Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Šimon13. Apríl 2016
pro Piťo, pro :)
děkuji za upozornění, opravdu jsem to blbě přečetl a reagoval nesprávně. Je to tak jak Piťo píše, omlouvám se.
isao13. Apríl 2016
ŠTĚPÁNE takto z fleku, bez opakování natočit tak dobrý záznam čo sa týka obrazu a najmä zvuku s čistým ostrým strihom to chce majstra. Je to dˇaľší majsterštik z Vašej dielne.Širák dolu pred Vami a srdečné d´akujem!
:)13. Apríl 2016
Myslim Simon, ze by si si este raz (a teraz poriadne) mal precitat Pitov prispevok a mozno sa aj ospravedlnit, hm? Ved on napisal len to co tvrdis ty.
Šimon13. Apríl 2016
pro Piťo

Nevím jak ty, ale já jsem ve Slovinsku pro díly byl a proto bych nikdy nemohl napsat to co ty. Oči bys neměl otevřené ale vyvalené opačným směrem. Třeba za nastříkanou hotovou prázdnou bedýnku bez kobylek chtěl prodejce1400 €. Vím co tam díly stojí, není to jak tvrdíš, určitě to "neposkládáš" za půlku, to je absurdní. A ještě k tomu výrazu "slovinské skládačky". Chtěl bych se zeptat těch co ten výraz používají zda už si doma z těch dílů něco jen tak mezi řečí a prací poskládali. Pokud ne, tak nepiště o nějakém heligonkovém legu jako by si to dal každý sám doma dohromady. Zkuste si "poskládat" z dílů doma auto, taky vše dostanete koupit a určitě vás to přijde na půlku, to je směšné. Myslím si že takovým tvrzením trochu znehodnocujete práci mistrů kteří heligonky vyrábějí. Nezasvěcený by vám mohl i uvěřit a to by bylo smutné.
Štěpán13. Apríl 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rwqaLz8-s5s

Šimone, dík za pomoc při záznamu 19. Lesňanské heligonky. Byl jsi moje pravá ruka. Přidávám ukázku. Viktorovi a všem, kteří setkání obohatili hudebním projevem patří mé uznání a doufám, že jsem záznamem nic nepokazil. Vadil nám jen les mikrofonů a na tváře účinkujících jsme se nemohli ani posouváním kamer dostat. Příjemný poslech všem
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Piťo13. Apríl 2016
Keby som si mal isť nakupiť diely a poskladať heligonku, vyjde ma to o polovicu viac nez mi ju vyrobi tunajši vyrobca. Chodte do slovinska a nakupujte. potom sa mnohym z vas otvoria oči.
rychlik13. Apríl 2016
to ti kto povedal, ze slovinske skladacky su lacne?
hahaha12. Apríl 2016
Všimol si niekto že, Kobližek ma znak Kobližek harmonika a na basovej časti heligonka?? EHM. Je to take ,,profesionalne". Asi sa mu sekli v Slovinsku kde tieto LACNE skladačky vyrábajú.
33312. Apríl 2016
na bazosi niekto ze Antonin Louny ze 2500 dam 5500,asi mu usla jedna nula hehe
janko9630110. Apríl 2016
ďakujem pekne, uložil som si to do kalendára :)
viktor10. Apríl 2016
K tim heligonkarom v Detve
Na internete som nasiel datum 14.5.2016
viktor10. Apríl 2016
Pre janko96301
cifrovacku ta nikto cez internet nenauci pretoze je tazke spravit zapis, najlahsie sa cifrovacku naucis ked ti to niekto ukaze nazivo a ak by si chcel mam spracovanych zopar pesniciek z Podpolania tak mi napis na email
Kontakt: viktorsvanda@gmail.com
Peter10. Apríl 2016
Laserová vypaľovačka (gravírovačka) dnes už nie je žiadnou raritou a majú ju okrem iných hlavne reklamné firmy. Najmenšie modely vyzerajú ako kancelárske stroje - ako kancelárske tlačiarne, plotre. Ceny nových laser. vypaľovačiek v našich podmienkach začínajú niekde od cca 3000 - 4000 € (tie najmenšie), takže to už nie je žiadna utópia vlastniť takú mašinku, hlavne ak na ňu je robota - popisovanie reklamných predmetov, gravírovanie skla, ceduliek, nápisov, vyrezávanie a pod...

