Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
i1. Júl 2014
mám na Vás prosbu. mám Hlaváčka 2 rad. je na jednom remeni a opakovane sa mi stalo,že sa mi heligonka posúva . je na nej ploché uško na remeň. Potrebujem to prerobiť na 2 remene, ale tie do uška ani hore, ani dolu nevojdú. poradíte mi ako na to? nechcem vŕtať. ´DAKJEM.
SMX1. Júl 2014
Nemáte niekto tipy na molové piesne, ktoré by som môhol napočúvať niekde z netu. Kúpil som si zo zvedavosti molové ladenie fúkacej harmoniky a teraz čo s ňou, poznám akurát zo dve molovky. Samozrejme hovorím o ľudových piesňach, možno ešte nejaké balady.
isao1. Júl 2014
nedá mi- nie len pre rychlika nedošlo Vám páni? Nad dvere pičašenku napíšeme " Nájtklub "a sme svetoví!
Kontakt: isao
pre petra30. Jún 2014
peter asi ti kupim okuliare lebo tu nikto nikoho neurážal aspon to tu nevidím čo som čital. stále ti uniká pointa že jediný kto pouča a kritizuje každeho je rýchlik. tak sa nediv že ho mnohí chcú spoznať čo je to za odborníka ked má na skoro všetko odpoved. u mna je to proste vševed.
Jožino30. Jún 2014
Konečne, už si to mal urobiť davno! Nikomu tu chybať nebudes, iba rozoštvavaš normalnych diskuterou.
asi tak30. Jún 2014
koniec odchadzam s tejto diskusie.. uz ju citat nikdy nebudem. dovidenia
Šimon30. Jún 2014
pro Fero
Fero jsem realista a vím v jaké době žijeme vím co doba přináší a vím že s tím nic nenadělám. Jen nevím kam nás to žití v té jak říkáš "moderní "době až posune. Trošku závidím těm národům kteří více chrání to "své" a přitom mají ve světě velkou autoritu. Tu si ale získali něčím jiným než přebíráním něčeho "moderního" Ale už toho nechejme ať nás někdo nesprdne že diskutujeme o něčem co tu nepatří. S těmi heligonkami máš pravdu, koupím si co mi pasuje a je mi jedno kdo to vyrobil. Na druhou stranu se mi líbí když třeba český prezident jezdí v českém autě. No ale v tomto případě bych raději viděl někoho jiného třeba v audině. Tak to je, každý máme na věc trochu jiný názor akorát se musíme naučit jeden druhého více poslouchat a tolerovat. Ale tady je to fajn a rád si přečtu vše i když mi to zrovna nevoní. Vše dobré přeje Šimon

pro Jopova
Napsal jsi to dobře a mám na věc stejný názor.

pro Drandic
příspěvky z historie jsem si velice rád přečetl a vůbec mi to tu nevadí.
?30. Jún 2014
Pardon, ale to co pises nie je podla mna pravda. Nikto neodsudzuje cloveka pre neho sameho, ale hodnoti prave pre jeho nazory a vystupovanie k ludom, hoci i tuna, anonymne. Pokial niekto urazlivo nadava diskutujucim a vyvysuje sam svoje umenie nad ostatnych (ak citas diskusiu vies o com pisem), cudujes sa, ze je mu dane takej odpovede? Bez vetra sa nepohne ani listok a netvarme sa prosim ze tuna je to vynimka.
Peter30. Jún 2014
Pravda, sú to heligonkárske stránky, ale nikde nie je napísané, že sa tu nemôžeme baviť o čomkoľvek, ako napísal Drandic. Samozrejme, slušne!

Mňa silne irituje, keď sa ľudia vyjadrujú k osobe človeka, a nie k jeho názoru. Navyše, zrazu sa tu ocitáme aj v situácii, že iba úroveň hry na heligónku zároveň určuje kvalitu názorov prispievateľa. Hneď je tu, že: "ukáž svoju hru, ukáž svoje video" a až tak môžeš diskutovať!... Veď je to jednoducho choré!

