Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Jozef18. Február 2014
Pre FERA
Fero Mucha ma ladenie DG, ale priznám sa aké hlasy tam ma neviem
Jozef P18. Február 2014
pre ... - a dám radšej Euro pouličnému muzikantovi čo hrá na gitare s piatimi strunami lebo si šetrí na borovičku ako tým playbackovým "umelcom". Nechápem, že ich to neuráža takto sa hrať na muzikantov.

pre "rychlik" - prepáč - nepostrehol som kde tu niekto písal o tom, že si stačí kúpiť dobrý nástroj a...
Jozef
Kontakt: poval@centrum.sk
Fero18. Február 2014
Nie na heligonke, tu je dalsie video:

http://www.youtube.com/watch?v=9EAreHcnq5M
Bednar18. Február 2014
a na konci videa by to mala byt DG
Bednar18. Február 2014
To hra na chromatike nie na heligonke
Fero18. Február 2014
Chcel by som sa opytat ake ladenie, pripadne aj hlasy, ma heligonka Fera Muchu??

http://www.youtube.com/watch?v=5C_nKTO8qvE

Dakujem
mmm18. Február 2014
stara cervená delicia hrala lepšie jak tie z 80 rokov.
rychlik18. Február 2014
je to obycajny hlinik kategorie porovnatelnej s dnesnym dural export
hlava18. Február 2014
neviete niekto ake hlasy sa montovali do 3-radovych 3- hlasnych hlavackov z 80-tych rokov, ladenie B-Es-As?
pri rozobrati sa da zistit co je to za material, ale
da sa nejako zistit kvalita prevedenia alebo prirovnat k sucasnym amanom, typom...?
mam ho doma, nezie zle ale nemam to s cim porovnat. na to ze je dost velka si potiahne aj dost vzduchu aj ked nikde neunika
rychlik18. Február 2014
staci si obstarat znackovy hudobny nastroj a uz zarabas? veru vo svete nikoho nezaujima na com hras - bud je muzika dobra a zaujmes /a aj zarobis/, alebo je zla a si vyhorel
...18. Február 2014
Nuž vyzerá to tak že stačí aj tebe natočiť CD a už len zarábaš. Strachovať sa či sa pomýliš, alebo či ti zlyhá hlas sa nemusíš. Si v pohode v klude a máš uspech.Kukni senzus jak sa držal teraz jakubec vali a pod.
Jozef P18. Február 2014
pridám aj ja čosi na túto tému. Nedávno som začul už z ďaleka, že sa čosi deje na námestí. Bolo počuť to mohutné tuc-tuc... Stretal som ľudí, čo išli z námestia - vraj tam hrá nejaká heligónkarska kapela z Kysúc. Nezdalo sa mi to - kde by sa na heligónke - hoci má hlboké basy - vzali až také prahlboké do diaľky zneúce. Ukázalo sa, že to štyria chlapi "hrajú" na dvoch heligónkach, basovej gitare a synťáku a dokonca spievajú ženským hlasom. Ozývalo sa tam tiež akési cvrlikanie v dosť piesňach rovnaké. Umelci suverénne "hrali", CDčka sa predávali a národ bol spokojný.
Folklór? Paródia? Ignorácia? Kšeft?
Jozef
Kontakt: poval@centrum.sk
karol tarambula18. Február 2014
s toho videa som si pozrel vypočul asi 10 sek...gýč jako prase..
Ondrej S.18. Február 2014
Milan, tu nie je pravdepodobne publikum, ktoré očakávaš. Keď to však vezmem logicky, ty to sem zavesíš, 99% si nás to pozrie a tebe to zvýši sledovanosť... Ale umelecká hodnota nula nula nič! Prepáč, ale pokazilo mi to ráno. Zahraj nám a zaspievaj na heligónke, akokoľvek to bude zlé, bude to lepšie, ako tvoje terajšie elektronické ric tic tic.
Kontakt: older73@gmail.sk
Jozef17. Február 2014
Milan, fakt toto je dobre tak s duo yamaha...
Ach ach17. Február 2014
Ach Milan, zmeň už konečne štyl i svoj prístup ku ineterpretacii ludovych piesni
Pre Juraja17. Február 2014
Jendríšek používa hlasy zo starých heligoniek,skrine vyrába sám z ale zatiaľ ????,hlavne rohové spoje majú veľké nedostatky,č.t. má 0907 569629....
Miro S.17. Február 2014
Milan nič v zlom, ale skús si na Youtube vyhľadať ako ju spievajú Šumiačania.
Myslím si, že tak by sa mala spievať!
Milan17. Február 2014
asi sa Vám nebude páčiť, ale ľudia mi zatiaľ písali, že je pekná....

http://youtu.be/rRocP0MOwpU
Juraj17. Február 2014
Aké zlé skúsenosti máš? Počúl som hrať jeho heligonku v ladení A D, a zdall sa mi je zvuk pekný. Preto som chcel niečo bližšie vedieť o jeho výrobe.
Kontakt: 0903 364874