Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Ján3. December 2013
Dodo mám D-Gečku s hlbokou oktávou síce štvorhlasku ale mne sa však na rozdiel od Teba páči,pre chlapov je na spev veľmi dobrá,zahral som si aj s husľami,huslista bol nadšený....hrali sme pod Poľanou,na Kriváni,bolo veselo..:D
Šimon3. December 2013
Já si myslím že pokud máš ladění DG tak je jedno jestli tam máš nějakou oktávu nebo ne. Ta oktáva tam dělá jen nějakou barvu, ale na víc nemá vliv. Ladit budeš se všemi nástroji a na zpěv to vliv taky nemá. Možná tam na podpolaní je zvykem ty oktávy mít, nevím, nejsem přes to odborník, ale pokud ji mít nebudeš tak budeš hrát pořád stejně jako ti ostatní. Pokud se ti nelíbí tak si ji tam prostě nedávej. Je blbost si nechat udělat nový nástroj s vědomím že se mi nelíbí a nesedí ti. Pokud tě někdo ukecá na tu oktávu tak budeš žít v kompromisu a časem si možná zvykneš nebo ji necháš vyhodit a dáš tam základ. To je ale zbytečná investice, já bych to řešil definitivně před koupí nástroje, udělal bych si to co se mi líbí, protože na to budu hrát já a za vynaložené peníze bych si chtěl udělat co největší radost. Tak přemýšlej a nic neuspěchej. Přeji dobrý kup a radost z nového nástroje.
dodo3. December 2013
Dobrý večer. Chcem si dať vyhotoviť novú heligonku v ladení DG. Pochádzam z Podpoľania, a všetci mi hovoria, aby som si ju dal vyhotoviť z hlbokou oktávou. Mne sa však nepáči. Aké skúsenosti máte zo spevom , alebo z hrou s huslami bez hllbokej oktávy v základnom ladení trojhlásky DG?
Kontakt: 0905 361 775
Miro3. December 2013
Ospravedlňujem sa, vypadlo kúsok textu:
... a výrobca programu Sibelius a pluginu Scorch, ktorý je potrebný k tomu, aby si mohli pozrieť, prehrať a transponovať noty na stránkach http://pesnicky.orava.sk, doteraz túto situáciu nevyriešil, som sa rozhodol, že budem (aspoň dočasne, kým to neporieši spomínaný tvorca programov) umiestňovať noty na stránky aj vo formáte PNG... :-)
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Miro3. December 2013
Príjemný podvečer,
vzhľadom na to, že pribúda čoraz viac ľudí, ktorí na web nechodia len cez Windows, či OS pre počítače Mac, ale používajú Linux, Android, Symbián,... a výrobca programu Sibelius a pluginu Scorch, ktorý je potrebný k tomu, aby si mohli pozrieť, prehrať a transponovať noty na stránkach http://pesnicky.orava.sk som sa rozhodol, že budem (aspoň dočasne, kým to neporieši spomínaný tvorca programov) umiestňovať noty na stránky aj vo formáte PNG, ktorý je možné zobraziť na všetkých platformách. "Prvé lastovičky" sú už na stránkach, dúfam, že tento stav nebude dlho trvať a že výrobca čoskoro vytvorí spomínaný doplnok Scorch aj pre Linux, Android,... a všetci si budú môcť piesne prehrávať,.. Zatiaľ sa výrobca oficiálne nevyjadril, ale "šušká sa", že vraj v budúcom roku chystá niečo aj pre iné platformy.... uvidíme. Ak nie, tak aspoň takto:-)
Kontakt: pesnicky@orava.sk
fando3. December 2013
od marinača a bych nekupel ani zdutu kozu.
Šimon2. December 2013
pro Jopova
To není řemen na suchý zip, je to klasický s napínákem dole.
Basový na suchý zip nemám, ale na jedné německé GCF mám hlavní řemeny na suchý zip, je to perfektně ušité, hezké a drží to absolutně bez problémů. Na zip je horní a dolní úchyt heligonky, na zádech je na zkracování klasická přeska.

S Jelínkem mám stejnou zkušenost asi jako Ondrej, měl jsem možnost si na ni zahrát když jsem jednomu pánovi půjčil na jeho žádost moji a on měl právě Jelínka. Zahráli jsme si asi dvě tři písničky a nemohu říct že bych na ní našel něco špatného, nic mi nenaznačilo že toto teda ne. Jestli z tak krátké zkoušky lze říct že je to super nástoj nevím, ale učtitě lze říct že to byla klasika bez zjevných nedostatků.
Ondrej S.2. December 2013
Šimon má pravdu, ak chceš nahodiť šponovák basového remeňa, tak ho daj dole. Ja ho mám tiež hore a viac by sa mi rátal dole. No na starého Hlaváčka by som ho osobne nedával, radšej by som využil radu MiraS. s oválnymi dierkami.
