Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
:-DDD1. Apríl 2016
Martin Cernansky!
Heligonka1. Apríl 2016
Niekto na spoločné pohranie v okolí Žiliny?
Martin31. Marec 2016
Ano viem mal 9 heligoniek antonin hlavaček praha je b-es ta bola jeho najoblubenejšie
Miro S.31. Marec 2016
Pre Martina.
Na viacerých videách hrá Matúš Mitter na heligónke Antonín Hlaváček Praha, bledohnedej až okrovej farby.
Napíš prosím, či je to tá heligónka v ladení B/Es?!
viktor31. Marec 2016
Tu s ktorou hraval najcastejsie a Martin dakujem
ja31. Marec 2016
lenze Matusko mal viac harmonik, takze o ktoru ti ide.
Martin31. Marec 2016
Pre: viktor....B-es
Kontakt: mmalatinec8@ gmail.com
.viktor31. Marec 2016
Zdravim, nevie niekto v akom ladeni mal heligonku Matus Mitter?
Jano30. Marec 2016
ha - ha - ha. Takze rychlik mal opat pravdu :D
i30. Marec 2016
tremolo je opakujúca sa zmena intenzity tónu,bez zmeny výšky tónu - kolíše v určitom rytme intenzita zuvuku, frekvencia tónu sa nemení.Vibráto je zmena frekvencie v stanovenej odchýlke a stanovenom rytme. Alebo sa mýlim?
Horník z Haviřova30. Marec 2016
Pre :T Takže je to pravda !Je tam ta doska na hlasovej strane s dvoma otvoramy, ktoré uzatvára príklopka na ktorej je olovko .Mám tútu heligonku.Ta doska je viac pri mechoch .Na hmatniku je taka kladka ktora sa zatlači a sposti sa to vybrovanie.ked sa vrati smerom von .Hra to ako normalna heligonka .neviem to odborne popísat .Ale vlastnim takuto heligonku!Je to presné ták ako to popisal ,,T"
Miro S.30. Marec 2016
Ty mňa rychlik poznáš, že mi dávaš rady, aby som sa viacej rozhľadel a viacej išiel do praxe a neupínal sa na dvoch autorov?
Tak priateľu, radšej verím dvom (ako ty píšeš) renomovaným autorom ako Tvojim domienkám a keď neveríš tomu čo píšem o vibráte na husliach, tak sa spýtaj nejakého huslistu!
Neboj sa niečo o hudbe a hudobných nástrojoch viem.
Zásadne tu do diskusie píšem len o tom čo viem a nielen od autorov, ale aj z vlastnej praxe!
Takže brzdi a neraď!!!
rychlik30. Marec 2016
Dost mozne, nie som neomylny.
Nechcem osobne, ale odkedy citam tuto diskusiu ty si ani jeden jediny raz nepripustil to, ze sa mozes mylit, alebo ze nieco je v realite inak nez si to v knihach vycital ty.
Dam ti dobru radu - neupinaj sa na jedneho dvoch autorov ktori nahodou rovnako napisali nejake knihy a rovnako vysvetluju nejaky jav. Trocha sa rozhlad, chod osobne viac do praxe. prepac, tebe prave toto chyba.

Vsak ale vsetko ok, nech je to aj teraz tak, ze s vibratami, tremolami sa mylim.
Miro S.30. Marec 2016
Rychlik mýliš sa!
rychlik30. Marec 2016
Ak sa frekvenčne rozladuje ton, uz sa nejedna o vibrato !
Miro S.29. Marec 2016
Ešte ku tomu vibrátu a tremolu.
"T" dobre popísal vibráto v heligónke. Výška tónu sa nemení, len jeho sila, v podstate amplitúda. V heligónke kmitá vzduchový stĺpec (pomocou klapiek - ventilov v mechu) ako to popísal T, takže všetky zahraté tóny vibrujú.
Niečo iné je vibráto zahrané na husliach. Tam je to v podstate veľmi malé frekvenčné rozlaďovanie tónu pohybom prstu na strune.
Tremolo na harmonike vzniká tak, že z dvoch tónov v základnej oktáve keď jeden málinko rozladíme - buď hore, alebo dole od základného tónu, tak vznikne interferenciou rázové kmitanie tohto tónu. Výška tónu sa tiež nemení. Tremolo môže byť veľké, stredné, alebo malé. Veľké a stredné máme v heligónkach a malé uprednostňujú učitelia hudby na akordeóne - lepšie vyzneje baroková hudba.
Akordeóny, v podstate všetky bežne dostupné majú tiež tremolo, takže zistiť ako zneje hlas bez tremola sa dá len tak, že sa vypne register s tremolom, ale vtedy zneje len jeden hlas a to v základnej oktáve.
Vyrábajú sa aj akordeóny bez tremola, ale len na objednávku väčšinou profesionálnych hráčov. Poznám jedného Slovenského virtuóza, ktorý ma takýto akordeón vyrobený v Taliansku. Hrá hudbu kde je tremolo nežiadúce.
Takže asi tak.
...29. Marec 2016
Ako bolo teda v Žaškove?
Peter29. Marec 2016
Pomlázka - oblievačka - šibačka u nás bola štandardne ako po minulé roky. Ženy doma čakali, každá pri svojej šunke so svojou fľašou a my chlapi sme kolovali z domu do domu :-)
rychlik29. Marec 2016
Tazko sa to vysvetluje ak to funguje, lepsie je to vidiet. Je to mechanicky chvejuci zvuk
JoMi29. Marec 2016
OK. Čiže riešenie pomocou nerovnomerného prúdenia vzduchu.Tak toto som na heligónke ešte nevidel. Ale pri iných nástrojoch hej.
Ďakujem za vysvetlenie.