Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter14. Apríl 2016
Iba na odľahčenie:

Bol som už aj na takom folklórnom (heligonkárskom) podujatí, kde na začiatku predstavenia sa cca 15 min ďakovalo a vitalo,..čítali sa z papierov rôzne príhovory, vítali sa "hlavy pomazané" z okresu, VUC-ky a pod... :-)
z Lesnej14. Apríl 2016
V Lesnej bolo fajn ako ostatne vždy. Nakoľko chodím skoro pravidlene, pár postrehov: Keď porovnám s minulými ročníkmi, pribudlo veľa mladých hráčov i priamo v Lesnej ale aj z iných regiónov. Je to veľmi pekné, veď kedysi tam domácich zastupoval iba Viktor s chlapcami. Takže heligonka v Lesnej vyháňa nové ratolesti. Čo možno zamrzí je,že títo mladí (teraz myslím všeobecne, nie konkrétnu obec) akoby všetci hrali to isté, akoby ich nemá kto učiť piesne domáce a tradičné pre daný kraj, nejeden hrá len tie isté "celoslovenské" nápevy. Ono keď znie za jedno poobedie tri či štyrikrát tá istá pieseň, vyzerá to akoby sme vedeli len opakovať pár najznámejších pesničiek. Ale to vlastne nie je len u mládeže ale často i medzi "harcovníkmi". Klobúk dole pred tými čo priniesli niečo pekne írečité od nich z domu. Viz úžasní vyhodňare okolo Janka J ale aj mne neznáma a nenápadná dvojica zo Zázrivej a mnohí ďalší. Veľmi šikovné boli heligonkárky z Kysúc a to nielen populárna Vlasta (ano, bol aj stolík s CDčkami) a ozaj skvelé Bacmaňákové ale takpovediac detské hráčky z ktorými sa iste v budúdne budeme na pódiach stretávať častejšie. čo vytknúť? Asi dĺžka programu. 50+ heligonkárov je proste moc, ešte keby si tak niektorí uvedomili, že to nie je len ich vystúpenie a zahrali dve skladby OK, ale v našich reáliach a túžbe predviesť sa... veď to poznáte. A vec čo ma zarazila najviac: hneď ako vojdete a zaplatíte vstupné zistíte že v sále KD je drvivá vačšina stoličiek označených ako Rezervované. A myslím tým ozaj väčšinu: asi 3-4 najposlednejšie rady boli voľné pre "plebs". Toto podľa mňa nevyšlo. KD v obci má iste svoje obmedzené rozmery, ale pre koho vlastne podujatie je, ak sú 3/4 kapacity označené vopred ako vyhradené pre nevedno koho? Iste treba nechať pár predných radov pre účinkujúcich a miestnu honoráciu, ale toto bol ozaj extrém.
Inak vydarené podujatie a veľa zdaru i zdravia organizátorom do jubilejného, 20teho ročníka. Som si istý, že sa je na čo tešiť.
Štěpán14. Apríl 2016
Šimone dík. Právě jsem to chtěl přidat. Připomínka: odkazy dávejte na samostatný řádek Zatrhnul jsem nechtíc Šimone to tvoje "tu" a video se neotevřelo.
Také je nutné napsat, o co jde, Možná to již někdo viděl z jiného zdroje., Další ukázky zpracovávám, ale kdo spěchá celá Lesná myslím je na kanále Telka
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Simon14. Apríl 2016
tu: https://www.youtube.com/watch?v=vBYHvqz7usI
vlado14. Apríl 2016
ako bolo v O.lesnej je niekde uz aj ukazka
Piťo14. Apríl 2016
Napriklad !
pre piťo14. Apríl 2016
Mysliš durajku za 850?
Piťo14. Apríl 2016
Komplet nie je komplet! Stale ti je treba ešte kopec prkotin. K tej cene si pripočitaj ešte hlasy, povrchovú úpravu a robotu. Za 850 e mám u nás hotovú heligónku, bez roboty.
Jozo 14. Apríl 2016
850 eur stoji slovinsky komplet.
Šimon13. Apríl 2016
pro Rychlík
Já to napsal protože si myslím že někdo to může brát tak že si vše koupí a pak to jen poskládá. To je teoreticky možné, ale nezaplatí to. Proto mi to slovo skládačka moc nesedí, každý do toho musí dát kus své práce aby to pak mohl nějak prodat. Samozřejmě se komponenty kupují, ale myslím si že ten podíl vlastní práce je pořád velký na to aby to někdo nazval skládačkou. Asi tak, čauky.
Piťo13. Apríl 2016
Nevadi Simon, každy sme omylný a občas niečo prečitame inak, než to je napísane.
rychlik13. Apríl 2016
Ked niekto povie ze "skladacka", tak je jasne ze je to iba obrazne povedane. Neni to lego, ktore kupis a doma pri telke poskladas. Myslel som, ze pri tomto slove sa uz nikto nepozastavi a kazdy rozumie o com to je.
fero13. Apríl 2016
keby si mám znova kupiť heligonku tak kupim slovinskú bednu u kobližka za 1800e trojrad GCF Tipo a mano prava strana a basy amano. za tie prachy mi nikto lepšiu dnes nespravý. dáky trápko doma na kolene nemá šancu a pýta viac.
pre ja13. Apríl 2016
ja 5. Apríl 2016
pre petra nikoho som neurazal ani neponizoval, ale tebe musim povedat BLBEC. ked zostarnes, pochopis. ja.
Sedíš si na vedení ... nemám nič proti seniorom a fakt je ten že ta kvalita hry ide dole kopcom a s tým nič nespravíme čaká to každého.
Šimon13. Apríl 2016
pro Štěpán
Štěpáne nemáš zač děkovat, rád jsem to udělal, vím co se kolem kamer vždy naběháš. S těmi mikrofony máš pravdu, kameru jsem přestavoval po každém učinkujícím a byl problém se trefit záběrem mezi mikrofony a najít dobrý detail na účinkujícího. Tak to ale je, s tím nic nenaděláme. Zvuk na sále byl ale velice dobrý, vyvážený i díky právě těm mikrofonům. Tomu se dá vyhnout jen pokud bude kamera minimálně ve výši pódia, ale to je u těchto akcí téměř nemožné. O tom ti napíšu něco na tvůj mejlík.
Šimon13. Apríl 2016
pro Piťo, pro :)
děkuji za upozornění, opravdu jsem to blbě přečetl a reagoval nesprávně. Je to tak jak Piťo píše, omlouvám se.
isao13. Apríl 2016
ŠTĚPÁNE takto z fleku, bez opakování natočit tak dobrý záznam čo sa týka obrazu a najmä zvuku s čistým ostrým strihom to chce majstra. Je to dˇaľší majsterštik z Vašej dielne.Širák dolu pred Vami a srdečné d´akujem!
:)13. Apríl 2016
Myslim Simon, ze by si si este raz (a teraz poriadne) mal precitat Pitov prispevok a mozno sa aj ospravedlnit, hm? Ved on napisal len to co tvrdis ty.
Šimon13. Apríl 2016
pro Piťo

