Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
SMX1. September 2015
Ale to potom hráš na -"fujaru".
srandista1. September 2015
MAŤO,,,,,, ojojóóóóój, najlepšie peknej žene v rozkroku.
Maťo1. September 2015
rychlik: vedel by si mi poradiť ako má byť uložená ruka?
Janko K.1. September 2015
S gitarou je to jednoduchšie, prehodíš struny a ak si ľavák, hráš vlastne to isté ako pravák. Nemusíš chytať akordy obratene (najslávnejší taký gitarista je asi Paul McCartney). No ale pri harmonike, či heligónke? Fakt je to rarita. Ak by mal prerobenú heligónku opačne už z výroby, to by som ešte ako-tak chápal, ale držať ju ,,hore nohami“?! No klobúk dole...
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
Šimon31. August 2015
Kytaristy s opačným gardem znám, ale heligonkář, to je rarita.
https://www.youtube.com/watch?v=x8U16w0xvMc
šegi31. August 2015
pozdravujem,chcem si dat spravit heligonku 2rad,3hlas v ladení F-B poprosím o radu s akou oktávou bude zniet krajšie...
za radu od majitelov tohto ladenia velmi pekne dakujem,nech Vám to hrá...
rychlik31. August 2015
urcite mas nedobre ohnutu ruku pri hrani, alebo mas volny basovy remen
Maťo31. August 2015
Čaute. Začínam hrať na heligónke, učím sa asi pol roka. Začalo ma bolieť "basové" zápaästie na ľavej ruke. Robím niečo zle alebo to je bežný jav ktroý sa tréningom odstráni? Máte na to nejaké finty, alebo techniku uloženia ruky do popruhu? ďakujem
I30. August 2015
kTO VIe, ako majú nástroje uskladnené obchody- sklady a ako zberatelia.Videl som regále, police aj presklené skrinky.
rychlik30. August 2015
Ked mate na vyber a neviete sa rozhodnut, tak pre harmonikovy nastroj je lepšie vlhsie prostredie nez suche. Samozrejme ze nie para, alebo nejaka pivnica s kvapkami vody na stenach!
Sucho vie urobit nenapravitelne skody na nastroji. Pripadne skody po vlhsom prostredi sa daju odstranit!
i28. August 2015
Pre Miro- píšeš rozumne súhlasím s Tebou len prostriedky proti molom bývajú (boli) veľmi agresívne voči kovovým častiam. Najznámejší bol naftalín v gulôčkach. Dúfam,že levanduľa neškodí.
Miro S.28. August 2015
Dať harmoniku do igelitového vreca je veľký nezmysel. Vlhko, nevetranie a iné!
Vždy by mala byť harmonika uložená v nejakom púzdre, keď púzdro nieje, tak volne, ale prikrytá nejakou prikrývkou - aby sa na ňu neprášilo a hlavne položená v suchej miestnosti na podlahe! Nikdy nie niekde na skrini!!! Čím vyššie v miestnosti - tým suchší vzduch, ktorý vysúša všetky diely, ktoré sú z kože a tá po určitom čase praská a láme sa.
Napísal som v suchej miestnosti, čím som myslel nie niekde v pivnici, alebo v garáži, kde je vlhko, ktoré škodí všetkým kovovým dielom na harmonike. Na iných - drevených a papierových častiach sa vo vlhku vytvára plieseň. V bytoch väčšinou mole nežijú a kde sú, tak na ne existujú rôzne prípravky, ktoré ich odpudzujú, alebo ničia.
i28. August 2015
dostala sa mi do rúk jedna celkom zacholvaná- neotlčená ligna, na ktorej nik 12 rokov nehral a stála v igelitovom vreci na skrini. )Po vybalení som sa zhrozil. Smrad a všetky filce totálne vyžraté od molí.Kedysi tu niekto písal o starých smradľavých črepoch.Odvtedy dávam do kufra s heligonkou vysušený korbáč z levandule.Túto mole neznášajú a navyše mech heligónky veľmi príjemne voní.
srandista28. August 2015
ja poznám jedného pána čo vie hrať na dvofaldovej a je to pravda má 6 detí. cha,cha,cha to je hráč čo ?
Peter28. August 2015
Dávnejšie som raz zohnal 2-rádovku, ktorá ale mala 12 basov. No basová strana bola tak rozladená (zrejme do nej šprtal už niekto pred tým), že vôbec sa nedalo zistiť, aké basy tam sú. Síce s tými 8 basami, ktoré majú štandardne byť na 2-rádovke nebol problém, ale nik nevedel poradiť, aké majú byť tie zvyšné 4 basy. A nevedel to ani ladič. Nakoniec mi to vyšlo na to, že ak tie ďalšie basy dám také, ako keby to bola 3-rádovka, nič tým nepokazím.

Teda ak máte napr. ladenie C-F, basy by boli ako sú na C-F-B.
Ak máte ladenie D-G, basy by boli ako na D-G-C.
Ak máte B-Es, basy by boli ako na B-Es-As.... atď.
sexi chlapec26. August 2015
Ja mam 2rad 12bas. Na heligonke CF mozete hrat iba Cdur, Fdur a Dmol. Ked mas 12bas mozes hrat Amol (Cdurova stupnica len zacina Ackom) a mas tam Ddur na basoch lebo na 8 basovych mas len Dmol akord. A mam tam aj Edur takze uz je tam cela stupnica. Na takej heligonke sa uz da celkom hrat aj ked nie vzdy tak ako sa patri ale uz je to ovela lepsie. A daju sa tam robit velmi pekne basove prechody take ako v dychovke. to je fajn.
Ondrej S.26. August 2015
Kojsovjan, 2rad s 12basmi zaujíma aj mňa, tak chlapci teraz sa blisnite.
Kontakt: older73@gmail.com
Sexi chlapec26. August 2015
Pre tomáš
Okolo heligonky sa uz vsetko popisalo a otazky sa uz dokola opakuju. Preto je tu tak nudna diskusia ze ked neprehodime slovo aj o niecom inom tak by sa tu za 3 dni nepridal ani jeden prispevok. JE TO TU SAMY ZUFALEC
Kojsovjan26. August 2015
Vie mi niekto povedať niečo o basových platničkách platnička zinok jazyček mosadz. Stretol som sa s heligonkami: 1. J. Hlv. - 2rad. 4hl. 6bas v jednom rade a K. Stb. 2rad 4hl. 12bas. Ako sa natom hralo aby boli využite všetky basy? V knihe o Štibitzovi som sa o tom nedocital. Robil aj meinel a herold 3rad 16bas kto o tom niečo vie ?
.26. August 2015
tomaš tak daj nečo o heligonkach