Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
JanK11. Jún 2013
Mám skúsenosť s jednou aj druhou heligónkou no netvrdím že je to pravidlo. LIGNA má výborný hlas, hlavne na basovej strane, avšak sú to staršie heligónky a odchádzali mi prítlačné pierka ktoré držia jednotlivé klapky. Ak človek nechce viac investovať šiel by som tiež radšej do DELICIE kde je aj záruka. Radšej prvá investícia väčšia, ako potom ...
Janko K. 11. Jún 2013
Šak paľenka bula pot stolom pri noške, žebi do ňej ňekopľi. Vodu maľi ľem na ukaziju, pre fotografa:))
vychodniar11. Jún 2013
No bože muj. Naco isc do Rencisova, ked ani palenku tam nemali ? Pre mineralku abo možno kus vinka co tam na obrazku vidno? :)
Rogi10. Jún 2013
Ak z tých dvoch heligoniek (28.5 alebo 26.5), tak osobne by som šiel do heligonky DELICIA z 28.5, ktorú predáva (podľa emailu) zrejme pán Jelínek, ktrorý je dlhoročným servisákom a už aj výrobcom nových kvalitných heligoniek. Ak ju servisoval on, tak by som jej veril (aj keď je drahšia) Pritom netvrdím že, tá LIGNA je zlá, aby som sa predávajúceho nedotkol. Ja len hovorím z vlastnej skúsenosti s p. Jelínkom.
Janko K.10. Jún 2013
no toto:
ani som o tom nevedel a to mam do Renčišova len 3 km cez kopec.
pre Miro
ešte jedna maličkosť: kúp si harmoniku zo stojákom, lebo ináč si moc nezahraš, Čerňanský totiž píše pesničky pre dvojradové CF-ky so stojákom.
Dve harmoniky máš aj tu v burze - z 28. resp. 26. mája.
Ideálne by bolo, keby Ti pri kúpe poradil niekto, kto sa v tom vyzná.
no toto10. Jún 2013
Len tak pomimo, bol niekto na sutazi v koseni v Rencisove? jak vidno na fotke, ani tam nechybala heligonka :)

http://i.sme.sk/cdata/4/68/6830374/PK_kosci_rez_100613_ako_res.jpg
xx9. Jún 2013
pre xyz: prever si to a zistis kto nehovori dobre..
i9. Jún 2013
mám DELíCIU favorit II A JE TO TROJHLáSKA...
Šimon9. Jún 2013
pro karol T
Přeji Vám aby jste našel brzy někoho normálního kdo Vám upřímě řekne co třeba děláte špatně a jak dál. Je to důležité, jen najít toho pravého. Zkuste napsat odkud jste a třeba se někdo najde, nebo Vám zkusím někoho poradit. Držím palce a přeji vše dobré !!!
karol T9. Jún 2013
pre p.Jána CHudobu,teraz som sa vrátil z chaty,dakujem za Vaše úprimné riadky,potreboval by som po roku partizánčenia,zahrat niekomu,kto to naozaj vie,aby ma prípadne vrátil z kratšej cesty a opravil...bol som u dvoch machrov,ale vyzeralo to tak,že sa báli,aby som im nepobral rozum,ale ja si myslím,že o tom to pri heligonke nie je...chystám sa ist do turca,možno,že tam dačo pochytím,tak sa opatrujte,nech Vám zdravie slúži ako má k Vašej spokojnosti... Karol
xyz9. Jún 2013
Myslim, ze nehovoris dobre. Rimska cislica u Delicie Favorit znamena pocet hlasov
xx9. Jún 2013
Pokiaľ chce len 2-radovku...tak Delicia 2 radová má značenie Favorit I. Značenie Favorit II (starší typ) a Favorit III (novší typ) sú už trojradovky.
lubo-my9. Jún 2013
Dobrý deň.
Nemáte niekto náhodou nejaké informácie o heligonkách INVICTA? kedy a kde vyrábali?
Ďakujem.
Kontakt: lubomir.skaritka@gmail.com
Peter9. Jún 2013
V tejto cene Ti odporúčam kúpiť 2-radovú Lignu Favorit, ak by si nezohnal, tak príp. novšiu Delíciu Favorit III. Kupuj iba 3-hlásky. Obidva typy sa dajú zohnať v cene od 200 - 300 €. V žiadnom prípade nekupuj Populárku, alebo nejakú Firotku, či niečo podobné. Také Hohnerky sú spravidla kvalitné harmoniky, ale nemajú heligónové basy. To je moja rada.
miro8. Jún 2013
Rogi , dakujem že si sa mi ozval s radou literatúru som si už objednal u p. Černanského len ešte ten nástroj C-F a čo značka alebo to už neni podstatné ?len aby bola dobrá ? bakolko som invalid nemôžem vyvalit tisícku éček myslím že by pre mna stačilo cca 300-400 ale nechám si poradit a hrávat chcem len tak pre seba
Kontakt: 0907036613
Rogi7. Jún 2013
Píšem blbosti. Miro, odkaz je na banery napravo štvrtý zhora
Rogi7. Jún 2013
Pre mira: Najlepšie, aspoň mne, sa učí podla literatúry od Čerňanského. Je to tam zrozumiteľne popísané, je tam základný prstoklad a priložené sú aj CD s nahrávkami, ako to má znieť. Pre učenie z tejto literatúry je najvhodnejšia heligonka v ladení CF a so stojákom. Odkaz na stránky p. Čerňanského je aj tu (čtvrtý odkaz na banery naľavo). Literatúru posiela aj poštou, takže nie je problém. Hodne chuti a elánu do hrania.
rychlik7. Jún 2013
len aby si nebol prekvapeny vysledkom, ked kupis novu sadu hlasov. zalozis do svojho nastroja a -sklamanie
Ján6. Jún 2013
Dobrý večer,
chcel by som sa len spýtať, ako úplný laik.. mám heligonku delicia deluxe favorit II je to trojradovka trojhlasná.. začínam sa učiť hrať.. no moja otázka je či je možné vymeniť hlasy z delicie za iné napr. od hlavačka, pretože sa mi zdajú krajšie..no a či sa to vôbec oplatí..ale zas na druhej strane dať 1000€ a viac za heligonku od hlavačka, to je na mňa dosť drahé.. Ďakujem za odpovede..
Jano Chudoba6. Jún 2013
Mily Karol, ako pisete - je vidno ze nikdy nie je neskoro zacat
Dolezite je to, ze mate radost z hry. Mna vzdy tesi ked najdem cosi nove, kazda malickost nas neskutocne posuva dalej. Zelam Vam aby Ste nachadzali stale nove a nove veci... vsetko dobre