Drandic30. Jún 2014
Zato ze je to stranka o heligonke neznamena ze tu nemozme preberat aj nejake tie dejiny nasich predkov alebo aj rychlika. Na autotuningovych strankach tiez rozoberame aj veci ktore s autom suvisiia len okrajovo, napriklad vhodne pesnicky do auta ci sucasna agresivna hudba ako vplyva na sofera atd... Ked to prerastie svoje hranice tak nas Peter vypne a budeme spokojni.
Peter30. Jún 2014
Nie je podstatné, či o heligónke, či nie. Posledných 16 príspevkov silne vypovedá o tom, akí sme!
hlava30. Jún 2014
co ma poslednych 15 prispevkov (s mojim16) s hrou na heligonke? Nevratime sa k teme?
Pre jopova30. Jún 2014
Mnohí dôchodcovia toho natárajú...ale skutek utek.
jopova30. Jún 2014
No, ja som zase taky vlastenec, ze hram najme slovenske pesnicky, potom ceske, ci rusinske, anglicke len asi dve-tri. Mozno to treba rozlisovat. Ak je akcia medzinarodneho vyznamu, asi nevadi aj nazov v anglictine. Na druhej strane ak je podujatie v Hornej dolnej, pre miestnych, ci z blizsieho, alebo dalsieho okolia, kde nie je ani nadej, ze sa zucastnia cudzokrajne hovoriaci navstevnici, nevidim dovod uvadzania nazvu v anglictine. Moderator tam uvadza aj s anglickym prekladom?
Co sa tyka Rychlika, mnohe prispevky ma dobre, niektore menej, tak ako my vsetci. Viacerych z nas nikto nikdy nevidel, ci nepocul hrat a nikomu to nevadi. Niekedy to v diskusii vyzera, ze ak sa ozve Rychlik, je to dovod zautocit nie na to, co povedal, ale nanho osobne. Ucast v diskusii nie je podmienena urovnou hrania na heligonke.
fero30. Jún 2014
Škoda že tak dokonalého hudobníka ako je rychlik som ešte nepočul a ani nevidel ozaj rád a uprimne by som sa od neho rád priučil alebo aspoň pozrel a poobdivoval. Ale žial je to virtuálna figurka ktorá sa skrýva v anonymite a hlavne všetkých poučuje kritizuje atd ved to poznáš. K tým názvom mne ako cloveku v strednom veku nevadí že sa obchod vola Market alebo obchod či krám.. skorej ma zaujíma čo v nom dostanej hlavne akú kvalitu výrobkov a povod. žijeme v modernej dobre tým názvom a ponuke zahraničných tovarov sa asi nevyhneme. To máš aj s harmonikami nie som zas taký vlastenec aby som si kupil horšie len zato že to je vyrobene na slovensku alebo v čechách. chvalabohu si dnes možeme vyberať a to je veľmi dobre. Ak na to máme samozrejme čo sa moc často nestáva. všetko dobré len toľko šimon.
Šimon30. Jún 2014
Fero, jak vidíš Šimon tu nechybí, čtu to tu skoro každý den ale vyjadřuji se jen k tomu co uznám z vhodné a k tomu co cítím že bych se měl vyjádřit. Pokud se vyjadřuji tak většinou k jednotlivým názorům a ne k jejich pisatelům jako to dělají mnozí jiní. Z toho pak vzniká často to co se nám tu většinou nelíbí. Nejsem v žádném případě Rychlíkův advokát, s nějakým jeho názorem souhlasím, s nějakým ne, tak to v diskuzi bývá. Pokud bys pečlivě četl celou zdejší diskuzi tak mi dáš za pravdu. No ale musím ti udělat trochu radost aby všichni docenili jak mne máš přečteného a jak jsi měl pravdu. Můj názor na poslední téma tak je ve stručnosti asi takový. Pokud jedu autem ( u nás na Moravě ) a u cesty je zahradnictví s názvem GARDENCENTRUM František Procházka tak je mi to líto a přiznám se že mi to vadí. Přitom kdybych do toho krámu vešel a zpustil na něj německy tak na mne bude čumět jak idiot co po něm chci.
Vyber si z toho co chceš, to je můj názor na věc a je mi celkem jedno zda se mnou někdo souhlasí nebo ne. Možná nejsem ten správný evropan, ale v tomto rád zůstanu tím tvrdohlavým hanákem. Fakt je že občas nevím kam jdu, co tam bude a o čem to bude, co mi kdo nabízí a kam mne zve. Vadí mi že když jsem byl v Dežericích s vnučkou tak už chlapcům od Janka Chudoby moc nerozuměla a stála tam jak tele. Prostě nová doba a tam už starý železo asi nemá co dělat.
Čauky Šimon
Fero30. Jún 2014
Už len šimon tu chýba aby začal obhajovať rýchlika.... :-)
Andrej Švarný29. Jún 2014
Pre !!!
Celkom pekny jazykovy prejav - uz sa to casto nepouziva v beznej reci :-)

