Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
znalec 12. Máj 2013
pre mystifikator, 2014 sa píše s nulou a nie veľkým O, Ale to sa pán Lacko vždycky pozabudne, to nie je ako pri výsluchu, že musíte písať na písacom stroji...
Miro Buzrla12. Máj 2013
V Seredi som bol prvýkrát a môžem povedať, že sa mi tam veľmi páčilo. Čo sa týka organizácie, pripravenosti organizátora tak aj úroveň vystupujúcich. Veľmi kvitujem čísla ktorí dbali na svoj regionálny pôvod a ich vystúpenie bolo vynikajúce a mňa veľmi "pohladilo na duši".
Kontakt: numira26@seznam.cz
isao12. Máj 2013
v Seredi všetci hrali výborne, bez výnimky! Ale Jirko Hampl z Dubicka prispel podstatným dielom k nálade a jeho schopnosť naviazať kontakt s publikom behom pár sekúnd bola nadšene prijatá. A bol to jediný muzikant, ktorý prišiel do predsália a nebál sa kontaktu s publikom,kde dokázal rozospievať všetkých a znovu dokázal hrať a spievať do"roztrhání těla"jak za mlada.Bol taký, akého ho máme roky radi!
Štěpán12. Máj 2013
Z pohledu pozvaného a kameramana musím potvrdit, že pánové Roberto a Pavol Líska nic nepřikrášlili.
Já jsem přijel do Seredě s Jirkou Hamplem dost pozdě, sál již byl zcela zaplněný a okamžitě jsem začal zapojovat své vybavení. Začátek jsem nestihl, ale nějak si poradím. Během krátké doby zařadím upoutávku na YouTube. Protože znám poslední tři ročníky, mohu říci, co se týká účinkujících, nálady posluchačů i choreografie festivalu, bylo vše připraveno precizně a tento ročník dopadl výborně. S kamerou jsem se prošel mezi návštěvníky a těšilo mne, že snímám veselé a spokojené tváře. Stejné napětí a spokojenost zářila i mezi účinkujícími. Dokladem bude můj záznam. Štěpán Vrána
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Mystifikátor12. Máj 2013
O príjemné podujatie v Seredi sa ako vždy postaral hlavý organizátor, ktorý naň pozval renomovaných umelcov z celej našej prekrásnej vlasti aj z priľahlej cudziny. Návštevník okrem bohatej porcie tých najlepších heligónkarov dostal aj kvalitné občerstvenie. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie umelcov hrajúcich na čarokrásnom nástroji, ktoré sa uskutoční pod taktovkou organizačného výboru opäť v mesiaci zasvätenom láske v roku 2O14.
Heligonkárska prehliadka- Sereď12. Máj 2013
Zdravím, taktiež musím povedať k prehliadke v Seredi, že bola naozaj výborná. Vďaka organizátorovi bolo o všetko postarané, či už o hráčov alebo o publikum, ktoré sa naozaj bavilo a spievalo.
P.Liska12. Máj 2013
Včerajšie stretnutie heligonkárov v Seredi bolo ako každý rok skvelé. Dobrá nálada obecenstva bola jednoznačne dôkazom. Poďakovanie určite patrí JUDr. Lackovi Skubeňovi, za pekne pripravené a zorganizované podujatie, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť peknú kultúrnu atmosféru.
Roberto12. Máj 2013
Podľa môjho názoru sa stretnutie heligonkárov v Seredi vydarilo tak ako vždy. Atmosféra bola skvelá a vystúpenia všetkých účinkujúcich sa mne osobne veľmi páčili. Chcel by som pochváliť najmä pána doktora Ladislava Skubeňa, ktorý celé podujatie veľmi dobře pripravil, hoci s tým iste mal veľmi veľa roboty. Za to ho obdivujem.
Kontakt: robertolombino@volny.cz
Jano Chudoba12. Máj 2013
Pri prilezitosti DEZERICKEJ CIFROVACKY vas vsetkých srdecne pozyvam na VECERNE POSEDENIE PRI HELIGONKE ktore sa uskutocni v piatok 17.6.2013 vecer od 18-00 hod v DEZERICIACH NA futbalovom stadione v priestoroch terasy AC bar & Cafe.
Pripraveny bude gulas, capovane KRUSOVICE, pre zabavu hra Martin Cernansky, Juro Kocka, Simon Hampl, Heligonkari z Rakuska,hokejista Tibor Kutalek Jozo Rybar, Jano Chudoba a vsetci ostatni ktorí si prinesiete svoje nastroje.Ziadne oficiality -cista improvizacia a spontannost akcie garantuje kvalitne kulturne prezitie piatkoveho vecera v Dezericiach. :D Na grile by mal vyhravat nas vietnamsky priatel Fero.

