Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Prietrzan9. Apríl 2016
Zdravim Vas , vedel by mi niekto poradit niekoho kto vupaluje laserom intarzie, napisy do dihy.Velmi bi ste mi pomohli. S pozdravom.
Pre Lukáš 8. Apríl 2016
Ahoj Lukáš v Trenčíne vyučuje hru na heligónku žiak p. Cernanskeho Marián Šišovský skus sa nakontaktovať na neho urcite pomôže.
Lukáš 8. Apríl 2016
Dobrý deň,

heligonka sa stala mojou velkom vášnou, som samouk, snažim sa učiť doma podla predloh p. Cernanského, chcem sa opýtať či tu niekto neposkytuje kurzy, sukromne hodiny vyučby na heligonku, najlepšie z TN kraja ( okr. Ilava, Puchov, prip. Trenčín ) Za akukolvek odpoved Vám vopred dakujem. S pozdravom Svitek
Kontakt: lukassvitek@centrum.sk
JA5. Apríl 2016
JA. pre petra. nechodis, lebo ta nepozivaju, a asi ta to hneva.
ja5. Apríl 2016
pre petra nikoho som neurazal ani neponizoval, ale tebe musim povedat BLBEC. ked zostarnes, pochopis. ja.
Šimon5. Apríl 2016
Věděl jsem že jak tu někdo napíše Sereď tak se diskuze obrátí tam kde už mnohokrát. Nic méně co se týká přehlídky tak musím za sebe říct že když jsem tam tak se mi tam líbilo a bylo to kezké a kvalitní setkání. Žádná přehlídka si myslím nestojí na jednom hráči, je tam spoustu dobrých lidí z různých regionů a diváci jsou vesměs spokojeni. Samozřejmě jsou takové třešničky na dortu mezi které určitě patří i Martin Čerňanský, ale plně chápu to o čem píše. Rozrostla se mu rodina, jsou povinnosti jiné než heligonkářské a je to život.
Navíc mimo skvělou hru má i dobrou a kamarádskou povahu, a tak nechybí jen tomu kdo si tu postesknul. K tomu co tu někdo psal o těch starcích na pódiu asi tolik.
pro Petera
Kamaráde život takto plyne a je to jedna z mála věcí které zaplaťpánbůh nemůžeme moc ovlivnit a měří to každému stejně,pomalu, pravidelně, každou minutu, den a rok. Takže
i tobě jednou více než máš teď. I mě už je 65 a cítím že ne vše už jde tak jako dříve, dělám spoustu věcí proto abych byl trochu fit a nevzbuzoval soucit, ale je to jen nějaký vnitřní boj a pocit, ty hodiny prostě tikají pořád bez ohledu na to co děláš dál a dál. Takže v tom já už jsem s nějakými výroky o stáří hrozně opatrný. Jednou ti k tomu tvůj budík taky dotiká.

