Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
vychodniar21. August 2015
Pište, hovorte si co chcete, my máme na háku všetkych na zapad od Popradu!
i21. August 2015
Pre pražákov na východ od Kolína je terra incognita- hic sunt leones. Pre Blavákov na východ od Jura sú samí selláci Viem kde hľadať high society VIP People.
Kontakt: i
rychlik21. August 2015
Presne tak. Mesta si odjakziva hrali svoju napudrovanu hudbu, opovrhovali heligonkou a vsetkym co pripominalo ludovu kulturu. Po dedinach sa udrziavali tradicie, rozvijali tradicie a dedina si pravom moze povedat ze je to NASA KULTURA - NASE DEDICSTVO. Zrazu vy z mesta nam teraz chcete nahovarat, ze sa mame k vam prirovnat? Clovece kde zijes? Vitiahni konecne svoju ritku z tvojho mesta a porozhliadni sa po Slovensku a uvidis, kde sa aj teraz v sucasnosti, udrziava pravy slovensky folklor. Ked sa ti otvoria oci, potom tu napis
Zoli21. August 2015
------i---------
nikto ti neberie dedinskú zábavu, zabávaj sa ako vieš, ale nebrýzgaj na mestské kultúrne podujatia, lebo žiješ na dedine a mesto a jeho spoločenské normy sú ti cudzie. Mešťan od jak živa bol mešťan a dedinčan bol od jak živa dedinčan - to ty svojím brýzganím nezmeníš.
i21. August 2015
Veru,veru- mali by sme sa priblížiť mestu- tam je to uhľadené, s profíkmi na každom mieste a nie ako na dedine ,kde je to len také jednoduché.Mestské podujatia, tie na navyššej úrovni majú profi arbitrov,poriadkovú službu a kukláčov. Máme im čo závidieť! Aj tie napudrované zmaľované a prázdne celevriti čo sú nám dávané za vzor...
):(21. August 2015
bolo by namieste rozlišovať dedinské podujatie - tak ako už tu bolo povedané je to dedinská zábava a treba rozlišovať podujatie v mestách kde sa toto podujatie radí medzi kultúrne podujatia. V mestách ľudia prídu pekne oblečení, zaspievajú, zatlieskajú a idú domov. Na dedine ľudia prídu videl som aj v čistých monterkách, zaspievajú, zatlieskajú a potom ešte v dedine pijú a spievajú. Tak toto si neviem predstaviť v meste. Nuž proti gustu žiaden dišputát.
Pokiaľ hodnotíte a kritizujete organizátorov, konferencierov tak to tu nemá miesto, skúste to sami a budete prekvapení.
SMX21. August 2015
No čo sa týka tých štyroch chlapcov na začiatku. Nechcel som ani tak kritizovať ako skôr konštatovať. Tak to skátka počulo moje ucho. Samozrejme aj tak patria k tomu lepšiemu čo sa prezentuje na týchto podujatiach.
SMX21. August 2015
No ok, sto ľudí sto názorov. Nemám na mysli zrovná uhladené neosobné aj keď vecné a presné moderovanie (a takých je dosť, ba až väčšina).No zažil som na takýchto vystúpeniach oveľa lepšie a sympatickejšie moderovanie. Ako príklad uvediem Rajeckú Lesnú, Kamennú Porubu. Sú to mladé miestne devy, možno zamestnankine miestnych úradov, no majú prirozený nenásilny prejav,šarm a vtip.No zrejme majú tieto dve obce šťastie. Ozaj profesionálne moderovanie býva v Čičmanoch na fujaristoch. Už som zabudol meno toho pána, no myslím že sa tým zaoberá ako poloprofesionál. Treba ísť pozrieť. Ale to som tu už viackrát spomenul.
Ivan21. August 2015
Presne tak, konferenciéri v Dežericiach sú jednoznačne jedni z najlepších, sú prirodzení, vtipní, dobre naladení a ich moderovanie sa presne hodí k podujatiu, čo moderujú. Sú ideálnym "spojovníkom" medzi divákmi a učinkujúcimi, dokážu rozosmiať publikum, čo sa nepodarí hocikomu. Zoberte si napríklad pani čo moderuje Sereď, pri všetkej úcte k jej kvalitám sa tam vôbec, ale vôbec nehodí, pôsobí, ako keby zaspala dobu o takých dobrých 40 rokov.....spolu s hlavným organizátorom.
Kontakt: ...
