Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
pre asdf22. Júl 2014
Keď má heligonka Hlaváček od kvality ďaleko, tak prečo na nej hráva Martin Čerňanský? Podľa mňa na nej predvádza neskutočnú muziku.
....22. Júl 2014
Vie mi niekto prosím niečo povedať o slovinských heligonkách Alpen?
Drandic22. Júl 2014
Nikto z nas nema ostru IP, je mi to jasne ale ked je zobrazena cast IP adresy (ak nema ostru IPadresu tak sa zobrazuje IPcka brany jeho poskytovatela a poskytovatel si uz vie v sieti pozriet o koho ide) tak ludia si rozmyslia co naozaj napisat. A ked nie je zobrazena cela diskutujuci nevedia o koho ide ale signalizuje mu to aspon to ze naozaj anonymny nie je. Ale mne je to v podstate jedno ale ta registracia moze odradit ludi co chcu nejaku radu ale koli registracii to nemozu zverejnit.
asdf22. Júl 2014
Hlavacek je kvalitny tak pre ludi z rokov 60-tych. V dneskajsej dobe ma od kvality daleko. Zaspal dobu
neregistrovaný :)22. Júl 2014
Zdravím všetkých, chcel by som sa diskutérov spýtať, či majú skúsenosti s trojradovými rakúskymi heligonkami zn. SCHMIDT, STRASSER, BAYERLAND, MULLER a aké sú medzi nimi rozdiely, či má každý výrobca rozdielne hlasy, mechaniku, proste ako sa na nich hrá atď.......verím že raz budem mať čas si uvedené firmy obehať aj sám, už len kvôli atmosfére, ale najskôr by som chcel vedieť nejaké postrehy od Vás, nakoľko ten čas nebudem mať tak skoro. Uvedené značky sa mi javia ako veľmi kvalitné nástroje aj keď sú finančne náročnejšie ako tie s väčšou kvalitou u nás ako napr. STANČEK A HLAVÁČEK. Ďakujem za odpovede.
Peter22. Júl 2014
Veď práve o to ide pri tej (ne)registrácii.

Neviem, či si pamätáš, ale pred pár rokmi to tu bolo, že bola zverejnená aj IP adresa, no narobilo to viac škody než úžitku. Povedzme i keby sa zobrazovala len časť IP-čky, ale načo zbytočne vyvolávať vášne?... A nakoniec, mnohé IP-adresy prispievateľov sú zhodné, napriek tomu, že prispievatelia sú rôzni a ani sa nepoznajú. Lebo vlastnú tzv. "ostrú" IP-adresu má z nás iba málokto. (Ty vieš o čom teraz hovorím)
Drandic22. Júl 2014
pre Peter
Sprav aby za nickom bola zobrazena aj cast IP adresy (prve 3bajty). Ja ti to spravim za 5 min ak si nevies dat rady. Registracia je tiez dobra ale ak sa na stranke zastavia nahodni ludia ktori chcu niecim prispiet len tak ad-hoc, napriklad ak niekto robi nejaku akciu raz za 10 rokov a chce tam pozvat heligonkarov tak sa nebude koli jednej pozvanke registrovat. Alebo stara teta co chce radu a uz ju tu nikdy neuvidime sa hadam nebude registrovat.
Peter22. Júl 2014
Už som chcel s Tebou súhlasiť, ale keď si sa začal v svojom príspevku oháňať !príslušnými orgánmi" , tak som celkom zmenil názor.

Mnohí však máte skreslené názory na podozrenie z porušovania zákona a i kompetencií "príslušných orgánov". Práva jedného končia tam, kde začínajú práva druhého. Na tejto stránke neboli doteraz nezákonným spôsobom obmedzené práva nikoho. Žijeme však v demokratickej spoločnosti a každý si toto čo teraz píšem, môže vysvetľovať po svojom. Má na to právo!