jano12. Máj 2013
Bol niekto v seredi ako to tam vyzeralo?
Ondrej S.10. Máj 2013
... ale keď vyrastiem a zarobím veľa peniažkov, tiež si taký pekný kroj kúpim, ale najskôr ešte aspoň jednu heligonečku a transplantáciu pravej ruky :o)))
Kontakt: older73@gmail.com
:-)10. Máj 2013
To sme dvaja. Zakladnu melodiu som si vcera vecer uz pekne nasiel, ale tie cifry.... to nie. Asi by to chcelo teraz toho odbornika na cifry co tuna v diskusii mame :). Ale co, nejake vhodne trilky uz len okolo toho zahram, na pocuvanie v kruhu znamych to bude fajn, ale podiove vystupenia pokorne prenecham takym ako Janko, to je proste nadhera pocuvat a vidiet.
Ondrej S.9. Máj 2013
Krásne vystúpenie Janka Murína, nech sa snažím akokoľvek, hold nejde mi. Ale pesnička krásna a myslím že sa bude otcovi páčiť i v mojom nedokonalom podaní.
Kontakt: older73@gmail.com
Šimon9. Máj 2013
Tak, tak, moudře napsané, hrajme tak jak umíme, hrajme srdcem a hrajme pro lidi, v tom vidím poslání heligonkáře.
JjJjJ9. Máj 2013
Fu davno som tu nebol,poprečitoval som voľako z tažkostami šecko, a ešte k tomu podpolianskemu hraniu a Jackuliakovi.

Či už je to kto koľvek kto hrá ako koľvek, je z podpoľania a blízkeho okolia, tak ako to napísal Janko DT je krásne keď hraju rôzne, rôznym štýlom, ale keď hraju srdcom je to ešte krajšie keby aj po jednom gombíku hrali podpoľanie vždy to bude podpoľanie, a urobiť atmosféru aby ľudia šaleli okolo tak ako to povedal raz Daňo Ivanič "mne nejde o to ako to zahrám na podiu,ale medzi ľudmi vonku keď šaleju spievaju zabavaju sa to je ono"
Jarko Jackuliak hra odlišne ale je to podpoľanie keď to hráva tu v podpoľani, nie je to možno autentické ale je to pekne a podľa tohto "nového" štýlu sa tiež pozná podpoľanie.
Ja mám terchovskú muziku rád,páči sa mi. Ale keby podpolianske pesničky a im "pridružené" :-D mali rovnakie cifri na vlasok a konce tak isto zahrate to by nebolo ono.
Nebojme sa hrať akokoľvek ked aj s chybami no a čo a hlavne že SRDCOM ku folklóru hlavne že je sranda no ŇI :-) či už vychod alebo západ po podpoliansky vkuse je to krasne SLOVENSKO. Prajem pekný deň vidíme sa na Budinej PS-mám aj šoféra :-P S pozdravom Jožko Fízeľ z Divína
PS - príde aj mišo na Budinú???
Miro S.8. Máj 2013
Ďalšie videá z Podstavekovej heligónky a z Kojšovskej heligónky som umiestnil na Yotube. (SMiro47)
jopova8. Máj 2013
Pesničku som si odpočul, hrám ju na troch radoch po dvoch gombíkoch, ale to Janíkove predvedenie sa mi páči viac. Musím sa ešte veľa učiť... on to hrá akosi po jednom gombíku a hneď na to, stláča ďaľši....to nie je cifrovanie, ale spôsob hrania! Neviem ako to nazývajú tam kdesi na podpoľaní, mne to znie ako trilkovanie vtáčkov...
Pesnička ma prekvapila aj tým, že som ju doposiaľ nikdy nepočul, je poetická, harmonická, v dobe jej vzniku to mohol byť hit. Myslím, že máme veľké rezervy v odkrývani našej kultúry ukrytej vo folklóre.
Janíkovi vďaka, je to popularizácia nielen heligónky, ale aj pôvodných slovenských pesničiek.
Šimon8. Máj 2013
Jano Murín je mladý chlap ale starý heligonkářský matador.
Nejen že skvěle hraje, ale na pódiu vypadá vždy přirozeně, lehce, vždy má dobrý kontakt s publikem a dovede pobavit. To je druhá polovina vystoupení hráče, to není každému dáno. Vždy se na jeho vystoupení těším a obdivuji jeho lehkost a přirozenost v celém projevu.
JanK8. Máj 2013
Som rád že som mohol spoznať ďaľšieho vynikajúceho heligonkára ktorý sa tu zapája do debaty, aj keď len cez video. Janči Murín klobúk dolu pred Tebou :-)
rasto7. Máj 2013
Miro S., vďaka za túto peknú kolekciu. Všetci tí chlapíci sa veľmi dobre počúvajú aj pozerajú. My, čo ideme po pôvodnom ako po údenom, máme toto radi.

Pre mňa je zaujímavý napr. aj ten Trenčín, lebo to sa tak často nevidí, akým spôsobom sa tam hrá.