Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
jano11. December 2013
nemáte niekto FB s 3 mi zakladmi bez hlbokej oktávy? rád by som počul ako to znie...
priateľ11. December 2013
K tradičným prirovnaniam, ako bude potrestaná nespravodlivosť, pridávam ešte moje obľúbené: "Pán Boh má truhlicu na každú opicu". Vždy sa mi to potvrdilo...
Štěpán11. December 2013
Brigado
Testy - Jamnik, to je ono. Nemohu si pomoci, chce to dva mikrofony. Nahrávat slušně se dá ve větším prostoru, třeba na jevišti divadla. Rovněž možnost okamžitého přepínání jednotlivých ladění je výborná.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
daniel11. December 2013
Súhlasím s Petrom - udavačstvo sa mi hnusí. No mohlo to byť aj inak - Martin o svojej činnosti hovoril na Šlágri...
Martin, ber z toho pozitívum - ak udavač, tak ti závidí a závisť je najvyššia forma uznania ! Držím palce.
Peter11. December 2013
Nám, nezainteresovaným ťažko tipovať, odkiaľ vietor veje. Martin ale určite tuší, že kto je za tým...

Nech je už je to ten alebo onen (či ona?), ale obyčajná sviňa je to! Aj keď niekoho nemám v láske, tak rieši sa to ináč!...Takto udávačsky sa môže prejaviť iba chrapúň !!!
Ondrej S.11. December 2013
Predvčerom som navštívil p.Duraja, bolo mi treba na 2 harmonikách stojáčik porobiť a padla reč i na "dobrosrdečnosť" ľudí... Až dnes som sa pozrel opäť na túto stránku a čo nevidím? Nuž zas sa potvrdzuje príslovie: Za dobrotu na žobrotu!
MČ želám pevné nervy a aby sa mu to čím skôr zdárne vyriešilo.
Pre toho Martinovho dobrodinca dodám jednu múdrosť, ktorú mi povedala moja babička: Nie je Boh náhlivý, lež je pamatlivý!
Kontakt: older73@gmail.com
?M11. December 2013
No je mi úplne nanič,že takato " S....." ešte žije.čo mohol tento dobrosrdečný človek komu urobit ? Martinkovi držím palce.
Šimon11. December 2013
pro MČ
Ahoj Martine, na to nejde nic slušného říct. Zrovna předvčerem jsem si psal s kamarádem z Ružomberka o tom v jakém světě žijeme a o čem ten život vlastně je. No a prásk, a zase jedna kudla v zádech. Nevím co to jsou za lidi a za nátury a zda mají vůbec nějakou radost ze života. Je mi jich líto, ale bohužel svých chováním způsobují starosti a problémy jiným. Držím Ti palce aby se vše rychle nějak vyřešilo, bohužel Ti v tomto nemohu pomoci. Co cítím nejde slušně napsat, ale horší než zloba je smutek nad takovým jednáním. Martine drž se a věří že je nás tu hodně co fandí a přejí vše dobré.
,,,11. December 2013
Zaujimave ukazky ladenia harmonik Jamnik su aj na tejto stranke:

http://www.jamnik-harmonika.at/index.php?id=244

Este na doplnenie, ten Ollerer aj Jamnik pouzivaju len hlinikove hlasy
Peter11. December 2013
pre Martina Č.

Ta naša natura! Dokážeme závidieť tomu druhému všetko - dokonca i chorobu... Keď má ON za ňu peniaze? (invalidný dôchodok, či napr. 20 € za barlu...)

A toho udavača nehľadaj ďaleko. Určite je to človek z Tvojho blízkeho okolia. Možno "konkurencia".... a možno nejaký usmievavý "kamarát", ktorý Ťa kde-tu po vystúpeniach stretáva a kamarátsky potľapkáva po pleci...

Hruuuuuza :-(
Andrej Švarný11. December 2013
Zdravim chlapi

Presne o toto mi ide Peter - tu su ukazky roznych ladeni Tremolo heligoniek vyrabanych firmou Ollerer

Odporucam vypocut si tie nahravky, je velmi vhodne pre nasu dizkusiu , ze vsetky nahravky su robene s pouzitim tej istej melodie a predpokladam v rovnakom nahravacom studiu.

Je nadherne si vypocut , co dokazu ruky ladica.

Verim tomu , ze je moznych aj viacej Tremolo kombinacii ako na tejto stranke uvadzanych osem.

http://www.ziach.de/klangbeispiele.htm

No a diskuzia na temu " Material dosticiek versus Ladenie hlasov "
sa zase trochu zamota.

Prajem prijemny zazitok.


Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Jožko Lacek10. December 2013
Ľudská zloba a závisť v jednom. Fuj takému človeku !!! ale jednu vec verím, ako hovorili naši predkovia " aj na psa príde mráz ".!
Pán Čerňanský , držím Vám palce v tom čo robíte, robíte to dobre, nenechajte sa odradiť !!!
Roman10. December 2013
Pozdravujem priatelia,
hladam (chcem kupit) kovovy kryt klapiek na malu jednoradovu heligonku. Sirka otvorov pre skrutky je 23cm.
Ak sa vam nieco take povaluje po dielni, dajte vediet. Opravujem heligonku pre dcerku a toto mi chyba ku stastiu :-)
dakujem
0908229884
Kontakt: roman.jurscak@gmail.com
Brigado Drandic10. December 2013
Ludska zloba je ako vesmir. Nielen ze je nekonecna ale este sa aj rozpina.
10. December 2013
Pozdravujem všetkých,

týmto oznamujem, že vyučovanie hry na heligónku sa na mojej adrese t.j. Do Stavku 400/10, 01001 Žilina-Trnové ku dňu 10.12.2013 až do odvolania pozastavuje. Na ostatných miestach t.j. Krasňansy, Lutiše a Klokočov zostáva vyučovanie nezmenené ako doteraz.
Zároveň „ďakujem“ anonymnému udavateľovi, ktorý si dal tú námahu, aby na mňa napísal podnet na príslušné úrady, dúfam, že má z toho dobrý pocit a želám mu šťastné a veselé Vianoce.
S úctou

M. Čerňanský
Kontakt: 0907126021
Miro S.10. December 2013
Trocha by som chcel ozrejmiť rozdiel medzi tremolom a vibrátom.
Tremolo je chvenie, ktoré vzniká miernym rozlaďením dvoch rovnakých tónov medzi sebou.
Vibráto je chvenie, ktoré vzniká jemným rozlaďovaním jedného tónu do plusu a mínusu.
Na harmonike sa vibráto nedá zahrať, pretože sú tam pevne naladené tóny, ktoré sa počas hry nedajú rozlaďovať.
Vibráto sa veľmi využíva pri hre na husliach - je to to kmitanie, chvenie huslistového prstu na strune.

Brigado Drandic10. December 2013
pre Simon
Ta nahravka "zinok DG" je hrane prave na nej. Je to dvojhlas na zinku. Vsetky nahravky su na heligonkach, ktore som ladil ja ale je pravda ze tremolo nemozes spravit take iste na dvojhlaske ako je na tej mosadznej trojhlaske.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Peťo10. December 2013
vtych nahravkach sa mi pači hlavne to že človek počuje aky je rozdiel medzi ladeniami D-G, C-F, preto by som chcel počut aj ine ladenie porovnaní stýmito už či je hlas zinkovy alemo mosadzny mi je jedno. Mam c-fku a chcel by som si časom kupit aj s inym ladením len ešte neviem ake a takto by som mal možnost porovnania
Šimon10. December 2013
pro Andrej Švarný
dobře jsi to napsal, já jsem na to myslel hned jak jsem slyšel ty první dvě nahrávky. Opravdu ten rozdíl ladění maže rozdíly v kvalitě hlasů. Je to opravdu problém něco takto porovnávat.
Myslím si že to není objektivní, to bychom museli vzít dvě heligonky laděné jedním ladičem podle jednoho rozpisu tak aby byly naladěné co nejpřesněji stejně. Pak bychom mohli asi posoudit rozdíl mezi materiály plotniček a hlasů. Takto mi to připadá velice orientační. Když jsem slyšel ty první dvě heligonky určitě ten velký rozdíl v kvalitě zvuku není jen v těch plotničkách. Je slyšet že jsou každá jinak laděná a v tom vidím ten problém s posuzováním kvality hlasů. Jako orientační srovnání budiš, ale velké závěry bych si z toho netroufnul udělat. Tak to slyší mé ucho, ale každý ho máme jiné.
pro Brigado Drandic
díky za ty srovnávací nahrávky, ale můj názor je takový jak jsem popsal výše. Díval jsem se na fotky té heligonky a musím
říct že se mi velice líbí. Hezky udělané a jak jsem už psal, klobouk dolů a palec nahoru. Rád bych ji slyšel hrát, bylo by fajn kdyby jsi tu dal odkaz na nějakou nahrávku, díky.
Brigado Drandic10. December 2013
Zdravim
Uz ked mam dobry mikrofon a aparaturu tak nie je problem porobit nahravky. Problem je zohnat tolko heligonkiek s roznymi ladeniami. A keby bola ta zatlmena miestnost tak by sme sa vedeli priblizit k profesionalnym nahravkam. Sak kto bude mat cestu cez ZV nech sa zastavi a ja ho nahram,
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk