Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlik26. Máj 2013
dur - mol, dur - mol............. uvedeny hrac ma v tomto riadny gulas a basy ho vobec netrapia. niekedy davno som to nevedel pochopit, ale teraz uz viem. niektori hraci vobec nemaju usi
mirec-zaciatocnik25. Máj 2013
http://www.youtube.com/watch?v=LVMc6yBwkFY .... text piesne nievie niekto?? budem veeelmi vdacny, velmo sa mi paci tato pesnicka....... nieco tam zapocut z textu ale nie vetko :(
jopova25. Máj 2013
Súbežne s Dežericami sa na Podpoľaní konali viaceré prehliadky. Oni sami sa nechvália, ani ich nikto nechváli, mňa by zaujímalo, či bude odtiaľ nejaký záznam na youtube. Nebol som tam, ale rád by som videl a počul ako tam prevetrali heligónky.
Janko K.24. Máj 2013
Šimon,
nezúfaj, tých 35 rokov zbehne ani nezbadáš, ako Vy vravíte ,, coby dup" a Ty potom budeš písať: ,,na kytaru hraji 75 let, ale na heligonku jenom 40. Bohužel se nedožiji toho abych hrál na heligonku 75 let jak na kytaru"....a ja Ti už potom uverím. :))
Veď čo že je to ....siatka, keď sa Ti páčia tie dievčatka...:))
Šimon24. Máj 2013
pro Juraj
velice hezky a moudře jsi to napsal, je to tak. Já ale třeba s heligonkou trému mám jak hrom, s kytarou vůbec ne, hrál jsem v aleálu pro 22 tis. lidí a celkem pohoda, ale s heligonkou bojuji.
Je to tím že na kytaru hraji a vystupuji 40 let, na heligonku 5let.
Bohužel se nedožiji toho abych hrál na heligonku 40 let jak na kytaru a tak budou mí posluchači místy trpět !!!
Juraj24. Máj 2013
Tréma je vec, ktorá patrí k vystúpeniam. Či na pódiách, pred kamerami alebo kdekoľvek inde. Je to akási forma zopovednosti. A trému má každý. Či starý, či mladý, či nováčik, či starý harcovník. Rozdiel však je v tom, ako sa s ňou vie človek vysporiadať. Predsa len, vystupovanie pred ľuďmi nesie určitú dávku zodpovednosti. Ak sa s touto naučíš žiť a vyrovnáš sa s ňou, budeš mať pocit že trému nemáš. Ja som s heligonkou ešte nestál na pódiu (možno aj k tomu raz príde :) ), hovorím však so svojich tanečných skúseností. Môže byť človek akokoľvek odolný voči tréme a nervozite, ak sa postaví na javisko a zaburáca pred ním taký desať tisícový dav... Nepoznám toho, komu by sa nepodlomili kolená. Avšak na javisku stojíš preto, že chceš tým ľuďom niečo odovzdať, kúsok seba. Preto či hráš, či spievaš, či tancuješ.. vždy to rob na plno a vždy to rob srdcom.. A aj tá tréma ťa bude obchádzať ;-) Pekný zvyšok dňa vám prajem
Kontakt: juraj.kosztolanyi@gmail.com
Dominik23. Máj 2013
Ja som mal trému dakedy .. teraz nemávam .. ale minule som mal na jednom vystúpení.. potom mi aj cifry z rytmu utekali .... neviem prečo sa mi to takto robí.. ale keď si natlačím do hlavy, pred vystúpením, že si to zahrám ako aj doma, že všetko bude ok tak potom je to pohoda :)
stefan2523. Máj 2013
dominik, ty nemas problem s trémou keď vistupujes? lebo keď hrám pred kamarátmi alebo v krčme niekedy tak zo začiatku mám trošku trému a aj si prsty popletiem niekedy, lebo nehrávam často pred veľkým počtom ludí, ale to si asi len zvyknúť musím nie??
