Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Martin26. Jún 2014
Zdravím. Mám heligonku D-G, na základoch, ktorá sa mi zdala, najmä v nízkych tonoch pisklavá. Preto som si dal vložiť hlbokú oktávu. Teraz sa mi to zdá veľmi hlboké, najmä od piatych gombíkov hore. Je možné preladiť hlbokú oktávu, dajmetomu o polton vyššie? Majmä molové piesne sa mi zdajú veľmi hlboké. Dakujem za radu.
Kontakt: 0944 855 175
z youtube26. Jún 2014
Napríklad:
https://www.youtube.com/watch?v=Y5LScQ_WWdQ
romando25. Jún 2014
Ja by som sa ohľadom toho tanga rád opýtal, ako sa správne na tango basuje, som totiž samouk a nepočul som nikoho hrať tango zatiaľ. Viete mi poradiť?
Marian25. Jún 2014
Dobry den
Viete mi odporucit nejeke tango na heligonku C/F?
Okrem Na brehu riecky :-)

Resp. Ake by boli akordy pesnicky Cikanka? Je to hratelne na C/F?

Je este aj nejake ine tango?
Peter25. Jún 2014
Pekne napísané posledné príspevky!

Ja iba k veci dodám staré známe: Človek/divák vydrží sledovať program (ktorý ho zaujíma) cca 2,5 hodiny, v krajnom prípade maximálne do 3 hodín. Potom jeho pozornosť klesá dramaticky dole.

kubo25. Jún 2014
Ved ja nic v zlom, je to fajn, len sa v tom nestiha clovek orientovat kde a kedy a aka akcia bude. Co rok to nejaka dedinka pribudne. Kedysi bolo par tradicnych akcii a teraz pribudaju dediny o akych som este ani nepocul :-) Ale ako vravim - je to fajn a budme radi ze heligonka zije.
...25. Jún 2014
Zaujimava otazka, veru, podujatia sa roja ako huby po dazdi. Ale ved to nevadi, je to ludovy nastroj, nemusia byt heligonky len tam, kde je velky amfiteater a kopa sponzorov. A ja sam badam vyhody: clovek uz moze porovnavat a vyberat si. Niekde uz prisli na to, ze mat 40 ucinkujucich na jedno poobedie je nezmysel, ze ludia sa nudia, odchadzaju. Niekde to vyriesili tym, ze je z toho velka akcia so stankami, atrakciami a podobne, niekde rozumne upravili pocet ucinkujucich, niekde na to snad casom pridu. Mne sa javi, ze najcennejsie preto zacinaju byt podujatia kde sa drzia lokalnych tradicii. Clovek totiz casto ide niekam a vidi tam hrat stale tych istych ludi. Nie je to zle, ale take prehliadky su casto potom ako vajce s vajcom. Ine je, ak v dedine na predstaveni ucinkuju najma domaci a ako spestrenie zopar znamych "cezpolnych". Pravda, to si vyzaduje aby v danej obci a okoli bolo heligonka nalezite udomacnena a to sa neda vsade. Ale ja si myslim, ze je to dobre ako je. Vacsina navstevnikov pred podiom nie su nadsenci,co cestuju kvoli podujatiu dlhe kilometre, ale ludia z obce a okolia, pre nich je to pekna podivana a nevadi im, ze rovnako to bude o tyzden vyzerat na heligonkarskej akcii na druhom konci republiky, tak co. Vsetci su snad spokojni.
hlava25. Jún 2014
kubovi: ano su, napr Bratislava
robert25. Jún 2014
Nemám, len bol som tam minulý rok a bolo to výborné stretnutie.
Tento víkend som bol v Starej Lesnej a tam spomínali hudobníci, že na budúci týždeň v sobotu je Mikšová.
Kontakt: rekont@centrum.sk
kubo25. Jún 2014
Sú ešte na Slovensku obce, kde nie je nejaké heligónkárske stretnutie? :)
_HM_25. Jún 2014
Pre Roberta
A o tej Mikšovej už máš nejaké bližšie informácie?
Robert24. Jún 2014
Ospravedlňujem sa, pomýlil som sa. Mal som na mysli stretnutie heligonkárov v Mikšovej a nie v Štiavniku. Asi stárnem:)
Ďakujem.
Kontakt: rekont@centrum.sk
_HM_24. Jún 2014
Pre Roberta
Každoročná "Štiavnická heligónka" sa organizuje vždy v poslednú augustovú nedeľu. Neviem nič o stretnutí heligonkárov v najbližšiu sobotu, ale malo by sa konať pálenie Jánskej vatry, na ktorú je pozvaný aj Kysucký Prameň, ale možno nemám úplné informácie. Začiatok akcie by mal byť o 17:00.
Ondrej S.24. Jún 2014
Všetko naj dnešným oslávencom, Jánske ohne nech sa večer rozhoria a heligónky rozozvučia.
Kontakt: older73@gmail.sk
SMX23. Jún 2014
pre Luky. Ďakujem !!!
Luky22. Jún 2014
v takom poradi:
1. D-mol
2. E-mol
3. G-mol
4. A-mol
5. F-mol
SMX22. Jún 2014
Poradí mi niekto v akých tóninach sú najčastejšie slovenské ľudové molové piesne???
Robert22. Jún 2014
Dobrý deň vetkým heligonkárom.
Vie niekto bližšie informácie o stretnutí heligonkárov v Štiavniku 28.6.2014? Na stránke obce, ani medzi podujatiami na tejto stránke nie je žiadna informácia....škoda.
Zaujíma ma začiatok podujatia.
Ďakujem.
Robert
Kontakt: rekont@centrum.sk
...22. Jún 2014
Kto mate dobre veci, tabulky, hmaty, nie je lepsie poslat adminovi? On to umiestni na stranku a bude to pre vsetkych.
marian22. Jún 2014
Duri, skus poslat. Kazde vylepsenie je super. :-)
Kontakt: mchrvala@mac.com