Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
pre Šimon3. Jún 2014
Šimon úplne súhlasím s tebou, ale škoda je sa o tom rozprávať s tými ktorý nedajú na Durajove heligónky dopustiť, resp. nechcú uznať kvalitu Stančeka, resp. Koblížka. Ja som mal možnosť odskúšať väčšinu heligóniek a osobne si myslím že aj tu platí že "za málo peňazí málo muziky", čo sa týka kvality, pretože mne nevadí keď je heligónka vyskladaná, ale toto je na dlhšiu debatu. Niekedy mám pocit, že sa tu ľudia bavia o tom, že predsa je len Renault lepší a kvalitnejší ako Audi.
pre "asi tak"3. Jún 2014
Jednoducho si vymyslas a zavadzas. Ako ti uz tu bolo povedane, mechaniky nie su ani nahodou rovnake, Duraj, Jelinek stancek, to je ozaj velky rozdiel. Presne ako sa pise podo mnou, kto nie je slepy a hluchy ten rozdiel zachyti hned. V tych dielnach si asi tiez moc nepobudol. Iste nieco su polotovary, ako u vsetkych vyrobcov, ale je za tym aj kus vlastnej roboty majstra. Maj si heligonku aku chces, ale neociernuj inych vyrobcov vylozenymi nepravdami.
Šimon3. Jún 2014
Nikoho neobhajuji, nikoho nehaním, jde mi jen o střízlivý a objektivní názor. S posledními dvěma články ale moc nesouhlasím, ono to s tím stoprocentním nákupem a skládáním není zas až tak žhavé. Mohl bych to tu rozvést, ale musel bych rozvést konstrukce jednotlivých výrobců a také ekonomiku výroby a to se mi nechce. Pokud někdo dává do stejné roviny např. mechaniky u Stančekových a Durajových heligonek a tím i komfort hry tak je mi to líto. Chce to jen ty nástroje otevřít a nemít na očích svařovací brýle, pak je vše jasné na první pohled. Opět opakuji, nikoho nehaním nikoho nechválím, vážím si všech výrobců, ale rozdíly tam jsou v kvalitě a proto musí být i v ceně. Do jaké míry nejsem schopen říct, ale určitě to není tak jak vyznělo že je vše stejná třída a někteří to mají dražší proto že to skládají ze Slovinských komponentů. To je zase názor můj.
pozorovatel diskusie3. Jún 2014
Dobry den, musim reagovat na prispevok podomnou, plne s nim suhlasim, kvalita neni o cene!! Je to o tom, ci si vyrobca robi vsetko sam a dokupuje len minimum doplnkov ako spominany Duraj a Jelinek. Vtedy sa dokazu nove heligonky zmestit do 800 - 900eur. Samozrejme ked niekto kupuje a sklada, a nakoniec nabije tabulku zo svojim menom je cena niekde uplne inde!.
asi tak3. Jún 2014
Ak viem, koblizek kupuje 100 % od dreva po doplnky a vsetko v polotovaroch, posklada a preda... a drevo je 100%-tna preglejka odyhovana, nic ine. Takych vyrobcov ako je on je vo svete XY,... a ze je najlacnejsie??? :-DD... len pre info obycajna 2-rad je od 1500eur!!... kdez to duraj ma od 800 a Jelinek od 900eur aj z kvalitnymi mechanikami atd atd.... ak to niekto bere ze kvalita sa odvija od ceny tak je na VELKOM OMYLE!!! drahy su preto koblizek, stancek..... atd, lebo skoro vsetko nakupuju a skladaju.... Viem o com hovorim, osobne som obysiel kazdeho jedneho vyrobcu, ich dielne, .... Ja osobne davam Duraja a Jelinka a to mi nikto nezobere to je iba moja volba, moj nazor, s ktorym mozte aj nemusite suhlasit. ale ked niekto napise ze Stancek a Koblizek je ina trieda, tak nevie co a o com hovori.!!!
...3. Jún 2014
schmidt, ekart,novak, bayerland,koblizek sú preglejkové zlepence?
3. Jún 2014
koblížek je preglejkový zlepenec a 80% dielov bývalá Juhoslavia
...3. Jún 2014
Jano, ved sa uvedom, to zneje ako z teleshopingu co pises. Nikto netvrdi, ze to nie su dobre nastroje, ta tvoje je pre teba iste najlepsia na svete, ale predpokladam ako ti tu napisali ze realne a dlho na inych nastrojoch nehras. A reklamne letaky o lahsich tensich lepsich si nechaj, radsej napis, na com si ozaj dlho hral, ked vraj vies porovnat.
jano3. Jún 2014
http://www.harmonikakoblizek.cz/cs/heligonka-v-ruznych-provedenich/g18-model-c-18-trirada-trihlas-javor-prouzek/
p. Kobližek začal používať nové bedne lahučké väčši rozsah tonov, perfektný komfort hry.trojrad amano za tuto cenu ti nespraví heligonku 3r. momentálne žiaden konkurencie schopný výrobca.
Martin3. Jún 2014
Milan, úplne s tebou súhlasím.
jano3. Jún 2014
Milan: držal aj vlastním.
Milan3. Jún 2014
Pre Jano

