Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlik19. Jún 2013
Mas pravdu, Nove je nove!!! Stare s tym nemoze superit
JANO P18. Jún 2013
NOVA HELIGONKA JE LEN A LEN NOVA.... moj nazor
Šimon18. Jún 2013
pro čtenář
Já mám zkušenost takovou: nová heligonka na zinku se mi venku rozlaďuje, druhá na amanech ne. Ale je to jen při velkém rozdílu teploty, jinak je to OK. Správně by nástroj takový tepelný šok neměl ani dostat, už si dávám pozor, ale tak jsem to zaznamenal. Co se týká toho nástroje na půdě tak si myslím že je to běžné a zvládnul by to v pohodě i nový nástroj. Nejhorší je asi náhlá změna teploty, pokud to někde leží i v těch 35 st. tak by to podle mne neměl být problém. Jenže novou asi nikdo na půdě ležet nenechá, takže to je jen dohad. Pokud nepovolí vosk ve kterém jsou usazeny hlásky tak by to asi nástroj měl zvládnout, ale dobré to pro něj není a určitě bych to nikdy netestoval. Doma je mu lépe a nejlépe když hraje !!!
Pro Šimona 18. Jún 2013
CHci se zeptatna toto. Slyšel jsem že když se hraje venku v zimě při teplotě- 10 i více stupnu že se heligonka když má zinkové hlasy nerozladí i při vetšich telpotách .Koupil jsem heligonku která byla na půdě když jsme tam přišli teplota tam byla asi 35 stupnu a byla tam 20let a ted se držte nebyla tak rozladěná klasicky hrač by to nepoznal. A navíc je to krásny kousek rád bych ho i ukázal kdyby to šlo je to stará heligonka asi 80let.dávám si otazku vydržela by to heligonka nová? Děkují za odpovědi na diskujsi
Kontakt: ctenař---
Šimon18. Jún 2013
Ale to je jen taková debata, samozřejmě každý si hraje jak se mu chce a kdy se mu chce, dle nálady a potřeby, není to o žádné soutěživosti, nechci aby to bylo takto bráno. Hlavně musí být pohoda a dobrá nálada, a ta se dá udělat u různé techniky hraní kterou většina našich posluchačů stejně nepozná jako nepozná na co hrajeme. Takže chlapi žádné výčitky, hlavně pohodu a dobrou náladu !!!
Peter18. Jún 2013
Súhlasím. Raz som sa bavil s jedným dobrým heligonkárom a pýtal som sa ho, že ako dlho cvičí na heligónke. Odpovedal, že každý večer cca 4 hodiny a spravidla aj ráno, dáku tú hodinku - dve. A že keď niekedy v týždni vynechá nejaký deň - či pár dni, tak že už to sakramentsky cíti na prstoch.... Pýtam sa iných lepších hráčov a odpovede sú tie isté... Mňa potom stále zamrazí pri porovnaní a pomyslení, že koľko "cvičím" v mesiaci ja... a nečudujem sa, že je to potom aj "vidno"
Šimon18. Jún 2013
Souhlasím s tím co píše "čtenář", záleží na hráči, tam je základ. Když přijedu k Jirkovi Hamplovi a ten vezme do ruky jakýkoliv vergl co mu dovezli do opravy tak na něj zahraje tak že já s těma mýma novýma heligonkama můžu jít tak akorát do háje zelenýho. Základ je v hráči, je to tak !!! Nová technika a vývoj nástrojů válcují staré nástroje po mechanické stránce, to je pravda, ale vše prodává hráč. Učit se, dřít, obětovat hodiny mnohdy nezáživnému cvičení hmatů, být na sebe trochu tvrdý, to je jediná cesta dopředu. Je pár vyvolených s ohromným talentem, ale vždy je za tím dřina. Ruku na srdce, kolik z nás je ochotných takto cvičit a tolik pro nástroj obětovat.
Teď jsem třeba v Rožnově mluvil s kamarádem co dřel jednu skladbu tvrdě celý týden několik hodin denně, ale bylo to skvělé, já bych to musel cvičit měsíc. Čím menší talent tím je třeba více makat a to mnohé odrazuje. Než perfektně nadřít Škoda lásky raději mnozí zůstávají třeba u Stavěli tesaři,
tam není co pokazit. Proto si vážím všech co tu cílevědomost mají a nástoj opravdu ovládají. V žádném případě ale nikomu nic nezávidím, protože kdybych tomu dal tolik co oni určitě bych taky hrál lépe. Takže je to opravdu hlavně o hráči.
Peter17. Jún 2013
Nové heligónky vydržia - nevydržia toľko čo staré?... Hmmm,... ľudia, to si naozaj myslíte, že niekdajší výrobcovia boli neprekonateľnými kúzelníkmi? Že pred cca 100 rokmi, používané technológie, obrábacie stroje, materiály, lepidlá, atď. boli lepšie ako tie dnešné?... Ja osobne všemožne som za uchovávanie dedičstva, tradícii, kultúry, ale naozaj taký scestný názor nemôžem zdieľať. Technický vývoj ide nezadržateľne dopredu, bez ohľadu na to, či sa nám to páči, alebo nie,...
rychlik17. Jún 2013
presne tak! 80% krasy hry nastroja je v hracovi, ale tych zvysnych 20% z nepodareneho kramu nevykuzli ani david koperfield...
