Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
karol T6. Jún 2013
pre mira,rok hrám na heligonke,zatial len hladko,žiadne cifry,ale chcem poukázat na chyby,ktoré som urobil,kúpil som lacnú,ale bola plná červotoča,preplatil som...kúpil som si "návod" aj od p.černanského aj od p.grima,darmo aj ked mám už skoro sedemdesiat,nie som až taký hlúpy,ale podla grimma mi to nešlo a ani nejde,je to návod pre muzikantov,ktorí asi púoznajú noty a sú hudobne vzdelaní,podla černanského si veselo hrá"pre seba" mám z toho obrovskú radost,po roku som sa začital do grimma,nepochopil som ho,nie je to tak polopatistický napísané...k ladenie tolko,mal som najprv es-as a tiež cf,ale ked sa sám učím podla sluchu skôr nájdem ton,ako na es-aske,to su moje postrehy po roku,ale hlavne mat radost z hry,tak nech ti to hrááááááá
Tibor6. Jún 2013
Zdravím nadšencov heligoniek, dnes som sa dozvedel od Martina Kminiaka, že 23. 6. 2013 sa neuskutoční stretnutie heligonkárov vo Svätom Antone tak ako je písané v kalendári stretnutí. Martin bude stretnutie robiť tak ako obyčajne v mesiaci november.
Kontakt: batima321@gmail.com
miro6. Jún 2013
Srdečne zdravím všetkých diskutujúcich a zároven poprosil o radu a ako lajk chcem sa naučit hrat na heligonku a poradte mi akú by som si mal kúpit aké to ladenie a pod.samozrejme literatúru pre začínajuceho samouka a pod.budem sa tešit z každej rady poučenia pre začiatok nechcem drahú a hlavne z čoho alebo podla čoho by som sa to vedel učit ked mi odpoviete tu alebo na mirototh@post.sk s pozdravom miro.
Kontakt: 0907036613
Jano Chudoba5. Jún 2013
Stepan, srdecna vdaka za Vasu pracu... už to vsetci berieme skoro ako samozrejmost, ze Stepan to , natoci, ved on to spracuje, on to postriha, zverejni...Samozrejme to ale nie je. Vidiet za Vasou robotou obrovske nadsenie...Aj vdaka Vaseim nahravkam sa na Slovensku velmi zviditelnila heligonka, ludia cakaju na kazde Vase video. Ciselniky navstev su toho dokazom.
Vela zdaru pri heligonkach, este raz dakujeme.
Štěpán5. Jún 2013
Kdo ví, odpoví.
YouTube a zobrazování zhlédnutých videí. Byl jsem dotázán, proč u dvou části jednoho festivalu je u druhého dílu stav počitadla víc jak 500 a i prvního dílu jen 301 a nic se nemění, přesto, že jsou oba díly téměř stejně navštěvovány. Navíc někdy je uváděno 500 shlédnutí a někdy více jak 301 zobrazení.
Jako provozovatel kanálu nemám žádnou možnost toto ovlivnit a rád bych se o praktikách YouTube dozvěděl víc. Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Štěpán5. Jún 2013
http://www.youtube.com/watch?v=cAl-CFSGHa8&list=UUiHJ4PyAypajlwZrMiXiUZw&index=1

Dežerická cifrovačka 2013 1. část - Přeji dobrou náladu při poslechu, účinkujícím i organizátorům děkuji že jsem mohl být při tom a že jsem mohl vytvořit tento dokument. Štěpán Vrána
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
.5. Jún 2013
pre Jano
dúfam že ty to všetko máš
??5. Jún 2013
?????????
Šimon4. Jún 2013
Jano myslím si že pokud tě někdo podvede tak je úplně jedno jestli je to Jožko z Hornej, Dolnej, živnostník nebo ministr. Podvod je podvod a je jedno kdo jej spáchal. Je to jen můj laický názor, ale třeba by nám k tomu mohl napsat něco Laco Skubeň a uvést věci na pravou míru ať se tady nehandrkujeme.
jano4. Jún 2013
diskutujete tu o zakonoch a paragrafoch, len mi ukazte ktory z vyrobcov, alebo tychto slovenskych priekupnikov a opravarov maju pokladnu , zivnost, pripadne ochrannu znamku?? atd atd??????
Janko K.3. Jún 2013
Pokiaľ si niekto dá repasovať heligónku pre seba a nalepí tam názov trebars Bayerland, je to jeho vec, ale ak ju pri predaji aj za taku vydáva, je to podvod. Aj podľa zákona:
Podvod
Podľa ustanovenia § 221 Trestného zákona kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl....atď
Omyl je rozpor medzi predstavou a skutočnosťou.
Uvedením do omylu je konanie, ktorým páchateľ predstiera okolnosti, ktoré nie sú v súlade so skutočným stavom veci.

Šimon3. Jún 2013
Pokud někdo nechá repasovat např. originál "Hlaváčka" včetně dýhy a intarzií je to naprosto normální a nevidím v tom nic zvláštního. Do jaké míry se takovým rozsáhlým zásahem do nástroje ztrácí jeho originalita je na zvážení. Pokud mi zůstanou kobylky s hlasy a dám to do nové bedny asi bych měl husí kůži nazvat to originál Hlaváčkem. Rozsah opravy by měl být v takovém případě při prodeji vždy přesně uveden.

Pokud někdo repasuje nějakou starou vránu, nebo udělá doma z několika heligonek nějaký hybrid a nechá jej označit jako "Hlaváček" a pod tímto označením jej nabízí tak je to normální podvod jako každý jiný se všemi právními důsledky. To je můj názor na tuto problematiku.
===2. Jún 2013
Ano je asi jedno jestli jíme maso hovězí nebo je vněm maso konské hlavně že se najíme dosita.Nebo když si dáme buřta a pohutnaváme si na šlachách křupavek a rozemleté kosti .Ale když někdo nabízí heligonku tak má heligonku popsat a upozornit na vyměněné díly a dát zarůku že je to tak jak nabizí. p.s. interzie co se davalá na heligonky dříve vyrobené nejdou nahradit jinak pochátezí s Číny a je to poznání
Kontakt: 111
Mino2. Jún 2013
Nech je napisane čo chce keď je raz harmonika dobra ide mäkučko dobre hlasy tak mi je to jedno.
Aj Hlavaček nemal všetko bombove harmoniky.
Aj pan Koutný patí za značku Hlavaček keď ich vyrába pod týmto menom?Čo si tam neda Koutný.
§2. Jún 2013
Prečo by to mal byť podvod?
Ja som tiež kúpil hlavačka v zlom stave ,dyhy držali len silou vôle,bola asi vo vlhkejšom prostredí.
Keď som chcel zachovať originál vzhľad tak dýhy pekne krasne dať dolu a nanovo vyrezať lupienkovou pilkou presne taku intarziu ako tam bola nalepiť tam a zalakovať.
Chcem sa spýtať či som podvodník? Čo zlé som urobil?
Nehodnotme človeka skôr keď nepoznáme celu pravdu.
Asi toľko dobru noc
Peter2. Jún 2013
Presne tak! Môže vravieť kto - čo chce, môžeme debatovať o slovíčkách, naťahovať sa, filozofovať, je to tak - alebo tak?.... no základná pointa je stále ta istá. Všetko je v tom, že keď je heligónka NO NAME, alebo od výrobcu "Janka Obyčajného z Hornej-Dolnej", tak jej cena je napr. 700 €. Keď však na ňu niekto nalepí intarziu "Jozef Hlaváček" (za pár eúr) , tak razom stojí dvojnásobok. A to veľmi nahráva súčasným šmelinárom. Vravím, ak je možnosť, všetci chceme pri obchode zarobiť čo najviac, ale aj férovosť a serióznosť obchodu má isté hranice. Za tými hranicami je niečo, čo môžeme jednoducho nazvať iba o*eb!!! Prepáčte, ale nič vystížnejšie ma nenapadá.
hrač2. Jún 2013
Pro *** Máte pradu je to podvod podvod a podvod.Za byvalého režimu bysi to nikdo nedovolil.A ten kdo je zhotovuje by měl platit autorský právo ještě dědicům Hlavačkovím.
Kontakt: ===
dřevo2. Jún 2013
Nevím jak by se někomu asi líbylo kdyby přijel starou felicijí r.v.1959 do opravny a chtěl by opravit lak a podobně vyměnit blatniky a kapotu a kola no já to skrátím zůstal by jen motor a opravář by mu dal vše nové a byla by to felicie s r.v.1992.Též by asi nabízel auto prodám auto felicie r.v.1959 no za cenu asi kolik má cenu felicie s roku1959-. 200000kč
Kontakt: heligonkař
haštal2. Jún 2013
Nevím jak to nazvat .Ale kdo chce vyrábět heligonky neměl by brát STARÝM MISTRŮM výrobcu heligonek jméno firmu a podobně. At se neshovavá za mistrovské jména a dá si tam svoje jméno jestli ho má.A vůbec kdo má starou heligonku ocení její schopností přece heligonky vyráběné od roku 1920až do dnešní doby a to je přes 90let jsou srounatelné dnešní výrobou heligonek a řekl bych že na dřivějši vyrobce nemají .Věřím že dalších 90let budou stále hrát a to dřevo a tony přežijí dálší generací hráču heligonek. Jsem jeden hráč samohuk a mám tu krásny požitek si zahrát na staré heligonky.
Kontakt: -------
***2. Jún 2013
Prax bola aj taká, že prišiel zákazník k výrobcovi so starou heligonkou, ktorá mala poškodený povrch...poškodenú intarziu. Výrobca keď chcel dať harmoniku do poriadku tak navrhol, alebo mu nič iné ani neostávalo len ju nanovo predyhovať, čiže kto môže vedieť, či to nebolo tak aj s tou uvedenou heligonkou čo sa práve predáva. Potom je to vlastne pôvodná stará heligonka s novým povrchom.
Ak ju teraz niekto predáva...potom asi právom napíše napr. heligonka Josef Hlaváček, pretože bola len generálkovaná ! Takže, čo je potom prázdne filozofovanie..