pre petra5. Apríl 2016
Takže takto: k príspevku stano sa nevyjadrujem lebo je jasne kto ho písal... diagnóza: Generálna prokuratúra.
čo sa týka môjho príspevku k MČ a jeho pôsobení v seredi je to moj názor že bol velkým prínosom pre podujatie stačí si pozrieť videa z minulosti. A v nikoho mene som tu nepísal je to moj názor s ktorým nemusí nik súhlasiť. Sme na verejnej diskusii tak štbáci pohov. Pekný slnečný deň vám želám.
4. Apríl 2016
Pre "pre petra"
píšem preto, lebo tvoj príspevok vyznel, ako by sme ho písali my dvaja /MČ a Juraj Kvočka/ a dožadovali sa účinkovania na spomínanom podujatí, tak aby nedošlo k nedorozumeniu. Ja ani Juraj Kvočka sme neboli v Seredi už tri roky po sebe, vždy je to vec organizátora, koho si pozve. Nemyslím si osobne, že toto podujatie stratilo na kvalite, pokiaľ tam nie je ten, či onen, veď je to prirodzené, že sa jeden rok pozvú takí hráči, na ďalší zase iní, našťastie máme na Slovensku veľa kvalitných heligonkárov a diváci v hľadisku najlepšie ocenia, či sú spokojní alebo nie. Ja sa momentálne na podobných akciách už dlhšiu dobu ani nezúčastňujem z rodinných dôvodov, hoci pozvaní dostávam veľa. Pokiaľ by si nás chcel ale vidieť hrať naživo, ja hrávam každú nedeľu od druhej do piatej v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach na Rybárskej bašte, Juraj hráva s partiou rôzne, zoznam vystúpení si môžeš pozrieť na www.krasnanci.sk
Pozdravujem a želám pekný deň :-)
M. Čerňanský
Kontakt: 0907126021
stano4. Apríl 2016
nehrám, ale na podujatia chodím keď je to možné tak všelikadial. V seredi som bol nie len raz, aj teraz 2.apríla som bol. Vyjadrovať sa nebudem, ale súhlasím s Petrom čo napísal je svätá pravda.
A teraz pe človeka ktorý sa skováva pod nicom: "pre Petra "
vieš človeče teba zazvať priateľom by by bola úrážka tohto stavu. Dokonale si sa prejavil, zrejme ty ked si bol aj s MČ vtedy to malo "úroveň", ? nepozval ťa organizátor tak to úroveň nemá, zrejme ti chýba ten plný stôl podľa teba "žrádla", pre iných pohostenie, ano ty máš ešte málo rokov, ale aj ty budeš starý a zbadáš sa, neboli tam žiadny penzisti, ale vinikajúci interpréti rôznych vekových kategórii.
Urážať, ponižovať, haniť a hlavne skryto nedokáže hocikto, ale len vyvolený ako si ty. Nebuď si istý tvojou anonymitou, moc vecí vie zistiť aj správca stránky.
Lepšie je zahryznúť si do jazyka ako vysloviť reči poliate žlčou. No a na záver, máš npravdu keď ťa niekte neťahá tak radšej seď doma , potom asi nikomu nebudeš blížiť a aj to len zo závisti Verím, že aj ty máš čo jesť tak nezáviď.
Som presvedčený že aj ty si normálny človek keď nebtrýzgaš.
pre petra4. Apríl 2016
ved to som mal na mysli kedysi sme chodievali do serede ale už nechodíme po určitých zážitkoch a navyše nefunguje tam žiadna zábava po akcii. ked tam chodil MČ juro kvočka bolo to lepšie. teraz ma tam nič netahá stále tí samí dôchodci. A ako pozerám vek sa pripisuje už aj na jiřím hamplovi už to neni čo to bývalo. Tym samozrejme netvrdím že je zlý.
Peter4. Apríl 2016
Dúfam, že bude a aj o tom "žrádle", ak to chceš tak počuť. Možno som aj očakával takú reakciu... ale poviem úprimne: Z tohto pohľadu sú len dva typy folklórnych podujatí. Také, kde si vedia uctiť a pohostiť účinkujúcich a potom také podujatia, kde človek jednoznačne cíti, že "zahraj a padaj preč"!... A verte mi, sú aj také na Slovensku.

Vôbec to nie je o tom, že kto - koľko - čoho ponúkne, každý pohostí tým čo má!
pre Petra4. Apríl 2016
A bude aj video? polhodinové jak boli prestreté stoly a jak sa to pod tým žrádlom prehýbalo?
Peter3. Apríl 2016
Dovoľujem si poďakovať za pozvanie a zároveň aj pochváliť Sereďskú heligónku. Naozaj vydarené a vynikajúco technicky zorganizované podujatie. Klobúk dole organizátorovi a všetkým, ktorí sa na tom spolu s ním podieľali !
Re: Mnio3. Apríl 2016
Aj som sa nazdal že to bude chlopec od Perníkov s ďalšou senzusovinou, Ale keď on furt sa inak podpíše keď sem dačo pchá (ktovie prečo, žeby sa sám hanbil? ), že som na to klikol v úfaní, že sa mýlim. Žiaľ nie.
Mnio3. Apríl 2016
Keďže som Vás už dávno nepotešil, tak jedna malé videjko hádam neuškodí.
https://youtu.be/aJt9W2jMXpQ
Kontakt: remer11@gmail.com
Martin 2. Apríl 2016
mal 9 heligoniek dokopy niaké stibiz niake hlaváček kalina a staré heligonky sú podľa mňa najlepšie
T2. Apríl 2016
Nikto Ti to ani nenúka .
Hraj si naďalej na hrebeni
Hlavacek je crep 1. Apríl 2016
mal 9 heligoniek znacky hlavacek? Och boze ved su to crepy neskutocne dokedy budu ludia zato pytat 800ecok ...aj nove su crepy cena okolo 2000? Dakujem neprosim......
rychlik1. Apríl 2016
Taku, ba aj lepsiu dnes vyrobia, o to sa ty kamarat neboj a viem o com rozpravam! Je to ale o cene
kojšovjan1. Apríl 2016
Ta heligoka co mal Matuš 4hl. to bola betar heligonka. Ked som na nej zahral v Brezne .. Miro S by vedel o tom povedat. Matuš si ju velmi šanoval. Taku nech urobia dnešni kúzelníci... Ja som s Matušom hovoril ako k nej prišiel je to kus hystorie a vašen.