Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter10. December 2013
Asi som pochopil, že o čo Ti ide, ale keď už sa tak bavíme, pokúsme sa označovať veci tak, ako sa majú. Tremolo, je chvenie, v niektorých zdrojoch uvádzané aj ako vibrato. Asi to nie je to, čo by si chcel teraz na ukážkach počuť, že? "Rozlaďovaním" tónu nahor, nadol od základnej čistej frekvencie sa bude meniť farba (lebo začnú vznikať tzv. vyššie harmonické), ale nie je to v pravom zmysle tremolo...
Andrej Švarný10. December 2013
Presne tak Peter.

Vdaka Brigado.

Este ak by mohol pan Vrana na Youtube upravit to video a pridat aj zostrihy hlinikovej heligonky medzi mosadznu a zinkovu tak uz to bude cele.

Ako spominas urcite bude prinosom ak by sa dali postupne pridavat hlasove zaznamy aj dalsich heligoniek.

Verim tomu , ze ak je heligonka trochu inak Tremolo ladena tak bude mat trochu inu farbu hlasu . Teraz myslim napriklad hlinik v porovnani s hlinikom pri trochu inom tremole, alebo mosadz v porovnani s mosadzou pri trochu inom tremole , alebo zinok v porovnani so zinkom v trochu inom tremole.

Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Peťo10. December 2013
Páči sa mi ako Brigado spravil nahravky škoda že neni možnosť spravit nahravku aj v inych ladeniach je to super ked si človek može porovnat ten rozdiel
jopova10. December 2013
Pri nahrávke a porovnaní zinku a mosadze použil brigado melódiu ku ktorej prikladám text v podobe ako som ho ja ziskal /Strehová/:

Hej, vy páni

Hej vy páni, bystrickí páni,
prečo ste ma na vojnu vzali,
(/tam ja stravim/, mladý vek,
škoda mojich, mojich mladých liet).

Od malička ste ma neznali,
kúsok chleba ste mi nedali,
/a teraz, keď ste ma poznali, poznali,
za vojáčka ste ma zobrali/.

/Zahraj cigán, bude podpora/,
/zahraj cigán, bude podpora, podpora,
muža má na vojne, frajera doma/.
pre Mirec9. December 2013
Mirec skus tento odkaz myslim ze tam ponuka aj basovy remen. http://hudba.bazos.sk/inzerat/31875556/LUXUSNE-KOZENE-REMENE-na-HELIGONKU-a-AKORDEON.php
mirec9. December 2013
zdravim vsetkych po dlhsom case :) .. tak od Krahulca heligonka doma konecne :) ... chcem sa vas spytat ze ci neviete nahodou predat daky remen pekny vzorovany na basovu stranu..lebo Krahulec mi dal len jednoduchy bez ornamentov tak ze reku ci nemate niekto na predaj nejaky pekny vzorovany k basom........... vopred diki ak tak :) :) :)
Brigado Drandic9. December 2013
Tak som spravil nahravku aj na hliniku s jednou malou chybyckou krasy. Nemala stojak.
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky/nahravky
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Brigado Drandic9. December 2013
Tak ja som dnes dokoncil moju heligonku. Vyzera takto (posledne 3 obrazky):
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky
A teraz idem pozriet tu hlinikovu harmoniku.
Andrej Švarný9. December 2013
Pre Štěpána

Vdaka za tu upravu Brigadovych nahravok na Youtube - tie kratke zostrihy roznych hlasov su velmi uzitocne na porovnanie hlasov.

