Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
pre juraj 17. Február 2014
ak myslis toho fusera, tak tam by som si nedal robit nic... je rozdiel vyrobca a fuser..
Juraj17. Február 2014
Dobrý deň. Chcel by som Vás poprosiť o tel. kontakt na p. Jendrišáka z Tvrdošína. Ak máte niekto od neho heligonku, tak napíšte, ako ste s jeho výrobou spokojný. Dakujem
Kontakt: 0903 364874
PaloV17. Február 2014
Jozef,
sorry za nepresnu otazku. nemyslel som na spievanie, tam si kazdy tu svoju oktavu v ktorej to vytiahne najde.
Ale ci ta heligonka neznie trochu nizko. Mozno aj G bas sa pre GC montuju ten isty ako pre G v DG. A tam je G na dikante o oktavu vyssie, co znie pekne-vyssi ton s nizkym basom.
Asi bude lepsie pocut a skusit ako nechat si to vysvetlit pisanim.
Michal17. Február 2014
Dobry den,v ladeni GC mam 4hlaseho novodobeho Hlavacka od p.Koutneho koupil jsem ho velmi vyhodne pred 5lety v Ziline,pan ktery ho prodaval si stezoval ze je to pro neho "hrube" ladeni.Pro me idealni ladeni na zpivani a hrani trampskych pisnicek s kytarou.S pozdravem Michal
Jozef P17. Február 2014
pre "PaloV"
mate niekto to ladenie G-C?
- ceľkom obšírnu odpoveď dal "hlava" pre nick "mario" 15. ferbuára.

- nie je to moc nizko? - pre koho? Pre mužov? Ženy? Husle? Gitaru? Cimbal? Pre teba? :)

nejake prakticke skusenosti s nim? - Čo by si ešte potreboval vedieť? :) "hlava" napísal asi všetko.
dakujem - rado sa stalo.
P.
Jozef
Kontakt: poval@centrum.sk
PaloV17. Február 2014
mate niekto to ladenie G-C?
nie je to moc nizko?
nejake prakticke skusenosti s nim?
dakujem
P.
Šimon16. Február 2014
pro JanK
Asi ne, ale nevím kterou heligonku bych si nahoru vzal sebou, každé by bylo v případě tvrdého dopadu škoda !!!
JanK15. Február 2014
Šimon myslím že Teba by nebolo treba dlho prehovárať :-))
xy15. Február 2014
Pre Miro - napíš Ježiškovi
Šimon15. Február 2014
něco pro zábavu, tak chlapi kdo by se nechal s tím svým miláčkem takto vynést do oblak

http://www.youtube.com/watch?v=bYcowhlGjVY
Miro S.15. Február 2014
Pre Martinu H.
Tam kde sa spája diskantová, alebo basová časť skrine harmoniky s mechom sa kedysi lepilo kožené tesnenie. Dnes sa používa špeciálne pryžové tesnenie - samolepiace. Snáď by Ti ho predali v Hořovicích, alebo v Lounech, treba im tam zatelefónovať.
Ja používam hnedé tesnenie na okná - tiež samolepiace, ale musí sa trocha zostrihnúť, lebo je širšie.
Staré tesnenie treba ale odstrániť až na drevo a tak lepiť nové.
Lenže pri takej starej heligónke bude určite nefunkčné aj tesnenie pod klapkami, či už diskantovými, alebo aj basovými.
Pod týmito zostarnutými tesneniami tiež určite uniká vzduch?!
Ďalšia vec je stav mecha. Keď je deravý, tak sa musí opraviť aj ten, resp. vymeniť.
Napíš, z ktorej oblasti pochádzaš.
Miro15. Február 2014
Dobrý deň,chcem si dať vyrobiť novú heligonku,ale neviem sa rozhodnúť medzi,Durajom alebo Krahulcom.Ak má niekto skúsenosť,napíšte prosím.
Kontakt: mb.kostek@gmail.com
Martina H.15. Február 2014
Zdravim vsechny heligonkare. Poradil by mi nekdo ohledne opravy me heligonky Josefa Hlavacka z Loun. Je to stary kousek po pradedeckovi a neni v moc dobrem stavu. Momentalne nemam finance na celkovou opravu, a tak bych chtela alespon zjistit cim zabranim uniku vzduchu tam kde se jednotlive casti odpojuji. Vypada to, ze tam kdysi byla kuze, ale od te doby uz to bylo asi nekolikkrat opravovano jinymi materialy. Co myslite, ze bylo nejlepsi pouzit. Moc diky!!
Kontakt: solar.system@seznam.cz
Andrej Švarný15. Február 2014
Este raz teda ta stranka o akordeonoch , chromatikach, bajanoch, atd...

http://www.linkonardo.com/en/accordion/c2709/accordion-construction/

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Andrej Švarný15. Február 2014
Dobre rano prajem

Tu je link na video s rucnou vyrobou hlasov v Taliansku

http://www.linkonardo.com/en/accordion/d4316/making-process-of-handmade-accordion-reeds-video.html

No a na tejto stranke mate to horespominane video ale aj mnoho dalsich o vyrobe akordeonov, o ruskych bajanoch, o tom , co je v chromatike ale aj navstevu firmy Weltmeister

Prajem Vam prijemny den
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
hlava15. Február 2014
pre Mario,
nie celkom rozsirene ladenie, ale zahras si aj s CF aj DG, niekto moze namietat, ze horsie na spievanie, ale bezne sa na gitare pri ohni hra prave GCdur a k tomu zodpovedajuci Amol takze so spievanim nie je problem.
Praxou zistis ktore piesne mas hrat kde lebo zeny alebo muzi to maju mimo rozsah. Rovnako ako pri inych ladeniach. Sprevadzajuci gitaristi budu radi, huslickari sa tiez trafia lepsie ako do B-Es-As
B-Es-As maju radsej dychari: Es alt sax, B trubka a B-clarinet, hoci dobrym hracom je to jedno, ale nie vsetci sme dobri :)
Radko14. Február 2014
Zdravím , chcel by som vás poprosiť o radu .... takže mám heligonku hlavaček dvojrad trojhlas na mosaznich hlasoch s ladením Es-As to som sa chcel len tak pochváliť a teraz k veci ona je nalakovaná lesklá s každej strany je svetlá ako má biť len s predu je už lak špinaví a je tmavší ako na tých ostatných stranách a chcel by som to vrátiť do pôvodného stavu nech je ešte krajšia ako je tak ako by som vičistil ten lak ? ďakujem vopred za radu :) :)
Kontakt: 0909090099
Mario 14. Február 2014
čo hovoríte na ladenie GC ?
Milan14. Február 2014
Chlapci moji ja len tolko.
Moja Hohnerka LuciaIV je vylisok plehcu z hlinikovej zliatiny,
len konce klaviaturi su z dreva.
čiže drevo je 3%?


Janko K.14. Február 2014
Všetkým čítajúcim sa ospravedlňujem, že som sa dnes dal uniesť a zabral tolko priestoru na diskusii.
Ale to čo sa vymyká normalnosti ma zdvíha vždy...aj keď sa už otupujem:))