Nájsť laser. gravírku, doniesť dýhy a nechať si napr. vyrezať intarzie nie je žiaden problém, problémom je pripraviť program a mať aj praktické skúsenosti, ako sa vyrezuje "vypaľovaním" do dreva. Program pre gravírku sa robí v CAD, prípadne väčšina z nich vie spolupracovať aj s bežným programom Corell.

Pri práci s dýhou treba vedieť utrafiť správny pomer intenzity laserového lúča a pracovnej rýchlosti. Totiž lúč vyrezáva dýhu pálením, no a keď nie sú nastavené optimálne podmienky, tak toto je potom jasne vidno po okrajoch najmä na svetlých dýhach.

Chcem upozorniť, že aj samotná práca s dýhovými intarziami nie je vôbec jednoduchá, ak človek nemá skúsenosti. Nie je dýha ako dýha, nie je lepidlo ako lepidlo, nie je podklad ako podklad, atď... Samozrejme, záleží aj od toho, kto-aké má predstavy o kvalite výslednej práce.

Všetko sa ale dá, nikto nie je kúzelník, takže veľa šťastia.
QR10. Apríl 2016
V Detve si to asi nevedia presne zorganizovat a prehliadka je kazdy rok v iny termin. Over si to tu - 0905 770 010
janko9630110. Apríl 2016
Ešte som zabudol jedno. Voľakedy bývala v máji v Detve prehliadka heligonkárov a teraz to v Podujatiach nejako postrádam. Neviete či to bude v máji ako to bývalo? Budem akurát doma celý máj. Ďakujem.
Kontakt: janko96301@azet.sk
janko9630110. Apríl 2016
O tú intarziu som sa zaujímal aj ja istého času, pokiaľ som nezačal pracovať v zahraničí. Moja heligonka čaká na dokončenie, dúfam, že sa toho dožijem. Myslím, že lupienková pílka je nešťastné riešenie lebo medzi dýhami ostáva dosť veľká medzera a aj ked sa to rozklepe kladivom, nieje to ono, dnes sa to robí laserom, je na to program auto cad a ešte jeden ale som zabudol. Urobia vám to aj na vysokej škole lesníckej vo Zvolene, netreba sa doprosovať tým, čo to nechcú povedať. Inak na nete som toho nenašiel veľa ale mám 2-3 kontakty, tak ak niekto má záujem, tak nech mi napíše na mail a ja mu môžem poradiť, dúfam, že som tie čísla nezašantročil niekde. Ak chcete intarziu tak sa treba s tým pohrať, treba vyskladať dýhu do určitých vrstiev a potom sa to najlepšie laserom vypaľuje.napr. nejakú som videl aj na Bojnickom zámku to ľudia ale robili ručne a pracne a boli to majstri ktorí robili celý život iba to a tí vám už neporadia :)))) Ak niekto viete poradiť, kto by ma vedel naučiť aspoň jednu pesničku z Podpoľania s typickou cifrovačkou a je z okolia Zvolena, bol by som vďačný.
Kontakt: janko96301@azet.sk
Šimon9. Apríl 2016
Touto technologií si vyrábí intarzie p. Duraj v Žaškově.
M9. Apríl 2016
Prietrzan lupienkovu pilku a ideš
Prietrzan9. Apríl 2016
Zdravim Vas , vedel by mi niekto poradit niekoho kto vupaluje laserom intarzie, napisy do dihy.Velmi bi ste mi pomohli. S pozdravom.
Pre Lukáš 8. Apríl 2016
Ahoj Lukáš v Trenčíne vyučuje hru na heligónku žiak p. Cernanskeho Marián Šišovský skus sa nakontaktovať na neho urcite pomôže.