Pre Brigada

Prosim Ta mohol by si pridat este k tym mosadznym a zinkovym hlasom tu istu pesnicku zahranu na heligonke s hlinikovymi hlasmy ?
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Ambroz9. December 2013
pre Brigado
Uvidím, sám som zvedavý, tie dve čo už mám sú C-F, dvohlaska-a trojhlaska , nová bude D-G trojhlas
Brigado Drandic9. December 2013
pre Ambroz
No ja mam presne taku kombinaciu ako ty a mozem povedat ze je dobre si sem tam vyskusat aj inu farbu tonu.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Ambroz9. December 2013
pre Brigado
Ďakujem, však to, ale komu to dať dobre naladiť? keď každý si myslí, že to robí najlepšie. Však uvidíme aspoň budem mať zbierku, mám doma zinok, hliník a pribudne aj mosadz, pochválim sa určite, dúfam že bude s čím !
Brigado Drandic9. December 2013
pre Ambroz
No ved uvidis co ti pridu za hrče domov. :-D Ale neboj ked uvidis tu krasnu zltu farbu tak z nich nespustis z oci. A aj hrat by nieco mali ked to das niekomu dobre naladit. Potom sa pochval
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Ambroz9. December 2013
Dal som si vyrábať novú heligónku, mosádzne hlasy , že vraj zinok a mosadz sú najlepšie . Aké máte skúsenosti ?
Ďakujem
Šimon9. December 2013
Tak nějak jsem to myslel. I já můžu každé své heligonce něco vytknout a některé byly dosti drahé. Honerka CF má slabé basy, na Schmidt ADG mi chybí tremolo a dvanáctý bas, nová J. Hampl CF měla tvrdé pružiny pod klapkama, starý Hlaváček DG má díky starým hlasům trochu větší spotřebu vzduchu než jsem zvyklý u nových, Be ES As má silné basy,- Amano, slabší pravou stranu na hliníku atd. Jediné nic nevytýkám a to je nová GCF na zinku. Všechny nástroje ale mají své přednosti kvůli kterým je mám, o těch psát nechci, o to tu nešlo. Takto se můžeme o jednotlivých problémech bavit mezi sebou ale i s výrobcem. "Nieco" se řeší fakt těžko.
Ondrej S.8. December 2013
Ja som nechal urobiť 2 heligonky u p.Duraja a nemôžem si pomôcť, ale za málo peňazí mám veľa muziky, keď budem pes, tak malú chybičku krásy nájdem aj na Ferrari... Tiež by som rád vedel, čo to niečo je, ak si zaplatím hliník, nemôžem chcieť mať zvuk mosadze/zinku, ak si zaplatím holé drevo, nebudú tam ruže, ja som z jeho prácou spokojný a presne viem u koho si nechám urobiť ďalšiu heligonku, pretože nás spokojných je veľa.
Kontakt: older73@gmail.com
Šimon8. December 2013
pro Miro
VAŠE stránky - MŮJ velký pomocník a učitel, takže za vše mohu jen velice poděkovat.
Pro Jaroslav Blažek
Myslím si že je důležité co se mu na té levné heligonce nezdálo, pak bych teprve dělal nějaký závěr. Nejsem advokát p. Duraje, ale pojem "nieco" je dosti nejasný na to jak jasně z něj vyplývá konečný úsudek, ale nevyvracím vám to, jen mi tam chybí ta konkrétnost.
Miro8. December 2013
Príjemný večer. Opäť niečo čo sa okrajovo týka aj heligónky O tom, že som na stránky http://pesnicky.orava.sk začal (dúfam, že len dočasne) vkladať aj notové zápisy vo formáte PNG (pribudli aj zápisy M. Čerňanského), ktoré si môžu pozrieť aj tí, ktorí majú na svojich počtačoch Linux či Android som tu už písal. Dnes chcem upozorniť na to, že tvorca programu sa nechal presvedčiť a umožnil používať okrem "anglického" označovania akordov aj "nemecké"=slovenské označovanie akordov a tak už niekoľko desiatok piesni je vložených či opravených v tomto označovaní a namiesto Bb môžeme používať B, (Bbm=Bm, Bb7=B7) namiesto B používať u nás zaužívané H (Bm=Hm, B7=H7). U novo vkladaných piesní, i tých opravených chýba poznámka "Na stránke je použité anglické značenie akordov!" - čo je znak toho, že označovanie je "naše" - Slovenské:-)
Ospravedlňujem sa za tento stav, ktorý bude asi ešte dosť dlho trvať, ale upraviť viac ako 2500 zápisov troška potrvá. Dovtedy poprosím o trpezlivosť a pokiaľ sa v piesni objaví B, treba sa pozrieť pod notový zápis a overiť si, či tam upozornenie o anglickom značení je.
Dúfam, že v najbližšom období tvorca programu vymyslí niečo, čo aj majiteľom zariadení postavených na Androide, či Linuxe prinesie tie isté možnosti, ako je to v OS Windows.
Kontakt: pesnicky@orava.sk
jaroslav blazek8. December 2013
moje skusenosti s lacnym durajom nasledovne: p. D....j kupil som si heligonku, za ktoru dal jej majitel tolko a tolko eur. pri otazke nieco sa mi nezda mi bolo povedane, co chcete za taky mali peniaz??? :-))....moja skusenost, moj nazor...
karol T8. December 2013
pre Janči,p.Duraj ti urobí heligonku od 750 až po 1200e a hlasy ti dodá aké si zaplatíš...,jeho práca je naozaj precizná,mám od neho dve su lahučké ,lahko sana nich hrá,ale už dost reklamy,doporučujem...