...21. Júl 2014
Admin zacni zverejnovat kto tu co pise k tym kysucanom. Je to nefer voci kazdemu kto sa snazi nieako presadit a ty ktorym sa to nepaci len zavidia a nemozu prezit ze nedokazu nic ine len kydat a urazat!!!!mal by si zmenit tuto diskusiu na registraciu lebo je tu par prispevkov na hromadne tresne presetrenie... urazky, ohovaranie a hadzanie spiny na par mien na sr ci ide uz o produkciu piesni alebo vyrobu heligoniek.. aby nezacali chodit podnety od prislusnych organov... treba sa zamysliet nad tym!!!
JanK21. Júl 2014
Divnice, nebolo to dôstojné, zabezpečené, alebo vkusné? Ale nazývať to odpadom, to asi nie. Bol to už 4 ročník a asi im to takto stačí, ide o zábavu. Všimol som si že oproti vlaňajšku sa dosť učinkujúcich teraz nezúčastnilo...
A ešte k tým otrepaným piesňam. Toto nie je o súťaži a umeleckom zážitku, každý kto tam zahrá je skvelý. Ľahko sa niekto kritizuje a uráža, keď sa mu nepozeráte do očí. Že?
Pre Palina21. Júl 2014
nehadz vsetkych Kysucanov do jedneho vreca. Mame tu sice kapelu, ktora pretvara piesne, ale nikomu sa to tu nepaci. Aj tu ich len trpime.
Radomila21. Júl 2014
Pohľad na akciu v Divniciach bol žalostný. Uzavrieť hlas takého nádherného nástroja, ako je heligónka, do objektu z vlnitého plechu, nemožno ináč nazvať ako kulltúrne barbarstvo. Keby boli hrali vonku, je to určite lepšie. Ako sa mohli cítiť hráči, ináč mnohí kvalitní a skúsení? Nabudúce pri organizovaní podujatia nech pamätajú aj na to.Vďačná poslucháčka, hoci nehrajúca, no s citlivým uchom a veľkou láskou k heligónke.
hm,21. Júl 2014
tá heligonka Divnice, pekný odpad.
Peter21. Júl 2014
Ale toto sú fakty! Videl som aj heligónky ani nie vo vitrinách, ale naukladané v regáloch ako napr. my kompóty v špajze. Samozrejme, tá "heligonková špajz" bola obývačkou, alebo výstavnou halou. Ale stále sa presvedčujem, že zberateľ s cca 70 - 100 heligonkami nie je ničím výnimočným. Sú aj takí, čo ich majú 200 - 300.
Fero21. Júl 2014
Chce se mi zvracet.!!
21. Júl 2014
Napr. v takýchto skrinkách končia všetky lepšie heligonky:
http://hudba.bazos.cz/inzerat/37134327/heligonka-.php
Sú zberatelia, ktorí ich majú doma niekoľko desiatok, či stoviek. Preto sa nečudujte, že z roka na rok sú po inzerátoch, burzách stále viac iba samé šmejdy.
rychlik21. Júl 2014
Palino, vystihol si to presne !
lola21. Júl 2014
pre mato,bodaj by si aj videl,keď napíšeš nevidel s "y"
Palino20. Júl 2014
Kysuce sa stávajú vo svete heligónkarov naozaj pojmom - je to stoka, ba až žumpa. Sú akousi rýchlofabrikou na neuveriteľné potvorenie pekných pesničiek. Hranicu nevkusu posúvajú do doteraz netušených polôh. Už teraz čakáme, ako nahrajú v októbri pieseň ˝Na Kráľovej holi˝ v chvatnom polkovom tempe s piatimi odkazmi v texte na ich malebnú kysuckú otčinu. Videoklip k piesni nakrútia v hypermarkete v oddelení syrov, čečinové dekorácie preddušičkoveho obdobia budú vhodným doplnkom ich ružovučkému Ein Kessel Buntes štýlu.
mato20. Júl 2014
pozdravujem všetkých pisatelov aj čitatelov a mám jednu otázku bol som na pár stretnutí heligonkárov a aj vela pozerám rôznych filmových záznamov a nevydel som na tých vystúpeniach že by niekto hral na heligonke od p.Jelínka -prečo ? skôr su zhruba všetko od iných výrobcov dakujem za vaše nárory