Nevím jak ty, ale já jsem ve Slovinsku pro díly byl a proto bych nikdy nemohl napsat to co ty. Oči bys neměl otevřené ale vyvalené opačným směrem. Třeba za nastříkanou hotovou prázdnou bedýnku bez kobylek chtěl prodejce1400 €. Vím co tam díly stojí, není to jak tvrdíš, určitě to "neposkládáš" za půlku, to je absurdní. A ještě k tomu výrazu "slovinské skládačky". Chtěl bych se zeptat těch co ten výraz používají zda už si doma z těch dílů něco jen tak mezi řečí a prací poskládali. Pokud ne, tak nepiště o nějakém heligonkovém legu jako by si to dal každý sám doma dohromady. Zkuste si "poskládat" z dílů doma auto, taky vše dostanete koupit a určitě vás to přijde na půlku, to je směšné. Myslím si že takovým tvrzením trochu znehodnocujete práci mistrů kteří heligonky vyrábějí. Nezasvěcený by vám mohl i uvěřit a to by bylo smutné.
Štěpán13. Apríl 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rwqaLz8-s5s

Šimone, dík za pomoc při záznamu 19. Lesňanské heligonky. Byl jsi moje pravá ruka. Přidávám ukázku. Viktorovi a všem, kteří setkání obohatili hudebním projevem patří mé uznání a doufám, že jsem záznamem nic nepokazil. Vadil nám jen les mikrofonů a na tváře účinkujících jsme se nemohli ani posouváním kamer dostat. Příjemný poslech všem
Kontakt: vrana1935@seznam.cz