Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
...14. Február 2014
Rychlik, zase smradis? Co ty vies ako vyrobcovia vyrabaju, ved ty virtuozujes v Taliansku, nie? Na zaklade coho teda tvrdis ze nejaky majster niekoho "odrbava" ? Ved prave zato to nie je seriova robota, ze to ten clovek robi vacsinou sam, pomaly a precizne, neschadza to dakde z linky ani mu tam nepomaha partia ucnov. Rozumny clovek to pochopi.
rychlik14. Február 2014
1. no a heligonky nie su seriovo vyrabanymi nastrojmi?
2. aj zato sa dlho caka za objednanou heligonkou, lebo mali vyrobcovia naberu roboty vyse hlavy, prislubia horydoly a potom nestihaju a odrbavaju zakaznikov
P14. Február 2014
Presne ako píše Šimon. Podchvíľou tu niekto vypisuje ako sa mu "nechce čakať na vyrobenie nástroja 2-3 mesiace" a na druhej strane sa každý čuduje, prečo to nie je také lacné ako sériovo robená harmonika. čo by ste chceli? Objednať si heligonku v najvyššej kvalite, mať ju do dvoch dni hotovú a za 400 euro? Všetko chceme lacno a dobre ale najmä hneď.
Šimon14. Február 2014
Vše je to o principu tržního hospodářství. Ceny už neurčují soudruzi ze státní plánovací komise, ale nabídka a poptávka.V žádném případě si nemyslím že zakázková výroba heligonek je zlatokopectví. Ono to chce opravdu tu výrobu poznat od A do Z a nedívat se jen na tu konečnou cenu. Znát cenu komponentů, znát podíl vlastní práce, režijní náklady atd.Tím ale neobhajuji 2000€ za dvojřadovku sériové výroby, to ne.
Peter14. Február 2014
Na cenu novej heligónky sa môžeme pozerať z dvoch pohľadov, ako kupujúci, alebo ako jej výrobca (obchodníkov teraz vynechajme):

1. Kupujúci
- keď privriem oči, vtesnám sa do roly kupujúceho, tak i ja súhlasím s kolegom nižšie, že "primeranou" cenou napr. pre 2-rádovú, 3-4 hlasnú heligónku je cena okolo 700€. Ešte dodám, že s amano basmi :-)))))

2. Výrobca
- keby som bol výrobcom, tak heligónku ako uvádzam vyššie by som nikomu za takú cenu nepredal. Stačí zobrať kalkulačku, sčítať si ceny komponentov, z ktorých je heligónka vyrobená, čo všetko som musel do výroby heligónky vložiť a potom zistíte, koľko mi - výrobcovi zostane. :-((((
Osobne mám ku remeslu veľmi blízko a poviem Vám, že po mechanickej/remeselnej stránke vyrobiť harmoniku nie je žiadnou jednoduchou záležitosťou. Chce to presnosť, precíznosť a náročnú časovú šprtačku. Potom si môžte sčítať, koľko hodín ste vložili do výroby a koľko eurkov vám vyjde v prepočte na hodinu. :-(

A na záver pohľad nezávislého pozorovateľa:
- Obyčajná kalkulačka nám zas až tak veľa nepovie. Ktorý komponent sa musí kúpiť do heligónky, tak jednoducho musí, no mnoho si výrobca dokáže urobiť aj sám. A práve toto je jeho pridaná hodnota, na ktorej zarába. Keby výrobca chcel vyrobiť celý nástroj iba z nakúpených dielov a za ceny, aké ich poznáme aj my, tak výsledná cena heligónky by bola "hrozná" a mohol by to rovno zabaliť.
Je tu ešte jeden fakt. Výrobcovia nenakupujú od svojich dodávateľov za také ceny, ako my,... a existujú aj rôzne zápočtové, barterové obchody. Preto o reálnom finančnom zisku z jednej heligónky môžme viesť iba dohady a bežná kalkulačka nám neodhalí reálnu pravdu. V každom prípade je to už len šikovnosť a obratnosť výrobcu. A reči niektorých ľudí o tom, že heligónka je iba zopár drievok, klátikov, poohýbaných drôtov,... sú s prepáčením choré... Nech sa páči - skúste si vy výrobu nástroja !