Tak potom si nedržal inú heligonku v rukách.
ach jaj3. Jún 2014
Kazdy chvali len svoj chvost. Koblizkove heligonky poznam len z pocutia a nemam im co vytknut, ale zeby viedol na trhu? A to si ako na to prisiel? Po prehliadkach chodim dost, ale na slovensku vela tych koblizkov teda nevidim, iste su v mensine. Co ale neznamena ze su zle, akurat vedenie na trhu si predstavujem inak.
jano3. Jún 2014
Momentálne na trhu vedie Kobližek cena výkon bezkonkurenčné.Tie nové bedňe sú perfektné.
Štěpán3. Jún 2014
https://www.youtube.com/watch?v=QlGIIbi-c7Y

V druhé polovině Dežerickej cifrovačky začíná jako 20. Vladimír Michálek a jako 33. končí Tibor Kutálek. Nádhera - u mne nezapomenutelná vzpomínka. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
janko963012. Jún 2014
ja osobne som nechcel nikomu robiť reklamu, len čo sa týka tej tradičnosti tak tie durajky sa najviac podobajú na tie predvojnové a sám som mal možnosť dakedy kúpiť spod ruky od tohoto výrobcu a odhovorili ma, čo ma teraz dosť aj mrzí lebo cena bola dobrá a hlasy? To nejako teraz neviem posúdiť lebo som bol začiatočník, durajky mi pripadajú oproti Stančekovi a Jelínkovi tak trochu ako keby na kolene vyrobené ale asi v tom vidím tú tradičnosť, čo sa mne osobne páči. Tie ostatné sú už také fabrické a hádam premakanejšie. Ale ako som raz čítal tu na diskusii ked starý ujko chcel predať nejakú starú harmoniku a myslím, že nejaký kúpichtivý detvanec začal na nej cifrovať tak si to s tým predajom rozmyslel a nechal si ju. Mal som možnosť vidieť hrať Patrika Kováča na vyblýskanej 3 radovke, zahrá na nej naozaj hocičo ale sorry, to nieje moja parketa. Ale každý máme svoje, záleží čo ten dotyčný chce kupovať.
Štěpán2. Jún 2014
https://www.youtube.com/watch?v=OJGZ_a904DA

Toto je polovina záznamu Dežerickej cifrovačky.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Milan2. Jún 2014
Pekne si to napísal Miško
,2. Jún 2014
suhlas Michal
Michal2. Jún 2014
Nechcem nikomu krivdiť, vážim si všetkých výrobcov ale porovnávať Jelínka a Duraja so Stančekom sa asi podľa mňa nedá, však tomu zodpovedá aj cenové porovnanie, aj komfort hrania. Ale najlepšie je si všetky nástroje niekde u kamarátov vyskúšať a potom človek zistí čo mu sedí. Samozrejme sme ľudia a každý kvalitu vníma inak. Niekto by napr. novú heligónku nechcel, nedá dopustiť na historické kusy a daľší by chcel iba novú, to je všetko vec názoru.