa viacej, ale všetko komplet má nakrútené pán Štěpán Vrána a až to spracuje - (postrihať, skonvertorovať a poslať na Yotube), zrejme to zverejní, takže kto chce uvidí ako to v Dežericiach vyzeralo.
Má to kvalitnejšie nakrútené - (dve kamery na statívoch+ tretia sníma potlesk divákov, vlastná zvuková technika, vlastné mikrofóny).
Ešte malá poznámka.
Bez toho, že by som chcel Štepánovi robiť reklamu odporúčam kupiť si od neho DVD s touto nahrávkou, pretože kvalita videa v plnej veľkosti je neporovnateľná s miniatúrnym obrázkom, oveľa horšej kvality na Youtube!!!