Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Podakovanie15. Jún 2014
Zdravim. Chcem sa podakovat Mirovi Jurcovi za jeho stranku. Teraz mi zase pomohla. DIK ROBIS SUPER ROBOTU NA TEJ TVOJEJ STRANKE aj ked nejaku malu chybicku sme uz spolu opravili aj v knihe.
Miro S.14. Jún 2014
Ďakujem Štěpán za venovanie videa!!!
Pred časom tu niekto písal, že heligónka je hudobný nástroj, ktorý hrá falošne?!
Kto sa chce presvedčiť, že to tak nieje nech si v tomto Štépánovom videu z Dežeríc nájde časť ako hrá Martin Čerňanský "Zbor židov z Verdiho opery Nabuco" (cca 1:05:20), a počuje ako sa dá na heligónke zahrať - nefalošne, keď sa to vie!!!
Samozrejme mikrofóny v kamere vždy trocha skreslia kvalitu záznamu a tiež nezachytia všetky hlboké tóny.
Ešte raz ďakujem!
Štěpán14. Jún 2014
https://www.youtube.com/watch?v=zC3n5feO6wA

Přidávám 3. část záznamu z Dežeric, který je věnován společnému hraní v Cafe baru a při večeři v Domě kultury. Věnuji Petrovi adminovi. Miro Svetlákovi a všem, kteří se tak spontálně před kamerou zachovali. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Peter13. Jún 2014
Kto sa príliš nerozumie obchodovaniu, lepšie povedané "kšeftáreniu", nech je v Poľsku maximálne obozretný - toto je moja všeobecná rada!

Čo sa týka predávajúcich obchodníkov na trhoch v Poľsko-Slovenskom pohraničí, vo väčšine prípadov to funguje tak, že oni kolujú dookola po poľských jarmočných mestách v konkrétne jarmočné dni, napr.: štvrtok, sobota - Nowy Targ, piatok - Jabłonka, streda Czarny Dunajec,... atď... Teda to čo môžete nájsť v jeden deň trebárs v Targu, na druhý deň nájdete toho istého obchodníka napr. v Jabłonke a spravidla aj stoja vždy na tých istých (svojich) miestach.

Áno, chodí jeden starší pán min. už asi 10 - 15 rokov a predáva hudobné nástroje. Má medzi nimi sporadicky aj diatoniky a občas aj heligónky, no je pravda, že ceny sú hodne premrštené a stav často úbohý. Na chválu toho pána chcem iba povedať, že vie celkom dobre hrať na mnohých nástrojoch, takže to nie je iba taký bežný kšeftár. A dobre sa aj orientuje v cenách nových/starých nástrojov aké panujú v okolitých krajinách.

Poliaci sú pružní obchodníci vedia sa veľmi rýchlo prispôsobiť a zrazu prišli na to, že po heligónkach je dopyt. Ja z času na čas sledujem aj poľské inzeráty, burzy, aukcie a poviem jedno, že ceny diatonických nástrojov sú u nich niekedy aj dvojnásobné oproti našim. Akonáhle je na niečom napísané napr. Hlaváček, tak cena je hrozitánska i napriek dezolátnemu stavu. Naozaj vôbec neodporúčam sa v tejto veci orientovať poľským smerom.

A osobne ani neviem o tom, žeby bol nejaký výrobca heligóniek v Poľsku.
janko9630113. Jún 2014
tak to môžem potvrdiť, bol som v Poľsku tohoto roku a jeden tam predával delicie, populárky a jednu hlaváčkovku za 2 rad 2 hlas chcel myslím 600€ a to bol šrot na pohľadanie.
Bony13. Jún 2014
Bol som raz na trhoch v Jablonke a poliak co predaval heligonky ich mal iba zopar, vacsinou pouzite delicie, popularky atd... Nic kvalitne tam necakaj. Poliaci hraju vacsinou na nasich a ceskych heligonkach a neviem o ziadnom polskom vyrobcovi (mozno je to len moja nevedomost). Dalsi co tam predaval, tak klasicke akordeony a tusim iba jednu heligonku - tiez iba taku plastovu.
Pavel13. Jún 2014
Vie my niekto poradiť, kde sú najbližšie trhy na Poľskej strane nad Čadcou. Počúl som, že sa na trhoch predávajú aj heligonky. Aspon my to tak tvrdili, že ich videli a počuli v Nowom Targu. Byrábajú heligonky aj Poliaci? Ak áno, aká je to kvalita? Nie že by som ich chcel kupovať, ale rád by som ich viel a počúl. Má s tým niekto skúsenosti?
Kontakt: 0944 364 554
pre All12. Jún 2014
Takze ten EXLAK nie je proti alkoholu vobec odolny. Vylial som na stol teraz nechtiac lieh a uplne cely zisiel dole. Ten by som nepouzival.
pre Šimon12. Jún 2014
Su aj chromove ale 12e/ks. Ja mam pozinkovane tie su najlacnejsie niklovane su drahsie ale su celkom pekne leskle.
Šimon12. Jún 2014
Ty špice jsou nikl nebo i nerez, chrom byla ode mne špatná informace.
Peter12. Jún 2014
Keď sa dobre pamätám, tak je to naozaj tak: že pod spoločnou skrutkou.

