Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
fero29. Júl 2014
Tí heligonkári z kysúc mi už začínajú prekážať sú všade natlačený na každom jednom stretnutí.
Palino28. Júl 2014
Všetky piesne majú pôvod na Kysuciach a väčšinu z nich vymyslel jedinečný Kysucký prameň - taká je pravda :-)
romando27. Júl 2014
Aj som si myslel, že to nakoniec budem musieť robiť len silou :) našťastie to nie je drahá harmonika, klasika Delicia Favorit. No nič tak sa s tým pohrám keď budem mať čas...
Ďakujem za rady páni, som veľmi rád a vďačný, že táto stránka existuje ;)
robert27. Júl 2014
Tiež som mal problém s odlepením mechu od skrinky na jednej malej detskej heligonke bez názvu. Kedže som vedel, že nemám čo pkaziť (max. rám mechu), tak som sa do toho pustil. Uršite by som to nerobil na nejakej kvalitnejšej heligónke. To by som asi zveril odborníkovi. Podarilo sa mi to plátkom z "kmitky" pílky (priama pilka)širokým cca 0,8 - 1 mm a prácne som vyrezal (vypiloval) lepidlo medzi rámom mechu a skrinkou. Lepidlo je väčšinou iba v tej časti, kde je tesnenie mechu. Najhoršie je začať, aby si vedel ako hlboko je rám mechu. Potom si pomáhaš šrobovákom a postupne odtláčaš mech od skrinky. Aj keď lepidlo úplne neodstrániš, ale aspoň Ti tam ostane len min vrstva, ktorú jemne odtrhneš. Mne sa to podarilo a nepoškodil som ani rám mechu, ani rám skrinky. Chce to veľa trpezlivosti.
Kontakt: rekont@centrum.sk
Peter 27. Júl 2014
Asi Ti to nepomôže, ale napr. i ja som už mal to šťastie kúpiť heligónku, ktorá mala dokonca obidve strany zalepené lepidlom. Takej harmonike nepomôže nič, iba dláto, kladivo, pačidlá,... Moja bola zlepená zrejme nejakým chemoprénom. Krásny Antoním Hlaváček na mosadzi s krásnym hlasom a chemoprén - hrôza pomyslieť...

I keby to bolo zlepené nejakým drevolepidlom, kde väčšina sa dá uvoľniť vlhkosťou, parou, na heligónke by som tento postup radšej neskúšal. Sú tam mechy, kovy, klapky,...
Peter,PN27. Júl 2014
Zdravím kolegovia heligonkári. Počuli ste tú drzosť? Kapelník Kysuckého prameňa práve zahlásil,že pieseň Keď vám hrá Kysucký prameň je ich vlastná skladba - textove (to je ten dôkaz,že ľudové skladby pretextovávajú), ale aj hudobne (vraj autor hudby je p.Jendrišák). Mám pocit, že ia koledujú o žalobu na súde a minimálne o pokutu od SOZA.
Kontakt: pdorocak@gmail.com
romando27. Júl 2014
Hej,to som mu už poradil ;-) ale nepomohlo
janko9630127. Júl 2014
pre Romando:kamarátovi povedz, aby išiel za predajcom a nech ho zabije lopatou.
romando25. Júl 2014
Čaute páni. Mám problém a potreboval by som pomôcť. Kamarát sa mi dal pozrieť na heligonku, ktorú si nedávno kúpil a keď som sa chcel dostať k basovej časti, zistil som, že nejaký dobráčisko prilepil basovú časť k mechu!! Nechcem to trhať nejako moc nasilu aby som ju nepoškodil, neviete mi poradiť, či by to nepovolilo nejakým prostriedkom, neviem akým? Prosím poraďte...
...24. Júl 2014
:) Ups, Marian, nie Milan
...24. Júl 2014
Odpoveď na Milanovu otázku tu už odznela a veľakrát. Keby tu fungovalo ozajstné vyhľadávanie nie založené na veľakrát neaktuálnych výsledkoch z google databázy a triedenie príspevkov a keby sme sa nebáli všetkého nového ako čert svätenej vody, neopakovali by sa tu tie isté otázky stále dokola. To nie je výčitka Milanovi!

Milan, okrem toho čo nájdeš tu, skús si ten rozdiel vypočuť. Veľmi peknú prácu okrem iného si dal s tým porovnaním osadenej oktávy autor stránky tuná, ozaj je lepšie počuť ako len čítať. Ten odkaz tu už tiež bol, ale je dávno zapadnutý, snáď pomôže.
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky/porovnanie-vysokej-a-nizkej-oktavy

Jozef M24. Júl 2014
Burza Vavřín. Je zvláštne,že tá chromatika nemá hodnotu pre chromatikára ,lebo je len troj radová, pre helig.že je chromatika, a pre zberateľov hm...že nie je heligónka.Zostávajú len lovci hlasov,pre ďalšie spracovanie.
Ondrej S.24. Júl 2014
Ups, Marianovu, ospravedlujem sa.
Kontakt: older73@gmail.com
Ondrej S.24. Júl 2014
Peter, odpoveď na Milanovu otázku ohľadne hlbokej (ale i vysokej) oktávy, by sa možno mohla objaviť v FAQ.
Kontakt: older73@gmail.com
Marian24. Júl 2014
Som sa zle vyjadril. Myslel som co to znamena ked ma heligonka dorobenu hlboku oktavu. Dakujem.
Burza24. Júl 2014
J.Vavrin Česka Třebova! Predam najvyššej ponuke!

Niektori ludia si naivne myslia, že aké ohromne bohatstvo maju a že ako sa všetci ostatni budu onho byť :D
...24. Júl 2014
ty si Petra vobec nepochopil - ved ti to napisal ako priklad
Jano24. Júl 2014
Peter do Jerevanu nepojdem pretože rozmýšľam dopredu kde je to bezpečné a kde nie.....
Peter24. Júl 2014
Hmmm,... Jano, už vidím akým budeš súdnym človekom napr. Ty, keď trebárs prídeš do Jerevanu a hneď na parkovisku Ťa prepadnú a ozbíjajú... A ako budeš potom chváliť všetkých ostatných Jerevancov....
jano24. Júl 2014
Peter to hadam nie ,každý súdny človek nemože predsa robiť záver z jedneho jedineho človeka ktoreho stretne a nepači sa mu.....