čtenař--------17. Jún 2013
Je videt že jste asi neměl starou heligonku v ruce nebo jste jich moc málo měl vruce kdyby prodavali novou heligonku na kliku tak asi byste si jí koupil.Když někdo hraje na starou heligonku a hraje vvvvvelmi dobře tak je to hráčem na tento nástroj starý už 90let nevím jstli ty nové tak dlouho vydrží.Každá heligonka se dobře poslouchá nová neb stará ALE MUSÍ HRÁT DOBRÝ HRÁČ. je to můj názor
Kontakt: pro mira
...17. Jún 2013
akurat, az tu deliciu, nech to ma stojak si treba dat pozor.
...17. Jún 2013
Potom je to jasne. Ako uz dakto nizsie povedal, radsej snad potom tu Deliciu od Jelinka. Opravena, so zarukou, ak miro neplanuje zanedlho kupovat ine, bude snad dlho a dobre sluzit. Teda, tak by som to urobil ja.
rychlik17. Jún 2013
Rogi, doplnim ta. Staru heligonku s dobrym hlasom po inzeratoch ani nekupis. Moze byt aj chrobakmi rozozrata. a za taky nastroj co este by za nieco stal pytaju nekrestanske peniaze. ked uz clovek ma nejaky ten peniaztek, lepsie je za cca 900 - 1000 eur objednat si novu, podla svojich predstav a hotovo. Nove - je nove! V tejto cene v ziadnom pripade clovek nekupi staru heligonku, ktora by mohla konkurovat novej.
miro17. Jún 2013
Rogi aj ked ta nepoznám neviem odkial si apod ale napísal so to tak ako by sme sa poznali vela rokou a napísal si úplnú pravdu .Ďakujem
Kontakt: 0907036613
Rogi17. Jún 2013
Chviľu som to tu nepozeral a vidí, že tu bola celkom živá debata, ktorá sa však trošku odklonila od toho, čo chcel miro. Ak ste zaregistrovali, miro je invalid a zrejme otáča každé jedno euro. Jeho predstava bole tak 300-400€ a zrejme si chce kúpiť nástroj hlavne pre svoje potešenie. Myslím si, že budete súhlasiť s tým, že kvalitná drevená heligónka je už v iných cenových reláciách a kúpiť starú červami rozožratú alebo poškodenú drevenú heligónku pre mira nemá zmysel, pretože by to z jeho vačku vyťahovalo ďalšie a ďalšie euríčka a cena takejto heligónky by sa rapídne zvýšila. Preto som sa ja prikláňal k Delícii, pretože bola odborne servisovaná a teda predpokladám, že aj v poriadku (keďže ju servisoval odborník). Ako som predtým písal, netvrdím, že Ligna nie je v poriadku, ale keďže heligónky nebude možné mať vedľa seba a fyzicky ich obe vyskúšať, priklonil som sa k tej, ktorá má nejakú záruku o tom že je OK. Myslím si, že miro bude spokojný či z jednou alebo druhou, ak mu bude dlho slúžiť bez problémov a nebude musieť vynakladať ďalšie € na opravy. Všetky tieto porovnania, ktoré on možno ani nebude vnímať, ho možno iba dopletú. Preto ja mu prajem šťastnú ruku pri volbe nástroja. Veď veľa muzikantov bez problémov vystupuje aj s tými "bakelitovými" Delíciami.
rychlik17. Jún 2013
Simone, zobral si mi to z jazyka - lahkostou hry som lignu chcel prirovnat ku hohnerkam. Ani delicie v tomto smere nie su zle, ale nieco im k tej lahkosti chyba
pre Mira17. Jún 2013
presne tak. otazka je, ci taku vysnivanu a vybornu Lignu (ktore urcite niekde existuju) aj realne zozenies. Vela stastia - uprimne.
miro17. Jún 2013
Ďakujem, ďakujem za prípomienky a názory teraz už len takú dobrú zohnat a môžem makať s pozdravom Miro
Kontakt: 0907036613
Šimon17. Jún 2013
tak v tom s Rychlíkem souhlasím,Ligna má mechaniky fakt dobré a chodí jak hodinky, komfort hry je velice blízký novým mechanikám. V tom je fakt dobrá, s Delicií zkušenost nemám. Lignu mám spravenou od Jirky Hampla, nové měchy, řemeny, naladěná a hraje velice dobře. Jako přednost vidím fakt dobré mechaniky a lehkost hry. To je moje zkušenost s Lignou. Je fakt že na ni nehrám, mám jiné heligonky, ale to neznamená že je špatná. Stejně tak hodnotím i Honerky CF a FB které mám. Úžasná lehkost hry díky velice dobrým mechanikám, velice hezký zvuk, basy samozřejmě nejsou heligonkové. Výborné jsou půltóny v třetí řadě, na tech. hraní se dají velice dobře využít. To je moje zkušenost s těmito nástoji.
rychlik17. Jún 2013
rozpravas o mechanike nastroja? tak v tomto su ligny a delice urcite lepsie nez vsetky stare drevene heligonky, alebo i nove, robene ako ich kopie