Kontakt: older73@gmail.com
Marinač 2. December 2013
Ta harmonika nie je až v takom stave ,aby som mohol na nu bohvie kolko nadhodit! Ak maš o nu zaujem ,daj niečo na naftu a príd si po ňu!
pre Marinača2. December 2013
Iba to robíš zle, že potom sa hockde vystatuješ ako si koho oje*al
Marinač 2. December 2013
Pohrám sa ,a ked pride kupec predám ju !Ja som heligonku zaplatil a neviem čo robim zle!
pre Marinača2. December 2013
Tak ty si kšeftar. Ešte je harmonika tepla od pôvodného majiteľa a už ju predávaš? Tak uveď do inzerátu i cenu, koľko si pred chvíľkou dal ty za ňu. 250 €
Miňo2. December 2013
nepokazí vzhľad pokiaľ harmoniku nedáš na nožičky a potom ten napinák vidno keď je primontovaný k podstávke
rychlik2. December 2013
v tomto musim oponovat. basovy remen nevydrzi cely zivot ako vravis. ono sa nezda, ale natahuje sa, stahuje zosycha, stale sa meni jeho velkost.
napinak je dobra vec, ale v tomto mas pravdu, ku starodavnej drevenej klasike nepasuje. je aj otazka, ci mame heligonku na hranie, alebo na ukazovanie ako historicky exponat. mozno keby bol napinak zospodu ako vravi Simon tak ani ho velmi nebude vidno a nepokazi sa vzhlad nastroja
arny2. December 2013
¨Míro máš pravdu řemenem u basů víc nemusím psát.
Kontakt: Pro Míru
Miro S.2. December 2013
Pre isao.
Keď Ti môžem poradiť, tak na starú Hlaváčkovu heligónku žiadny napinák basového remeňa nedávaj!!!
Znehodnotíš tým celú harmoniku.
Keď chceš aby si mohol nastavovať basový remeň, tak urob na ňom oválne dierky, asi tak 10 - 12 mm dlhé a to Ti na došponovanie remeňa stačí.
Keď to raz nastavíš, tak si myslím, že Ti to vydrží dovtedy pokial Ti ruka nezhrubne.
Ondrej S.2. December 2013
No po výmene mechu a pretesnení išla aj otcova staručká Ligna ťažko, tak som sa na ňu pozrel a zistil som, že pod vzduchovou klapkou boli len 2 malé dierky, tak som vzal nožík, pilník, otvor som zväčšil a hneď to šlo o poznanie lepšie.
Na jednej heligónke od p. Jelínka som mal tú česť chvíľu hrať a nevidel som v nej najmenší problém. Pravda, držal som ju v rukách len chvíľu, potom šla na javisko (bez mňa :))
Kontakt: older73@gmail.com
jopova2. December 2013
pre Šimona
Ako si spokojný s basovým remeňom, ktorý je na suchý zips? Myslím, že máš na ňom nápis Hampl. Nie je to napinák, ale slúži tomu účelu. Nie je to kov, asi aj rýchlejšia manipulácia. Upravuješ ho po každom hraní tak, aby sa ti remeň nekrčil a nerobil záhyby, alebo ho máš v stálej polohe?
Aké sú výhody, prípadne nevýhody?
Šimon2. December 2013
pro Isao
Já jsem řešil před časem stejný poroblém a dal jsem napínák nahoru s tím že se mi bude lépe ovládat. To je sice pravda, ale na jiných nástrojích ho mám dole a je to naprosto v pohodě.
Nástoj kde jsem ho dal nahoru je právě starý Hlaváček a to byla asi chyba, ten tam viditelně nepatří a měl jsem ho dát dolů. Navíc ty naše napínáky vyžadují buďto zadlábnout do nástroje což jsem bohužel udělal já, nebo dát na vyšší podložku. Měl jsem hezké napínáky ze Slovinska, ty se nemusely zadlabávat a perfektně chodí. Já bych to už nahoru nedal a určitě ne na starou heligonku v původním stavu. Neudělej stejnou chybu jak já, nevypadá to hezky a hlavně to tam nepatří.
mmm2. December 2013
ja som na nej hral.. zaleži s čim to porovnaš.všetko ma svoje pre aj proti.je to na urovni durajky čo na amanách neni vobec špatné.Ale harmonika ma hrube mechy a tým pádom je vyššia. Na durajovi sa mi hrálo lepšie menšia lahšia šikovnejšia cena cca 1150 na amane.Ale zase ma jelinkova lepšie basovú mechaniku. to máš tažko podla mna v tejto cenovej relacii to máš skoro jedno. proti populáru sú obe delo.osobne by som ale uvažoval nad schmidt trojrad tie menšie lahučke verzie jak hrá šimon to je paráda.