JanK14. Február 2014
Odznelo tu veľa názorov. Samozrejme je to len o peniazoch. Ak sú, treba zainvestovať, ak nie, treba sa uskromniť.
Ak sa Juraj rozhodneš pre heligónku od p. Duraja za cca 1000 éčok, popri tých hlasoch čo Ti nedajú spávať, nezabudni že na heligónke musí byť aj kvalitný mech, musí mať svoju pevnosť, teda stabilitu a kapacitu. A to mi u týchto heligóniek chýba, teda aspoň u tých lacnejších.
janko9630114. Február 2014
pre Karola Tarambulu. Presnte tak. Je to nadhodnotené ale ak si pozrieš pár strán dozadu tam taká téma už bola. Asi zo 2 roky dozadu.Stačí porovnať klavír koľko je tam mechaniky materiálu atd. Opýtaj sa výrobcu harmoník či by ti urobil klavír za 2000€. Už vidím, ako by sa mu podlomili kolená Ale poznáš asi aj rovnicu trhu a dopytu.
P14. Február 2014
Ale tak tie ceny sú aké sú. Bežne kupujeme čínsku elektroniku ktorá má výrobnú hoidnotu možno desatinovú oproti predajnej a nevadí nám to. Všetko je to o ponuke a dopyte. Ale heligónky by som neporovnával s harmonikami. Až na jedného výrobcu prakticky nikto nerobí heligónku vo veľkom ale kus po kuse. Taká výroba je predsa vždy drahšia než sekaná strojová produkcia. Berte to tak, Že ide skôr o tovar na zakázku, takže nemiešať jablká s hruškami. Skúste si dať vyrobiť klávesovú harmoniku na mieru, koľko bude stáť. Neobhajujem ceny, len píšem, čo sa za nimi skrýva a že nejde len tak spočítať cenu hlasov a dreva. Ale kto niekedy bol v dielni u nejakého majstra, vie, kto nebol, nevie. A tu je ešte jedna vec: Neudem schválne udávať žiadne mená, ale je rozdiel majster a majster. Iste, niektoré komponenty sú vždy kupované ako polotovary. Ale niekto si pekne urobí doma bedničku, iný ju kúpi a len namaľuje a poskladá. Detto mechanika atď. NEchcem teraz polemizovať čo je lepšie, ale onehdá tu zaznelo, ktorá heligonka koľko meria, váži... treba si vyskúšať, nazrieť do dielne, človek mnohé pochopí, nie len cenu ale aj to čo si vlastne objednáva.
+-+14. Február 2014
Už len durajka je to pravé orechové!
karol tarambula14. Február 2014
Juraj: ešte ma napadlo že ked si z čadce tak možeš osloviť Mareka Zajaca má dve durajky, Vlada Tomčalu určite ti poradia alebo predvedu durajky.Si najdi v adresari na nich kontakt. zdar
karol tarambula14. Február 2014
Presne tak neverím tomu že ti kavečku nikto nevie opraviť. A za taku opravu su vypýta max 200e. Chce to len sa pohnuť a nie stále mrnčať.Suhlas s Jurom Kosztolaniym zinok je zinok.
Šimon: Heligonka by mala stáť 700e to je podľa mňa primerana cena. Nechápem čo je na hlavačkovi za 2050e .??? samotne hlasy su predražené amana za 400e to je choré. a 1650e za bendničku a par drotikov a vyrezávaných halúzok akože mechanika... si zober akordeon kolko má hlasov a aku ma zlozitu mechaniku a predavaju sa lacnejšie nez heligonky. takže to cele okolo heligonky je len marketingový ťah.Nástroj pevne ladený.
Juraj14. Február 2014
pre Juraj
Kamarat, ak ti môžem poradiť, zájdi za Durajom do Žaškova, on ti Kavečku opraví. Klapky podlepí novým filcom, harmoničku pretesní, mechaniku nastaví. Určite ťa to bude stáť menej ako ako nová heligonka to je za prvé.. a za druhé, môže byť akákoľvek nová, aj zlatom vykladaná, vedz, že tak ako tá stará na zinku nebude hrať ani jedna s hliníkovými hlasmi !!!
Kontakt: juraj.kosztolanyi@gmail.com
...13. Február 2014
Ale ved no, je to velka investcia, chlapec v tom nema sam jasno. Pocuj Juraj, ked si uz tak pekne zistil ceny, urob si vylet za majstrom a aspytaj sa, co by stala oprava. Mozno budes prekvapeny a bude to menej nez nova a mozno bude lepsie zniet nez tie najlacnejsie nove. Za opytanie nic nedas. Je to vela penazi, treba zvazit vsetky moznosti.
pre juraj 13. Február 2014
riadny spekulant.. v skratke mas love kupuj nemas nekupuj a toc stale o tom istom...
Šimon13. Február 2014
pro Juraj
Vše jde opravit, nech si udělat na potřebnou opravu tvé heligonky seriózní cenovou nabídku a pak se rozhodni.
pro Karol tarambula
Jakou máš představu o ceně nové heligonky pokud si myslíš že za rozumný peníz nová neexistuje.
Juraj13. Február 2014
Proste ma strašne starú basovu mechaniku,ktora sa nedá opraviť,prasknuta ozvucnica a podfukuje pod klapkami. Som dufal že ten Duraj na základe by hral lepšie.
karol tarambula13. Február 2014
juraj: čo znamená u teba veĺa investovať ved na dvojradovke pokial neni komplet šrot nemožu byt veĺké investície.a za rozumný peniaz nová heligonka neexistuje!!! vsetky sú prehnane drahé.. ked chceš novú musíš vybrať z knižky a investovať..
Milan13. Február 2014
Pre M išo:
Duraj 2-rad má výšku 29 cm, neviem presne koľko má Jelinek, ale má určite viac





Jozef13. Február 2014
Pre info Kobližek dvojrad. trojhlas zinok DG cca 1600€,


miso13. Február 2014
Duraj je vraj trochu mensi ako Jelinek, nemate niekto doma obe dve alebo neviete kolko je rozdiel v tej velkosti?

dakujem