Dominik23. Máj 2013
Ja už nepočúvám dáko .. hram si svoje.. Ale ako moje vzory sú Kamenský, Jackuliak, Uhrin a Mitter.
stefan2523. Máj 2013
pre Dominika. Ty ktorého heligonkára najradšej počúvaš????
stefan2523. Máj 2013
Ja som taktiež v začiatkoch na jednom rade hral. Ja som sa chytil heligonky v 17-tich. Tiež som dlhšie po jednom rade vrzgal, ale potom som stoják spravil, preučil som sa a už to bolo ok :) Takže hrám teraz tak cca 5-6 rokov. A teraz som si všimol ako som už písal v poslednej dobre že tie cifry tak trošku mimo rytmus hrám :P
Dominik23. Máj 2013
pre stefan25
Viem hrať 11 rokov. Ale moje hranie považujem za hranie asi tak tri roky .. od vtedy ako som sa preučil na dva rady potom som si spravil stojak a už to išlo lepšie :)

Kontakt: minic8@azet.sk
stefan2523. Máj 2013
pre Dominika. Koľko rokov hráš ak sa môžem spýtať??? niekedy keď sa pozabudnem tak mi tie cifry nejdu v rytme hudby, hlavne keď spievam do toho a ani tak nerozmýšľam nad tým čo stláčam, tak mi otec povie ze tie cifry musím troska pomalšie hrať, lebo niektoré mi do rytmu hudby nesadli, hrám ich trosku rýchlejšie :)
Jozef_P22. Máj 2013
Rád pomôžem - keď sa mi dá - každému – nielen tomu kto pomohol mne - tak ako ty.
Aký kus by si potreboval tej kože? Môžem ti poskytnúť.
Kontakt: poval@centrum.dk
Šimon22. Máj 2013
V Dežericích to bylo asi tak jak píše ISAO, to znamená výborné po všech stránkách, ale takových přehlídek jsem zažil více, např.Lúky, Sereď, Lesná, Rožnov, Kamená Poruba, Bor. Mikuláš aj. V tomto se nesoutěží, každý dělá dle svých možností a umu, každý se snaží udělat něco pro druhé, to je chvályhodné u všech. V mých očích nemůže bohatost stolu, výše cestovného atd. smazat snahu dobrých lidí udělat něco pro radost heligonkářů a posluchačů, proto to nejde srovnávat a já to nedělám. Někam jedete ale raději protože k těm lidem máte nějak blíže, ale to není kriterium pro nějaké objektivní hodnocení. Důležité je udělat něco ve svém čase pro ostatní a toho si vážím na všech.
isao22. Máj 2013
ad heligonkár.. preto to bolo také, ako nikde inde, takže netáram...
Dominik22. Máj 2013
Problémy pri tom mám niekedy ešte aj ja .. a hlavne keď je tréma na vystúpení .. najlepšie sa mi cifruje keď mi kamarát príde urobiť doprovod. Ak nemáš takého kamaráta tak si skús klepať do rytmu alebo hraj pri metronóme. Potom je tu ešte jedno riešenie .. nahraj si pesničku na nejaké médium, spusti si ju a hraj tie cifry popri tom. To posledné riešenie mi tiež pomohlo. A budeš aspoň vidieť že či sa tie cifry zhodujú s melódiou- či už niesú prehnané.
stefan2522. Máj 2013
Pekný deň prajem, ako tak čítam bola tu ja diskusia o cifrovaní a mám otázočku pre takých skúsenejších, hrám asi niečo cez 1 rok na heligonke a som zbadal že keď cifrujem tak mi ide cifra niekedy rýchlejšie ako tempo piesne, mimo rytmus pesničky. Dúfam že to hraním vycibrím po čase :) Mali ste aj vy takýto problém v začiatkoch? Ďakujem.
Dominik22. Máj 2013
Myslíš, že tá ovčia jercha by bola na to dobrá? K takú by som si vedel zohnať. Ale treba použiť ako tesniacu stranu tú takú chlpatejšiu že?
Ľuboš S.22. Máj 2013
Pre Dominika:
1. V Hornej Strede (pri Piešťanoch) je predajňa Rema, kde ponúkajú aj filc aj jahňaciu kožu.
2. V predajni Lidl, keď je týždeň autokozmetiky, ponúkajú ovčiu kožu.