Janko, takže rýchlo fotkuj! :-)
EC Kosican12. Jún 2014
Spice na bike su zinkovane alebo niklovane (tie leskle), ojedinele z ciernej oceli alebo farebne pre deti. Do harmoniky ja diery vrtat tiez nebudem. Ale tu fotku co slubuje peter by som rad videl. Keby sa to dalo podstrcit pod srouby na remene ako pise ICko by bolo fajn.
rychlik12. Jún 2014
Netaraj! take pomocne plieskove pierka maju aj niektore typy kvalitnejsich harmonik. nie je tam ziadna dierka navyse. pliesky su uchytene pod skrutkou co drzi zaroven remenovy uchyt
XXX12. Jún 2014
No takymto sposobom miesto malych dierok v laku poskodim vrtanim aj drevo na heligonke. Super
2.Spice na bicykel su ocelove a pozinkovane. Chromove asi tazko jedine ze si zobral spic samotnemu Saganovi. Alebo na copri som videl chromovane spice 15e/ks.
Peter12. Jún 2014
Ten pružný pliešok na Jankovej heligónke je celkom dobrá vec. Nemusí to síce byť presne takto urobené, ale poslúži ako inšpirácia. Keď budem mať foto, zverejním niekde tu na stránke.
Šimon12. Jún 2014
Měl jsem něco podobného vyrobené na jedné své heligonce. Udělal jsem to ze špice na kolo je chromovaná a celkem pruží, v místě kde se to opíralo o heligonku jsem měl navlečený kousek ventilgumky z ventilku na kolo abych ochránil lak. Trochu jsem to natvaroval kleštěmi a využil koncového závitu na uchycení na heligonku. Na konec závitu byla našroubována matička s podložkou vyvrtal jsem dírku 2 mm, provléknul přes bedýnku a zespodu jsem dal druhou matičku s podložkou. Fungovalo to bezvadně a celkem dobře to vypadalo.vzhledem k síle drátu to ani moc nebylo vidět. Já to tehdy protáhnul heligonkou, ale kdo nechce vrtat do nástroje tak to může přidělat pod ten držák řemenu jak bylo psáno níže. Nástroj jsem již prodal, ale nějaký nákres není problém poslat.
Kontakt: miroslav.hampl@frebio.cz
jošo11. Jún 2014
No veru aj ja by som si pozrel na fotke ako to vypadá ten prúžok a ako to je spravené :)
jopova11. Jún 2014
pre Janka K
Svoj príspevok som myslel skôr ako niečo k diskusii o lakoch, ale zaujíma ma aj ten prúžok. Chápem princíp, neviem si to predstaviť. Dalo by sa to vysvetliť podrobnejšie, prípadne poslať foto, alebo nákres na môj mail? Nederie to lak v mieste dotyku? Videl som mnohých čo lepia papieriky, asi by to zaujímalo viacerých.
Nepotrebujem tam litánie, ani noty, ani hmaty, stačí názov pesničky, niekedy by sa možno hodili aj slová.
Videl som na nemeckom ebayi ponúkať čosi ako mechaniku do karisbloku, že sa to nalepí na harmoniku a dovnútra sa vkladajú predierkované papiere. To sa mi moc nepáčilo.
Kontakt: jopova@gmail.com
Peter11. Jún 2014
Videl som to a potvrdím: bolo to naozaj veľmi praktické
Janko K.11. Jún 2014
jopova,
ja som na jednej heligónke mal upevnený pružný, kovový pásik na držanie ťahákov piesni. Bol priskrutkovaný pod držiakom remeňov. Ak by si také niečo mal, máš po probléme s lepením, aj s poškodzovaním laku na heligónke. Papieriky si môžeš meniť podľa ľubovôle, kedy chceš a aké chceš, trebárs aj vtipy si tam môžeš zasunúť:)