Peter21. August 2015
Chlapi nezabúdajme, že celé podujatie to je spravidla vždy o dedinskej ľudovej zábave a nie o navoňanom koncerte vážnej hudby, kde nikto nesmie ani len zakýchnuť! Ak sa také dedinské podujatia nebudú ľuďom páčiť, prestanú tam chodiť. Teraz je však opak pravdou. Sály na heligonkárskych prehliadkach pukajú vo švíkoch. Páčia sa im aj, podľa Vás, "podnapilé spievajúce konferencierky a šaškujúci moderátori". Hlavne že je to všetko jednoduché a prirodzené. Normálni ľudia už majú dosť strojenosti, smokingov, bontónov a hrania sa na niečo, čo v skutočnosti nie sme.
isao21. August 2015
Každý rok sa teším na Dežerice. I na toho pána konferenciera,ktorý je vtipný nekonvenčný až familiárny i pani konferencierku, krásne oblečenú, s Dobrým recitačným talentom, pekne spievajúcou, aj ked´sa sem tam sekne a vie domotať učňa s učiteľom,ale je usmevavá,prirodzená, na nič sa nehrá. Tieto drobnosti sú vysoko prevážené atmosférou,ktorú vedia vytvoriť v dnešnej ufrflanej a uponáhľanej dobe. Nech im to vydrží, aby sme sa mohli s nimi tešiť aj nad´alej a nech niektorí majú na čo frflať ešte veľa rokov!
Pre SMX21. August 2015
plne s tebou súhlasím. Tá žena mi pripadá ako podpitá, spieva z učinkujúcimi čo nemá obdobu a chlap škoda vravieť do konferenciera má tak daleko ako ja k pápežovi.Ak nikto na podiu šaškuje tak to nie je ludové, ale ubohé a tí štyria na začiatku škoda hovoriť, najlepšie na ních bolo len tie kroje.
rychlik21. August 2015
Pravda, ten spev chlapcov je z krcmovej kategorie, ale preco to kritizovat? Moderatori su taki aki su, no myslis si ze lepsi je taky moderator, ktory vystupi v saku s kravatou a s papierikom v ruke, s nabiflenymi textami uvadza vystupujucich a ani raz sa nepomyli? Mne osobne sa viac pacia taki normalni ludovi moderatori, aj zakokcu, aj skomolia, no su jednoduchi a PRIRODZENY! - Taki ako my vsetci ostatni !
SMX21. August 2015
Ja sa skôr čudujem, že organizátori tohto inak dobrého podujatia ešte nenahradili moderátorov. Pani komolí mená a celkovo pôsobi nepripravené až dezorientovane. Pán sa snaží byť za každú cenu vtipný a žoviálny no na to nemá a miestami pôsobi dosť rozpačito až trápne. Toť môj názor a teraz ma biťe !
SMX21. August 2015
A to na čo že sa ako pýtaš? Keď už, tak pridaj minutáž na vybranú počudovania hodnú časť.Ak myslíš úvodnú pasáž, tak to sú štyria heligonkári s obstojnou hrou a nevýrazným mdlým spevom s nie celkom zladenými hlasmi.
jojo20. August 2015
https://www.youtube.com/watch?v=PUgpLdSL8qc
to čo je.....?
***19. August 2015
pre ):( Presne si urobil to, čo si aj napísal. presne to čo sám kritizuješ! Podľa príslovia: "vidíš tiesku v oku brata svojho, ale vo svojom ju neregistruješ" Ak si kúpil novú heligonku, alebo ktokoľvek iný, neznamená to, že o starých harmonikách teraz treba písať, to čo píšeš... Mnohé z nich sú také, že by ich mnohí sami chceli mať, nepodarilo sa, dali si vyrobiť novú...tak teraz treba na tie staré "naváľať"
i.19. August 2015
zaujímavé,koľko je tu expertov(v diskusii). Koľko ľudí sa dokonale vyzná v konštrikcii heligoniek. Neviem,kde by som Vás mohol počuť? Na p´odiách su dobri cca 10ti.Ja mám dvojradového Hlaváčka a táto staručká heligónka toho dokáže oveľa viac než ja.Musím ešte veľa veľa hodín cvičiť,aby som ju naplno využil.Asi som ozaj nie expert, lebo sa mi zdá,že okrem nástroja je nesmierne dôležitý medzikus medzi zemou a heligonkou.Až ke´d tento ladí,netrepe 2na 3 ovláda mechaniku a a má dobrý hlas je to ono.
veru veru19. August 2015
Tak tak suhlasím s tebou a najviac teoretizuju tí čo ani podareno hrať nevedia ale v hlave maju teoriu nabiflovanu stejne na starej črepine dvojradovej klepkajúcej nič prevratného nezahrá.... neviem či sa mi to zdá ale všimol som si že pan J.Hampl akosi znižuje kvalitu svojhohráčského umenia všimli ste si niekto že už to neni to čo kedysi?
):(19. August 2015
Každý si kupuje takú harmoniku na akú má bubáky.Je čudné len to, že potom chce diskutovať o tom, že len jeho harmonika je výborná a ostatné to je len taký odpad. Podľa môjho názoru všetky negatívne vlastnosti toho zázraka čo si kúpil sa snaží valiť na tie druhé a takto sa utešovať. Toto sa dá dokázať jednoducho keď na jednotlivých podujatiach hrajú tak tie unikátne heligonky jedna vreští, druhá mumle , dizajnovo sú to atrapy, klapky búchajú , mechanika zadrháva a pod. , ale sú to tie najlepšie lebo majú dušu a 50 a viac rokov, čiže to boli majstri čo ich zhotovili a terajšie sa im nemôžu vyrovnať,,,,,,, "ALE NECH MAJÚ RADOSŤ "