Povodom som zo Zemplina z Kamenice nad Cirochou, nebudem pisat cislo svojho domu, ak tam pojdes tak Ti ludia presne ukazu moj dom.
Teraz vsak nezijem na Slovensku ale kto cita tuto diskusiu vie , ze ja nie som Rychlik ako :-))

Je nezijem v Taliansku. Ja zijem v UK. A podla Rychlika som idealista . :-)))

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
!!!29. Jún 2014
ten rychlik aj mne lezie na nervy, treba zverejnit kto to je co to je!!! a ist navstivit suhaja svarneho.
Drandic29. Jún 2014
pre Petra prave ta prva teoria je ta germanskomadarska co si si mal odmysliet a potom zostane uz len ta druha. Mnohi dejepisci (nie historici pretoze historia=hisTORIA co je v hebrejstine citanie z Tory a teda sa vztahuje len na dejiny krestanstva, judaizmu predovsetkym stary zakon) vratane mna si ani nevieme predstavit ako by k takzvanemu "velkemu stahovaniu narodov" mohlo dojst. Preco by ludia opustali svoje domovy, hroby a vlast svojich predkov? Kazdy si predsa bude chranit svoj domov a pre nasich predkov bola cest padnut za vlast. Stahovanie narodov“ je nemecka historiograficka doktrina z 19. storocia, od ktorej sa odvijaju dalsie „historicke“ tezy a doktriny pochybnej hodnoty. Tato teoria sa zacala vyrazne podsuvat pred vojnou. Preco asi? Inac slovo GERMANIA zacali rimania pouzivat na krajinu severne od dunaja a obyvali ju GERMANI co v latincine znamenalo priatelsky alebo bratsky pretoze s nimi rimska risa s nimi nielen bojovala ale za 800rokov casto obchodovala. Germanske kmene boli aj slovania ale nemci si to skvele prisposobili na seba a tak si presadili ze ovladali celu europu ale Nemecki povod sa da vystopovat ku kmenu alemanov. Dnesne Bavorsko Luzici (Lužických Srbi), Lutici, Bodrci, Pomořania a Rani, ktorym sa dnes hovori Polabski Slovania zaberali velku cast severneho nemecka. Preto tolko nemeckych miest nesie slovanske nazvy. Citujem:
O tom, že slovanské národy už před dávnými dobami žily na území Německa, svědčí množství toponym (topos - „místo“, a onoma – „jméno, název“, podstatné jméno označující název zeměpisného objektu), která po sobě zanechaly.
Například,
- Berlín, Schwerin, Witzin, Děvín, Alt Teterin, Karpin. Koncovka „-in" ve slovanských toponymech je přízvučná.
- Lausitz (Lužice), Chemnitz, Dobranitz (Dobrancy), Doberschütz (Dobrosicy), Doberschau (Dobruša).
- Lübow, Teterow, Güstrow, Lütow, Golzow, Mirow, Burow.
- Lübbenau, Schandau, Torgau.
A mnozstvo dalsich nechcem to tu zbytocne spamovat. UZ POVIEM LEN JEDNO. NASE DEJINY SLOVANOV SU UZASNE A NASI PREDKOVIA PRESLI NEUVERITELNYMI UTRAPAMI A NEMCI SA BUDU MUSIET RAZ ZMIERIT S TYM ZE AJ ONI MAJU V SEBE CAST SLOVANSKEJ KRVI. JA VIEM ZE TATO DEBATA PATRI NIEKAM INAM ALE MOZNO JE CAS ABY PETER SPUSTIL NoVY TYP DISKUSIE.