Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
stefan2523. Máj 2013
pre Dominika. Koľko rokov hráš ak sa môžem spýtať??? niekedy keď sa pozabudnem tak mi tie cifry nejdu v rytme hudby, hlavne keď spievam do toho a ani tak nerozmýšľam nad tým čo stláčam, tak mi otec povie ze tie cifry musím troska pomalšie hrať, lebo niektoré mi do rytmu hudby nesadli, hrám ich trosku rýchlejšie :)
Jozef_P22. Máj 2013
Rád pomôžem - keď sa mi dá - každému – nielen tomu kto pomohol mne - tak ako ty.
Aký kus by si potreboval tej kože? Môžem ti poskytnúť.
Kontakt: poval@centrum.dk
Šimon22. Máj 2013
V Dežericích to bylo asi tak jak píše ISAO, to znamená výborné po všech stránkách, ale takových přehlídek jsem zažil více, např.Lúky, Sereď, Lesná, Rožnov, Kamená Poruba, Bor. Mikuláš aj. V tomto se nesoutěží, každý dělá dle svých možností a umu, každý se snaží udělat něco pro druhé, to je chvályhodné u všech. V mých očích nemůže bohatost stolu, výše cestovného atd. smazat snahu dobrých lidí udělat něco pro radost heligonkářů a posluchačů, proto to nejde srovnávat a já to nedělám. Někam jedete ale raději protože k těm lidem máte nějak blíže, ale to není kriterium pro nějaké objektivní hodnocení. Důležité je udělat něco ve svém čase pro ostatní a toho si vážím na všech.
isao22. Máj 2013
ad heligonkár.. preto to bolo také, ako nikde inde, takže netáram...
Dominik22. Máj 2013
Problémy pri tom mám niekedy ešte aj ja .. a hlavne keď je tréma na vystúpení .. najlepšie sa mi cifruje keď mi kamarát príde urobiť doprovod. Ak nemáš takého kamaráta tak si skús klepať do rytmu alebo hraj pri metronóme. Potom je tu ešte jedno riešenie .. nahraj si pesničku na nejaké médium, spusti si ju a hraj tie cifry popri tom. To posledné riešenie mi tiež pomohlo. A budeš aspoň vidieť že či sa tie cifry zhodujú s melódiou- či už niesú prehnané.
stefan2522. Máj 2013
Pekný deň prajem, ako tak čítam bola tu ja diskusia o cifrovaní a mám otázočku pre takých skúsenejších, hrám asi niečo cez 1 rok na heligonke a som zbadal že keď cifrujem tak mi ide cifra niekedy rýchlejšie ako tempo piesne, mimo rytmus pesničky. Dúfam že to hraním vycibrím po čase :) Mali ste aj vy takýto problém v začiatkoch? Ďakujem.
Dominik22. Máj 2013
Myslíš, že tá ovčia jercha by bola na to dobrá? K takú by som si vedel zohnať. Ale treba použiť ako tesniacu stranu tú takú chlpatejšiu že?
Ľuboš S.22. Máj 2013
Pre Dominika:
1. V Hornej Strede (pri Piešťanoch) je predajňa Rema, kde ponúkajú aj filc aj jahňaciu kožu.
2. V predajni Lidl, keď je týždeň autokozmetiky, ponúkajú ovčiu kožu.
Dominik22. Máj 2013
Myslím, čo som objednal v delícii nové.
Dominik22. Máj 2013
starí ľudia to volajú jelenica. Ale tak čo som dával z delície klapky tak tam bola taká jemná, hnedá kožička s takými nano chĺpkami .. zháňam niečo také.
Miro S.22. Máj 2013
Pre Dominika.
V žiadnom prípade nedávaj pod klapky jelenicu!!!
Jelenica je riedka koža a vzduch cez ňu prefukuje!
Vhodná je jemne vypracovaná mäkká koža, ale nie veľmi tenká.
Poznám obchod kde predávajú kúsky takejto kože, ale ten je v Prahe v ulici Dlouhá.
Snáď aj na Slovensku je podobný obchod, ale ja o ňom neviem - kto vie mohol by tu napísať.
Oňo22. Máj 2013
Prepáč,že som to nerozpísal ND = náhradné diely.
Peter 222. Máj 2013
Oňo, aký internetový obchod to má začať? čo je to ND? Teraz sa pýtam vážne, nakoľko neviem, čo si myslel pod tou skratkou. díkes...
Oňo22. Máj 2013
Pre Dominik - vydrž cca 1 mesiac má začať internetový obchod na všetky ND na heligonky.
Dominik21. Máj 2013
Už je to tu riadna nuda. Nevie niekto náhodou kde sa dá zohnať jelenica pod klapky?
heligonkar21. Máj 2013
isao: čo to táraš tu vobec nejde o úroveň hrania, alebo o to že sa niekto chce ukazovať chvastať ...... tu sa zišli obyčajní ľudia nadšenci a nikto im nič nediktoval čo maju a čo nie. Bolo proste super, ročníku 2013 sa nedá absolutne nič vytknúť. Akurat všetko to tak rychle ubehlo, ale to vždy tak býva ked je dobre. ozaj všetká česť organizačnému tímu.aj heligonkárom.
isao21. Máj 2013
v DEžERICIACH..bola vysoká úroveň hrania,ale to už je norma na všetkých podujatiach heligonkárov na Slovensku,ale nie je norma tak prirodzene uvoľnene a vtipne konferovať celé podujatie ako bolo v Dežericiach a aj bufety mali široký sortiment občerstvenia ako nikde.Po vystúpeniach bol umožnený kontakt muzikantov s publikom ako nikde inde ..ŠIRáK DOLU PRED ORGANIZáTORMI
v Dežericiach bolo tak fajn ako nikde inde...
Jano Chudoba21. Máj 2013
Peto, a nie len o rok... som Jozinovi vravel " ked budeme starí dedkovia a prideme sem o 30 rokov v tretiu majovu sobotu - cifrovacka musi byt" To je zaklad, nase deti a dalsi nadsenci musia pokracovat
PH21. Máj 2013
Nálada, radosť, úsmev a hlavne krásne melódie a spev účinkujúcich a divákov bol balzam na dušu. A zato sa chcem poďakovať super organizátorom, účinkujúcim a divákom.
Bola to naozaj jedna perfektná akcia. Jožko, Janko, ... dúfam, že aj o rok. S pozdravom
Peter Hochman
Kontakt: Trenčín
Rena20. Máj 2013
Mne sa najviac páčil Mirko s Jurkom a dokázali ako si vedia heligonkari pomôcť mna ako zaciatocnicku to veľmi ocarilo bolo to skvele.A všetko bolo nádherne.