Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
?27. Apríl 2014
Aky je mozny cenovy vyber? Veď vsetci predavaju viacmenej v rovnakych cenach !!!!!!!!!!!
Milan Hornokysúcki heligonkari27. Apríl 2014
V rámci rozvoja hry na heligónku je potrebné aby ,aby sa rozšírovala aj výroba heligoniek. Buďme radi že máme na slovensku takých výrobcov ako sú Duraj,Jelinek,Krahulec,Stanček a ďalších Zvyšuje sa nám tým možnosť výberu a je z čoho porovnávať. Takto je možný jak cenový tak i kvalitatívny výber heligonky a to považujem ako veľkú výhodu. Nech nám to hrá na všetkých heligonkach .
Šimon26. Apríl 2014
Jano jednu věc jsi napsal opravdu velico dobře. Třeba víc cvičit a pak zahraješ na vše. To je svatá pravda.
Jano Chudoba26. Apríl 2014
Keby nebolo Durajovych heligoniek... na com by hrala cela Orava, Kysuce, Terchova a znacna cast Slovenska? Pocet Lacom vyrobených harmonik vravi za vsetko. Navstivil som osobne aj pana Jelinka... robi krasne heligonky... dizajnovo ine. Kazdy tuzi po tom, co nema... ked to ma tuzi po niecom inom. Sam to poznam... tak to chodi v zivote... nielen pri heligonkach.
Treba sa viac venovat trenovaniu... potom zahras na vsetkom. Za poslednych 5 rokov mi preslo cezo mna mnoho heligoniek roznych znaciek, roznych ladeni s roznymi typmi hlasov. Mozem vsak zodpovedne povedat, kazda z nich ma posunula dalej.

S pozdravom Jano Chudoba
Jola26. Apríl 2014
Páni rešpektujem názor každého z vás, ale musím reagovať keď že som tak trošku začal tuto diskusiu . Mojím cieľom nebolo zviditeľniť a ani očierňovať nejakého výrobcu. Chcel som sa pochváliť lebo splnila účel. Som pyšný na tu heligónku, lebo je v v dobrých rukách v ktorých je cit a je v rukách človeka ktorý miluje slovenský folklór. Pre mňa bude ta heligónka jedná z najlepších, nie preto ako hrá ako vyzerá, alebo je od Jelinka, ale preto že som dokázal šetriť tak aby to nezaťažilo rodinný rozpočet a ani nikoho z rodiny a niekomu som urobil obrovskú radosť.
Vážim si každého výrobcu, či opravára týchto krásnych nástrojov a aj ľudí ktorý venujú týmto nástrojom svoj čas.
Všetkým prajem veľa zdravia nech nám to hra nie len ústami aj rukami !
rychlik26. Apríl 2014
mne je jedno akym sposobom to vyrobca vyrobil. Zaujima ma hlavne vysledok!

Simon - suhlasim, no stale sa nam paci viac to, co ma druhy /je to iba otazka casu/
Oňo26. Apríl 2014
Pre rychlik - v podstate máš pravdu,každý pozerá na cenu výrobku ako píše aj Šimon ale doba napreduje a cenová relácia je rôzna aj u heligoniek,pretože je rozdiel či mám vyrobený nástroj klasickým spôsobom, alebo mechanika je už urobena na puzdrach.Myslím si,že ten rozdiel najlepšie vedia ohodnotiť hráči,ktorí testujú tieto nástroje.
Šimon26. Apríl 2014
Z letitého čtení této diskuze vím jak rozdílný je "apetit" jednotlivých hráčů a proto bych si vůbec nedovolil napsat který výrobce je nejlepší.
Pokud to napíši ihned bude můj výběr zpochybněn. Proto já tvrdím že nejlepší je ten kterého si každý z nás vybere i když jsme samozřejmě limitováni penězy a v případě že bychom vyhráli milion tak bychom si pořídili někteří asi něco jiného než máme doma. Přesto trvám na tom co jsem napsal že to nelze říct.
rychlik26. Apríl 2014
ked sa chceme bavit o najlepsom vyrobcovi, musime si najprv vzdy urcit aj cenovu hranicu vyrobku
Ondrej S.25. Apríl 2014
fero ... a hneď si každý o tebe urobí svoj názor...
... ja jednu mám, som spokojný a na druhú nemám, ale nepohrdol by som...
...avšak môžeš ostatným poradiť, ktorý výrobca je podľa teba najlepší, avšak nezabudni, že si na slovenskej hrude...
Kontakt: older73@gmail.sk
fero25. Apríl 2014
že unikát........ mal som v rukach obe a ani jednu bych si nekúpil.
juri25. Apríl 2014
Pre milan, co k tebe milam povedat len ... ... ........ ... .. ..... . ! Kazdy si spravte svij nazor. Bohuzial musime sa zmierit s tym ze nam tu rastie novy slovensky unikat... tot moj nazor
Oňo25. Apríl 2014
Pre Milan - môj názor na porovnanie Jelínek - Duraj,je úplne iný.Prešiel som dieľňou p.Jelínka,Hrám na heligonke od neho a jednoducho povedané,tá hrá o porovnanie lepšie ako tie,ktoré som mal od p.Duraja.
Milan25. Apríl 2014
Pan Jelinek je len v začiatku ešte veľa potrebuje do precíznej roboty
?25. Apríl 2014
Prečo sú jelínkove heligonky ťažšie ako Durajove? Majú iné materiály? Mechaniky, väčší objem vzduchu?
pre Jola25. Apríl 2014
Čo ta oslovilo z Terchovej dať si vyrobiť novú heligonku do KNM k Jelinkovi?
ba25. Apríl 2014
podla stranok vyrobcu je to takto. http://www.harmonikas.cz/cz/a-mano-i-trida#obsah

mozno tam ani ziadna mosadz nie je, len kazdy akosi na mosadz reaguje ako na nieco super lepsie. ale to je jedno, ved jej to hraje krasne.
ab25. Apríl 2014
ja som pocul uz niekde, ze zacali vyrabat mosadzne hlasy v lepsej kvalite nez obycajne mosadze a nazvali to amano trieda
Bony25. Apríl 2014
nerozumiem, tak Amano I. trieda alebo mosadz?
Andrej Švarný25. Apríl 2014
Pre Jola

Vrelo dakujem.
Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com