Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
janko963018. Jún 2014
Keďže dlhodobo pôsobím v zahraničí sem tam si pustím janka hraška ale okamžite vypínam, neviem kto a ako to prevádzkuje ale začínam mať odpor k ľudovej muzike. Nedá sa s tým niečo urobiť? Ak je toto heligonkárska stránka tak by som tam uvítal viac hudby s heligonkou, ale tie ženské spevácke skupiny je podľa mňa... no dal som radšej bodky. Aký máte na to názor vy? Sorry za úprimnosť. Ak by som tomu pánovi podo mnou mohol poradiť, nech ide do predajne s lakmi a tam mu poradia lebo umelci ktorí repasujú heligonky neradi prezrádzajú akože tie tajomstvá. Mal by to byť matný lak, nie lesklý. Alebo nech ide za stolárom ten mu povie presne aj kod aj cenu.
jošo8. Jún 2014
Zdravím , akurát repasujem heligonku mám ju už pekne vibrúsenú porobenú nachystanú na lakovanie ... je svetlá takže nieaký velmi svetlý lak potrebujem len sa v tom neviznám mislím v kvalite lakov a tak tak vás prosím o radu ohladne toho laku a postupe lakovania .... Ďakujem ...
...6. Jún 2014
bozemoj...
rychlik6. Jún 2014
neda sa mi jednoznacne povedat. profesionalne hravam na chromatike, ale na jednoduchu ludovu zabavu na slovensku mam radsej heligonku. nase piesne sa hravo vmestia do dvojradovky a ta i ked je hudobne obmedzena, ma svoju zvukovu jedinecnost a caro. mozno prave pre tu svoju jednoduchost je heligonka originalna. chromatika je az moc zvukovo dokonala ku tradicnym ludovkam a dokonalost nie vzdy pasuje
mmm6. Jún 2014
na čom hrávaš najradšej z tych dvoch čo si uviedol
rychlik6. Jún 2014
5-r. 4-hl.chromatika Yamaha, 2-r. 4-hl. Stibitz
mmm6. Jún 2014
rychlik: na akom nastroji hrávaš ,
rychlik6. Jún 2014
V r. 1985 v predajni hudobnych nastrojov:
- Popular - 850 Kcs
- Delícia Favorit modely I, II, III - od 1400 Kcs
- Firotti - 900 Kcs
- dreveny Hlavaček 1932 modely II. III - od 2850 Kcs
- Hohner modely standard, club - od 1500 Kcs
hlava6. Jún 2014
to Rychlik: ked som kupoval populara v 1985 kupoval vela moznosti nebolo.
vyrobcovia okrem delicie ziadni, rakusko nemecko nedostupne, bazos ziadny, s opravarmi tiez bieda. Na vyber bol bud polular za 700 korun alebo 3 radovy dreveny hlavacek za 3500.
Kupil som si teda lacnejsieho populara ze si to skusim. Na zaciatku som hral jednym prstom thrhane, potom vyuzivajuc oba rady v dvojhmatoch, zopar piesni v troj. Ziadneho ucitela som nemal, jedine chlapik na chromatike mi ukazal ako mozu zniet 3-hmaty a to som potom skusal. Popular mal velku vyhodu, bol maly/lahky a dal sa zobrat vsade.
Ked v 2008 mechy odisli uplne isiel som dokonca riesit opravu. Az vtedy som zistil su aj ine moznosti, stojak, domaci vyrobcovia, rozne hlasy..., Vyriesil som to kupou starsieho BEsAs hlavacka za 700E, ktory stal povodne tych 3500 korun :))
Ale je vleky a preto som si zohnal duraja, ktory je spratny aby som ho mohol nosit so sebou.
Kedze som z bratislavy, inu heligonku som videl mozno niekde na obrazku a prvykrat pocul az niekde na nete.
Popular hral, ludom sa to pacilo a ja som bol s nim 23 rokov spokojny.
rychlik6. Jún 2014
ak niekto hral 23 rokov na popularke a bol s tym spokojny, ma aj moj obdiv
mmm5. Jún 2014
Hlava: máš moj obdiv 23rokov hrať na populari.ja ked to chytim do ruk tak neviem hrať stlačam všetko možne je to male na moje ruky. ten duraj GC máš v zaklade či to máš zaštepené?
mmm5. Jún 2014
Šimon ano tak nejako som to myslel že možno tie tri hlasy čo to robia su možno bude nepresnejšie naladene alebo nejako viac náchylnejšie bud výrobou alebo neviem čím. Ale mne ked sa rozladovalo tak sa mi rozladil celý nastroj a to bolo vonku +15 st a už mala problem. Ale ten moj nastroj je už nie uplne presne naladený a na nom je najviac poznať tak si myslím že keby sa naladila nanovo, alebo keby sa vymenili hlasy za nove plus naladenie tak by to nerobilo. Skušať sa mi to ale nechce lebo je to nerentabilne. na populáre sa tiež rozladili asi len tri hlasy ten je jak nový.
Šimon5. Jún 2014
pro Peter
Takto jsem si to myslel, to je celkem logické, možná to takto myslel i "mmm" jen to jinak napsal. Toto vysvětlení beru.
Peter5. Jún 2014
Pre Šimona:

Ono to s najväčšou pravdepodobnosťou nie je v tom, že hlas nie je presne naladený, ale v tom že hlasový jazýček nie je presne osadený na platničke, resp. nad štrbinou platničky.
hlava5. Jún 2014
len pre zaujimavost, kolko ste mali heligoniek?
zmenili ste viac alebo mate od zaciatku stale tu istu?

ja som mal 23 rokov populara CF
neskutocne vela vydrzal, popraskali len strunky na klapkach co som vyriesil gumickami a trochu fucali mechy ked mi padla do vody, ale aj tie som podlepil
vobec nikomu pri speve nevadilo ze namala heligonove basy

6 rokov mam starsieho hlavacka BEsAs, 3 rady poskytli viac ovela moznosti

teraz mam mesiac duraja GC a znova si zvykam


Šimon4. Jún 2014
Nevím ale jaký vliv na tu dilataci má to že ten hlas není přesně naladěn, to mi není jasné, zkus mi to nějak vysvětlit. Díky Šimon
mmm4. Jún 2014
Šimon Ja si myslim ze u dixi ti to robia len hlasy ktore mas naladene nepresne.inak by to.robili vsetky. Sranda je v tom ze tiez mam dixi a nerobi mi to vobec. rozladuje sa mi hlinnik na populare a delicii. na durajovi hlinnik sa mi nerozladoval.
Andrej Švarný4. Jún 2014
Peter prosim Ta mohol by si moj prispevok nejako upravit ?

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Andrej Švarný4. Jún 2014
Pan Vrana a MiroS vdaka za novo pridane videa na YOUTUBe

Ktej teplotnej roztaznosti - kto ma zaujem , tak nech sa pozrie na tuto stranku- trochu sa tam o tom pise , a taktiez je tam uvedeny v tabulke koeficient tepelnej roztaznosti ocele, medi, mosadze,skla, hlinika a zinku.

Medzi koeficientom mosadze a zinku je velmi velky rozdiel- hrubym odhadom 50% - asi preto ani DIXI hlasy na mosadzi nebudu tak ovplivnene teplotou ako DIXI hlasy na zinku- alebo ak mozno takto povedat , pro prechode zvnutra na von zinkovy DIDXI hlas chrcat zacne a mosadzny nie - pri teplote vo vnutri a vonku .

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpdf.truni.sk%2Fdownload%3Factafp%2F2011%2Fc%2Fgerhatova-1.pdf&ei=gDKPU5P6I4Sv7AbmnYD4Cw&usg=AFQjCNEJNYcFLMMZxOqiBC_GyQcAHVKzfg

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Šimon4. Jún 2014
Je to tak, dělají mi to dva, tři hlasy ale časem se to srovná.