Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlik19. Jún 2014
vyska harmoniky na tele hraca:
ked su prsty, dlan v strede tastatury /klaviatury/, ruka v lakti v pravom uhle
Janko K.18. Jún 2014
...a inak 1000 týždňová dievčina:)
hlava18. Jún 2014
nemyslim, ze ta boli ruka od remenov, hlavne nie od laveho. niekotre heligonky ho ani nemaju.
Skor by som tipoval, ze chudera lava je nezvyknuta na tahanie a trhanie, ale zvykne si.
Co sa tyka dlzky remena, pri dlhsom hrani pocitis sam potrebu ci to chce vyssie alebo nizsie. nemusis sa pytat, inak to drzi maly chalan a inak 120kg chlap co mu zavadzia brucho.
rychlik18. Jún 2014
Nie toto ti pomohlo. to si si za ten cas iba rozcvicil lavu ruku a privikol. nezda sa to, ale lava ruka dostava pri dlhsom hrani riadne zabrat. a pri nedobre nastavenej vyske harmoniky boli aj prava ruka
...18. Jún 2014
u mna to nebolo len rameno ale akoby cela lava ruka, neviem, upravil som sponovanie basoveho remena (bolo prilis volne, ruka v nom lietala) a aspon zcasti to pomohlo...
Šimon18. Jún 2014
Zpočátku jsem tu levou ruku taky cítil, ale cvičením na heligonku se to upravilo. Jsou asi namáhány slaly které běžně nejsou tak používány. Vydrž, přejde to.
Roman, Topoľčany18. Jún 2014
Zdravím všetkých, som heligonkár - začiatočník a chcel by som vedieť Vaše názory na to ako si mám správne nastaviť remene na heligónke na pravej ako aj ľavej strane. Niekedy ma po dlhšom hraní (cca 2-3h) bolieva rameno na basovej strane, je to normálne alebo mám zlé nastavené remene. Ďakujem
Peter,PN17. Jún 2014
Pre Prietržan:
Pán Prietržan ozvite sa mi na e-mail: dorocakp@gmail.com
Kontakt: dorocakp@gmail.com
Drandic17. Jún 2014
No boze, tak si basoval takto:
http://www.youtube.com/watch?v=yUnZLb4oF0w
isao17. Jún 2014
Fantišek! nemám dôvod nectiť tvojich predkov, dúfam že na tom hrebeni hral hral podľa nôt, ale ako hral ten dvojhlas a basy- prezra´d.
rychlik17. Jún 2014
doplatit okolo 50 eury a kupit lignu, hohnerku, favorit
pre rychlik17. Jún 2014
Rychlik ty mudrák poraď konkrétne !!! koľko doplatiť a ktorú harmoniku kúpiť ???
karol17. Jún 2014
chytrák rychlik..... čo kupiš za 180e? možno tvoju mudrosť....
rychlík17. Jún 2014
Populara, ani zadarmo! Radsej priplatit a cokolvek ine! cokolvek!
...17. Jún 2014
za 180e sú populáre z námestova ako nové. bral som tri už odtial a jak nové.
romando17. Jún 2014
hlava:
Dakujem ti za radu, nie nema k nemu ziadny nostalgicky vztah;-) dal mu ho niekto zadarmo,kto ho nasiel niekde na sope ale je ozaj v prebiednom stave. Tie mechy su nielen poodlepovane v rohoch a tak,ale aj dotrhane kade-tade tak neviem,ci sa to oplati este robit. Asi ho len prehovorim nech si najde nieco ine a bude spokojnejsi.
hlava17. Jún 2014
Romando
mal som populara cez 20 rokov a vydrzal aj kupanie v dunaj a nedal som na neho dopustit. Pred par rokmi som bol v tej istej situacii, tiez som chcel riesit opravu.
takze kamaratovi odpourcam:
1. Ak moc nehra a chce silou mocou ostat z nejakych nostalgickych/financnych dovodov
pri tom starom populare:
-mechy sa daju sa podlepit v zhyboch papierom alebo paskou, zvladnes aj sam, zvnutra aj zvonka
-tesnenie-obojstranna paska alebo tenke tesnenie na okna spravi
-popraskane pruzinky na klapkach-daju sa pouzit gumicky
ked to uz bude neopravitelne a rozladne mal by sa poobzerat sa po novom alebo na inzerat kupit zachovalejsi

2. oslovit nejakeho heligonkara z okolia ci by mu na chvilu nedal do ruky normalnu heligonku a oprava populara bude bezpredmetna
prietrzan17. Jún 2014
Zdravím páni prosím Vás neviete kto by mi vyrobil novú skrinku na troj radovku?
A napríklad kde by som zohnal predpripravené intarzie. gombíky kovania atď.
S pozdravom a vopred Ďakujem.
romando17. Jún 2014
Pani mrzi ma,ze sa motam do diskusie,ale inde sa to napisat neda takze... Kamarat ma populara v dezolatnom stave,co sa tyka tesnenia a nema moc penazi tak sa chcem spytat,ci sa daju niekde zohnat nejake pouzite mechy v slusnom stave.lebo za nove treba dat tusim zo 100e. Neviete mi poradit prosim vas?
Andrej Švarný17. Jún 2014
Uplnou nahodou som nasiel video s panom Kočkom ako hra na heligonku - myslim to , ktore bolo pred nejakou dobou na Youtube zmazane kvoli autorskym pravam a o ktorom sa tu uz viackrat pisalo.

https://www.youtube.com/watch?v=khzblKvvW14

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com